Skip to main content

Tanie bilety lotnicze San Francisco

Oferty lotów do San Francisco

Ciekawostki o San Francisco

San Francisco znajduje się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, jest przepełnione uroczymi uliczkami i podziemnymi kolejkami, które przedstawiają jedyną ruchomą pamiątkę USA. Ze swoimi ponad 800 000 obywatelami należy do najbardziej zaludnione, ale i najgęsciej zaludnione miasto USA. Obywatele Amerykańscy osiedlili się w tym miejscu ponad 10 000 lat temu. W 1906 roku fundamentami miasta zatrząsło tak wielkie trzęsienie ziemi, że zniszczyło praktycznie jedną czwartą miasta.

Następnie miasto powstało z popiołów i zrewitalizowało się, a w II połowie XX wieku przyciągnęło ogromną liczbę artystów, pisarzy, hipisów i muzyków. W teraźniejszości San Francisco jest uważane za miasto bogaczy i wpisuje się wraz z Londynem, Moskwą i Nowym Jorkiem w grono miast z największą ilością miliarderów. San Francisco jest dzięki swojemu położeniu ważnym punktem transportowym północnej Kalifornii. Nierówny teren i ponad 50 wzniesień. Powodem tej charakterystyki miasta jest jego położenie na załamaniu San Andreas.

Pomarańczowe sklepienia w skalistej scenerii zatoki San Francisco. Symbol zachodniego wybrzeża i ulubiona atrakcja turystyczna. Nazwa mostu „Golden Gate” ma związek ze zbiornikiem wodnym - cieśnina Golden Gate łączy Ocean Spokojny z Francisco Bay. Most został wybudowany, aby połączenie między San Francisco, a regionem Marin było mniej skomplikowane. Jeżeli marzycie o naprawdę bajkowym widoku na most, polecamy Wam wybrać się na Golden Gate Bridge Vista Point, który znajduje się na wysokim wzniesieniu. Z góry widok jest przepiękny, nie tylko na most Golden Gate Bridge, ale również na San Francisco.

Jeżeli macie wystarczająco dużo czasu, polecamy dodać do swoich planów zwiedzanie Narodowego Obszaru Rekreacyjnego Golden Gate. Samo terytorium tego obszaru rekreacyjnego obejmuje kilka miejsc w San Mateo (na południe od San Francisco), San Francisco i region Marin (w tym lasy Alcatraz i Muir). Ikoniczny most możecie zwiedzić autem, rowerem, autobusem lub pieszo.

Jednocześnie odwiedzić miasto San Francisco i nie zobaczyć mostu Golden Gate, to taka sama strata jak odwiedzić San Francisco i nie wybrać się do Alcatraz. Są to dwa miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w czasie pobytu w tym mieście. Alcatraz położone jest na małej skalistej wyspie po środku zatoki w San Francisco, a jego przeszłość jest bardzo bogata. O Alkatraz na pewno słyszeliście jako o byłym więzieniu federalnym, w której przebywali niektórzy z największych złoczyńców tamtejszego społeczeństwa. Najsłynniejszym z nich był z pewnością Al Capone – szef mafii włoskiego pochodzenia i jeden z najsłynniejszych gangsterów minionego stulecia.

Budowa wcześniej funkcjonowała w czasie hiszpańsko-amerykańskiej i obywatelskiej wojny, jako więzienie wojenne, a wcześniej była to pierwsza latarnia morska zachodniego wybrzeża. Większość dzisiejszych odwiedzających to miejsce umiejscawia Alcatraz między atrakcjami, których z pewnością nie powinniście ominąć. Przejrzeć każdą pojedynczą atrakcję możecie tam w dobrze przygotowanej, ciekawej formie informacyjnej audio wycieczki. Wielu osobom bardzo spodobało się to miejsce również dzięki pięknemu widokowi na zatokę.

Wstęp do Alcatraz jest darmowy, za bilet na łódź pływającą na wyspę trzeba jednak zapłacić (ceny zaczynają się od 35 dolarów za osobę). Większość turystów uważa jednak tę sumę za dobrą inwestycję. Obejmuje ona nie tylko rejs łodzią, ale również audio wycieczkę. Miejsce na łodzi polecamy zarezerwować sobie wcześniej z powodu dużego zainteresowania turystów tą atrakcją. Możecie zrobić to online, już 90 dni wcześniej.

Szansa, że widzieliście telewizyjne show, film, widokówkę z San Francisco, na której widniał ikoniczny miejski tramwaj, jest bardzo wysoka. Aby wybogacić swoje doświadczenia z San Francisco – wskoczcie do jednego z nich. Miejski system transportu tramwajowego jest ostatnim tego typu w USA. Wprowadził go do USA w XIX wieku angielski imigrant Andrew Smith Hallidie. Pomimo tego, że ten sposób transportu jest używany przez miejscowych w niewielkiej skali (po części dlatego, że sieć transportowa jest ograniczona, po części dlatego, że jest to dosyć duży koszt), turyści korzystają z tramwajów całymi grupami i podziwiają z nich tętniące życiem ulice miasta.

Do takiego tramwaju możecie wstąpić jedynie w kilku miejscach. Należy do nich słynna linia tramwajowa Powell-Hyde Line na ulicach Powell i Market, która przebiega obok krętej ulicy Lombard Street, oraz tak samo znanego sąsiedztwa Russian Hill. Ten sposób transportu nie należy do najtańszych wariantów, a droga w jedną stronę kosztuje aż 7 dolarów. Niektórzy turyści z tego powodu wybierają chętniej alternatywę całodziennego biletu w cenie 21 dolarów. Do dyspozycji są również trzydniowe oraz siedmiodniowe karty biletowe.

Sklepy spożywcze, punkty ze streed foodem, czy też przytulne restauracyjki. Ferry Building Marketplace to publiczne targowisko z bogatą ofertą produktów – od owoców morza, meksykańskich przysmaków, japońskich delikatesów, sklepików z orzeszkami lub serami, po wielką ilość pysznej kawy. lości, wariacje, jakość, atmosfera i szeroki wybór są tym, co goście na tych rynkach doceniają i chwalą.

Pomimo tego, że wybór restauracji jest tutaj naprawdę szeroki, większość ludzi wybiera zakup szybkiego smacznego jedzenia, które mogą spożyć podczas spaceru lub po prostu na świeżym powietrzu w pięknej scenerii na wybrzeżu. Jeżeli chcecie uniknąć długich kolejek i czekania, wybierzcie się w to miejsce podczas dni roboczych. Targi są jednak otwarte codziennie od godziny 10 rano do godziny 19. W czasie weekendów godziny otwarcia są inne – w soboty targi otwarte są od 8 do 18 a w niedzielę od godziny 11 do 17. Ferry Building Marketplace znajdziecie na Market Street.

Tanie bilety do San Francisco kupicie głównie z Warszawy. Loty z Warszawy do San Francisco odbywaja się z przewoźnikiem KLM, SWISS oraz Lufthansa. Najtańsze bilety do San Francisco z Katowic kupicie z linią lotniczą Lufthansa i United Airlines. Z Wrocławia do San Francisco nataniej polecicie z przewoźnikiem Lufthansa oraz KLM Royal Dutch Airlines.

Loty do San Francisco odbywaja się również z niedalekich od nas lotnisk w Wiedniu, Berlinie, Budapeszcie i w Pradze. Sa to loty z jedna przesiadka z przewoźnikami British Airways, Lufthansa, Austrian Airlines, United Airlines, LOT Polish Airlines i Turkish Airlines. Z naszych stron do Los Angeles dostaniecie się na lotnisko Los Angeles International Airport LAX.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o San Francisco

Wiza do USA

Obywatele Polski wraz z dniem 11 listopada 2019 roku mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez posiadania wizy, na okres pobytu turystycznego wynoszący maksymalnie 90 dni. Należy jednak posiadać zezwolenie na wjazd do USA, które można zdobyć za pośrednictwem systemu ESTA – Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization). Link do oficjalnej strony ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov.

System ESTA powinien zostać wykorzystany przez podróżnych, co najmniej 72 godziny przed planowaną podróżą do USA. Uzyskanie zezwolenia w systemie ESTA to koszt 14 dolarów. Dzięki niemu turyści mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych wielokrotnie, przez okres 2 lat.

Większa ilość informacji na temat bezwizowego ruchu do USA oraz systemu ESTA znajduje się na stronie internetowej Departamentu Stanu USA oraz amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic.

Pogoda w San Francisco

San Francisco znajduje się na wybrzeżu Oceanu Spokojnego i w niedalekiej odległości od Pacyfiku oraz jego zimnych prądów wodnych. Położenie kraju jest ważnym czynnikiem wpływającym na pogodę w San Francisco i jego okolicach. Podczas, gdy Kalifornia jest uważana za symbol słonecznego i ciepłego miejsca, północnej części przy wybrzeża niestety to nie dotyczy.

Na podróż do San Francisco o każdej porze roku polecamy zapakować sobie ubrania z długimi rękawami. Nie bez powodu obywatele San Francisco z małą przesadą mówią, że są tylko trzy pory roku – zima, lato i mgła. Okres letni zaczyna się dopiero we wrześniu, ponieważ tradycyjne letnie miesiące są często uważane za okres mgieł. Zdarza się, że owe mgły utrzymują się przez całe dnie.

Ceny w USA

Narodową walutą jest dolar amerykański, bez problemu zamienicie go na jakimkolwiek lotnisku lub w punkcie wymiany walut w Polsce albo w USA. Szukacie hotelu w USA? Zwróćcie w takim razie uwagę na opłaty za korzystanie z udogodnień, których wymagają niektóre hotele, szczególnie te w Miami. Opłaty te wahają się między 8 do 25 dolarów za noc i obejmują możliwość korzystania z parasoli, ręczników i tym podobne. Przez rezerwacją hotelu upewnijcie się, że wybrany przez Was hotel nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić, a zakwaterowanie zarezerwować bezpośrednio na Flipo.

Tanie zakwaterowanie w USA

Cena zakwaterowania oczywiście zależy od tego, czego oczekujecie. Możecie wymagać zakwaterowania w 4-5* hotelu, a może wystarczyć Wam zakwaterowanie w skromniejszym apartamencie czy też hotelu z mniejszą ilością gwiazdek. Na Flipo nawet w czasie głównego sezonu jest możliwość rezerwacji hotelu za 35 PLN za jedną noc od osoby.

Oczywiście znów obowiązuje znana zasada – im bliżej centrum mieszkasz, tym są wyższe ceny noclegu. Taka zasada tyczy się wielkich miast takich jak Miami, Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles. Polecamy zarezerwować sobie hotel wcześniej, w bezpiecznej dzielnicy i z dobrym dostępem do centrum miasta.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do USA

Stany Zjednoczone nie wymagają od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie pilnować ważności szczepień już odbytych, które obowiązują również u nas. W przypadku wycieczek krajoznawczych poleca się szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze.

Aktualny czas w San Francisco

San Francisco znajduje się w strefie czasowej GMT -7. To oznacza, że w San Francisco jest o dziewięć godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć w San Francisco

10 ciekawostek i faktów o USA

1
Amerykańska władza otruła alkohol w czasie prohibicji. Zabiła w ten sposób ponad 10 000 ludzi.
2
25% Amerykanów wierzy w reinkarnację.
3
Największy nominał banknotu jaki kiedykolwiek został wydrukowany to 10 000 dolarów.
4
W stanie Kentucky do dnia dzisiejszego jest niezgodne z prawem noszenie lodów w tylnej kieszeni spodni.
5
Jedynym stanem w USA, w którym rośnie kawa są Hawaje.
6
W najwęższym punkcie, Rosja i USA są od siebie oddalone tylko 4 kilometry.
7
Stany Zjednoczone nie mają jednego oficjalnego języka.
8
Tylko jeden stan USA składa się z jednej sylaby - mianowicie Maine.
9
Park rozrywki Disneyland nie sprzedaje gum do żucia. Walt Disney nie chciał, aby odwiedzających parków odrzuciło na widok przylepionych wszędzie gum do żucia, włącznie z możliwością przylepienia jej się do obuwia turystów.
10
Dolara można rozmienić na monety 293 różnymi sposobami. Przy próbie życzymy dużo szczęścia.
Czy ten artykuł jest pomocny?