Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Quebec

Oferty lotów do Quebecu

Ciekawostki o Quebecu

Miasto Quebec znajduje się w południowo-wschodniej części tak samo nazywającej się prowincji, na północnym brzegu rzeki Świętego Wawrzyńca, tuż przy zbiegu z rzeką St. Charles River.

Przybliżmy sobie kilka ciekawostek, dzięki którym dużo lepiej poznacie to wspaniałe miasto. Skład populacji, według języka ojczystego, mówi o wszystkim: 95% francuski i 1,5% angielski. Około 2/3 populacji jest włada dwoma językami. Interesujące jest również to, że 90% ludności to katolicy.

Quebec City ma najstarszą placówkę oświatową dla kobiet w Ameryce Północnej, która mieści się w klasztorze Urszulanek. Stare Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1985 roku.

Miasto odwiedza rocznie ponad 4,5 miliona turystów, z czego 3,5 miliona to turyści krajowi, a ponad 1 milion to osoby podróżujące z zagranicy (z 75 krajów). Turyści zostawiają w Kanadzie około 1,5 miliarda dolarów rocznie.

Co trzeba zobaczyć w Quebecu? Spacerując po Avenue Honore Mercier, zobaczysz budynek parlamentu prowincji Quebec - najważniejszy historyczny budynek w mieście, zbudowany w 1886 roku. Tuż po tym, jak trzy lata wcześniej spłonął w tym miejscu pierwotny budynek.

Po drugiej stronie drogi, którą przybyliście, zauważycie mur rozciągający się wokół zabytkowego centrum o całkowitej długości 1,6 km. Sprawia on, że miasto jest ufortyfikowane, jedyne w swoim rodzaju w Ameryce Północnej, na północ od Meksyku. Właśnie w tym miejscu jest jedna z bram, którą da się wejść do centrum miasta.

Ale jeśli wejdziecie na wzgórze znajdujące się przed Wami, znajdziecie się na Równinach Abrahama (Plains of Abraham), w miejscu, w którym we wrześniu 1759 r. miała miejsce krótka, ale ważna bitwa między armiami Francji i Anglii o dominację nad całą Ameryką Północną.

Nie przegap widoku na przylądek Diamond (Carpe Diamond), gdzie z drewnianych schodów i Promenade des Gouverneurs dotrzesz do tarasu Dufferin w Chateau Frontenac.

Quebecu należy także posmakować. Trudno jednak zobaczyć i przeżyć tutaj wszystko, podczas krótkiej wizyty. Ale jest wiele restauracji i kawiarni, które dosłownie przyciągają przechodniów do tego, aby chwilę w nich pobyć i cieszyć się pięknem wszystkiego, co znajduje się dookoła Was.

Quebec nie jest tak popularny jak Toronto, czy też Vancouver, lecz Polacy coraz częściej wybierają się w to miejsce. Tanie bilety do miejscowości Quebec najczęściej kupicie z Warszawy. Tanie loty do miasta Quebec z Warszawy kupicie z przewoźnikiem Lufthansa lub Air Canada, lotami z jedną lub dwiema przesiadkami. Z Wrocławia do miasta Quebec dolecicie z linią lotniczą Air Canada lub Lufthansa.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Quebecu

Wiza do Kanady

Dnia 1.3.2008 Kanada zniosła dla obywateli Polski obowiązek wizowy. Od dnia 1.8.2015 wszyscy obywatele, którzy posiadają ważny paszport mogą przekroczyć kanadyjską granicę bez posiadania wizy.

Decyzję o wjeździe na terytorium kraju, a także długości pobytu w Kanadzie, podejmuje urzędnik imigracyjny podczas kontroli granicznej. Bezwizowy maksymalny okres pobytu w Kanadzie wynosi 6 miesięcy. Nauka oraz praca w Kanadzie bez posiadania zezwolenia jest nielegalna.

Od dnia 31.7.2018 władze Kanady pobierają odciski palców podczas składania wniosków o wizy długoterminowe przez podróżujących. Opłata za wnioski wynosi 85 CAD oraz koszt wizy.

Wraz z dniem 15.3.2018 przy wjeździe na teren kraju drogą lotniczą trzeba posiadać elektroniczne potwierdzenie podróży (Electronic Travel Authorization). Wydanie takiego dokumentu to koszt około 7 dolarów. Dokument ten można pozyskać za pośrednictwem strony internetowej udostępnionej przez kanadyjski rząd. Ważność dokumentu to 5 lat. Polecamy złożyć wniosek o eTA z odpowiednim czasowym wyprzedzeniem. Jedyny oficjalny portal, gdzie trzeba aplikować o eTA to canada.ca, a dokładniej https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta/apply-pl.html .

Pogoda w Kanadzie

Kanada charakteryzuje się łagodnymi latami i chłodnymi zimami. Lato trwa mniej więcej od końca czerwca do początku września ze średnią temperaturą około 18 ° C.

W miesiącach zimowych średnia temperatura wynosi około -10 ° C. Najbardziej deszczowym miesiącem jest lipiec, a najbardziej suchymi miesiącami jest luty, marzec, październik i listopad.

Ceny w Quebecu

Narodową walutą w Kanadzie jest dolar kanadyjski, który bez problemu wymienicie na którymkolwiek lotnisku.

Szukacie hotelu lub apartamentu w Quebecu? Im bliżej do centrum - Downtown, tym oczywiście cena jest wyższa. Jeżeli jednak wykonacie rezerwację z odpowiednim wyprzedzeniem, możecie tutaj znaleźć zakwaterowanie nawet za 30-40 EUR za noc na osobę. Ceny hoteli w Quebecu i ich położenie, możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele.

Polecamy również wypożyczenie auta bezpośrednio przy lotnisku. Rezerwację auta możecie wykonać również przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Kanady

Kanada nie wymaga od turystów żadnych dodatkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie przypilnować ważności szczepień w naszym kraju.

Dostęp do opieki medycznej w Kanadzie nie jest utrudniony i jest na wysokim poziomie, jednak wymaga długiego czasu oczekiwania. Opłata za standardową wizytę u lekarza wynosi około 80 - 100 CAD. Wizyta u stomatologa to koszt mniej więcej: od 100 CAD. Koszt pobytu w szpitalu przez 24 godziny, obejmujący opiekę medyczną wynosi około 1500-2000 CAD (bez kosztów operacji i innych zabiegów). Przewiezienie chorego karetką pogotowia i zabieg na pogotowiu to koszt około 500 CAD.

Aktualny czas w Quebecu

W Quebecu jest o 6 godzin mniej niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Quebecu

10 ciekawostek i faktów o Kanadzie

1
Kanada jest krajem, którego obywatele są najlepiej wykształceni.
2
Obywatele miasta Churchill nie zamykają swoich samochodów. Powód? W przypadku chęci ucieczki przed atakiem niedźwiedzia, w której może się znaleźć pieszy, auto może być niezbędne. W tym obszarze niedźwiedzi jest naprawdę wiele.
3
Niektóre obszary Kanady mają niższą grawitację, niż pozostałe części świata. Naukowcy do teraz nie doszli do tego, jaka jest przyczyna tego zjawiska. Przypuszcza się, że powodem może być aktywność lodowców w przeszłości w tych obszarach.
4
Kanada od 1984 roku nie posiada żadnych broni masowego rażenia.
5
Każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia, tysiące kanadyjskich wolontariuszy odpisuje na listy, które dzieci wysłały do św. Mikołaja.
6
Na terenie Kanady jest więcej jezior, niż na terenach wszystkich pozostałych krajów razem.
7
Na północno-zachodniej części Kanady są nawet tablice rejestracyjne z numerami rejestracyjnymi na autach w kształcie niedźwiedzi polarnych.
8
Prostytucja w Kanadzie jest legalna.
9
Kanadyjska policja nie daje ludziom jedynie mandatów, ale udziela również pochwał.
10
Najbardziej wysuniętym na północ zamieszkanym obszarem na świecie jest Kanadyjski Alert. 817 km od bieguna północnego.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)