Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Sardynia

Oferty lotów do Olbii

Ciekawostki o Olbii

Włoska wyspa Sardynia zadziwia turystów swoją wielkością i dziką, nieodkrytą przyrodą. Góry, które są doskonałym miejscem dla ich miłośników, mistyczne starożytne budynki (nuragi), przybrzeżne tajemnicze jaskinie, plaże z tym najbielszym piaskiem i morzem o szafirowym kolorze - Sardynia miejscami przypomina Karaiby, lub klasyczne śródziemnomorskie klimaty. Wisienką na torcie jest fenomenalna gastronomia, w której króluje diabelsko pyszne wino i świeżo wyłowione owoce morza. W skrócie - zakochacie się w Sardynii natychmiast, bez zbytniego namysłu.

Sardynia jest jedną z ukochanych wysp Polaków. Tanie loty na Sardynię z Warszawy kupicie z przewoźnikiem Ryanair lotem bezpośrednim, trwającym około 2 godziny 30 minut. Dobrą cenę lotów na wyspę proponuje również linia lotnicza Lufthansa, SWISS International Air Lines i Alitalia. Z Katowic na Sardynię polecicie jedynie z Lufthansą, lotem z jedną przesiadką. Tanie loty z Wrocławia na Sardynię oferuje również Lufthansa. Na wyspę z naszych stron najczęściej lata się na lotnisko Fertilia w Alghero lub lotnisko Elmas w Cagliari.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Sardynii

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda na Sardynii

Najcieplejszym miesiącem w roku jest sierpień ze średnią temperaturą 25°C, która jednak podczas dnia wzrasta do 30°C. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą wynoszącą 10°C.

Kiedy więc wakacje na Sardynii są najlepszym wyborem? Sardynia spodoba Wam się w czasie całego roku. Jeśli jednak Waszym celem są morskie kąpiele, najlepszym okresem na odwiedziny tego miejsca będzie lato. Temperatura morza osiąga wtedy przyjemnych 20°C do 24°C. Sezon na wyspie zaczyna się w maju i trwa do końca października.

Ceny na Sardynii

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Neapolu. Hotel w Sardynii? Jeśli nie porozumiewacie się w języku włoskim, szukanie zakwaterowania może być problematyczne. Hotele więc zarezerwujcie sobie z odpowiednim wyprzedzeniem. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Wyspa jest połączona siecią transportu autobusowego. Publicznym transporterem jest firma ARST, której autobusy są niebieskie z czerwonym paskiem po środku. Połączenia z mniejszych miast czy też wsi jednak nie są częste. Jeśli chodzi o autobusy to bądźcie przygotowani na brak punktualności. Problemem może być też zmieniający się rozkład jazdy autobusów na przystanku. Bilety możecie sobie kupić u kierowcy lub na stacji autobusowej. Pociągi łączą jedynie niektóre części wyspy. Jeśli więc zdecydujecie się na przejażdżkę pociągiem, weźcie pod uwagę połączenie Trenino verde, które przebiega przez niezwykle malowniczą przybrzeżną oraz górską scenerię. Jeżeli chodzi o taksówki to polecamy Wam przed rozpoczęciem jazdy ustalić z kierowcą cenę i upewnić się, że taksówkarz ma włączony taksometr. Jeśli zdecydujecie się na zwiedzenie wyspy według własnego scenariusza, idealnym do tego środkiem transportu będzie auto. Auto polecamy Wam wypożyczyć już na lotnisku, zarezerwować je sobie możecie na Flipo w zakładce Samochody.

Aktualny czas w Sardynii

W Sardynii jest taki sam czas jak w Polsce.

Zabytki na Sardynii (5 miejsc, które powinniście zobaczyć)

10 ciekawostek o Sardynii

1
Sardynia ma ponad 1,6 milionów obywateli.
2
Sardynia jest wyjątkowa dzięki swoim nuragom, które są kamiennymi konstrukcjami w kształcie koła. Mają one kilka tysięcy lat. Na Sardynii znajdziecie ponad 7000 takich konstrukcji. Niektórzy naukowcy sądzą, że nuragi były kiedyś wieżami patrolowymi. Jednak jest to jedynie przypuszczenie, prawdziwe przeznaczenie nuragów jak narazie pozostaje tajemnicą.
3
Sardynia jest znana jako kraj długowieczności. Na Sardynii jest niesamowita ilość ludzi, którzy dosięgneli wieku 100 lat. Żył tutaj nawet najstarszy mężczyzna na naszej planecie - Antonio Todde, który zmarł w 2002 roku w wieku 113 lat.
4
Na Sardynii możecie często znaleźć w górach morskie fosille. Sardynia jest bowiem jednym z najstarszych miast Europy, które przed milionami lat było zanurzone pod morzem.
5
Specjalnością kulinarną wyspy jest „czas marszu”, czyli ser z robakami. Miejscowi uważają go za silny afrodyzjak.
6
Powierzchnia Sardynii to około 24 090 km2.
7
Na Sardynii znajdziecie aż 400 typów chleba. Każda wieś może pochwalić się własnym chlebem. Specjalny chleb przygotowywuje się podczas świąt oraz wydarzeń jakimi są na przykład ślub czy też Boże Narodzenie.
8
Na Sardynii znajdziecie wspaniałe klify - Punta Cristallo, które wznoszą się na ponad 300 metrów nad poziomem morza, wzdłuż wybrzeża Coral Riviera.
9
W północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii znajduje się mała wyspa Asinara, w której mieszka około 250 miniaturowych osłów - albinosów.
10
Konsumpcja piwa na wyspie to około 60 litrów na osobę rocznie, co oznacza mniej więcej dwa razy tyle, ile konsumuje się piwa we Włoszech.
Czy ten artykuł jest pomocny?