Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Seattle

Oferty lotów do Seattle

Ciekawostki o Seattle

Luksusowe hotele, ekskluzywne restauracje, kwitnące galerie sztuki oraz wciąż żywa i wspaniała scena muzyczna (choć stopniowo eliminująca grunge) sprawiają, że Seattle jest teraz bardziej atrakcyjne, niż kiedykolwiek. Jednak pod nowym blaskiem miasto pozostaje wierne swojemu dawnemu „ja” i utrwalonemu stereotypowi: jest to miejsce, w którym szafy potrafią być wypełnione wełnianymi i wiatroodpornymi ubraniami, gdzie hipisi unoszą się nad ziemią na The Man na Broadwayu. To właśnie jego dwie twarze, jedna znana i rodzinna, a druga nowa, nadaje Seattle odpowiedni urok. Odwiedź Seattle, miasto pachnące kawą i grające w różnych stylach muzycznych.

Dlaczego powinieneś wybrać się do Seattle? Kiedy ciepłe promienie słońca dotykają miasta, miejscowi gromadzą się wokół parków i jezior; w pozostałe dni możesz wybierać z szerokiej gamy muzeów poświęconych wszystkiemu – do wyboru do koloru, od pinballu po muzykę rockową. Jednak najpopularniejsza trasa zwiedzania mieści się pod ziemią. Tak zwana podziemna wycieczka Billa Speidla (Bill Spiedel’s Underground Tour) nie zajmuje dużo czasu, przewodnik spróbuje przekazać jak najwięcej informacji w ciągu dziewięćdziesięciu minut i poprowadzi Cię przez zapomniane podziemne przejścia miasta, które zostały odbudowane po wielkim pożarze w 1889 roku.

Wypróbuj lokalne zapachy i smaki i udaj się na Pike Place Market, założony w 1907 roku, aby wzbogacić mieszkańców o świeże uprawy i produkty z północnego zachodu. Jego długoletnia mantra „spotkania z producentem” wciąż istnieje. Wkrótce zdasz sobie sprawę, że przybyłeś do miasta o wyrafinowanych gustach i chętnie eksperymentujących szefów kuchni, aby doświadczyć najbardziej ekscytujących kombinacji kuchni amerykańskiej.

Rozpocznij swój spektakularny dzień od dawki niezwykle smacznego luksusowego śniadania. Miejscówkę na przepyszne śniadanie Portage Bay, możesz znaleźć w czterech różnych miejscach i delektować się tam takimi przysmakami, jak ciasto z kraba lub jajko Benedykta z wędzonym łososiem. Aby uniknąć zapadnięcia w śpiączkę gastronomiczną, wybierz się na spacer po zabytkowej ulicy Market Street, która powita Cię pięknymi sklepami, takimi jak Secret Garden Books, Ketch i Horseshoe Boutique. Jeśli masz ochotę na rogaliki, brioszki, feuilletés lub inne puszyste wyroby piekarnicze, udaj się do ulubionego przez miejscowych i turystów La Panier. Zalecamy odwiedzenie kawiarni Tin Umbrella Cafe, Street Bean Espresso lub Ghost Alley Espresso. Nie przegap też drinków w czasie tak zwanych „happy hours”, (od czwartej do szóstej wieczorem) w restauracji Manolin, która nosi swoją nazwę od ucznia rybaka Hamingwaya z książki „Stary człowiek i morze”, która sama w sobie ma morską atmosferę.

Aby posmakować wyjątkowej atmosfery miasta, wybierz się na 10-minutową podróż na południe do dzielnicy Fremont, po której spacer będzie odą do kreatywności. Przygotuj się na wszystko, od malarstwa po fotografię, od ilustracji po rzeźby połączone z mediami, od muzyki na żywo po sztukę performatywną. Pomiędzy artystyczną przyjemnością istnieje kilka instalacji zewnętrznych; najbardziej uderzający jest posąg Lenina, Trolla pod Mostem Aurory i Rakiety. Powinieneś także spróbować innego rodzaju sztuki - wina, piwa i czekolady, którą rozwija Theo Chocolate Factory, czyli pionier zrównoważonych i ekologicznych sposobów przetwarzania ziaren kakaowych, oferujący bezpłatne degustacje i pokazy. Jeśli smakują Ci również charakterystyczne smaki cydru, nie przegap okazji odwiedzenia Schilling Cider House z ponad trzydziestoma rodzajami tego napoju.

Seattle nie jest tak popularne na Zachodnim Wybrzeżu, jak Los Angeles, Las Vegas czy San Francisco, ale jest równie piękne. Tanie loty do Seattle najczęściej rezerwowane są z Warszawy, Katowic oraz Wrocławia. Tanie bilety lotnicze do Seattle z Warszawy kupicie z linią lotniczą Delta Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines lub Air France, lotami z jedną przesiadką. Z Katowic do Seattle polecicie z przewoźnikiem Air Canda, a z Wrocławia linią lotniczą Lufthansa.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Seattle

Wiza do USA

Obywatele Polski wraz z dniem 11 listopada 2019 roku mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez posiadania wizy, na okres pobytu turystycznego wynoszący maksymalnie 90 dni. Należy jednak posiadać zezwolenie na wjazd do USA, które można zdobyć za pośrednictwem systemu ESTA – Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization). Link do oficjalnej strony ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov.

System ESTA powinien zostać wykorzystany przez podróżnych, co najmniej 72 godziny przed planowaną podróżą do USA. Uzyskanie zezwolenia w systemie ESTA to koszt 14 dolarów. Dzięki niemu turyści mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych wielokrotnie, przez okres 2 lat.

Większa ilość informacji na temat bezwizowego ruchu do USA oraz systemu ESTA znajduje się na stronie internetowej Departamentu Stanu USA oraz amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic.

Pogoda w Seattle

Klimat w Seattle jest łagodny. Na temperatury ma wpływ położenie miasta niedaleko morza. Średnie temperatury wahają się od 0 ° C w zimie do 25 ° C w lecie. Przed silnymi wiatrami i sztormami miasto jest chronione przez otaczające je góry. Chociaż miasto jest częściowo położone w cieniu gór olimpijskich, opady deszczu występują tutaj dosyć często. Rzadko pada śnieg, szczególnie na niższych wysokościach. Pokrywa śnieżna jest zwykle łagodna i nie utrzymuje się długo.

Ceny w Seattle

Narodową walutą jest dolar amerykański, bez problemu wymienicie go na jakimkolwiek lotnisku lub w punkcie wymiany walut w Polsce albo w USA.

Szukacie hotelu lub apartamentu w Seattle? Im bliżej centrum znajduje się zakwaterowanie, tym jest droższe. Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić, a zakwaterowanie zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Polecamy wypożyczenie auta, najlepiej bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie wybrać, porównać oraz zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do USA

Stany Zjednoczone nie wymagają od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie pilnować ważności szczepień już odbytych, które obowiązują również u nas. W przypadku wycieczek krajoznawczych poleca się szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze.

Aktualny czas w Seattle

Zmiana czasu w Seattle jest dla obywateli naszego kraju dość duża. Seattle znajduje się w strefie czasowej GMT -8. To oznacza, że w Seattle jest o 9 godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Seattle

10 ciekawostek i faktów o USA

1
Amerykańska władza otruła alkohol w czasie prohibicji. Zabiła w ten sposób ponad 10 000 ludzi.
2
25% Amerykanów wierzy w reinkarnację.
3
Największy nominał banknotu jaki kiedykolwiek został wydrukowany to 10 000 dolarów.
4
W stanie Kentucky do dnia dzisiejszego jest niezgodne z prawem noszenie lodów w tylnej kieszeni spodni.
5
Jedynym stanem w USA, w którym rośnie kawa są Hawaje.
6
W najwęższym punkcie, Rosja i USA są od siebie oddalone tylko 4 kilometry.
7
Stany Zjednoczone nie mają jednego oficjalnego języka.
8
Tylko jeden stan USA składa się z jednej sylaby - mianowicie Maine.
9
Park rozrywki Disneyland nie sprzedaje gum do żucia. Walt Disney nie chciał, aby odwiedzających parków odrzuciło na widok przylepionych wszędzie gum do żucia, włącznie z możliwością przylepienia jej się do obuwia turystów.
10
Dolara można rozmienić na monety 293 różnymi sposobami. Przy próbie życzymy dużo szczęścia.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)