Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Trondheim

Oferty lotów do Trondheim

Ciekawostki o Trondheim

Stolt fortid, stor fremtid. Właśnie tak brzmi jedno z haseł najsłynniejszego klubu piłkarskiego w Norwegii - Rosenborg, pochodzącego z Trondheim. Motto, które można przetłumaczyć jako „dumna przeszłość, wielka przyszłość”, można z łatwością wykorzystać do scharakteryzowania całego miasta Trondheim. Metropolii środkowej Norwegii i historycznej stolicy całego kraju skandynawskiego.

Trondheim jest trzecim co do wielkości miastem Norwegii. Położone jest na fiordzie o długości 130 km, który nosi nazwę - Trondheimsfjorden. Został założony w 997 roku przez Olafa I. W Trondheim znajduje się największa gotycka świątynia w Skandynawii - Katedra Nidaros. Budynek ma 102 m długości i 50 m szerokości, i należy do najbardziej masywnych budynków architektonicznych w Norwegii.

Na wspólne życie w Trondheim 170 000 mieszkańców, duży wpływ mają studenci. Nie bez powodu miasto jest uważane za centrum norweskich badań. Istnieje tutaj kilka uniwersytetów i drugi, co do wielkości, uniwersytet - Norweski Uniwersytet Nauk Przyrodniczych i Technologii. Możesz również odwiedzić jeden z teatrów, muzeów i galerii. Każdego roku odbywa się tu kilka ciekawych festiwali muzycznych i filmowych.

Możesz zarezerwować tanie loty do Trondheim z wylotem z Gdańska lub Warszawy. Tanie loty do Trondheim z Gdańska oferuje linia lotnicza Wizzair. Są to loty bezpośrednie, trwające 2 godziny, z lądowaniem na lotnisku Trondheim Vaernes Airport (TRD). Za pomocą jednego lub dwóch transferów, możesz wygodnie latać do Trondheim z Lufthansą, LOT Polish Airlines lub Finnair.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Trondheim

Dokumenty podróżne do Norwegii

Do wjazdu na teren Norwegii wystarczy Wam aktualny paszport lub dowód osobisty. Możecie tu przebywać do 90 dni w czasie jednego roku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca zabrać ze sobą również aktualny paszport. Dokument osobisty musi być ważny przez cały okres pobytu w Norwegii.

Pogoda w Norwegii

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 18°C, a najwyższa średnia temperatura to około 22°C. Najchłodniejszym miesiącem w roku jest styczeń, ze średnią temperaturą o wysokości -3°C i ze średnim minimum wynoszącym -7°C.

Kiedy więc wakacje w Norwegii to najlepszy wybór? Idealnym okresem na podróż, z punktu widzenia pogody, jest okres od maja do sierpnia. Norwegia jest znana również jako kraj północnego słońca, gdy podczas lata jest praktycznie cały czas widno na zewnątrz. Najdłuższe dni są w czerwcu oraz lipcu. Podczas dnia w czasie zimy jest ciemno, właściwie przez cały dzień i wieje silny wiatr.

Ceny w Norwegii

Narodową walutą jest korona norweska, którą bez problemu wymienicie po przyjeździe do Norwegii. Jeżeli chcecie ominąć wysokie opłaty za wymianę, rozważcie wypłatę pieniędzy z bankomatu w Norwegii. W zależności od warunków Waszego banku, może to być lepszą alternatywą.

Szukacie hotelu w Norwegii? Zakwaterowanie w mieście oferuje szerokie możliwości. Od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

Krótkie odległości w mieście można spokojnie pokonać pieszo lub rowerem. Transport publiczny w większych miastach składa się z autobusów, tramwajów, metra, pociągów miejskich i promów. System transportu jest w większości zintegrowany, dlatego bilety są ważne dla wszystkich sposobów transportu, które obejmuje.

Dzięki wysokiej jakości systemowi transportu publicznego jazda samochodem po mieście nie jest konieczna. Podróżowanie samochodem komplikuje również bardzo drogie parkowanie. Jeśli jednak zdecydujecie się zwiedzać miasto samodzielnie i według swojego scenariusza to polecamy Wam wypożyczenie auta już na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Norwegii

Norwegia nie wymaga od przyjezdnych żadnych dodatkowych szczepień. Wystarczy jedynie przypilnować ważność szczepień obowiązujących w naszym kraju.

Aktualny czas w Norwegii

W Norwegii jest taka sama godzina jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Trondheim

10 ciekawostek i faktów o Norwegii

1
Norwegia jako pierwsza przedstawiła łososiowe sushi Japonii w latach 80.
2
Kiedy w Norwegii wydacie książkę, władza zakupi 1000 sztuk i zadystrybuuje je do księgarnii.
3
W Norwegii striptiz jest uważany za formę sztuki – ze względu na odprowadzanie podatku.
4
Król jest nazywany „Królem Norweskim”, ale nigdy nie „Królem Norwegii”, aby było oczywiste, że król należy do kraju, a nie kraj do króla.
5
Norwegia wcześniej nazywała się „Nordweg”, co po przetłumaczeniu oznacza „północna droga”.
6
Wszyscy więzniowie w Norwegii mają w swoich celach dostęp do internetu.
7
W 2008 roku tytuł rycerski w Norwegii otrzymał pingwin.
8
Norweskie publiczne szkoły wyższe są darmowe dla studentów z całego świata.
9
W Norwegii znajdziecie miasteczko o nazwie Hell (piekło).
10
Norwegia jest największym eksporterem łososia na świecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?