Skip to main content

Tanie bilety lotnicze San Diego

Oferty lotów do San Diego

Ciekawostki o San Diego

San Diego jest drugim co do wielkości miastem w Kalifornii i szóstym co do wielkości w USA. Położone jest na wybrzeżu Pacyfiku, na południu Kalifornii, bardzo blisko granicy z Meksykiem. Do położonego na północy Los Angeles jest z tego miejsca około 180 km, około dwóch godzin jazdy samochodem po autostradzie.

San Diego to pięknym i spokojnym miastem na zachodnim wybrzeżu. My podczas naszej wizyty w tym miejscu, nie przegapiliśmy dzielnicy La Jolla na północy miasta i Wy również nie powinniście tego przegapić. Wędrujcie po szczytach przybrzeżnych klifów i obserwujcie niesamowite pelikany (naszych kumpli ;) oraz leniwe foki. Możecie tu także wypożyczyć kajak i zobaczyć te grubiutkie piękności z naprawdę bliskiej odległości. Krótki spacer na północ, zabierze Was do miejsca, w którym znajdują się stoły piknikowe, grille i piękne widoki na zatokę La Jolla, tuż pod ścieżką dla pieszych. To miejsce jest naprawdę malownicze, więc nie przegapcie tej wycieczki!

Jednym z kolejnym miejsc, które cenimy w San Diego, jest Stare Miasto, w którym jw pełni jest czuć meksykańskiego ducha. Architektura, biznes, restauracje, hotele. Spróbujecie Meksyku również na talerzu. Kuchnia meksykańska jest tutaj prawdziwie autentyczna i pyszna.

Gaslamp Quarter to duże centrum handlowe, gastronomiczne i rozrywkowe. Przygotuj pełny portfel – 0,3 l rozlewanego piwa kosztuje około 10 USD, a drink około 8 USD. Jeśli jesteś porannym ptaszkiem, warto wstać wcześnie i wypróbować cztery inne uwielbiane przez wszystkich atrakcje - USS Midway Museum, Balboa Park, Zoo w San Diego i Hotel Coronado.

W USS Midway Museum zakochacie się w najdłużej obsługującym lotniskowcu US Navy. Jeśli chcecie zobaczyć, jak mieszkańcy San Diego spędzają wolny czas, nie przegapcie parku Balboa (Balboa Park). Jest to największy park miejski w USA, z przyjemnym centrum handlowym El Prado, z teatrami, muzeami i pięknie zaprojektowanymi ogrodami. W północnej części parku znajduje się słynne zoo w San Diego, które jest jednym z ośmiu największych ogrodów zoologicznych na świecie. Wstęp do niego to koszt 52 USD za osobę i nie trzeba być dzieckiem, aby chcieć przyjemnie spędzić tam dzień.

Półwysep Coronado znajdujący się na południe od centrum, zabierze Cię z powrotem w przeszłość o ponad 50 lat. To właśnie w tym czasie i w tym hotelu nakręcono film Someone Loved Hot z Marilyn Monroe w roli głównej. Plaże w okolicy są przepiękne i nie mogą się im oprzeć zarówno turyści, jak i surferzy. Aby zyskać dodatkowe wrażenia, przepłyńcie promem do Coronado. Kursuje on co godzinę, między Broadway Pier w Embarcadero i Coronado Ferry Landing u ujścia First Street, gdzie w Bikes & Beyond można wypożyczyć sobie rower.

San Diego nie jest tak popularną destynacją na Zachodnim Wybrzeżu, jak Los Angeles, Las Vegas czy San Francisco, ale jest równie piękne. Tanie loty do San Diego są najczęściej rezerwowane z lotniska w Warszawie. Loty do San Diego ma w swojej ofercie linia lotnicza American Airlines, British Airways, United Airlines Inc oraz Finnair. Są to loty w większości z jedną przesiadką. Loty z Gdańska do San Diego oferuje przewoźnik United Airlines Inc oraz Finnair, głównie z dwiema przesiadkami.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o San Diego

Wiza do USA

Obywatele Polski wraz z dniem 11 listopada 2019 roku mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez posiadania wizy, na okres pobytu turystycznego wynoszący maksymalnie 90 dni. Należy jednak posiadać zezwolenie na wjazd do USA, które można zdobyć za pośrednictwem systemu ESTA – Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization). Link do oficjalnej strony ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov.

System ESTA powinien zostać wykorzystany przez podróżnych, co najmniej 72 godziny przed planowaną podróżą do USA. Uzyskanie zezwolenia w systemie ESTA to koszt 14 dolarów. Dzięki niemu turyści mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych wielokrotnie, przez okres 2 lat.

Większa ilość informacji na temat bezwizowego ruchu do USA oraz systemu ESTA znajduje się na stronie internetowej Departamentu Stanu USA oraz amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic.

Pogoda w San Diego

Kiedy wakacje w San Diego są właściwą decyzją? Zasadniczo w dowolnym momencie. W San Diego suche, ciepłe lato przeplata się z łagodną zimą. Ze średnią ilością 284 słonecznych dni w roku, miasto oferuje fantastyczny klimat. Najcieplejszym miesiącem w roku jest sierpień, z maksymalną temperaturą około 28 °C. Najchłodniejszym miesiącem jest grudzień, ze średnią temperaturą 9 °C.

Ceny w San Diego

Narodową walutą jest dolar amerykański, bez problemu zamienicie go na jakimkolwiek lotnisku lub w punkcie wymiany walut w Polsce albo w USA. Szukacie hotelu w USA? Zwróćcie w takim razie uwagę na odległość hotelu od centrum. Im bliżej do centrum – tym cena jest wyższa. Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić, a zakwaterowanie zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Polecamy Wam wypożyczenie auta bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do USA

Stany Zjednoczone nie wymagają od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie pilnować ważności szczepień już odbytych, które obowiązują również u nas. W przypadku wycieczek krajoznawczych poleca się szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze.

Aktualny czas w San Diego

Zmiana czasu w San Diego jest znacząca dla obywateli naszego kraju. Miasto znajduje się w strefie czasowej PST/PDT -8, co oznacza, że w San Diego jest o dziewięć godzin mniej niż w Polsce.

Miejsca w San Diego, które polecamy odwiedzić

10 ciekawostek i faktów o USA

1
Amerykańska władza otruła alkohol w czasie prohibicji. Zabiła w ten sposób ponad 10 000 ludzi.
2
25% Amerykanów wierzy w reinkarnację.
3
Największy nominał banknotu jaki kiedykolwiek został wydrukowany to 10 000 dolarów.
4
W stanie Kentucky do dnia dzisiejszego jest niezgodne z prawem noszenie lodów w tylnej kieszeni spodni.
5
Jedynym stanem w USA, w którym rośnie kawa są Hawaje.
6
W najwęższym punkcie, Rosja i USA są od siebie oddalone tylko 4 kilometry.
7
Stany Zjednoczone nie mają jednego oficjalnego języka.
8
Tylko jeden stan USA składa się z jednej sylaby - mianowicie Maine.
9
Park rozrywki Disneyland nie sprzedaje gum do żucia. Walt Disney nie chciał, aby odwiedzających parków odrzuciło na widok przylepionych wszędzie gum do żucia, włącznie z możliwością przylepienia jej się do obuwia turystów.
10
Dolara można rozmienić na monety 293 różnymi sposobami. Przy próbie życzymy dużo szczęścia.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)