Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Ottawa

Oferty lotów do Ottawy

Ciekawostki o Ottawie

Stolica Kanady, Ottawa, znajduje się na południowym brzegu tak samo nazywającej się rzeki, w południowo-zachodnim rogu prowincji Ontario. Wraz z miastem Gatineau w sąsiednim Quebecu na północnym brzegu rzeki, tworzy tzw. Krajowy Region Stołeczny (National Capital Region).

Odcinek transkontynentalnej autostrady TransCanada 417, rozciąga się na obrzeżach miasta, skąd można dotrzeć do centrum miasta po przebyciu dwóch kilometrów. Ulice Metcalf Street lub O'Connor zabiorą Cię prosto do budynku Parlamentu. Stara część miasta jest znana jako Dolne Miasto (Lower Town) i można w niej zobaczyć pozostałości starego miasta - Bytown.

Miasto Ottawa słynie z niezwykle ciekawej atrakcji. Nie tylko rzeka Ottawa, ale także jej dopływ - Rideau, oferuje piękny rejs statkiem w lecie, podczas którego można zobaczyć prawie całe centrum i co najciekawsze - kanał zamarza w zimie i daje to okazję na przejażdżki na największej naturalnej trasie do jazdy na łyżwach na świecie.

Zwiedzanie miasta najlepiej jest zacząć od budynku parlamentu. Wstęp jest dozwolony tylko po otrzymaniu bezpłatnego czasowego biletu, a wycieczka trwa nieco ponad godzinę. Wokół budynku znajduje się kilka posągów wybitnych osobistości, które wpisały się do historii Kanady, w tym ciekawy posąg królowej Wiktorii na koniu. Na pierwszym planie możesz zatrzymać się przy wiecznym ogniu, gdzie zobaczysz flagi wszystkich prowincji i terytoriów.

Po wyjściu i skręceniu w prawą stronę, zobaczysz The Supreme Court of Canada, budynek Sądu Najwyższego Kanady z 1875 roku.

Idąc dalej, po drodze miniesz 24 Susssex Drive, czyli oficjalny adres i siedzibę premiera Kanady od 1951 roku. Pierwotnie został on wybudowany dla właściciela firmy z branży drzewnej, a później członka Parlamentu - Josepha Merrilla Curriera, w 1866 roku.

Chociaż Ottawa jest stolicą Kanady, miasto zajmuje drugie miejsce w liczbie populacji (812 000) w prowincji, zaraz za Toronto, a ogólnie czwarte w kraju.

Ottawa zajęła drugie miejsce w rankingu miast z najwyższą jakością życia w Ameryce Północnej i 14 miejsce na świecie.

Nazwa Ottawa pochodzi od słowa „adawe” z lokalnego języka Algonquin, które po przetłumaczeniu oznacza „handlować”.

Ottawa nie jest tak popularna jak Toronto czy Vancouver, ale powoli odkrywają ją także Polacy. Tanie bilety do Ottawy najczęściej kupicie z Warszawy. Loty do Ottawy z Warszawy ma w swojej ofercie przewoźnik KLM Royal Dutch Airlines, Delta Air Lines oraz Air France. Są to w większości loty z dwiema przesiadkami.

Główne lotnisko w Ottawie nazywa się Ottawa Macdonald–Cartier International Airport (YOW).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Ottawie

Wiza do Kanady

Dnia 1.3.2008 Kanada zniosła dla obywateli Polski obowiązek wizowy. Od dnia 1.8.2015 wszyscy obywatele, którzy posiadają ważny paszport mogą przekroczyć kanadyjską granicę bez posiadania wizy.

Decyzję o wjeździe na terytorium kraju, a także długości pobytu w Kanadzie, podejmuje urzędnik imigracyjny podczas kontroli granicznej. Bezwizowy maksymalny okres pobytu w Kanadzie wynosi 6 miesięcy. Nauka oraz praca w Kanadzie bez posiadania zezwolenia jest nielegalna.

Od dnia 31.7.2018 władze Kanady pobierają odciski palców podczas składania wniosków o wizy długoterminowe przez podróżujących. Opłata za wnioski wynosi 85 CAD oraz koszt wizy.

Wraz z dniem 15.3.2018 przy wjeździe na teren kraju drogą lotniczą trzeba posiadać elektroniczne potwierdzenie podróży (Electronic Travel Authorization). Wydanie takiego dokumentu to koszt około 7 dolarów. Dokument ten można pozyskać za pośrednictwem strony internetowej udostępnionej przez kanadyjski rząd. Ważność dokumentu to 5 lat. Polecamy złożyć wniosek o eTA z odpowiednim czasowym wyprzedzeniem. Jedyny oficjalny portal, gdzie trzeba aplikować o eTA to canada.ca, a dokładniej https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta/apply-pl.html .

Pogoda w Kanadzie

Kanada charakteryzuje się łagodnymi latami i chłodnymi zimami. Lato trwa mniej więcej od końca czerwca do początku września ze średnią temperaturą około 18 ° C.

W miesiącach zimowych średnia temperatura wynosi około -10 ° C. Najbardziej deszczowym miesiącem jest lipiec, a najbardziej suchymi miesiącami jest luty, marzec, październik i listopad.

Ceny w Ottawie

Narodową walutą w Kanadzie jest dolar kanadyjski, który bez problemu wymienicie na którymkolwiek lotnisku.

Szukacie hotelu lub apartamentu w Ottawie? Im bliżej do centrum - Downtown, tym oczywiście cena jest wyższa. Jeżeli jednak wykonacie rezerwację z odpowiednim wyprzedzeniem, możecie tutaj znaleźć zakwaterowanie nawet za 30-40 EUR za noc na osobę. Ceny hoteli w Calgary i ich położenie, możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele.

Polecamy również wypożyczenie auta bezpośrednio przy lotnisku. Rezerwację auta możecie wykonać również przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Kanady

Kanada nie wymaga od turystów żadnych dodatkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie przypilnować ważności szczepień w naszym kraju.

Dostęp do opieki medycznej w Kanadzie nie jest utrudniony i jest na wysokim poziomie, jednak wymaga długiego czasu oczekiwania. Opłata za standardową wizytę u lekarza wynosi około 80 - 100 CAD. Wizyta u stomatologa to koszt mniej więcej: od 100 CAD. Koszt pobytu w szpitalu przez 24 godziny, obejmujący opiekę medyczną wynosi około 1500-2000 CAD (bez kosztów operacji i innych zabiegów). Przewiezienie chorego karetką pogotowia i zabieg na pogotowiu to koszt około 500 CAD.

Aktualny czas w Ottawie

W Ottawie jest o 6 godzin mniej niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Ottawie

10 ciekawostek i faktów o Kanadzie

1
Kanada jest krajem, którego obywatele są najlepiej wykształceni.
2
Obywatele miasta Churchill nie zamykają swoich samochodów. Powód? W przypadku chęci ucieczki przed atakiem niedźwiedzia, w której może się znaleźć pieszy, auto może być niezbędne. W tym obszarze niedźwiedzi jest naprawdę wiele.
3
Niektóre obszary Kanady mają niższą grawitację, niż pozostałe części świata. Naukowcy do teraz nie doszli do tego, jaka jest przyczyna tego zjawiska. Przypuszcza się, że powodem może być aktywność lodowców w przeszłości w tych obszarach.
4
Kanada od 1984 roku nie posiada żadnych broni masowego rażenia.
5
Każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia, tysiące kanadyjskich wolontariuszy odpisuje na listy, które dzieci wysłały do św. Mikołaja.
6
Na terenie Kanady jest więcej jezior, niż na terenach wszystkich pozostałych krajów razem.
7
Na północno-zachodniej części Kanady są nawet tablice rejestracyjne z numerami rejestracyjnymi na autach w kształcie niedźwiedzi polarnych.
8
Prostytucja w Kanadzie jest legalna.
9
Kanadyjska policja nie daje ludziom jedynie mandatów, ale udziela również pochwał.
10
Najbardziej wysuniętym na północ zamieszkanym obszarem na świecie jest Kanadyjski Alert. 817 km od bieguna północnego.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)