Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Boston

Oferty lotów do Bostonu

Ciekawostki o Bostonie

Dla niektórych jest symbolem hokeju, dla innych jest bardziej znany z organizowania maratonu, który zamienił się w atak terrorystyczny w 2013 r. Większość z nas jednak przychodzi na myśl lekcja historii sztuki, kiedy uczyli nas o „Boston Tea Drinking”, które rozpoczęło rewolucję amerykańską na rzecz niepodległości. Witamy w jednym z najbardziej urokliwych miejsc na najmłodszym kontynencie świata. Witamy w Bostonie.

„Bean City” lub „Athens of America”, jak niektórzy nazywają to miasto, które leży w amerykańskim stanie Massachusetts. Zostało założone w 1630 r. przez purytańskich Anglików. W 1755 r. było ono największym miastem w Stanach Zjednoczonych. Jest to centrum gospodarcze i kulturalne. Ma około 617 000 obywateli, którym oferuje wielki wybór uniwersytetów, szpitali na bardzo wysokim poziomie oraz liczne kulturalne i profesjonalne organizacje sportowe. Większość z nich pracuje w finansach, opiece zdrowotnej, edukacji i usługach. Według turystów Boston wyróżnia się atmosferą od typowego wizerunku amerykańskich miast, a jego urbanistyka bardziej przypomina europejskie miasto.

Fraza „zakazane w Bostonie” sięga końca XIX wieku i początku XX wieku. W tym czasie urzędnicy miejscy zabronili wszystkiego, co uważali za lubieżne lub obraźliwe w jakiś sposób. Czy to spektakle teatralne, książki czy filmy.

Tradycyjne lokalne ciasto to tak zwane. „Boston Cream Pie”, symbolem stanu stała się sikorka, a rasą państwową psa - Boston Terrier. Ponadto w Bostonie wybudowano pierwszą fabrykę czekolady, a pierwsza plaża otwarta do użytku publicznego w Ameryce to plaża w Bostonie o nazwie Revere Beach.

W Boston Children's Museum znajduje się gigantyczna butelka mleka, która może pomieścić do 221,900 litrów mleka.

Boston University Bridge na Commonwealth Alley jest jednym z niewielu miejsc na ziemi, gdzie w pewnym momencie statek może płynąć pod poruszającym się pociągiem, nad którym jadą samochody, pod niebem, przez które leci samolot.

Boston Common to nazwa, która pojawiła się w najstarszym parku publicznym w Ameryce. Zasadniczo jest to rodzaj połączonych ze sobą parków i ulic, takich jak Charles, Beacon czy Boylston Street. Jeśli wolisz romantyczny widok na morze, nie przegap Christopher Comumbus Park, położonego w Boston Park. Miasto jest również dumne ze swojego rynku - Copley Square.

W okolicy Bostonu jest kilka „naj” miejsc. W tym przypadku jest to najbardziej znany uniwersytet na świecie. Został zbudowany w 1636 roku w Cambridge, niedaleko Bostonu. Otrzymał swoje imię po duchownym Johnie Harvard.

Miłośnicy historii również znajdą tu coś dla siebie. Czy to przechadzki przez stary cmentarz zwany Kaplicą Króla, czy odwiedzając Miejsce Pamięci zmarłych Żydów podczas Holokaustu – The New England Holocaust Memorial. 6 szklanych wież symbolizuje 6 głównych obozów zagłady. Liczby wyrzeźbione na szkle przedstawiają 6 milionów zabitych Żydów.

Boston jest coraz bardziej popularną destynacją przez Polaków. Tanie bilety do Bostonu najczęściej zarezerwujecie z Warszawy. Polecicie w to miejsce liniami lotniczymi SAS Scandinawian Airlines, lotami z jedną przesiadką trwającymi około 11 godzin. Do Bostonu z Warszawy lata również linia lotnicza Turkish Airlines oraz TAP Air Portugal. Niestety nie istnieją regularne loty bezpośrednie z naszych stron do Bostonu.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Bostonie

Wiza do USA

Obywatele Polski wraz z dniem 11 listopada 2019 roku mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez posiadania wizy, na okres pobytu turystycznego wynoszący maksymalnie 90 dni. Należy jednak posiadać zezwolenie na wjazd do USA, które można zdobyć za pośrednictwem systemu ESTA – Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization). Link do oficjalnej strony ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov.

System ESTA powinien zostać wykorzystany przez podróżnych, co najmniej 72 godziny przed planowaną podróżą do USA. Uzyskanie zezwolenia w systemie ESTA to koszt 14 dolarów. Dzięki niemu turyści mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych wielokrotnie, przez okres 2 lat.

Większa ilość informacji na temat bezwizowego ruchu do USA oraz systemu ESTA znajduje się na stronie internetowej Departamentu Stanu USA oraz amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic.

Pogoda w Bostonie

Większość terytorium USA ma klimat kontynentalny z chłodnymi zimami i gorącymi latami, i tak właśnie jest również w Bostonie. Najlepszym wyborem na wakacje w Bostonie będzie wyjazd tam i spędzenie wakacje podczas letnich miesięcy.

Ceny w USA

Narodową walutą jest dolar amerykański, bez problemu zamienicie go na jakimkolwiek lotnisku lub w punkcie wymiany walut w Polsce albo w USA. Szukacie hotelu w USA? Zwróćcie w takim razie uwagę na opłaty za korzystanie z udogodnień, których wymagają niektóre hotele, szczególnie te w Miami. Opłaty te wahają się między 8 do 25 dolarów za noc i obejmują możliwość korzystania z parasoli, ręczników i tym podobne. Przez rezerwacją hotelu upewnijcie się, że wybrany przez Was hotel nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić, a zakwaterowanie zarezerwować bezpośrednio na Flipo.

Tanie zakwaterowanie w USA

Cena zakwaterowania oczywiście zależy od tego, czego oczekujecie. Możecie wymagać zakwaterowania w 4-5* hotelu, a może wystarczyć Wam zakwaterowanie w skromniejszym apartamencie czy też hotelu z mniejszą ilością gwiazdek. Na Flipo nawet w czasie głównego sezonu jest możliwość rezerwacji hotelu za 35 PLN za jedną noc od osoby.

Oczywiście znów obowiązuje znana zasada – im bliżej centrum mieszkasz, tym są wyższe ceny noclegu. Taka zasada tyczy się wielkich miast takich jak Miami, Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles. Polecamy zarezerwować sobie hotel wcześniej, w bezpiecznej dzielnicy i z dobrym dostępem do centrum miasta.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do USA

Stany Zjednoczone nie wymagają od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie pilnować ważności szczepień już odbytych, które obowiązują również u nas. W przypadku wycieczek krajoznawczych poleca się szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze.

Aktualny czas w Bostonie

Boston znajduje się w strefie czasowej GMT -5. To oznacza, że w Bostonie jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Bostonie

10 ciekawostek i faktów o USA

1
Amerykańska władza otruła alkohol w czasie prohibicji. Zabiła w ten sposób ponad 10 000 ludzi.
2
25% Amerykanów wierzy w reinkarnację.
3
Największy nominał banknotu jaki kiedykolwiek został wydrukowany to 10 000 dolarów.
4
W stanie Kentucky do dnia dzisiejszego jest niezgodne z prawem noszenie lodów w tylnej kieszeni spodni.
5
Jedynym stanem w USA, w którym rośnie kawa są Hawaje.
6
W najwęższym punkcie, Rosja i USA są od siebie oddalone tylko 4 kilometry.
7
Stany Zjednoczone nie mają jednego oficjalnego języka.
8
Tylko jeden stan USA składa się z jednej sylaby - mianowicie Maine.
9
Park rozrywki Disneyland nie sprzedaje gum do żucia. Walt Disney nie chciał, aby odwiedzających parków odrzuciło na widok przylepionych wszędzie gum do żucia, włącznie z możliwością przylepienia jej się do obuwia turystów.
10
Dolara można rozmienić na monety 293 różnymi sposobami. Przy próbie życzymy dużo szczęścia.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)