Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Hawana

Oferty lotów do Hawany

Ciekawostki o Hawanie

Romantyczne i spektakularne miasto i jedna z najpiękniejszych metropolii na świecie. Właśnie tak zapamiętaliśmy największe kubańskie miasto, Hawanę. Miasto przede wszystkim przyciąga niepowtarzalną atmosferą, historią, którą czuć jest w powietrzu na każdym kroku, muzyką, tańcem, architekturą i przyjaznymi ludźmi. To dwumilionowe miasto jednego z ostatnich reżimów komunistycznych na świecie, jest również destynacją marzeń i bardzo popularnym miejscem do wypoczynku wśród Polaków. Jest tutaj wszystko, czego można oczekiwać od karaibskich wakacji. Piękne plaże, fascynująca historia, cygara, rum i salsa.

Nie musicie być historykami, aby rozumieć, że dzieje historyczne Kuby są bogate i zarazem dziwaczne. Wyspa odkryta przez Krzysztofa Kolumba, miejsce wojny hiszpańsko-amerykańskiej, Che Guevara i kubańska rewolucja, socjalizm i rząd Fidela Castro. Niewiele jest koncepcji definiujących bogatą historię jednego z najważniejszych krajów, które miały wpływ na zimną wojnę. Historia dodaje wyspie Kuba wyjątkowości i niepowtarzalnej atmosfery.

Kuba to miejsce powstania wielu słynnych rumów, których jakość znana jest na całym świecie. Nawet słynny miłośnik rumu Ernest Hemingway, zwykł pić rum w drinkach daiquiri lub czysty. Wspaniałej jakości, ciemny, mokry, dojrzewający w dębowych beczkach, pozostawi w każdej osobie, która kiedyś odwiedziła to magiczne miasto pamięć o niepowtarzalnej atmosferze każdego wieczoru.

Kuba to także raj dla koneserów i miłośników wysokiej jakości tytoniu. Najlepsze na świecie pochodzą z doliny Vuelta Abajo w pobliżu San Luís i San Juan y Martínez. Ręcznie robione cygara to kolejny atut tej magicznej wyspy, z której pochodzą najlepsze marki, oferujące najwyższej jakości cygara o średniej sile i pełnym smaku. Z kawowymi, miodowymi i ziemistym posmakami.

Muzyka wybrzmiewa na Kubie z każdego zakątka. Czy to z restauracji, czy ze sklepu fryzjerskiego. Bez niej Kubańczycy nie wyobrażają sobie życia, stała się ona symbolem kraju. Rytm tradycyjnej muzyki kubańskiej wyznaczają Rumba i Salsa. Gitary, bonga, skrzypce, kontrabasy i głosy charyzmatycznych Kubańczyków… to właśnie symbole temperamentu i charakterystycznego nastawienia do życia miejscowych.

Hawana z pewnością jest jedną z najczęściej odwiedzanych destynacji Karaibów. Wiedzą o tym dobrze turyści z Polski, dla których w ostatnich latach jest ona jedną z najczęściej wybieranych destynacji. Tanie bilety do Hawany oferuje linia lotnicza Turkish Airlines, Lufthansa, Air Canada oraz Air France. Loty bezpośrednie z naszych stron nie istnieją. Do Hawany polecicie z jedną lub dwiema przesiadkami. Długość lotu z Warszawy wynosi około 13 godzin.

Loty bezpośrednie do Hawany odbywają się z Wiednia, gdzie lata linia lotnicza Austrian Airlines. Do Wiednia można dolecieć korzystając z niskobudżetowych linii lotniczych.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Kubie

Wiza na Kubę

Polscy Obywatele udający się na Kubę zobowiązani są do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty - Tarjeta de Turista. Karta turysty wydawana jest wyłącznie w celach turystycznych. Można ją uzyskać w konsulacie kubańskim w Warszawie lub w niektórych biurach podróży. Wizy wydawane są przez konsulat kubański w Warszawie.

Informujemy o tym, że linie lotnicze mają prawo odmówić wstępu na pokład samolotu turystom, którzy nie posiadają wiz na Kubę.

Pogoda na Kubie

Kuba jest doskonałym miejscem na wakacje przez cały rok. Trzymają i cieszą się wysokimi temperaturami, które są wykorzystywane do poprawy jakości powietrza. A temperatura około 30 ° C. Kuba ma klimat subtropikalny i przeplata się tutaj dwa sezony. Od maja do października. Dlatego zalecamy odwiedzenie Kuby szczególnie w miesiącach od listopada do kwietnia. Przy szerszym zakresie i wyższym stopniu ciepła i wody w morzu jest cieplej. Deszcz jest intensywny, nie tylko w postaci krótkiej burzy.

Ceny na Kubie

Oficjalną walutą na Kubie jest CUC - Cuban Convertible Peso. W porównaniu do Polski, ceny konsumpcyjne na Kubie są niższe. Ogólnie rzecz biorąc, żywność jest tańsza o 20%. Jednak w przypadku niektórych produktów różnica jest ogromna. Na Kubie w bardzo niskiej cenie dostępne są owoce i niektóre warzywa.

Szukacie hotelu na Kubie? W ogromnej ofercie zakwaterowania łatwo można się pogubić. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta, najlepiej bezpośrednio na lotnisku. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Kubę

Przed podróżą na Kubę, powinniśmy mieć ważne klasyczne szczepienia, takie jak szczepienie przeciwko tężcowi, polecane jest również szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i durowi brzusznemu.

Aktualny czas na Kubie

Na Kubie czas przesuwamy o 6 godzin do tyłu w porównaniu do czasu polskiego.

Miejsca na Kubie, które warto zobaczyć

10 faktów i ciekawostek o wyspie Kuba

1
Hemingway był znany z tego, że często odwiedzał Kubę. Właśnie tutaj napisał także dwa najsłynniejsze utwory - „Stary człowiek i morze” oraz „Komu bije dzwon”.
2
Kuba jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie, a średnie zarobki na wyspie mają wysokość kilkudziesięciu euro.
3
Stosunki Kuby ze Stanami Zjednoczonymi przez długie lata były bardzo skomplikowane. To spowodowało, że znany napój Coca Cola nie był tutaj w sprzedaży przez 60 lat. Zaledwie kilka lat temu stała się na Kubie legalna.
4
Tylko 5 do 6% populacji ma dostęp do otwartego i bezpłatnego Internetu, jaki znamy. Reszta obywateli ma dostęp jedynie do wersji ocenzurowanej.
5
Pojazdy rządowe mają obowiązek zabrać autostopowiczów lub obywateli, którzy potrzebują gdzieś pojechać.
6
Do 2008 r. mieszkańcy Kuby nie mogli korzystać z własnych telefonów komórkowych, a do 1997 r. nie mogli nawiązać kontaktu z turystami.
7
Ulubieńcem mieszkańców Kuby jest John Lennon. Kubańczycy postawili nawet jego posąg w jednym z parków, który to ma swojego własnego ochroniarza, ponieważ w przeszłości zdarzały się kradzieże umieszczonych na nim okularów.
8
Jeśli planujesz wizytę na Kubie, uważaj na to, co fotografujesz. Fotografowanie jednostek wojskowych, policji lub personelu lotniska są surowo zabronione i istnieje ryzyko więzienia za tego typu naruszenia.
9
Cuba Libre – czyli rum, cola i limetka, w takim składzie nie jest serwowany na Kubie. Miejscowi nazywają takiego typu drinka mentirita.
10
W całej historii Kuby śnieg pojawił się jedynie 1 raz. Wydarzyło się to w marcu 1857 roku.
Czy ten artykuł jest pomocny?