Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Varadero

Oferty lotów do Varadero

Ciekawostki o Varadero

Najpiękniejsza plaża Kuby na osiem liter? Niewątpliwie Varadero. Rozciąga się ona na ponad 16 kilometrach wybrzeża i jest kombinacją drobnego białego koralowego piasku, czystego morza Karaibskiego i ciepłego słońca. Świetny wybór dla miłośników nurkowania z rurką, nurkowania głębinowego i sportów wodnych.

Kuba jest przestarzała, ale piękna. Niechlujna, ale z niesamowitą atmosferą. Zabawna, ale czasami frustrująca. To kraj o niewytłumaczalnym uroku. Jest jak książę w płaszczu biedaka. Za ścianami zrujnowanych budynków znajdują się często złote żyrandole, przy starym pokruszonym bufecie - idealna plaża. Różnice na Kubie sprawiają, że ten cel jest niezwykle interesujący. Kuba, ścigana embargiem gospodarczym, znajduje się w specjalnej czasoprzestrzeni, w której czas się zatrzymał.

W tym kraju zapomnijcie o codzienności życia na Zachodzie. Cieszcie się codziennymi drobiazgami i cieszcie się życiem po kubańsku. Gdyby Kuba była książką, byłaby jak powieść Ulissesa Jamesa Joyce'a - łatwa do przetworzenia, poważnie niezrozumiała, ale pomimo tego wszystkiego - klasyka. Kubańska muzyka i kubański taniec to coś, co czai się w każdym zakątku tego słonecznego kraju. Kubańczycy mają niepowtarzalny temperament i nie boją się go wykorzystywać zapraszając do tańca na ulicy, w środku dnia. Więc nie odmawiaj!

Varadero jest bez wątpienia jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Karaibach. Jest to dobrze znana destynacja podróżnikom z Polski, dla których od lat jest szczególnie popularnym miejscem plażowym. Tanie loty do Varadero pojawiają się głównie z Warszawy. Tanie bilety lotnicze do Varadero z Warszawy ma w swojej ofercie linia lotnicza Air Canada oraz LOT Polish Airlines. Są to loty w większości z dwiema przesiadkami. Czas lotu do Varadero wynosi średnio 18 godzin.

Tanie loty do Varadero odbywają się również z niedalekich lotnisk poza granicami Polski. Z Wiednia, Budapesztu, ale także z Pragi. Bezpośrednie loty z Wiednia zapewnia przewoźnik Condor. Za pomocą jednego transferu możesz wygodnie latać liniami Eurowings, Lufthansa lub Air Canada. Średni czas lotu z tych miast do Varadero to 14 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Kubie

Wiza na Kubę

Polscy Obywatele udający się na Kubę zobowiązani są do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty - Tarjeta de Turista. Karta turysty wydawana jest wyłącznie w celach turystycznych. Można ją uzyskać w konsulacie kubańskim w Warszawie lub w niektórych biurach podróży. Wizy wydawane są przez konsulat kubański w Warszawie.

Informujemy o tym, że linie lotnicze mają prawo odmówić wstępu na pokład samolotu turystom, którzy nie posiadają wiz na Kubę.

Pogoda na Kubie

Kuba jest doskonałym miejscem na wakacje przez cały rok. Trzymają i cieszą się wysokimi temperaturami, które są wykorzystywane do poprawy jakości powietrza. A temperatura około 30 ° C. Kuba ma klimat subtropikalny i przeplata się tutaj dwa sezony. Od maja do października. Dlatego zalecamy odwiedzenie Kuby szczególnie w miesiącach od listopada do kwietnia. Przy szerszym zakresie i wyższym stopniu ciepła i wody w morzu jest cieplej. Deszcz jest intensywny, nie tylko w postaci krótkiej burzy.

Ceny na Kubie

Oficjalną walutą na Kubie jest CUC - Cuban Convertible Peso. W porównaniu do Polski, ceny konsumpcyjne na Kubie są niższe. Ogólnie rzecz biorąc, żywność jest tańsza o 20%. Jednak w przypadku niektórych produktów różnica jest ogromna. Na Kubie w bardzo niskiej cenie dostępne są owoce i niektóre warzywa.

Szukacie hotelu na Kubie? W ogromnej ofercie zakwaterowania łatwo można się pogubić. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta, najlepiej bezpośrednio na lotnisku. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Kubę

Przed podróżą na Kubę, powinniśmy mieć ważne klasyczne szczepienia, takie jak szczepienie przeciwko tężcowi, polecane jest również szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i durowi brzusznemu.

Aktualny czas na Kubie

Na Kubie czas przesuwamy o 6 godzin do tyłu w porównaniu do czasu polskiego.

Miejsca na Kubie, które warto zobaczyć

10 faktów i ciekawostek o wyspie Kuba

1
Hemingway był znany z tego, że często odwiedzał Kubę. Właśnie tutaj napisał także dwa najsłynniejsze utwory - „Stary człowiek i morze” oraz „Komu bije dzwon”.
2
Kuba jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie, a średnie zarobki na wyspie mają wysokość kilkudziesięciu euro.
3
Stosunki Kuby ze Stanami Zjednoczonymi przez długie lata były bardzo skomplikowane. To spowodowało, że znany napój Coca Cola nie był tutaj w sprzedaży przez 60 lat. Zaledwie kilka lat temu stała się na Kubie legalna.
4
Tylko 5 do 6% populacji ma dostęp do otwartego i bezpłatnego Internetu, jaki znamy. Reszta obywateli ma dostęp jedynie do wersji ocenzurowanej.
5
Pojazdy rządowe mają obowiązek zabrać autostopowiczów lub obywateli, którzy potrzebują gdzieś pojechać.
6
Do 2008 r. mieszkańcy Kuby nie mogli korzystać z własnych telefonów komórkowych, a do 1997 r. nie mogli nawiązać kontaktu z turystami.
7
Ulubieńcem mieszkańców Kuby jest John Lennon. Kubańczycy postawili nawet jego posąg w jednym z parków, który to ma swojego własnego ochroniarza, ponieważ w przeszłości zdarzały się kradzieże umieszczonych na nim okularów.
8
Jeśli planujesz wizytę na Kubie, uważaj na to, co fotografujesz. Fotografowanie jednostek wojskowych, policji lub personelu lotniska są surowo zabronione i istnieje ryzyko więzienia za tego typu naruszenia.
9
Cuba Libre – czyli rum, cola i limetka, w takim składzie nie jest serwowany na Kubie. Miejscowi nazywają takiego typu drinka mentirita.
10
W całej historii Kuby śnieg pojawił się jedynie 1 raz. Wydarzyło się to w marcu 1857 roku.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)