Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Nowy Jork

Oferty lotów do Nowego Jorku

Ciekawostki o Nowym Jorku

Szukacie taniego biletu lotniczego do Nowego Jorku? Z zakwaterowaniem blisko centrum? Na Flipo.pl możecie porównać sobie ceny biletów lotniczych, zakwaterowania, wynajmu aut oraz ubezpieczenia.

Nowy Jork jest jednym z największych i najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Epicentrum nowoczesnej światowej sztuki, zakupowa stolica i gastronomiczne niebo. Ma niezwykłą atmosferę 24 godziny dziennie. Być może tym zasłużyło sobie na nazwę: miasto, które nigdy nie śpi. Nowy Jork jest kosmopolityczny, głośny i pełen wieżowców. Rozprzestrzenia się w ujściu rzeki Hudson i tworzy go 5 miejskich części: wspaniały Manhattan, zaludniony Brooklyn, różnorodny Queens, muzykalny Bronx oraz zapomniany Staten Island.

Nowy Jork jest ulubionym miejscem wycieczek również w oczach Polaków. Tanie bilety lotnicze do Nowego Jorku najczęściej są możliwe do zakupu z Warszawy linią lotniczą KLM i Air France, a także LOT. Z Krakowa oraz Wrocławia również można polecieć do Nowego Jorku po niskiej cenie z linią lotniczą LOT. Z Katowic oraz Wrocławia do Nowego Jorku jest możliwość taniego lotu z przewoźnikiem Air Canada, Lufthansa. Najtańsze bilety lotnicze z Poznania oferują linie lotnicze Lufthansa i Air Canada, a z Krakowa linia lotnicza Air Canada. Średni czas lotu do Nowego Jorku wynosi 10 godzin i 30 minut. Przyloty do Nowego Jorku najczęściej odbywają się na lotnisko JFK, ale również Newark International Airport oraz La Guardia.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Nowym Jorku

Wiza do USA

Obywatele Polski wraz z dniem 11 listopada 2019 roku mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez posiadania wizy, na okres pobytu turystycznego wynoszący maksymalnie 90 dni. Należy jednak posiadać zezwolenie na wjazd do USA, które można zdobyć za pośrednictwem systemu ESTA – Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization). Link do oficjalnej strony ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov.

System ESTA powinien zostać wykorzystany przez podróżnych, co najmniej 72 godziny przed planowaną podróżą do USA. Uzyskanie zezwolenia w systemie ESTA to koszt 14 dolarów. Dzięki niemu turyści mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych wielokrotnie, przez okres 2 lat.

Większa ilość informacji na temat bezwizowego ruchu do USA oraz systemu ESTA znajduje się na stronie internetowej Departamentu Stanu USA oraz amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic.

Pogoda w Nowym Jorku

Pomimo położenia miasta na wybrzeżu, dla Nowego Jorku typowy jest wilgotny klimat. Zimy są tutaj zimne, lecz dzięki umiejscowieniu na wybrzeżu, cieplejsze temperatury są tutaj nieznacznie wyższe niż w głębi lądu. Lato są tutaj gorące i suche. Każdego lata średnio od 18 do 25 dni temperatura wynosi 32° C! Kiedy więc jest najlepszy czas na wakacje w Nowym Jorku? Idealnym okresem na wycieczkę tam ze względu na pogodę jest lato (czerwiec - wrzesień), kiedy temperatura morza osiąga średnio 23°C.

Ceny v Nowym Jorku

Narodową walutą jest dolar amerykański, wymienicie go bez problemu na którymkolwiek lotnisku lub w punkcie wymiany walut w Polsce lub USA. Szukacie hotelu w Nowym Jorku? Im bliżej Manhattanu, tym cena jest większa. Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić i zarezerwować sobie lokum na Flipo.

Najszybszym sposobem transportu jest metro, które jeździ po Nowym Jorku non stop - MetroCard kosztuje od 2 do 80 dolarów. Kolejną alternatywą jest autobus - linie autobusowe w mieście są czyste, niezawodne i jeżdżą wystarczająco często, komfortowe podróżowanie może jednak trwać dość długi czas. Taksówki są zawsze droższym sposobem transportu, są one wygodne - dają się zamówić gdziekolwiek i kiedykolwiek. Nowojorskie wypożyczalnie aut są drogie, benzyna w mieście jest dużo droższa niż w innych miejsach USA. Polecamy wypożyczenie auta bezpośrednio na lotnisku, możecie je sobie zarezerwować na stronie Flipo.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do USA

Stany Zjednoczone nie wymagają od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie pilnować ważności szczepień już odbytych, które obowiązują również u nas. W przypadku wycieczek krajoznawczych poleca się szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze.

Aktualny czas w Nowym Jorku

Nowy Jork znajduje się w strefie czasowej UTC -5. To oznacza, że w Nowym Jorku jest o 6 lub 7 godzin mniej, niż w Polsce - w zależności od letniego i zimowego czasu.

Miejsca, które trzeba zobaczyć w Nowym Jorku

10 ciekawostek o Nowym Jorku

1
Nowy Jork powstał jako Nowy Amsterdam w 1626 roku. Dopiero do roku 1898 rozdzielił się na 5 dzielnic - Manhattan, Staten Island, Queens, Brooklyn oraz Bronx.
2
Dzielnica Brooklyn chciała się usamodzielnić i zostać kolejnym miastem, co jednak się nie udało i w roku 1898 stała się jednym z 5 okręgów Nowego Jorku.
3
Nowy Jork jest domem pierwszej pizzerii na ziemi Stanów Zjednoczonych. Zalożył ją włoski imigrant Gennaro Lombardi w 1905 roku. Pizzeria ta jest czynna po dzień dzisiejszy!
4
Nowy Jork i jego powierzchnia jest wspaniała. Metropolia ta ma łącznie prawie 10 tysięcy kilometrów ulic.
5
Nie byle kto może zostać w nowojorskim metrze ulicznym grajkiem. Wszyscy kandydaci przechodzą szczegółowe przesłuchania.
6
Nowy Jork był stolicą Stanów Zjednoczonych całe 5 lat. Od 1785 roku do 1790 roku.
7
W Nowym Jorku żyje więcej niż 40 tysięcy ulicznych sprzedawców jedzenia, tak zwanego street-foodu oraz więcej niż 20 tysięcy pozostałych ulicznych sprzedawców - sprzedawców innych towarów.
8
Nowy Jork i liczba ludności? Najciekawszą kwestią w tej sprawie jest to, że Nowy Jork jest domem dla ponad 2,5 mln ludzi, którzy nie urodzili się na ziemi Stanów Zjednoczonych. Prawie połowa obywateli rozmawia w języku innym, niż język angielski.
9
System komunikacji publicznej w Nowym Jorku jest szóstym najczęściej używanym przez ludzi na świecie, i jest też najbardziej rozległy na świecie. Ponad 1,5 miliarda ludzi jeździ rocznie nowojorskim metrem.
10
Nowy Jork stał się tłem dla ponad 20 tysięcy filmów od 1908 roku.
Czy ten artykuł jest pomocny?