Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Ameryka Północna

Oferty lotów

Ameryka Północna - czyli Wikingowie, Kolumb i wielokulturowość

Na kontynencie północnoamerykańskim żyje około sześćset milionów ludzi - to w sumie około 15 razy więcej, niż w Polsce. Nic dziwnego, że Ameryka Północna jest trzecim, co do wielkości kontynentem na świecie. Czy wiesz, że nie odkrył go Krzysztof Kolumb? Dziesięć tysięcy lat temu po Morzu Beringa (które nie było jeszcze Morzem Beringa), przypłynęli tutaj Wikingowie, przybywając tutaj z Syberii przez Alaskę. Wielka migracja narodów rozpoczęła się po przybyciu Kolumba - po 1492 r. A wraz z tym, rozpoczęły się walki o władzę kolonizatorów z Europy. Dziś największą grupą rdzennych Amerykanów są Cherokianie. Razem z innymi plemionami, stanowią dwa procenty wszystkich amerykańskich Amerykanów. Inuici pozostali w Kanadzie, a współcześni Majowie w Meksyku.

Z cywilizacji do dzikiej przyrody

Połowę obszaru tego kontynentu zajmuje Kanada, jeden z najpiękniejszych krajów na świecie. Jest mniej więcej tak duży jak Chiny. Jednocześnie Kanadyjczycy są jednym z najbardziej wielokulturowych narodów na świecie. Nie dzielą ludzi na „nas” i „ich” i dlatego jedna piąta „obcokrajowców” ze wszystkich obywateli, właściwie nie jest obca. Czy wiesz, że Stany Zjednoczone Ameryki znajdują się w odległości zaledwie czterech kilometrów od Rosji? Zgadnijcie, w którym miejscu! Ameryka Północna kryje wielkie skarby, zarówno naturalne, jak i stworzone przez człowieka. Sama Alaska, Big Apple, miasto Nowy Jork. Plaże w Kalifornii i Las Vegas baby! Dziki Yukon i Wodospady Niagara. Most na Hawajach i San Francisco, Półwysep Jukatan i Karaiby. Kennedy Space Center i Rocky Mountains. Nie martw się, mamy wystarczająco dużo biletów lotniczych!

Ameryka Północna

Kraje Ameryce Północnej

A
Antigua i Barbuda
B
Bahamy Barbados Belize
D
Dominika
G
Grenada Gwatemala
H
Haiti Honduras
J
Jamajka
K
Kanada Kostaryka Kuba
M
Meksyk
N
Nikaragua
P
Panama
S
Saint Kitts i Nevis Saint Vincent i Grenadyny Salwador
T
Trynidad i Tobago
U
USA
s
święta Lucia

Najważniejsze miasta Ameryki Północnej

USA
Nowy Jork Los Angeles Miami San Francisco Las Vegas Chicago Honolulu Newark Boston Orlando Waszyngton Tampa Seattle Fort Lauderdale Atlanta Denver Filadelfia San Diego Zamocowanie Dallas
Kuba
Hawana Varadero Santiago Holguin Cayo Coco Święta Clara Trynidad
Republika Dominikany
Punta Cana Santo Domingo Puerto Plata La Romana
Jamajka
Montego Bay Kingston Negril Mandeville Ocho Rios Port Antonio
Bahamy
Nassau Wolny port George Town Mangrove Cay New Bight Treasure Cay Pitts Town
Czy ten artykuł jest pomocny?