Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Sycylia

Oferty lotów do Katanii

Ciekawostki o Katanii

Sycylia to znacznie więcej niż miejsce łączone z pojawieniem się mafii. Sam Goethe kiedyś powiedział, że Sycylia jest kluczem do wszystkiego. I naprawdę, w przeszłości mieszkała tutaj duża ilość ludzi różnych kultur, które przez pewien czas podbijały tę bramę do Afryki i przejście między Wschodem a Zachodem. Grecy, Rzymianie, Bizantyjczycy, Arabowie, koczownicy.. Wszyscy zdobywcy Sycylii marzyli o władaniu nią.

Dziś Sycylia przyciąga przede wszystkim turystów, których ciekawi jej bogactwo kulturowe i zapierająca dech w piersiach rozmaitość przyrody w formie imponujących wulkanów, ruchliwego Palermo, starożytnych ruin Syrakuz lub wulkanicznych wysp Lipari. Do tego dodajcie jedną z najlepszych światowych kuchni, gdzie pomidory przypominają kolor lawy wulkanicznej, a ser ricotta śnieg na wierzchołku wulkanu Etna. Sycylia jest wyspą, którą z pewnością powinniście zobaczyć.

Sycylia jest jedną z ulubionych wysp Polaków, którzy z chęcią spędzają tutaj wakacje. Tanie bilety na Sycylię z Warszawy kupicie z linią lotniczą Wizzair oraz SWISS International. Z Krakowa na Sycylię polecicie z przewoźnikami Ryanair lub Wizzair, które oferują najtańsze połączenia. Loty niskobudżetowych linii lotniczych na Sycylię odbywają się najczęściej na lotnisko w Katanii – Catania Fontanarossa. Lotnisko znajduje się na przedmieściach Katanii.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Sycylii

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda na Sycylii

Klimat śródziemnomorski z gorącymi suchymi latami i wilgotnymi łagodnymi zimami jest typowy dla Sycylii. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień ze średnią temperaturą 27 °C.

Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń ze średnią temperaturą 10 °C. Kiedy więc wakacje na Sycylii są właściwym wyborem? Sezon na wyspie rozpoczyna się w maju i trwa do września - października. Najlepszym czasem na zwiedzanie jest lato, kiedy temperatura morza osiąga 25 °C do 26 °C.

Ceny na Sycylii

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut we Włoszech.

Szukacie hotelu na Sycylii? Ceny hoteli są zależne od wybranej części wyspy. Za drogą lokalizację uważane jest przez turystów ulubione miasteczko w górach Taormina, które znajduje się niedaleko wulkanu Etna. Polecamy rozważyć również zakwaterowanie w innych częściach wyspy. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Transport publiczny na Sycylii jest to głównie transport autobusowy i kolejowy. Autobusy jeżdżą po całej wyspie. Linie kolejowe łączą miasta, a ich trasy i frekwencja połączeń nie są jednak dopracowane do perfekcji. Taksówki na wyspie są drogie. Stawki różnią się w zależności od regionu, ale minimalna cena jazdy taksówką to 5 euro, które zwykle uzupełniają różne dodatkowe opłaty, takie jak jazda w nocy, w niedziele, opłata za bagaż itp. Przy krótkich jazdach liczcie się z opłatą minimalną wynoszącą od 10 do 15 euro. Najwygodniejszym sposobem transportu na wyspie jest jazda autem, którym dojedziecie gdziekolwiek będziecie chcieli. Jazda po mieście może jednak być dosyć stresująca z powodu problemów z parkowaniem oraz korków. Jeśli chcielibyście zwiedzić Włochy według własnego scenariusza i z pełną swobodą, to wypożyczenie auta na pewno się opłaca. Auto możecie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i naszą zakładkę Samochody.

Aktualny czas na Sycylii

Na Sycylii czas jest środkowoeuropejski. Jest tam taki sam czas jak w Polsce.

Zabytki na Sycylii (5 miejsc, które trzeba zobaczyć)

10 ciekawostek o Sycylii

1
Sycylia z powierzchnią 25 711 km2 jest największą śródziemnomorską wyspą zamieszkaną przez ponad 5 milionów mieszkańców.
2
Znajdziecie tutaj dwa z trzech aktywnych wulkanów Włoch: Stromboli i Etna. Trzecim aktywnym wulkanem jest Wezuwiusz, który wznosi się w pobliżu Neapolu.
3
W 1943 r. Miała tu miejsce inwazja sojuszników, która doprowadziła do obalenia Mussoliniego we Włoszech. Akcja była znana pod kryptonimem Operacja Husky.
4
Największa opera we Włoszech, Massimo Theatre, została zbudowana w Palermo w 1897 roku.
5
Sycylia jest otoczona trzema morzami, którymi są: Morze Tyrreńskie, Morze Śródziemne i Morze Jońskie. Strategiczna i ważna pozycja wyspy, od wieków przyciągała wiele rozwiniętych cywilizacji Europy i Afryki Północnej.
6
Aż 70% mieszkańców Sycylii mówi po sycylijsku. Ponieważ sycylijski różni się znacznie od włoskiego, wielu ekspertów twierdzi, że nie jest to włoski dialekt, ale oddzielny język.
7
Sycylia ma szczególnie niekonwencjonalną flagę, na żółto-czerwonym tle uwagę skupia głowa meduzy. Z głowy sterczą jej kłosy zboża i trzy wygięte nogi, które reprezentują trzy rogi trójkątnej wyspy.
8
Forbes umieścił stolicę Sycylii - Palermo na liście top 5 najlepszych miast na świecie, gdzie można skosztować najlepszych potraw ulicznych.
9
Na Sycylii urodził się Archimedes - jeden z najsłynniejszych matematyków na świecie.
10
Sycylia znajduje się w odległości około 3 km od wybrzeża Włoch. W pobliżu znajduje się Tunezja, która znajduje się około 150 km od Sycylii.
Czy ten artykuł jest pomocny?