Skip to main content

Tanie bilety lotnicze USA

Oferty lotów do Usa

Ciekawostki o Usa

Szukacie taniego biletu lotniczego do Ameryki? Chcecie zwiedzić Nowy Jork, Chicago, Miami, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas lub Waszyngton? Z zakwaterowaniem blisko centrum? Na Flipo.pl możecie porównać sobie ceny biletów lotniczych, zakwaterowania, wynajmu aut oraz ubezpieczenia.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Usa

Nowy Jork

Szukacie taniego biletu lotniczego do Nowego Jorku? Z zakwaterowaniem blisko centrum? Na Flipo.pl możecie porównać sobie ceny biletów lotniczych, zakwaterowania, wynajmu aut oraz ubezpieczenia.

Nowy Jork jest jednym z największych i najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Epicentrum nowoczesnej światowej sztuki, zakupowa stolica i gastronomiczne niebo. Ma niezwykłą atmosferę 24 godziny dziennie. Być może tym zasłużyło sobie na nazwę: miasto, które nigdy nie śpi. Nowy Jork jest kosmopolityczny, głośny i pełen wieżowców. Rozprzestrzenia się w ujściu rzeki Hudson i tworzy go 5 miejskich części: wspaniały Manhattan, zaludniony Brooklyn, różnorodny Queens, muzykalny Bronx oraz zapomniany Staten Island.

Nowy Jork jest ulubionym miejscem wycieczek również w oczach Polaków. Tanie bilety lotnicze do Nowego Jorku najczęściej są możliwe do zakupu z Warszawy linią lotniczą KLM i Air France, a także LOT. Z Krakowa oraz Wrocławia również można polecieć do Nowego Jorku po niskiej cenie z linią lotniczą LOT. Z Katowic oraz Wrocławia do Nowego Jorku jest możliwość taniego lotu z przewoźnikiem Air Canada, Lufthansa. Najtańsze bilety lotnicze z Poznania oferują linie lotnicze Lufthansa i Air Canada, a z Krakowa linia lotnicza Air Canada. Średni czas lotu do Nowego Jorku wynosi 10 godzin i 30 minut. Przyloty do Nowego Jorku najczęściej odbywają się na lotnisko JFK, ale również Newark International Airport oraz La Guardia.

Chicago

Chicago, na które mówi się również “Wietrzne miasto”, nigdy nie stało w drugim rzędzie. Jest jednym z najbardziej wpływowych miast świata, w którym narodziło się wielu ważnych wynalazców, czy też sławnych, wpływowych osób. Chicago jakie znamy dziś uformował pożar, który w 1871 roku zniszczył jedną trzecią miasta. Jednak Chicago powstało z popiołów, na miejscu których stoją teraz pierwsze wieżowce na naszej planecie. Metropolia niedaleko jeziora Michigan, do dnia dzisiejszego dyktuje trendy w architekturze, sztuce oraz gastronomii. Z centrum pełnym wieżowców w mieście Loop, 109 muzeami i 267 restauracjami z gwiazdkami Michelin, Chicago jest światowym liderem, który rocznie przyciąga miliony turystów.

Chicago coraz częściej odwiedzają również Polacy - nie tylko w celach odwiedzin rodziny, która tam mieszka. Najtańsze bilety do Chicago z Warszawy oferuje linia lotnicza LOT, KLM, Air France ale dobre ceny biletów lotniczych do Chicago są również z przewoźnikami Finnair oraz British Airways. Z Krakowa główną linią lotniczą, która proponuje tanie bilety lotnicze Kraków-Chicago jest Finnair. Najtaniej z Wrocławia do Chicago polecicie liniami lotniczymi LOT, Air Canada, a także SWISS. Tanie loty z Gdańska do Chicago oferuje linia lotnicza LOT oraz Finnair. Średnia długość lotu do Chicago z Polski wynosi 11 godzin. Z naszych stron najczęściej ląduje się na lotnisku O’Hare International Airport w Chicago, które znajduje się w odległości 27 km od miasta. Bliżej miasta znajduje się lotnisko Midway International Airport - w odległości 16 km od miasta.

Miami

Miami znajduje się na na południowo-wschodnim krańcu Florydy w USA. Słynne białe plaże Miami Beach, wody wypełnione jachtami w zatoce Biscayne Bay są wprost stworzone do idealnego wypoczynku.

Luksusowe South Beach robi wrażenie stylowymi budowami Art Deco oraz tymi najbardziej trendy klubami północnej Ameryki. Mówi się, że to miasto jest doskonałe do oglądania gwiazd. Nie chodzi jednak o gwiazdy na niebie nocą, ale gwiazdy showbiznesu w klubach.

Historyczne budowle w nieco oddalonym Coral Gables, czy też świetne galerie handlowe w Coconut Grove - w tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Miami, oddalone od Kuby powietrznym torem o długości 531 km, pulsuje dynamiczną kubańską atmosferą. Sklepy z cygarami oraz kawą na Calle Ocho w Little Havana i królująca tam czarna fasola demonstrują w oczywisty sposób z jakiego powodu miasto to nazywane jest również stolicą Ameryki Łacińskiej.

Miami pomału zaczyna być popularne i coraz częściej odwiedzane przez Polaków. Tanie bilety lotnicze do Miami z Warszawy oferują linie lotnicze United Airlines, Lufthansa, Finnair, Air France oraz Alitalia. Z Katowic najtańsze bilety lotnicze kupicie liniami lotniczymi Air Canada, Lufthansa oraz United Airlines. Z Poznania tanie loty do Miami proponuje przewoźnik Lufthansa. Z Wrocławia najtaniej do Miami polecicie liniami lotniczymi Air Canada, United Airlines oraz Lufthansa.

Los Angeles

Los Angeles jest największym miastem Kalifornii, a po Nowym Jorku drugim największym miastem USA. Metropolia znana również jako miasto aniołów, już od ponad 100 lat dyktuje trendy światowemu showbiznesowi. Również dzięki wspaniałej pogodzie swoje miejsce na ziemi znalazło tu wielu celebrytów, które przy odrobinie szczęścia można spotkać w barach na Sunset Boulevard.

Samo Los Angeles ma 4 miliony obywateli i tworzy je wiele miejskich części. Najsłynniejszymi jest Hollywood, Downtown Los Angeles oraz Brentwood. W końcu jak rozmawiamy o Los Angeles, często rozumiemy przez to cały miejski konglomerat “Los Angeles County” rozciągający się na ponad 100 kilometrów od centrum Los Angeles. Konglomerat ma około 11 milionów obywateli oraz składa się z ponad 80 miejsc, z których najbardziej znane są (oprócz Los Angeles City): Beverly Hills czy też West Hollywood. Do konglomeratu należą też słynne Malibu, Long Beach i Santa Monica, które mogą pochwalić się wspaniałymi plażami.

Zastanawiacie się nad wakacjami w Los Angeles? Najtańsze bilety lotnicze do Los Angeles kupicie z Warszawy liniami lotniczymi Delta Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines oraz Air France, Lufthansa, Brussels Airlines, czy też Finnair. W dobrej cenie do Los Angeles polecicie również liniami British Airways lub Air Canada. Z Krakowa loty do Los Angeles w dobrej cenie oferuje United Airlines, Lufthansa, Delta Airlines, KLM Royal Dutch Airlines, Finnair oraz Brussels Airlines. Z Wrocławia najtańsze bilety lotnicze do Los Angeles oferuje linia lotnicza Air Canada, SWISS, Lufthansa, United Airlines oraz Delta Air Lines. Z Katowic najtańsze bilety proponuje przewoźnik Air Canada, Lufthansa oraz United Airlines. Średnia długość lotu do Los Angeles to 13 godzin - lotem bezpośrednim. Z przesiadkami lot do Angeles może trwać średnio 15-17 godzin. Z naszych stron do Los Angeles najczęściej latamy na lotnisko Los Angeles International Airport LAX.

Inne miasta
San Francisco

San Francisco znajduje się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, jest przepełnione uroczymi uliczkami i podziemnymi kolejkami, które przedstawiają jedyną ruchomą pamiątkę USA. Ze swoimi ponad 800 000 obywatelami należy do najbardziej zaludnione, ale i najgęsciej zaludnione miasto USA. Obywatele Amerykańscy osiedlili się w tym miejscu ponad 10 000 lat temu. W 1906 roku fundamentami miasta zatrząsło tak wielkie trzęsienie ziemi, że zniszczyło praktycznie jedną czwartą miasta.

Następnie miasto powstało z popiołów i zrewitalizowało się, a w II połowie XX wieku przyciągnęło ogromną liczbę artystów, pisarzy, hipisów i muzyków. W teraźniejszości San Francisco jest uważane za miasto bogaczy i wpisuje się wraz z Londynem, Moskwą i Nowym Jorkiem w grono miast z największą ilością miliarderów. San Francisco jest dzięki swojemu położeniu ważnym punktem transportowym północnej Kalifornii. Nierówny teren i ponad 50 wzniesień. Powodem tej charakterystyki miasta jest jego położenie na załamaniu San Andreas.

Pomarańczowe sklepienia w skalistej scenerii zatoki San Francisco. Symbol zachodniego wybrzeża i ulubiona atrakcja turystyczna. Nazwa mostu „Golden Gate” ma związek ze zbiornikiem wodnym - cieśnina Golden Gate łączy Ocean Spokojny z Francisco Bay. Most został wybudowany, aby połączenie między San Francisco, a regionem Marin było mniej skomplikowane. Jeżeli marzycie o naprawdę bajkowym widoku na most, polecamy Wam wybrać się na Golden Gate Bridge Vista Point, który znajduje się na wysokim wzniesieniu. Z góry widok jest przepiękny, nie tylko na most Golden Gate Bridge, ale również na San Francisco.

Jeżeli macie wystarczająco dużo czasu, polecamy dodać do swoich planów zwiedzanie Narodowego Obszaru Rekreacyjnego Golden Gate. Samo terytorium tego obszaru rekreacyjnego obejmuje kilka miejsc w San Mateo (na południe od San Francisco), San Francisco i region Marin (w tym lasy Alcatraz i Muir). Ikoniczny most możecie zwiedzić autem, rowerem, autobusem lub pieszo.

Jednocześnie odwiedzić miasto San Francisco i nie zobaczyć mostu Golden Gate, to taka sama strata jak odwiedzić San Francisco i nie wybrać się do Alcatraz. Są to dwa miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w czasie pobytu w tym mieście. Alcatraz położone jest na małej skalistej wyspie po środku zatoki w San Francisco, a jego przeszłość jest bardzo bogata. O Alkatraz na pewno słyszeliście jako o byłym więzieniu federalnym, w której przebywali niektórzy z największych złoczyńców tamtejszego społeczeństwa. Najsłynniejszym z nich był z pewnością Al Capone – szef mafii włoskiego pochodzenia i jeden z najsłynniejszych gangsterów minionego stulecia.

Budowa wcześniej funkcjonowała w czasie hiszpańsko-amerykańskiej i obywatelskiej wojny, jako więzienie wojenne, a wcześniej była to pierwsza latarnia morska zachodniego wybrzeża. Większość dzisiejszych odwiedzających to miejsce umiejscawia Alcatraz między atrakcjami, których z pewnością nie powinniście ominąć. Przejrzeć każdą pojedynczą atrakcję możecie tam w dobrze przygotowanej, ciekawej formie informacyjnej audio wycieczki. Wielu osobom bardzo spodobało się to miejsce również dzięki pięknemu widokowi na zatokę.

Wstęp do Alcatraz jest darmowy, za bilet na łódź pływającą na wyspę trzeba jednak zapłacić (ceny zaczynają się od 35 dolarów za osobę). Większość turystów uważa jednak tę sumę za dobrą inwestycję. Obejmuje ona nie tylko rejs łodzią, ale również audio wycieczkę. Miejsce na łodzi polecamy zarezerwować sobie wcześniej z powodu dużego zainteresowania turystów tą atrakcją. Możecie zrobić to online, już 90 dni wcześniej.

Szansa, że widzieliście telewizyjne show, film, widokówkę z San Francisco, na której widniał ikoniczny miejski tramwaj, jest bardzo wysoka. Aby wybogacić swoje doświadczenia z San Francisco – wskoczcie do jednego z nich. Miejski system transportu tramwajowego jest ostatnim tego typu w USA. Wprowadził go do USA w XIX wieku angielski imigrant Andrew Smith Hallidie. Pomimo tego, że ten sposób transportu jest używany przez miejscowych w niewielkiej skali (po części dlatego, że sieć transportowa jest ograniczona, po części dlatego, że jest to dosyć duży koszt), turyści korzystają z tramwajów całymi grupami i podziwiają z nich tętniące życiem ulice miasta.

Do takiego tramwaju możecie wstąpić jedynie w kilku miejscach. Należy do nich słynna linia tramwajowa Powell-Hyde Line na ulicach Powell i Market, która przebiega obok krętej ulicy Lombard Street, oraz tak samo znanego sąsiedztwa Russian Hill. Ten sposób transportu nie należy do najtańszych wariantów, a droga w jedną stronę kosztuje aż 7 dolarów. Niektórzy turyści z tego powodu wybierają chętniej alternatywę całodziennego biletu w cenie 21 dolarów. Do dyspozycji są również trzydniowe oraz siedmiodniowe karty biletowe.

Sklepy spożywcze, punkty ze streed foodem, czy też przytulne restauracyjki. Ferry Building Marketplace to publiczne targowisko z bogatą ofertą produktów – od owoców morza, meksykańskich przysmaków, japońskich delikatesów, sklepików z orzeszkami lub serami, po wielką ilość pysznej kawy. lości, wariacje, jakość, atmosfera i szeroki wybór są tym, co goście na tych rynkach doceniają i chwalą.

Pomimo tego, że wybór restauracji jest tutaj naprawdę szeroki, większość ludzi wybiera zakup szybkiego smacznego jedzenia, które mogą spożyć podczas spaceru lub po prostu na świeżym powietrzu w pięknej scenerii na wybrzeżu. Jeżeli chcecie uniknąć długich kolejek i czekania, wybierzcie się w to miejsce podczas dni roboczych. Targi są jednak otwarte codziennie od godziny 10 rano do godziny 19. W czasie weekendów godziny otwarcia są inne – w soboty targi otwarte są od 8 do 18 a w niedzielę od godziny 11 do 17. Ferry Building Marketplace znajdziecie na Market Street.

Tanie bilety do San Francisco kupicie głównie z Warszawy. Loty z Warszawy do San Francisco odbywaja się z przewoźnikiem KLM, SWISS oraz Lufthansa. Najtańsze bilety do San Francisco z Katowic kupicie z linią lotniczą Lufthansa i United Airlines. Z Wrocławia do San Francisco nataniej polecicie z przewoźnikiem Lufthansa oraz KLM Royal Dutch Airlines.

Loty do San Francisco odbywaja się również z niedalekich od nas lotnisk w Wiedniu, Berlinie, Budapeszcie i w Pradze. Sa to loty z jedna przesiadka z przewoźnikami British Airways, Lufthansa, Austrian Airlines, United Airlines, LOT Polish Airlines i Turkish Airlines. Z naszych stron do Los Angeles dostaniecie się na lotnisko Los Angeles International Airport LAX.

Las Vegas

Jeśli przegapisz Las Vegas na swojej amerykańskiej trasie, pożegnaj się z największą imprezą, jaką możesz przeżyć za Oceanem. Oczywiście, jeśli zostawisz całą wypłatę przy stole z blackjackiem, może to nie być zbyt zabawne, ale jeśli będziesz postępować mądrze i zachowasz umiar, wszystko skończy się dobrze. Las Vegas oferuje wszystkie skarby świata - niepohamowaną radość z hazardu, luksusowe hotele w świetnych cenach, markowe sklepy, światowe koncerty i pokazy, fantastyczne przysmaki kulinarne, przeżycia adrenalinowe i to wszystko tylko o krok do pięknych skarbów natury. Dla nas jest to miejsce, którego zdecydowanie nie powinno zabraknąć na liście podróży po Stanach Zjednoczonych. Las Vegas to miasto, które będziesz zwiedzać z otwartymi ustami.

W Vegas spokojnie można zarezerwować nocleg w hotelu Hilton w sezonie za około 25 € za osobę za noc. Nie możecie tylko wybrać sobie terminu wyjazdu wtedy, kiedy v Vegas odbywa się jakieś wielkie wydarzenie, takie jak gala boksu, wielki koncert artystów i tak dalej. Hotele w centrum mają tę zaletę, że jeśl nie macie ochoty to nie musicie z nich wychodzić. Migające automaty, kasyna, restauracja z szerokim wyborem przysmaków i bary przy basenie są zazwyczaj oczywistością, która jest na miejscu. Jeśli jednak chcesz zwiedzić części miasta znajdujące się poza tą napompowaną świecącą zasłoną, gospodarze z Airbnb chętnie Cię po nich oprowadzą. W najlepszym przypadku za darmo, a w najgorszym przypadku - za dwa piwa. W każdym razie nie wszystko można mieć za darmo, jesteście przecież w Las Vegas!

Neony, które cię oślepią, Wieża Eiffla, Statua Wolności, Most Brookliński, Piramidy, Wenecja, Muzeum Madame Tussaud, starożytny Pałac Caesars i kolejka górska, to miejsca które zdecydowanie powinniście odwiedzić przed zachodem słońca. To miejsce nazywa się The Strip. Centrum miasta, główna ulica rozrywki hazardowej i wszystkie luksusowe hotele. Tutaj możesz naprawdę znaleźć wszystko. Jeśli jedziesz w to miejsce, przygotuj się na zatłoczone drogi i parking w cenie od 10 USD za godzinę. Parkingi znajdziesz w całym mieście, po prostu podążaj za znakami, które łatwo Cię do nich prowadzą i próbuj negocjować ceny.

Koniecznie zatrzymajcie się przy fontannie Bellagio. Piękne przedstawienie wodne zapiera dech w piersiach, dzięki synchronizacji i doskonałemu dźwiękowi oraz akompaniamentowi! Niektórzy będą mogli docenić romantyczne chwile, które z pewnością można przeżyć podczas trwania pokazu. Nie przejmujcie się więc nikim i nie dajcie się rozproszyć skąpo ubranymi tancerkami i tancerzami z Rio lub Transformersami.

Las Vegas to nie tylko symbol wieczornej rozrywki, ale także piękna przyroda. Jeśli odwiedziliście Wielki Kanion (Grand Canyon) w drodze na zachód, ale to nie wystarczyło, możecie wrócić w to miejsce jeszcze raz, po podróży samochodem trwającej ponad dwie godziny. Dokładnie część Grand Canyon West, gdzie znajdziecie słynną przeszkloną ścieżkę Skywalk. Po podróży autokarem w kilka miejsc z pięknymi widokami, będziecie mogli zrobić sobie zdjęcie na gorącym przeszklonym moście. A to wszystko w cenie 82 USD.

Las Vegas coraz bardziej zaczyna kusić turystów z naszych stron. Nie tylko za sprawą słynnego filmu „Kac Vegas”, ale również z powodu korzystnych cen biletów lotniczych. Tanie loty do Las Vegas z Warszawy kupicie z linią lotniczą Alitalia oraz KLM Royal Dutch Airlines. Najtaniej do Las Vegas z Krakowa polecicie linią lotniczą Air France i KLM Royal Dutch Airlines. Loty z Gdańska do Las Vegas oferuje głównie przewoźnik Finnair. Tanie loty do Las Vegas z Katowic są dostępne z linią lotniczą Lufthansa i Air Canada.

Z niedalekich od Polski lotnisk w Wiedniu, Berlinie i Pradze tanie loty do Las Vegas oferują przewoźnicy Austrian Airlines, United Airlines, Lufthansa, Norwegian oraz British Airlines.

Waszyngton

Waszyngton lub Washington D.C. jest stolicą Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Okręgu Federalnego Columbia. Jeśli kiedyś zastanawialiście się nad tym co oznacza skrót D.C., chodzi o wcześniejszą wersję nazwy – District of Columbia. Swoją nazwę miasto odziedziczyło po Georgu Washingtonie, przywódcy Amerykańskiej Rewolucji oraz pierwszym Prezydencie USA.

Znajdziecie tutaj mnóstwo budowli instytucji publicznych oraz centrum administracyjnych. Coś czego będziecie tutaj poszukiwać, lecz bez skutku to wieżowce. W Waszyngtonie bowiem jest zakazane budowanie budynków wyższych niż budynek Kapitolu.

Tanie bilety do Waszyngtonu najczęściej kupicie ze stolicy naszego kraju. Jeśli chcecie zwiedzić to ciekawe miasto, polecamy tanie bilety z Warszawy do Waszyngtonu z linią lotniczą Turkish Airlines oraz SAS Scandinavian Airlines. Loty z Warszawy do Waszyngtonu średnio trwają 13 godzin, jednak nie są to loty bezpośrednie. Z Katowic do Waszyngtonu polecicie z przewoźnikami Lufthansa i United Airlines z jedną przesiadką. Do stolicy USA z Krakowa polecicie z Austrian Airlines oraz Lufthansą.

Przydatne info o USA

Wiza do USA

Obywatele Polski wraz z dniem 11 listopada 2019 roku mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez posiadania wizy, na okres pobytu turystycznego wynoszący maksymalnie 90 dni. Należy jednak posiadać zezwolenie na wjazd do USA, które można zdobyć za pośrednictwem systemu ESTA – Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization). Link do oficjalnej strony ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov.

System ESTA powinien zostać wykorzystany przez podróżnych, co najmniej 72 godziny przed planowaną podróżą do USA. Uzyskanie zezwolenia w systemie ESTA to koszt 14 dolarów. Dzięki niemu turyści mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych wielokrotnie, przez okres 2 lat.

Większa ilość informacji na temat bezwizowego ruchu do USA oraz systemu ESTA znajduje się na stronie internetowej Departamentu Stanu USA oraz amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic.

Pogoda w USA

Pomimo położenia miasta na wybrzeżu, dla Nowego Jorku typowy jest wilgotny klimat. Zimy są tutaj zimne, lecz dzięki umiejscowieniu na wybrzeżu, cieplejsze temperatury są tutaj nieznacznie wyższe niż w głębi lądu. Lato są tutaj gorące i suche. Każdego lata średnio od 18 do 25 dni temperatura wynosi 32° C!

Kiedy więc jest najlepszy czas na wakacje w Nowym Jorku? Idealnym okresem na wycieczkę tam ze względu na pogodę jest lato (czerwiec - wrzesień), kiedy temperatura morza osiąga średnio 23°C.

Kiedy jest najlepsza pora na wakacje w Los Angeles? Właściwie kiedykolwiek. Z tego powodu, że w Los Angeles suche ciepłe lato spotyka się ze średnim zimnem. Mając średnio 284 słoneczne dni w roku miasto to oferuje fantastyczny klimat. Najcieplejszym miesiącem w roku jest sierpień z maksymalną temperaturą około 28°C. Najchłodniej będzie Wam w Los Angeles w grudniu, kiedy to temperatury osiągają średnio 9°C .

Dla Chicago typowe jest ciepłe i wilgotne lato. Zima jest tutaj bardzo mroźna i wietrzna, pełna śniegu i lodu. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 23 °C. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń ze średnimi temperaturami -6 °C. Kiedy więc jest najlepszy czas na wakacje w Chicago? Idealnym okresem na wakacje w Chicago jest początek lata (maj-czerwiec) oraz jesień (wrzesień-październik), kiedy temperatury osiągają przyjemnych od 12 °C do 21 °C. Początki lata bywają deszczowe, więc nie zapomnijcie na wszelki wypadek zapakować sobie parasola. Najjaśniejsze niebo w Chicago jest podczas jesieni.

Miami ma tropikalny monsunowy klimat, gdzie spotyka się gorące i wilgotne lato z krótką i ciepłą zimą. Najcieplejszym miesiącem w Miami jest czerwiec z 28 °C, a najchłodniejszym miesiącem jest styczeń z 20 °C. Najbardziej deszczowy jest październik ze średnimi opadami w ilości 234 mm deszczu. Kiedy więc jest najlepiej zdecydować się na wakacje w Miami? Idealnym czasem na wakacje w Miami jest czas od stycznia do maja, kiedy zazwyczaj świeci słońce, a temperatury wahają się na ponad 20 przyjemnych stopni. Jeśli chcecie odwiedzić Miami w lacie lub na jesień, zabierzcie ze sobą na wszelki wypadek również parasol. Może się Wam przydać podczas przypadkowych popołudniowych opadów deszczu. Może się również zdarzyć, że posiadanie parasola nic Wam nie da, a to ze względu na niebezpieczeństwo huraganów występujących w okresie czerwiec - listopad.

W Miami na południowej Florydzie głównym sezonem turystycznym jest okres od grudnia do lutego. Klimat jest ciepły i suchy. Od czerwca do października temperatury rosną i jest więcej opadów deszczu. Na Florydzie często występują huragany. W czasie sezonu huraganów (czerwiec-listopad) poleca się sprawdzać prognozy pogody Narodowego Centrum Huraganowego.

Ceny w USA

Narodową walutą jest dolar amerykański, bez problemu zamienicie go na jakimkolwiek lotnisku lub w punkcie wymiany walut w Polsce albo w USA. Szukacie hotelu w USA? Zwróćcie w takim razie uwagę na opłaty za korzystanie z udogodnień, których wymagają niektóre hotele, szczególnie te w Miami. Opłaty te wahają się między 8 do 25 dolarów za noc i obejmują możliwość korzystania z parasoli, ręczników i tym podobne. Przez rezerwacją hotelu upewnijcie się, że wybrany przez Was hotel nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić, a zakwaterowanie zarezerwować bezpośrednio na Flipo.

Tanie zakwaterowanie w USA

Cena zakwaterowania oczywiście zależy od tego, czego oczekujecie. Możecie wymagać zakwaterowania w 4-5* hotelu, a może wystarczyć Wam zakwaterowanie w skromniejszym apartamencie czy też hotelu z mniejszą ilością gwiazdek. Na Flipo nawet w czasie głównego sezonu jest możliwość rezerwacji hotelu za 35 PLN za jedną noc od osoby.

Oczywiście znów obowiązuje znana zasada – im bliżej centrum mieszkasz, tym są wyższe ceny noclegu. Taka zasada tyczy się wielkich miast takich jak Miami, Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles. Polecamy zarezerwować sobie hotel wcześniej, w bezpiecznej dzielnicy i z dobrym dostępem do centrum miasta.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do USA

Stany Zjednoczone nie wymagają od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie pilnować ważności szczepień już odbytych, które obowiązują również u nas. W przypadku wycieczek krajoznawczych poleca się szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze.

10 ciekawostek i faktów o USA

1
Amerykańska władza otruła alkohol w czasie prohibicji. Zabiła w ten sposób ponad 10 000 ludzi.
2
25% Amerykanów wierzy w reinkarnację.
3
Największy nominał banknotu jaki kiedykolwiek został wydrukowany to 10 000 dolarów.
4
W stanie Kentucky do dnia dzisiejszego jest niezgodne z prawem noszenie lodów w tylnej kieszeni spodni.
5
Jedynym stanem w USA, w którym rośnie kawa są Hawaje.
6
W najwęższym punkcie, Rosja i USA są od siebie oddalone tylko 4 kilometry.
7
Stany Zjednoczone nie mają jednego oficjalnego języka.
8
Tylko jeden stan USA składa się z jednej sylaby - mianowicie Maine.
9
Park rozrywki Disneyland nie sprzedaje gum do żucia. Walt Disney nie chciał, aby odwiedzających parków odrzuciło na widok przylepionych wszędzie gum do żucia, włącznie z możliwością przylepienia jej się do obuwia turystów.
10
Dolara można rozmienić na monety 293 różnymi sposobami. Przy próbie życzymy dużo szczęścia.
Czy ten artykuł jest pomocny?