Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Wenecja

Oferty lotów do Wenecji

Ciekawostki o Wenecji

Napoleon kiedyś ogłosił, że Wenecja jest najpiękniejszym salonem na świecie, którego sufitem może być tylko niebo. Jeśli kochacie miejsca, które oddychają romantyzmem i historią jednocześnie, pokochacie również Wenecję. Miasto na wodzie oraz miasto kanałów. Nawet jeżeli na świecie znajdziecie wiele miejsc, które przeplatają się z kanałami, Wenecja jest absolutnie wyjątkowa. Ma 610 kanałów i pojedyncze brzegi łączy aż 400 mostów. Największą liczbę gołębi na metr kwadratowy znajdziecie na Piazza de San Marco. Nawet jeśli Wenecja uważana jest za duże miasto, w rzeczywistości nie jest to zbyt wielkie miasto. Do zwiedzenia Wenecji spokojnie wystarczy Wam weekend.

Wenecja jest jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie, gdzie między starodawnymi domkami na wodzie możecie pływać w słynnej gondoli. Nic dziwnego, że miasto otrzymało taki tytuł. Najlepszym czasem na zwiedzenie go jest początek jesieni. Nie będziecie jednak żałować podróży do Wenecji również w okresie letnim. Będziecie musieli jednak liczyć się z ogromem turystów i gorącymi temperaturami.

Jeżeli chcecie zwiedzić dokładnie Wenecję, polecamy zrobić to o porannych godzinach lub do południa, albo poczekać do wieczora i wtedy działać.

Przy zwiedzaniu Wenecji polecamy Wam zakup dwunastogodzinnego, całodziennego lub kilkudniowego biletu na łódź, która funkcjonuje jako komunikacja miejska. Oprócz wygodnych wycieczek po mieście oraz na sąsiednie wyspy, z łodzi zobaczycie najpiękniejsze widoki na tutejsze pałace, ponieważ ich fasady można zobaczyć czasem jedynie ze strony kanału. Nie wspominając nawet o romantycznej atmosferze takiego rejsu, która jest bezcenna.

Najlepszym punktem wyjścia do zwiedzania Wenecji jest Piazza San Marco (Plac świętego Marka). Idealny czas na przyjście na Plac to wczesne godziny poranne, ponieważ około południa przy wejściach na tereny zabytkowych weneckich miejsc czekają już długie kolejki turystów. Wąskie uliczki przeniosą Was z Piazza San Marco do słynnego mostu Ponte di Rialto, na którym po obu jego stronach znajdują się sklepy z pamiątkami z Wenecji. Do klasycznych pamiątek z tego miasta należą z pewnością karnawałowe maski.

Duże znaczenie ma Canal Grande, długi na 4 kilometry, a szeroki na 70 metrów. Przebiega przez całe miasto i służy zarówno jako główna arteria łącząca dworce kolejowe i autobusowe oraz jako port tuż przy Placu św. Marka, czyli przy centrum miasta. Przejażdżka gondolą nie nałeży do tanich atrakcji, ale jeżeli będziecie chcieli to przeżyć to zapytajcie się o ceny u różnych gondolierów, porównajcie je sobie i spróbujcie negocjować.

Dalej w mieście znajduje się słynna Galleria dell'Accademia, w której jest ogromny zbiór weneckich dzieł sztuki oraz znana na całym świecie opera La Fenice. Wypróbujcie również miejskich restauracji oraz kawiarni, najlepiej w wąskich weneckich uliczkach, gdzie nie powinno być tak drogo, jak na placach i rynkach.

Wenecja jest jedną z ulubionych przez Polaków destynacji. Tanie bilety do Wenecji najczęściej zarezerwujecie ze stolicy naszego kraju. Tanie bilety z Warszawy do Wenecji kupicie z linią lotniczą Ryanair, lotem bezpośrednim. Tanie bilety lotnicze oferuje również linia lotnicza LOT Polish Airlines. Z Gdańska do Mediolanu polecicie z przewoźnikiem LOT. Z Krakowa do Mediolanu jest połączenie niskobudżetową linią lotniczą Ryanair, ale również Polską linią lotniczą LOT Polish Airlines. Loty do Mediolanu odbywają się najczęściej na lotniska Treviso oraz Venice Marco Polo Airport.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Wenecji

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Wenecji

Dla Wenecji charakterystyczne są długie suche lata i średnio wilgotne zimy. Najcieplejszym miesiącem jest siepień ze średnią temperaturą 25°C, która w ciągu dnia osiąga często 30°C. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń ze średnią temperaturą 10°C.

Ceny w Wenecji

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut we Włoszech. Ceny we Włoszech są oczywiście W dużych sklepach sieciowych zrobicie tańsze i lepszej jakości zakupy, niż u nas. Jest tutaj duża i gęsta sieć supermarketów takich jak Coop, Lidl i Penny Market.

Szukacie zakwaterowania w Wenecji? Jeżeli nie rozmawiacie po włosku, szukanie hotelu w mieście może być skomplikowane. Zakwaterowanie z tego powodu polecamy zarezerwować sobie wcześniej. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcielibyście zwiedzić wyspę według własnego scenariusza i z pełną swobodą, to wypożyczyć auto możecie bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas w Wenecji

Wenecja znajduje się w takiej samej strefie czasowej, co Polska.

Miejsca, które trzeba zobaczyć w Wenecji

10 ciekawostek i faktów o Włoszech

1
Do znanej na całym świecie fontanny w Di Trevi w Rzymie turyści codziennie wrzucają “na szczęście” 3000 euro.
2
We Włoszech znajdują się jedynie trzy aktywne wulkany w Europie - Etna, Stromboli i Wezuwiusz.
3
Duża ilość sztuk Shakespeara została umieszczona we Włoszech, na przykład Romeo i Julia, Othello lub Kupiec w Wenecji.
4
Makarony jako posiłek istnieją we Włoszech od IV wieku p.n.e.
5
Włochy są największym eksporterem wina na świecie.
6
Włochy są państwem tylko 153 lata.
7
Watykan, który znajduje się w Rzymie jest oficjalnie najmniejszym państwem na świecie.
8
Pizza została pierwszy raz upieczona w Neapolu w 1860 roku.
9
Oryginalna nazwa Włoch “Italia”, pochodzi od greckiego słowa “Italos”.
10
Włosi piją 14 bilionów filiżanek kaw rocznie. Każdy Włoch konsumuje 3,7 kg kawy rocznie.
Czy ten artykuł jest pomocny?