Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Norwegia

Oferty lotów do Norwegii

Ciekawostki o Norwegii

Szukacie taniego biletu do Norwegii? Wygodnego zakwaterowania w hotelu lub w apartamencie? Na Flipo.pl możecie porównać sobie ceny biletów lotniczych, zakwaterowania, wynajmu aut czy też ubezpieczenia wakacji w Norwegii. Do ulubionych miejsc docelowych w Norwegii należą Oslo, Bergen, Stavanger, Trondheim, Spitsbergen oraz Tromso.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Norwegii

Oslo

Miasto otoczone lasami, chronione przez wzgórza i upiększone jeziorami. Tysiącletnie Oslo jest lśniącym klejnotem wszystkich miast skandynawskich. Bliskość natury sprawia, że ​​stolica fiordów jest fantastycznym miejscem do jazdy na rowerze, jazdy na nartach lub pieszych wycieczek.

Naturalne krajobrazy są w niezwykłej harmonii z nowoczesną i tradycyjną architekturą, której urok uzupełnia niezwykle bogata scena kulturalna. Muzea ze statkami Wikingów, niewiarygodnie wysokie mosty narciarskie i zielone, niekończące się parki, które są pełne, ale naprawdę pełne posągów. Oslo to miejsce, w którym zastanowicie się, dlaczego nie przyjechaliście tutaj wcześniej.

Polacy od kilku lat zaczynają interesować się miastem Oslo, podobnie jak życiem w Norwegii. Tanie loty do Oslo kupuje się najczęściej z Katowic, a następnie z Gdańska, Warszawy i Krakowa. Loty są bezpośrednie lub z jednym transferem. Lot bezpośredni zajmuje około jedną godzinę i 50 minut. Z naszego kraju do Oslo latają głównie niskobudżetowe linie lotnicze Ryanair, Wizzair, ale również linie lotnicze o wyższym standardzie, takie jak LOT Polish Airlines – i to lotami bezpośrednimi. Z jedną przesiadką tanie loty do Norwegii dostępne są z przewoźnikami Brussels Airlines, SWISS, Lufthansa oraz SAS Scandinavian Airlines.

Główne lotnisko w Oslo to Oslo Airport OSL (lotnisko w Oslo, Gardermoen), położone około 50 km od Oslo. Najbliższe lotnisko to port lotniczy Torp Sandefjord, 110 km od miasta.

Bergen

Drugie największe miasto Norwegii, które często jest poetycko nazywane bramą do norweskich fiordów. Tak, mowa o mieście Bergen. Chociaż miasto, które położone jest na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii zmienia pogodę, jak chce, to nadal zachowuje przyjazną twarz i charyzmę. Opady deszczu średnio pojawiają się przez 300 dni w roku kalendarzowym, ale ten fakt nie zmienia niczego w tym, że to północne miasto spodoba Wam się nawet pomimo tego, że będziecie po nim spacerować z parasolką w ręce.

Atmosferę nadmorskiego miasta uzupełniają pastelowe domy, które pięknie odbijają się od poziomu wody w głębokim niebieskim porcie. Port jest bramą do świata fiordów. Dlatego nikt nie dziwi się, że obok gromady małych łodzi rybackich znajdują się również ​​statki wycieczkowe. Niestety Bergen potrafi być dość drogi, fiordy można zwiedzać łodzią po zapłaceniu za tę wycieczkę nawet do kilkuset euro.

Miasto Bergen jest popularne wśród Polaków. Tanie bilety do Bergen z Warszawy kupicie linią lotniczą Wizzair, lotem bezpośrednim trwającym około 2 godziny i 15 min. Loty w dobrej cenie do Bergen z Warszawy oferują również linie SWISS, LOT, SAS Scandinavian Airlines oraz Austrian Airlines. Z Katowic do Bergen polecicie liniami lotniczymi Wizzair, ale również SWISS oraz SAS Scandinavian Airlines. Tanie loty do Bergen z Gdańska ma w swojej ofercie linia lotnicza Wizzair, lotem bezpośrednim, trwającym około 1 godzinę i 50 minut.

Międzynarodowe lotnisko Bergen Flesland znajduje się około 20 kilometrów od centrum miasta Bergen. Jest to drugie najbardziej popularne lotnisko w Norwegii. Nie należy ono do największych lotnisk, jednak należy do jednych z najnowszych. Ostatni z terminalów został dokończony w tym roku i nadal pachnie nowością.

Stavanger

Stavanger zajmuje południowo-zachodnie wybrzeże Norwegii i jest czwartym co do wielkości, a także jednym z najstarszych miast w kraju. Badania sugerują, że jego osiedlanie rozpoczęło się dziesięć tysięcy lat temu. Ale prawdziwy boom nastąpił w pierwszym tysiącleciu, kiedy stał się on centrum władzy jego osadników - wikingów.

W latach 70. na Morzu Północnym odkryto złoża ropy naftowej, które do dziś napędzają gospodarkę Stavanger. Miasto jest jednak bogate nie tylko pod względem historycznym i ekonomicznym, ale także w różnorodność zjawisk przyrodniczych - dzikie plaże, strome góry i fiordy. Europejczycy uważają Stavanger za bramę do norweskich fiordów.

Polacy często podróżują do Norwegii. Tanie linie lotnicze Wizzair otworzyły więc połączenie z Polski z 3 miast – z Katowic, Gdańska i Krakowa. Bezpośredni lot do Stavanger trwa dwie godziny i dziesięć minut. Tanie bilety lotnicze do Stavanger kupicie także z liniami lotniczymi KLM Royal Dutch Airlines, SAS Scandinavian Airlines, LOT Polish Airlines lub Lufthansa. Tanie loty do Stavanger bardzo często pojawiają się także w naszych ofertach specjalnych Flipo, które polecamy regularnie obserwować.

Trondheim

Stolt fortid, stor fremtid. Właśnie tak brzmi jedno z haseł najsłynniejszego klubu piłkarskiego w Norwegii - Rosenborg, pochodzącego z Trondheim. Motto, które można przetłumaczyć jako „dumna przeszłość, wielka przyszłość”, można z łatwością wykorzystać do scharakteryzowania całego miasta Trondheim. Metropolii środkowej Norwegii i historycznej stolicy całego kraju skandynawskiego.

Trondheim jest trzecim co do wielkości miastem Norwegii. Położone jest na fiordzie o długości 130 km, który nosi nazwę - Trondheimsfjorden. Został założony w 997 roku przez Olafa I. W Trondheim znajduje się największa gotycka świątynia w Skandynawii - Katedra Nidaros. Budynek ma 102 m długości i 50 m szerokości, i należy do najbardziej masywnych budynków architektonicznych w Norwegii.

Na wspólne życie w Trondheim 170 000 mieszkańców, duży wpływ mają studenci. Nie bez powodu miasto jest uważane za centrum norweskich badań. Istnieje tutaj kilka uniwersytetów i drugi, co do wielkości, uniwersytet - Norweski Uniwersytet Nauk Przyrodniczych i Technologii. Możesz również odwiedzić jeden z teatrów, muzeów i galerii. Każdego roku odbywa się tu kilka ciekawych festiwali muzycznych i filmowych.

Możesz zarezerwować tanie loty do Trondheim z wylotem z Gdańska lub Warszawy. Tanie loty do Trondheim z Gdańska oferuje linia lotnicza Wizzair. Są to loty bezpośrednie, trwające 2 godziny, z lądowaniem na lotnisku Trondheim Vaernes Airport (TRD). Za pomocą jednego lub dwóch transferów, możesz wygodnie latać do Trondheim z Lufthansą, LOT Polish Airlines lub Finnair.

Inne miasta
Spitsbergen

Surowy, niegościnny, a jednocześnie piękny i fascynujący. Taki jest norweski archipelag Svalbard – po Polsku Spitsbergen. Jeśli jeszcze o nim nie słyszałeś, koniecznie przyjedź tutaj ze względu na fascynujący teatr naturalny, który odbywa się tutaj 365 dni w roku. Natura, złożona z fiordów i stromych szczytów, tworzy scenerię prawdopodobnie najpiękniejszych nordyckich wysp w historii.

Tylko trzy wyspy spośród całego archipelagu są zamieszkałe, a całkowita populacja nie przekracza trzech tysięcy. Nie wszyscy chcieliby żyć poza kołem podbiegunowym, w sercu Oceanu Arktycznego. Życie jest tu ciężkie, średnia roczna temperatura wynosi około -4 °C, ale ludzie są przyzwyczajeni do -25 °C. Jest to jeden z powodów, dla których Spitsbergen żyje więcej niedźwiedzi polarnych, niż ludzi. A arktyczne dni są również trudne, w czasie których przez kilka miesięcy jest widno podczas całego dnia. Ponieważ pomiędzy osadami nie ma dróg, do transportu służą głównie skutery śnieżne i narty, ale także śmigłowce i samoloty. Dlaczego w takim razie mielibyście polecieć w tak niegościnne miejsce? Ponieważ może to być największa przygoda twojego życia!

Prawdopodobnie największą atrakcją tutaj jest słońce o północy - przedłużony zachód słońca i wschód słońca, charakteryzujący się kolorami nieba i ziemi, w czerwono-żółtym świetle. Jeśli podróżujesz na archipelag Spitsbergen, możesz zobaczyć to zjawisko od kwietnia do sierpnia. Atrakcją są również psie zaprzęgi, które turyści mogą próbować samodzielnie prowadzić. Jest możliwość wybrania się na rejs po archipelagu lub na wędrówki po okolicznych wzgórzach. Podobnie jak w innych częściach Skandynawii, Spitsbergen ma polarne dni i noce. 25 października słońce zachodzi i nie jest (prawie) widoczne przez 4 miesiące. Oficjalnie powraca do tego miejsca dopiero 8 marca.

Longyearbyen jest największym miastem na Svalbard i ma około 2000 mieszkańców. To nowoczesne miasto z supermarketami, pocztą, bankami, biblioteką publiczną, szkołami, przedszkolami, hotelami, kawiarniami i restauracjami, szpitalem, lokalnymi gazetami i innymi powszechnie używanymi usługami.

Spitsbergen zaczynają odkrywać również Polacy. Tanie bilety na Longyearbyen są trudne do znalezienia, ale nie jest to niemożliwe. Istnieją dobre połączenia lotnicze z Warszawy, liniami lotniczymi LOT Polish Airlines oraz SAS Scandinavian Airlines. Z Katowic do Longyearbyen polecicie z dwiema przesiadkami, głównie lotami linii lotniczej Lufthansa.

Tromso

Tromsø. Co sobie myślisz, kiedy czytasz tę nazwę? Norwegia, zima, śnieg? Jeśli tak, to nie jesteś wcale tak daleko od prawdy. Tromsø to miasto na wyspie, położone dokładnie na 69-tym równoleżniku, na północnej szerokości geograficznej. Przez cały rok są tutaj idealne warunki do jazdy na nartach lub na snowboardzie. Wynika to z Prądu Zatokowego (Golfstrom), który znacząco wpływa na lokalny klimat. Jest on stosunkowo stabilny, ale obfity w opady śniegu w zimie.

Tromsø to największe miasto Norwegii, poza kołem podbiegunowym. W odległości 1750 km na północ od Oslo, znajduje się najbardziej wysunięty na północ uniwersytet, ogród botaniczny, a nawet najbardziej wysunięty na północ browar na świecie! W lecie występuje tzw. północne słońce – dzień polarny, kiedy to od 18 maja do 26 lipca słońce praktycznie nie zachodzi, również w zimowej zorzy. Tromso to po prostu idealne miejsce na nordycką przygodę przez cały rok.

Tanie loty do Tromsø można zarezerwować z Krakowa, Gdańska i Warszawy. Z naszego kraju istnieją bezpośrednie loty do Tromso, tanimi liniami lotniczymi. Tanie loty do Tromso z Gdańska ma w swojej ofercie Wizzair, z lotami trwającymi około 2 godziny i 55 minut. Tanie loty do Tromso z Krakowa z Wizzairem trwają średnio 3 godziny i 20 minut. Z Warszawy można wygodnie latać do Tromso lotami z jedną przesiadką. Loty do Tromso z Warszawy oferuje Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines oraz Finnair.

Przydatne info o Norwegii

Dokumenty podróżne do Norwegii

Do wjazdu na teren Norwegii wystarczy Wam aktualny paszport lub dowód osobisty. Możecie tu przebywać do 90 dni w czasie jednego roku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca zabrać ze sobą również aktualny paszport. Dokument osobisty musi być ważny przez cały okres pobytu w Norwegii.

Pogoda w Norwegii

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 18°C, a najwyższa średnia temperatura to około 22°C. Najchłodniejszym miesiącem w roku jest styczeń, ze średnią temperaturą o wysokości -3°C i ze średnim minimum wynoszącym -7°C.

Kiedy więc wakacje w Norwegii to najlepszy wybór? Idealnym okresem na podróż, z punktu widzenia pogody, jest okres od maja do sierpnia. Norwegia jest znana również jako kraj północnego słońca, gdy podczas lata jest praktycznie cały czas widno na zewnątrz. Najdłuższe dni są w czerwcu oraz lipcu. Podczas dnia w czasie zimy jest ciemno, właściwie przez cały dzień i wieje silny wiatr.

Ceny w Norwegii

Narodową walutą jest korona norweska, którą bez problemu wymienicie po przyjeździe do Norwegii. Jeżeli chcecie ominąć wysokie opłaty za wymianę, rozważcie wypłatę pieniędzy z bankomatu w Norwegii. W zależności od warunków Waszego banku, może to być lepszą alternatywą.

Szukacie hotelu w Norwegii? Zakwaterowanie w mieście oferuje szerokie możliwości. Od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

Krótkie odległości w mieście można spokojnie pokonać pieszo lub rowerem. Transport publiczny w większych miastach składa się z autobusów, tramwajów, metra, pociągów miejskich i promów. System transportu jest w większości zintegrowany, dlatego bilety są ważne dla wszystkich sposobów transportu, które obejmuje.

Dzięki wysokiej jakości systemowi transportu publicznego jazda samochodem po mieście nie jest konieczna. Podróżowanie samochodem komplikuje również bardzo drogie parkowanie. Jeśli jednak zdecydujecie się zwiedzać miasto samodzielnie i według swojego scenariusza to polecamy Wam wypożyczenie auta już na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Norwegii

Norwegia nie wymaga od przyjezdnych żadnych dodatkowych szczepień. Wystarczy jedynie przypilnować ważność szczepień obowiązujących w naszym kraju.

Aktualny czas w Norwegii

W Norwegii jest taka sama godzina jak w Polsce.

10 ciekawostek i faktów o Norwegii

1
Norwegia jako pierwsza przedstawiła łososiowe sushi Japonii w latach 80.
2
Kiedy w Norwegii wydacie książkę, władza zakupi 1000 sztuk i zadystrybuuje je do księgarnii.
3
W Norwegii striptiz jest uważany za formę sztuki – ze względu na odprowadzanie podatku.
4
Król jest nazywany „Królem Norweskim”, ale nigdy nie „Królem Norwegii”, aby było oczywiste, że król należy do kraju, a nie kraj do króla.
5
Norwegia wcześniej nazywała się „Nordweg”, co po przetłumaczeniu oznacza „północna droga”.
6
Wszyscy więzniowie w Norwegii mają w swoich celach dostęp do internetu.
7
W 2008 roku tytuł rycerski w Norwegii otrzymał pingwin.
8
Norweskie publiczne szkoły wyższe są darmowe dla studentów z całego świata.
9
W Norwegii znajdziecie miasteczko o nazwie Hell (piekło).
10
Norwegia jest największym eksporterem łososia na świecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?