Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Włochy

Oferty lotów do Włoch

Ciekawostki o Włoszech

Szukacie taniego biletu do Włoch? Chcecie zobaczyć Rzym, Mediolan, Wenecję, Toskanię, Bolonię, Neapol, Sardynię lub Sycylię? Zakwaterowania w pobliżu centrum? Na Flipo.pl możecie porównać sobie ceny biletów lotniczych, zakwaterowania, wynajmu aut czy też ubezpieczenia we Włoszech.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca we Włoszech

Rzym

Rzym, kołyska zachodniej cywilizacji, rozprzestrzenia się na brzegach rzek Tiber i Aniene w środkowej części Półwyspu Apenińskiego. Wycieczka do tego miasta jest wycieczką w przeszłość, która przeniesie Was do wspaniałych zabytków starożytnego Rzymu, czy też zabierze Was do religijnych miejsc Watykanu, który rozpiera się jak enklawa po środku tego wiecznego miasta.

Chaotyczny transport z niebezpiecznie wysoką liczbą skuterów, niesamowicie smaczne makarony serwowane na stołach z czerwono-białymi obrusami oraz stylowe sklepy z najmodniejszymi ubraniami - to wszystko, czym jest Rzym. Jedna z najczęściej wyszukiwanych destynacji z całego świata.

Rzym jest jednym z ulubionych miejsc również Polaków. Tanie bilety do Rzymu kupicie bezpośrednio z Warszawy. Z Warszawy najtaniej do Rzymu polecicie linią lotniczą Ryanair oraz Wizzair. Do Rzymu po najniższej cenie dolecicie z Warszawy po około 2 godzinach lotu. Najniższe ceny biletów z Katowic do Rzymu oferuje przewoźnik Wizzair i Lufthansa. Z Krakowa do Rzymu po najniższej cenie polecicie linią lotniczą Ryanair. Lotniska w Rzymie, na których najczęściej lądują samoloty tanich linii lotniczych to lotnisko Leonardo Da Vinci (Fiumicino) oraz Ciampino. Pomimo bliższej odległości od Rzymu lotniska Ciampino - 15 km, niż lotnisko Leonardo Da Vinci - 32 km, z dalej znajdującego się od Rzymu lotniska są lepsze połączenia z miastem ekspresowymi oraz regionalnymi pociągami. Z Ciampino jest potrzeba dojazdu autobusem do najbliższej stacji kolejowej. Między jednym, a drugim lotniskiem nie ma jednak żadnych bardzo znaczących różnic. Oprócz połączeń kolejowych oba lotniska oferują również regularny transport autobusowy do miasta.

Mediolan

Elegancki Mediolan narzuca trendy światowej mody z autentyczną pewnością siebie lidera. W tej metropolii przyszłości swój dom znalazło mnóstwo luksusowych firm modowych, które podbiły świat. Nie dajcie się jednak zwieść modowymi wybiegami, błyskiem fleszy z aparatów paparazzich i wieżowcami. Mediolan z 26 setkami lat historii jest jednym z najstarszych miast w Europie, które było inspiracją wielu geniuszy, łącznie z samym Leonardem da Vinci.

Miasto to kochają również dzisiejsi odwiedzający, którzy w Mediolanie korzystają ze świetnych miejsc na zakupy, doskonałą operę, piłkę nożną oraz nocne życie. Zadowoleni i usatysfakcjonowani będą z pewnością również miłośnicy pysznego jedzenia. Typowa mediolańska potrawa w postaci złocistego Risotto alla Milanese lub niekoniecznie miękkiego Cotoletta alla Milanese zaspokoi jakiekolwiek kubki smakowe. Mediolan jest z pewnością miasto tych najlepszych przeżyć.

Mediolan w oczach Polaków jest jednym z ulubionych miast, do którego chętnie podróżują. Tanie loty do Mediolanu z Warszawy oferuje niskobudżetowa linia lotnicza Wizzair i Ryanair. Lotem bezpośrednim dolecicie do Mediolanu już w dwie godziny. Bilety lotnicze do Mediolanu z Katowic kupicie z przewoźnikiem Ryanair lub Wizzair, również lotem bezpośrednim trwającym mniej więcej 1 godzinę i 50 minut. Do Mediolanu z Wrocławia dolecicie w godzinę i 40 minut linią lotniczą Ryanair lub LOT Polish Airlines. Do Mediolanu najczęściej lata się na lotnisko Milano Bergamo - Orio Al Serio oraz na lotnisko Malpensa lub Linate.

Wenecja

Napoleon kiedyś ogłosił, że Wenecja jest najpiękniejszym salonem na świecie, którego sufitem może być tylko niebo. Jeśli kochacie miejsca, które oddychają romantyzmem i historią jednocześnie, pokochacie również Wenecję. Miasto na wodzie oraz miasto kanałów. Nawet jeżeli na świecie znajdziecie wiele miejsc, które przeplatają się z kanałami, Wenecja jest absolutnie wyjątkowa. Ma 610 kanałów i pojedyncze brzegi łączy aż 400 mostów. Największą liczbę gołębi na metr kwadratowy znajdziecie na Piazza de San Marco. Nawet jeśli Wenecja uważana jest za duże miasto, w rzeczywistości nie jest to zbyt wielkie miasto. Do zwiedzenia Wenecji spokojnie wystarczy Wam weekend.

Wenecja jest jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie, gdzie między starodawnymi domkami na wodzie możecie pływać w słynnej gondoli. Nic dziwnego, że miasto otrzymało taki tytuł. Najlepszym czasem na zwiedzenie go jest początek jesieni. Nie będziecie jednak żałować podróży do Wenecji również w okresie letnim. Będziecie musieli jednak liczyć się z ogromem turystów i gorącymi temperaturami.

Jeżeli chcecie zwiedzić dokładnie Wenecję, polecamy zrobić to o porannych godzinach lub do południa, albo poczekać do wieczora i wtedy działać.

Przy zwiedzaniu Wenecji polecamy Wam zakup dwunastogodzinnego, całodziennego lub kilkudniowego biletu na łódź, która funkcjonuje jako komunikacja miejska. Oprócz wygodnych wycieczek po mieście oraz na sąsiednie wyspy, z łodzi zobaczycie najpiękniejsze widoki na tutejsze pałace, ponieważ ich fasady można zobaczyć czasem jedynie ze strony kanału. Nie wspominając nawet o romantycznej atmosferze takiego rejsu, która jest bezcenna.

Najlepszym punktem wyjścia do zwiedzania Wenecji jest Piazza San Marco (Plac świętego Marka). Idealny czas na przyjście na Plac to wczesne godziny poranne, ponieważ około południa przy wejściach na tereny zabytkowych weneckich miejsc czekają już długie kolejki turystów. Wąskie uliczki przeniosą Was z Piazza San Marco do słynnego mostu Ponte di Rialto, na którym po obu jego stronach znajdują się sklepy z pamiątkami z Wenecji. Do klasycznych pamiątek z tego miasta należą z pewnością karnawałowe maski.

Duże znaczenie ma Canal Grande, długi na 4 kilometry, a szeroki na 70 metrów. Przebiega przez całe miasto i służy zarówno jako główna arteria łącząca dworce kolejowe i autobusowe oraz jako port tuż przy Placu św. Marka, czyli przy centrum miasta. Przejażdżka gondolą nie nałeży do tanich atrakcji, ale jeżeli będziecie chcieli to przeżyć to zapytajcie się o ceny u różnych gondolierów, porównajcie je sobie i spróbujcie negocjować.

Dalej w mieście znajduje się słynna Galleria dell'Accademia, w której jest ogromny zbiór weneckich dzieł sztuki oraz znana na całym świecie opera La Fenice. Wypróbujcie również miejskich restauracji oraz kawiarni, najlepiej w wąskich weneckich uliczkach, gdzie nie powinno być tak drogo, jak na placach i rynkach.

Wenecja jest jedną z ulubionych przez Polaków destynacji. Tanie bilety do Wenecji najczęściej zarezerwujecie ze stolicy naszego kraju. Tanie bilety z Warszawy do Wenecji kupicie z linią lotniczą Ryanair, lotem bezpośrednim. Tanie bilety lotnicze oferuje również linia lotnicza LOT Polish Airlines. Z Gdańska do Mediolanu polecicie z przewoźnikiem LOT. Z Krakowa do Mediolanu jest połączenie niskobudżetową linią lotniczą Ryanair, ale również Polską linią lotniczą LOT Polish Airlines. Loty do Mediolanu odbywają się najczęściej na lotniska Treviso oraz Venice Marco Polo Airport.

Neapol

Trzecie największe miasto Włoch - Neapol, należy do najpiękniejszych i najstarszych miast we Włoszech. Metropolii na brzegu Zatoki Neapolitańskiej pilnuje majestatyczny Wezuwiusz, w którego cieniu panuje niepowtarzalna atmosfera. W mieście czuć mieszankę zapachów, w której z łatwością znajdziecie zapach pizzy.

To właśnie Neapol jest miastem, które dał światu to czerwono-białe złoto. Wasze kubki smakowe przeżyją prawdziwą podróż kulinarną zarówno przy spróbowaniu lokalnej kawy, jak również makaronów czy owoców morza. Neapol może się pochwalić ogromną ilością kościołów, zabytków i wielu historycznych klejnotów. Nic dziwnego, że jego historyczne centrum jest chronione przez samo UNESCO. W Neapolu po prostu szybko zrozumiecie dlaczego już od setek lat funkcjonuje powiedzenie “zobaczyć Neapol i umrzeć”.

Neapol kochają również Polacy. Tanie bilety do Neapolu bezpośrednim lotem kupicie z Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Katowic. Z Wrocławia do Neapolu polecicie linią Ryanair lotem bezpośrednim trwającym około 2 godziny i 10 minut. Lotem z 1 przesiadką dolecicie z przewoźnikiem Lufthansa. Tanie loty z Warszawy do Neapolu oferuje linia lotnicza Wizzair oraz Ryanair. Loty są bezpośrednie i trwają 2 godziny i 25 minut. Loty z Krakowa do Neapolu są w ofercie tanich linii lotniczych Ryanair, Easyjet - są to loty bezpośrednie trwające 2 godziny. Również przewoźnik Lufthansa oferuje loty do Neapolu, z 1 przesiadką i w dobrych cenach. Głównym lotniskiem w Neapolu jest lotnisko Capodichino.

Inne miasta
Sardynia

Włoska wyspa Sardynia zadziwia turystów swoją wielkością i dziką, nieodkrytą przyrodą. Góry, które są doskonałym miejscem dla ich miłośników, mistyczne starożytne budynki (nuragi), przybrzeżne tajemnicze jaskinie, plaże z tym najbielszym piaskiem i morzem o szafirowym kolorze - Sardynia miejscami przypomina Karaiby, lub klasyczne śródziemnomorskie klimaty. Wisienką na torcie jest fenomenalna gastronomia, w której króluje diabelsko pyszne wino i świeżo wyłowione owoce morza. W skrócie - zakochacie się w Sardynii natychmiast, bez zbytniego namysłu.

Sardynia jest jedną z ukochanych wysp Polaków. Tanie loty na Sardynię z Warszawy kupicie z przewoźnikiem Ryanair lotem bezpośrednim, trwającym około 2 godziny 30 minut. Dobrą cenę lotów na wyspę proponuje również linia lotnicza Lufthansa, SWISS International Air Lines i Alitalia. Z Katowic na Sardynię polecicie jedynie z Lufthansą, lotem z jedną przesiadką. Tanie loty z Wrocławia na Sardynię oferuje również Lufthansa. Na wyspę z naszych stron najczęściej lata się na lotnisko Fertilia w Alghero lub lotnisko Elmas w Cagliari.

Sycylia

Sycylia to znacznie więcej niż miejsce łączone z pojawieniem się mafii. Sam Goethe kiedyś powiedział, że Sycylia jest kluczem do wszystkiego. I naprawdę, w przeszłości mieszkała tutaj duża ilość ludzi różnych kultur, które przez pewien czas podbijały tę bramę do Afryki i przejście między Wschodem a Zachodem. Grecy, Rzymianie, Bizantyjczycy, Arabowie, koczownicy.. Wszyscy zdobywcy Sycylii marzyli o władaniu nią.

Dziś Sycylia przyciąga przede wszystkim turystów, których ciekawi jej bogactwo kulturowe i zapierająca dech w piersiach rozmaitość przyrody w formie imponujących wulkanów, ruchliwego Palermo, starożytnych ruin Syrakuz lub wulkanicznych wysp Lipari. Do tego dodajcie jedną z najlepszych światowych kuchni, gdzie pomidory przypominają kolor lawy wulkanicznej, a ser ricotta śnieg na wierzchołku wulkanu Etna. Sycylia jest wyspą, którą z pewnością powinniście zobaczyć.

Sycylia jest jedną z ulubionych wysp Polaków, którzy z chęcią spędzają tutaj wakacje. Tanie bilety na Sycylię z Warszawy kupicie z linią lotniczą Wizzair oraz SWISS International. Z Krakowa na Sycylię polecicie z przewoźnikami Ryanair lub Wizzair, które oferują najtańsze połączenia. Loty niskobudżetowych linii lotniczych na Sycylię odbywają się najczęściej na lotnisko w Katanii – Catania Fontanarossa. Lotnisko znajduje się na przedmieściach Katanii.

Przydatne info o Włoszech

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda we Włoszech

Klimat Włoch jest bardzo rozmaity. Na północną część kraju wpływają Alpy. Klimat jest alpejski, a temperatury spadają znacznie poniżej zera w czasie zimy. Stopniowo przechodzi w łagodny, kontynentalny do subtropikalnego klimatu śródziemnomorskiego na południu kraju.

Południowy czubek półwyspu rozciąga się na Morze Śródziemne i prawie osiąga poziom kontynentu afrykańskiego. Z Afryki przybywa suche i gorące powietrze z temperaturami, które w lece osiągają nawet 40ºC. Najcieplejszymi miesiącami w roku są lipiec oraz sierpień z maksymalną średnią temperaturą 30ºC.

Ceny we Włoszech

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut we Włoszech. Ceny we Włoszech są oczywiście dość wysokie. W dużych sklepach sieciowych zrobicie tańsze i lepszej jakości zakupy, niż u nas. Jest tutaj duża i gęsta sieć supermarketów takich jak Coop, Lidl i Penny Market.

Tanie hotele we Włoszech

Cena zakwaterowania oczywiście zależy od tego czy chcecie mieszkać w luksusowym hotelu, czy też wystarczy Wam skromniejszy apartament z małą ilością gwiazdek. Słoneczne Włochy jest bardzo często wyszukiwaną destynacją nie tylko na letnie, ale też zimowe wakacje. Zakwaterowanie w apartamentach we włoskich ośrodkach zimowych, lub rekreacyjne domy i wille w nadmorskich kurortach, są częścią wyboru wakacji wielu turystów. Wybrać sobie jednak możecie również luksusowe hotele, czy apartamenty za bardzo przystępne ceny. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Podczas głównego sezonu można zarezerwować zakwaterowanie w cenie już od 40 PLN.

Jeśli chcielibyście zwiedzić Włochy według własnego scenariusza i z pełną swobodą, to polecamy Wam wypożyczenie auta, co możecie zrobić bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas we Włoszech

We Włoszech jest taki sam czas jak w Polsce, znajdujemy się w takiej samej strefie czasowej.

10 ciekawostek i faktów o Włoszech

1
Do znanej na całym świecie fontanny w Di Trevi w Rzymie turyści codziennie wrzucają “na szczęście” 3000 euro.
2
We Włoszech znajdują się jedynie trzy aktywne wulkany w Europie - Etna, Stromboli i Wezuwiusz.
3
Duża ilość sztuk Shakespeara została umieszczona we Włoszech, na przykład Romeo i Julia, Othello lub Kupiec w Wenecji.
4
Makarony jako posiłek istnieją we Włoszech od IV wieku p.n.e.
5
Włochy są największym eksporterem wina na świecie.
6
Włochy są państwem tylko 153 lata.
7
Watykan, który znajduje się w Rzymie jest oficjalnie najmniejszym państwem na świecie.
8
Pizza została pierwszy raz upieczona w Neapolu w 1860 roku.
9
Oryginalna nazwa Włoch “Italia”, pochodzi od greckiego słowa “Italos”.
10
Włosi piją 14 bilionów filiżanek kaw rocznie. Każdy Włoch konsumuje 3,7 kg kawy rocznie.
Czy ten artykuł jest pomocny?