Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Waszyngton

Oferty lotów do Waszyngtonu

Ciekawostki o Waszyngtonie

Waszyngton lub Washington D.C. jest stolicą Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Okręgu Federalnego Columbia. Jeśli kiedyś zastanawialiście się nad tym co oznacza skrót D.C., chodzi o wcześniejszą wersję nazwy – District of Columbia. Swoją nazwę miasto odziedziczyło po Georgu Washingtonie, przywódcy Amerykańskiej Rewolucji oraz pierwszym Prezydencie USA.

Znajdziecie tutaj mnóstwo budowli instytucji publicznych oraz centrum administracyjnych. Coś czego będziecie tutaj poszukiwać, lecz bez skutku to wieżowce. W Waszyngtonie bowiem jest zakazane budowanie budynków wyższych niż budynek Kapitolu.

Tanie bilety do Waszyngtonu najczęściej kupicie ze stolicy naszego kraju. Jeśli chcecie zwiedzić to ciekawe miasto, polecamy tanie bilety z Warszawy do Waszyngtonu z linią lotniczą Turkish Airlines oraz SAS Scandinavian Airlines. Loty z Warszawy do Waszyngtonu średnio trwają 13 godzin, jednak nie są to loty bezpośrednie. Z Katowic do Waszyngtonu polecicie z przewoźnikami Lufthansa i United Airlines z jedną przesiadką. Do stolicy USA z Krakowa polecicie z Austrian Airlines oraz Lufthansą.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Waszyngtonie

Wiza do USA

Obywatele Polski wraz z dniem 11 listopada 2019 roku mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez posiadania wizy, na okres pobytu turystycznego wynoszący maksymalnie 90 dni. Należy jednak posiadać zezwolenie na wjazd do USA, które można zdobyć za pośrednictwem systemu ESTA – Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization). Link do oficjalnej strony ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov.

System ESTA powinien zostać wykorzystany przez podróżnych, co najmniej 72 godziny przed planowaną podróżą do USA. Uzyskanie zezwolenia w systemie ESTA to koszt 14 dolarów. Dzięki niemu turyści mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych wielokrotnie, przez okres 2 lat.

Większa ilość informacji na temat bezwizowego ruchu do USA oraz systemu ESTA znajduje się na stronie internetowej Departamentu Stanu USA oraz amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic.

Pogoda w Waszyngtonie

Chociaż Waszyngton nie leży bezpośrednio na wybrzeżu, panuje w nim wilgotny klimat. Zimy są mroźne, ale ze względu na bliskość wybrzeża lokalne temperatury są nieco wyższe, niż w głębi lądu. Lata są gorące i suche. Każdego lata temperatura 32 ° C jest osiągana średnio po 18 do 25 dniach! Kiedy więc wakacje w Waszyngtonie to właściwy wybór? Pod względem pogody, idealnym czasem na wizytę jest lato (czerwiec-wrzesień).

Ceny w USA

Narodową walutą jest dolar amerykański, bez problemu zamienicie go na jakimkolwiek lotnisku lub w punkcie wymiany walut w Polsce albo w USA. Szukacie hotelu w USA? Zwróćcie w takim razie uwagę na opłaty za korzystanie z udogodnień, których wymagają niektóre hotele, szczególnie te w Miami. Opłaty te wahają się między 8 do 25 dolarów za noc i obejmują możliwość korzystania z parasoli, ręczników i tym podobne. Przez rezerwacją hotelu upewnijcie się, że wybrany przez Was hotel nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić, a zakwaterowanie zarezerwować bezpośrednio na Flipo.

Tanie zakwaterowanie w USA

Cena zakwaterowania oczywiście zależy od tego, czego oczekujecie. Możecie wymagać zakwaterowania w 4-5* hotelu, a może wystarczyć Wam zakwaterowanie w skromniejszym apartamencie czy też hotelu z mniejszą ilością gwiazdek. Na Flipo nawet w czasie głównego sezonu jest możliwość rezerwacji hotelu za 35 PLN za jedną noc od osoby.

Oczywiście znów obowiązuje znana zasada – im bliżej centrum mieszkasz, tym są wyższe ceny noclegu. Taka zasada tyczy się wielkich miast takich jak Miami, Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles. Polecamy zarezerwować sobie hotel wcześniej, w bezpiecznej dzielnicy i z dobrym dostępem do centrum miasta.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do USA

Stany Zjednoczone nie wymagają od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie pilnować ważności szczepień już odbytych, które obowiązują również u nas. W przypadku wycieczek krajoznawczych poleca się szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze.

Aktualny czas w Waszyngtonie

Waszyngton znajduje się w strefie czasowej UTC -5. Oznacza to, że w Waszyngtonie jest o sześć lub siedem godzin mniej, niż w Polsce – odpowiednio, w zależności od czasu letniego lub zimowego.

Atrakcje w Waszyngtonie

10 ciekawostek i faktów o USA

1
Amerykańska władza otruła alkohol w czasie prohibicji. Zabiła w ten sposób ponad 10 000 ludzi.
2
25% Amerykanów wierzy w reinkarnację.
3
Największy nominał banknotu jaki kiedykolwiek został wydrukowany to 10 000 dolarów.
4
W stanie Kentucky do dnia dzisiejszego jest niezgodne z prawem noszenie lodów w tylnej kieszeni spodni.
5
Jedynym stanem w USA, w którym rośnie kawa są Hawaje.
6
W najwęższym punkcie, Rosja i USA są od siebie oddalone tylko 4 kilometry.
7
Stany Zjednoczone nie mają jednego oficjalnego języka.
8
Tylko jeden stan USA składa się z jednej sylaby - mianowicie Maine.
9
Park rozrywki Disneyland nie sprzedaje gum do żucia. Walt Disney nie chciał, aby odwiedzających parków odrzuciło na widok przylepionych wszędzie gum do żucia, włącznie z możliwością przylepienia jej się do obuwia turystów.
10
Dolara można rozmienić na monety 293 różnymi sposobami. Przy próbie życzymy dużo szczęścia.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)