Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Santo Domingo

Oferty lotów do Miasta Santo Domingo

Ciekawostki o Mieście Santo Domingo

Zaraz po przybyciu do Santo Domingo poczujecie się jak przeniesieni w czasie do czasów słynnych odkrywców. Wybierzcie się na spacer najstarszą ulicą w całej Ameryce - Calle Las Damas, aby poczuć historię na własnej skórze. Z przewodnikiem dotrzecie także do Panteonu Narodowego, zobaczycie najstarszą katedrę w Ameryce i odwiedzicie dom Krzysztofa Kolumba.

Można powiedzieć, że Kolumb pozostał podróżnikiem nawet po jego śmierci. Najpierw został pochowany w Sewilli, ale później jego zwłoki przeniesiono do Santo Domingo. Lecz kiedy Francuzi przybyli na Dominikanę, zostały one przeniesione na Kubę. W końcu został odesłany z powrotem do Sewilli, ale prawie każdy dominikanin będzie Was przekonywał, że posiada niewielką cząstkę Kolumba.

W stolicy znajdują się również trzy dobrze znane jaskinie - Tres Ojos. Jest to otwarty wapienny system jaskiń, z krystalicznie czystymi jeziorami zwanymi „oczami”.

Zobaczcie także najstarsze zabytki w starej części Strefy Kolonialnej. Jest ona zabytkiem UNESCO, z dużą ilością pięknej architektury z XVI wieku. Do najbardziej popularnych atrakcji w okolicy należą np. Plaza de España i Alcazar de Colon. Dwór został pierwotnie wybudowany jako dom Diego Colona, ​​syna Kolumba. Nowoczesnym miejscem Strefy Kolonialnej jest ulica El Conde ze sklepami i kawiarniami.

Możesz zarezerwować tanie loty do Santo Domingo, korzystając z lotów z Warszawy lub Krakowa, z dwiema przesiadkami w drodze na Dominikanę. Wszystko, co musisz zrobić, to przeglądać na Flipo oferty linii lotniczych American Airlines, KLM Royal Dutch Airlines, Czech Airlines, Delta Air Lines. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu do Santo Domingo.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Dominikanie

Wiza i dokumenty podróżne na Dominikanę

Obywatele Polski nie mają obowiązku posiadania wizy przy wjeździe na teren Dominikany. Powinni jednak posiadać przy sobie bilet powrotny, który należy okazać przy wjeździe i kontroli granicznej. Należy mieć przy sobie również wystarczającą ilość środków finansowych na deklarowany pobyt.

Podczas wjazdu na terytorium Dominikany, należy zakupić sonie kartę turystyczną, dzięki której będzie możliwy pobyt na Dominikanie na czas do 30 dni. Karta turystyczna na Dominikanę to koszt około 15 USD.

Pogoda na Dominikanie

Dominikana należy do grupy egzotycznych krajów, w których susze i pory deszczowe występują na przemian. Temperatury są bardzo korzystne przez cały rok, najcieplejszym miesiącem jest sierpień (średnio 31 °C), najzimniejszym - luty (średnio 28 °C). Pora deszczowa trwa od maja do czerwca i od września do października.

Na Dominikanie rozróżniamy aż dwa okresy sezonu głównego. Lipiec-sierpień oraz grudzień-luty. Okres huraganów na tym obszarze występuje w miesiącach sierpień i wrzesień, i może czasami występować w miesiącach przed i po głównym sezonie huraganów. Polecamy sprawdzać prognozy pogody jeśli w tym czasie wybieracie się na wakacje na Dominikanę, szczególnie w tym okresie.

Ceny na Dominikanie

Oficjalną walutą na Dominikanie jest peso dominikańskie. Jednak w obszarach turystycznych akceptowane są również dolary amerykańskie i w wyjątkowych przypadkach również euro.

Pieniądze możecie wymienić natychmiast po przyjeździe, ale także w każdym większym mieście. Na Dominikanie można płacić kartą tylko w wybranych restauracjach, głównie w tych droższych.

Ceny na Dominikanie są mniej więcej takie same jak w tradycyjnych europejskich nadmorskich miejscowościach. Za półlitrowe piwo zapłacicie około 2 euro, butelka wody kosztuje mniej niż euro, jedzenie od lokalnych sprzedawców kosztuje 5 euro, a danie główne w restauracji to koszt około 10 euro.

Tanie hotele na Dominikanie można również zarezerwować przez Flipo Hotele. Nocleg możesz zarezerwować w miejscowości Punta Cana lub Santo Domingo już od około 40 PLN za osobę za noc. W ofercie można znaleźć luksusowe hotele, ale także zakwaterowanie w prywatnych apartamentach lub bezpośrednio u gospodarzy, w ich domu.

Aktualny czas na Dominikanie

Na Dominikanie jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Dominikanę

Szczepienia ochronne przed podróżą na Dominikanę nie są obowiązkowe. Jednak zaleca się szczepienia przeciwko tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, żółtej febrze, dyfterytowi oraz zapaleniu opon mózgowych typu A i C. Zalecane jest również szczepienie przeciwko durowi brzusznemu.

W kraju istnieje zagrożenie malarią, wścieklizną oraz chorobami pasożytniczymi – układu pokarmowego (filarioza, leiszmanioza i schistosomatoza). W niedalekiej przeszłości w kraju wystąpiły również zarażenia wirusem Zika.

Co trzeba zobaczyć i przeżyć na Dominikanie

10 ciekawostek o Dominikanie

1
Przed powstaniem Republiki Dominikańskiej i Haiti, wyspa została nazwana Hispaniola.
2
Santo Domingo to drugie co do wielkości miasto na Karaibach.
3
Każdego roku tysiące wielorybów z Grenlandii przybywa na półwysep Samana, by tam dokonać porodu.
4
Kawa jest najpopularniejszym w kraju napojem bezalkoholowym.
5
Sportem narodowym jest baseball.
6
Najwyższym punktem kraju jest wzgórze Pico Duarte, które wznosi się na wysokość 3 175 m n.p.m.
7
Larimar, dominikański klejnot pochodzący z gór, nazywany jest kamieniem odpowiedzi z morza wiedzy.
8
Republika Dominikańska jest jedynym krajem na świecie, który posiada wizerunek Pisma Świętego na swojej fladze narodowej.
9
„Catedral de Santa Maria La Menor” na Dominikanie jest uważana za najstarszą katedrę w Ameryce. Pochodzi z 1540 roku.
10
Tradycyjne dominikańskie jedzenie to ryż z fasolą i kurczakiem.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)