Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Mediolan

Oferty lotów do Mediolanu

Ciekawostki o Mediolanie

Elegancki Mediolan narzuca trendy światowej mody z autentyczną pewnością siebie lidera. W tej metropolii przyszłości swój dom znalazło mnóstwo luksusowych firm modowych, które podbiły świat. Nie dajcie się jednak zwieść modowymi wybiegami, błyskiem fleszy z aparatów paparazzich i wieżowcami. Mediolan z 26 setkami lat historii jest jednym z najstarszych miast w Europie, które było inspiracją wielu geniuszy, łącznie z samym Leonardem da Vinci.

Miasto to kochają również dzisiejsi odwiedzający, którzy w Mediolanie korzystają ze świetnych miejsc na zakupy, doskonałą operę, piłkę nożną oraz nocne życie. Zadowoleni i usatysfakcjonowani będą z pewnością również miłośnicy pysznego jedzenia. Typowa mediolańska potrawa w postaci złocistego Risotto alla Milanese lub niekoniecznie miękkiego Cotoletta alla Milanese zaspokoi jakiekolwiek kubki smakowe. Mediolan jest z pewnością miasto tych najlepszych przeżyć.

Mediolan w oczach Polaków jest jednym z ulubionych miast, do którego chętnie podróżują. Tanie loty do Mediolanu z Warszawy oferuje niskobudżetowa linia lotnicza Wizzair i Ryanair. Lotem bezpośrednim dolecicie do Mediolanu już w dwie godziny. Bilety lotnicze do Mediolanu z Katowic kupicie z przewoźnikiem Ryanair lub Wizzair, również lotem bezpośrednim trwającym mniej więcej 1 godzinę i 50 minut. Do Mediolanu z Wrocławia dolecicie w godzinę i 40 minut linią lotniczą Ryanair lub LOT Polish Airlines. Do Mediolanu najczęściej lata się na lotnisko Milano Bergamo - Orio Al Serio oraz na lotnisko Malpensa lub Linate.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Mediolanie

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Mediolanie

W Mediolanie lata są ciepłe i wilgotne, a zimy - łagodne. Niebo jest przeważnie częściowo zachmurzone. W ciągu roku temperatura wynosi od -1 °C do 30 °C. Rzadko spada poniżej -5 °C lub wzrasta powyżej 33 °C. Kiedy więc warto jest wybrać się do Mediolanu?

Najlepszy czas na wizytę w Mediolanie pod względem pogody, to kwiecień-czerwiec i wrzesień. Latem może być bardzo ciepło. Najgorętszy miesiąc - lipiec, osiąga średnią maksymalną temperaturę w granicach 30 °C. Jeśli jednak zdecydujecie się odwiedzić miasto latem, upewnijcie się, że Wasz hotel jest klimatyzowany.

Ceny w Mediolanie

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Mediolanie.

Tanie hotele w Mediolanie

Szukacie hotelu w Mediolanie? Zakwaterowanie w centrum i w pobliżu kanałów Navigli jest dość drogie. Aby zaoszczędzić pieniądze, tanie noclegi często można znaleźć w dzielnicach Bicocca, Citta Studi lub w pobliżu Stazione Centrale. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Transport publiczny w Mediolanie jest na bardzo dobrym poziomie. Po mieście możecie przemieszczać się metrem, autobusami, tramwajami lub trolejbusami, które obsługuje firma ATM (Azienda Trasporti Milanesi). Do wyboru macie także transport pociągiem, obsługiwanym przez firmę Trenord. Jednak bilety ATM mogą być również wykorzystywane do transportu koleją drugiej firmy, podczas poruszania się po mieście. Bilety (w tym bilety dzienne) powinniście zawsze skasować przed wejściem na do pojazdu. W mieście często odbywają się kontrole biletów.

Kierowanie samochodu w Mediolanie może być dosyć skomplikowane. W zależności od dnia i godziny, dostęp do wybranych części miasta (obszar C) samochodem jest za opłatą- która wynosi 5 EUR (około 20 PLN). Bilet należy kupić z wyprzedzeniem.

Jeśli zdecydujecie się na zwiedzanie Mediolanu samochodem, polecamy wynajęcie samochodu na lotnisku.Możecie wypożyczyć auto możecie bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas we Mediolanie

W Mediolanie jest taki sam czas jak w Polsce, znajdujemy się w takiej samej strefie czasowej.

Co trzeba zobaczyć w Mediolanie

10 ciekawostek i faktów o Mediolanie

1
Z liczbą mieszkańców wynoszącą 1,3 miliona, Mediolan jest drugim co do wielkości miastem Włoch. Ekonomicznym centrum państwa nie jest jego stolica - Rzym, ale właśnie Mediolan.
2
W Mediolanie powstała tradycja aperitifów, jedna z najstarszych niereligijnych tradycji we Włoszech. W godzinach od 7 rano do 21 wieczorem, Włosi idą do baru na drinka po pracy i relaksują się w towarzystwie przyjaciół.
3
Były premier Włoch - Silvio Berlusconi, posiadał większościowy udział w klubie piłkarskim AC Milan od ponad 30 lat. Sprzedał go w 2016 r. chińskim inwestorom.
4
W 1833 roku młody człowiek złożył wniosek o przyjęcie do konserwatorium w Mediolanie. Nie został on jednak zaakceptowany, ponieważ nie grał wystarczająco dobrze na fortepianie i brakowało mu talentu muzycznego. Tym mężczyzną był światowej sławy kompozytor Giuseppe Verdim, którego imie nosi dziś konserwatorium.
5
Jeśli chcesz iść na zakupy w Mediolanie, najlepiej jest wybrać się do Mediolanu w styczniu i lipcu, kiedy to najbardziej prestiżowe marki modowe wyprzedają swoje oryginalne produkty.
6
Dwa razy w roku cały świat mody zatrzymuje się i zwraca uwagę na Mediolan. W lutym i wrześniu, od 1958 r. odbywa się tutaj słynny Fashion Week, który obok Paryskiego, Londyńskiego i Nowojorskiego Tygodnia Mody, jest jednym z czterech najlepszych pokazów mody na świecie.
7
Mediolan jest siedzibą dwóch najlepszych drużyn piłkarskich na świecie: AC Milan i Inter Milan, grających na największym włoskim stadionie piłkarskim - San Siro.
8
W Mediolanie zaskoczą Was kanały przypominające te, które znajdują się w Wenecji. Możesz je znaleźć w Naviglia. Kanały te były kiedyś wykorzystywane do transportu materiału. Dziś w tym miejscu dominują bary i restauracje.
9
W 1797 roku, Napoleon ogłosił Mediolan stolicą Republiki Transpadańskiej, która rozciągała się na północy Włoch. Później Mediolan był stolicą Republiki Włoskiej, a następnie Królestwa Włoch. Oczywiście Prezydentem i Królem był Napoleon.
10
W 313 r. w Mediolanie przyjęto Edykt mediolański, który zagwarantował wolność religijną w Cesarstwie Rzymskim i położył kres prześladowaniom chrześcijan.
Czy ten artykuł jest pomocny?