Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Rzym

Oferty lotów do Miasta Rzym

Ciekawostki o Mieście Rzym

Rzym, kołyska zachodniej cywilizacji, rozprzestrzenia się na brzegach rzek Tiber i Aniene w środkowej części Półwyspu Apenińskiego. Wycieczka do tego miasta jest wycieczką w przeszłość, która przeniesie Was do wspaniałych zabytków starożytnego Rzymu, czy też zabierze Was do religijnych miejsc Watykanu, który rozpiera się jak enklawa po środku tego wiecznego miasta.

Chaotyczny transport z niebezpiecznie wysoką liczbą skuterów, niesamowicie smaczne makarony serwowane na stołach z czerwono-białymi obrusami oraz stylowe sklepy z najmodniejszymi ubraniami - to wszystko, czym jest Rzym. Jedna z najczęściej wyszukiwanych destynacji z całego świata.

Rzym jest jednym z ulubionych miejsc również Polaków. Tanie bilety do Rzymu kupicie bezpośrednio z Warszawy. Z Warszawy najtaniej do Rzymu polecicie linią lotniczą Ryanair oraz Wizzair. Do Rzymu po najniższej cenie dolecicie z Warszawy po około 2 godzinach lotu. Najniższe ceny biletów z Katowic do Rzymu oferuje przewoźnik Wizzair i Lufthansa. Z Krakowa do Rzymu po najniższej cenie polecicie linią lotniczą Ryanair. Lotniska w Rzymie, na których najczęściej lądują samoloty tanich linii lotniczych to lotnisko Leonardo Da Vinci (Fiumicino) oraz Ciampino. Pomimo bliższej odległości od Rzymu lotniska Ciampino - 15 km, niż lotnisko Leonardo Da Vinci - 32 km, z dalej znajdującego się od Rzymu lotniska są lepsze połączenia z miastem ekspresowymi oraz regionalnymi pociągami. Z Ciampino jest potrzeba dojazdu autobusem do najbliższej stacji kolejowej. Między jednym, a drugim lotniskiem nie ma jednak żadnych bardzo znaczących różnic. Oprócz połączeń kolejowych oba lotniska oferują również regularny transport autobusowy do miasta.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Rzymie

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Rzymie

Rzym ma klimat śródziemnomorski z suchymi ciepłymi latami i łagodnymi zimami. W mieście jest więc przyjemnie przez cały rok. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą 8 °C. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, który ma średnią temperaturę wynoszącą 26 °C. Ale lato w Rzymie może być bardzo gorące. Temperatury w ciągu lata rosną od 30 °C do 35 °C. Dodatkowo Rzym jest najczęściej odwiedzany właśnie latem. I dlatego na wakacje w tym mieście polecamy Ci się wybrać w okresie od września do października i od kwietnia do czerwca.

Ceny i zakwaterowanie w Rzymie

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut we Włoszech. Szukacie hotelu w centrum Rzymu?

Zakwaterowanie w historycznym centrum ma często zawyżone ceny, które nie odpowiadają jakości. Warto więc rozważyć zakwaterowanie w innych częściach miasta. Większość ofert tanich noclegów znajdziesz w Termini. Stacja Termini to węzeł transportu miejskiego, z którego można skorzystać z transportu publicznego lub wybrać się na długi spacer, aby dostać się do najważniejszych atrakcji miasta. Jeśli chcesz bawić się wieczorem w mieście, pamiętaj o ograniczeniach ruchu nocnego (kursują tylko nocne autobusy) i zastanów się nad zakwaterowaniem na Trastevere, gdzie znajduje się centrum nocnego życia w Rzymie. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Podczas głównego sezonu można zarezerwować zakwaterowanie w cenie już od 40 PLN.

Aktualny czas w Rzymie

We Włoszech jest taki sam czas jak w Polsce, znajdujemy się w takiej samej strefie czasowej.

Miejsca w Rzymie, które warto zobaczyć

10 ciekawostek o Rzymie

1
Eksperci szacują, że około 90% starożytnego Rzymu wciąż znajduje się pod ziemią. To znacznie spowalnia rozwój istniejącej sieci metra.
2
W Rzymie jest więcej kościołów chrześcijańskich, niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie. Istnieje ponad 900 kościołów, z których wiele jest starszych, niż najsłynniejsza świątynia chrześcijańska na świecie - Bazylika św. Piotra.
3
W Rzymie znajduje się około 2500 publicznych fontann, z których wypływa z nich woda pitna.
4
W Rzymie nadal obowiązuje prawo, które pozwala kotom żyć bez problemów w miejscu, w którym się urodziły. Koty można znaleźć tutaj niemal wszędzie, na przykład w ruinach Forum Romanum lub na terenie Koloseum.
5
Legenda głosi, że ktokolwiek pójdzie do Fontanny di Trevi, ponownie powróci do Rzymu. Turyści wrzucają do fontanny około 3000 USD dziennie, co daje rocznie niesamowitą kwotę miliona dolarów. Pieniądze trafiają do rąk katolickiej organizacji charytatywnej, która pomaga osobom upośledzonym.
6
W Rzymie znajdziesz jedyne na świecie „muzeum makaronów” poświęcone wyłącznie temu tematowi.
7
Starożytnym Rzymianom zawdzięczamy odkrycie betonu, około 2100 lat temu. Materiał ten został wykorzystany do budowy Koloseum, Panteonu i akweduktów, które również dzięki niemu nadal istnieją.
8
Koloseum służyło rozrywce Rzymian przez ponad 300 lat, podczas których w amfiteatrze odbywały się mecze i egzekucje. Zginęło tutaj ponad 400 000 ludzi i około miliona zwierząt.
9
Kobiety żyjące w starożytnym Rzymie farbowały włosy kozim tłuszczem i jesionem bukowym. Najpopularniejszymi kolorami były czerwony i blond.
10
Bazylika św. Piotra w Rzymie nie jest już największą świątynią rzymskokatolicką na świecie (przynajmniej pod względem wielkości zewnętrznej). W 1989 r. ukończono budowę bazyliki Matki Bożej Królowej Pokoju w stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej - Jamusukro, która zastąpiła Bazylikę św. Piotra w Księdze Rekordów Guinnessa.
Czy ten artykuł jest pomocny?