Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Bergen

Oferty lotów do Bergen

Ciekawostki o Bergen

Drugie największe miasto Norwegii, które często jest poetycko nazywane bramą do norweskich fiordów. Tak, mowa o mieście Bergen. Chociaż miasto, które położone jest na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii zmienia pogodę, jak chce, to nadal zachowuje przyjazną twarz i charyzmę. Opady deszczu średnio pojawiają się przez 300 dni w roku kalendarzowym, ale ten fakt nie zmienia niczego w tym, że to północne miasto spodoba Wam się nawet pomimo tego, że będziecie po nim spacerować z parasolką w ręce.

Atmosferę nadmorskiego miasta uzupełniają pastelowe domy, które pięknie odbijają się od poziomu wody w głębokim niebieskim porcie. Port jest bramą do świata fiordów. Dlatego nikt nie dziwi się, że obok gromady małych łodzi rybackich znajdują się również ​​statki wycieczkowe. Niestety Bergen potrafi być dość drogi, fiordy można zwiedzać łodzią po zapłaceniu za tę wycieczkę nawet do kilkuset euro.

Miasto Bergen jest popularne wśród Polaków. Tanie bilety do Bergen z Warszawy kupicie linią lotniczą Wizzair, lotem bezpośrednim trwającym około 2 godziny i 15 min. Loty w dobrej cenie do Bergen z Warszawy oferują również linie SWISS, LOT, SAS Scandinavian Airlines oraz Austrian Airlines. Z Katowic do Bergen polecicie liniami lotniczymi Wizzair, ale również SWISS oraz SAS Scandinavian Airlines. Tanie loty do Bergen z Gdańska ma w swojej ofercie linia lotnicza Wizzair, lotem bezpośrednim, trwającym około 1 godzinę i 50 minut.

Międzynarodowe lotnisko Bergen Flesland znajduje się około 20 kilometrów od centrum miasta Bergen. Jest to drugie najbardziej popularne lotnisko w Norwegii. Nie należy ono do największych lotnisk, jednak należy do jednych z najnowszych. Ostatni z terminalów został dokończony w tym roku i nadal pachnie nowością.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Bergen

Dokumenty podróżne do Norwegii

Do wjazdu na teren Norwegii wystarczy Wam aktualny paszport lub dowód osobisty. Możecie tu przebywać do 90 dni w czasie jednego roku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca zabrać ze sobą również aktualny paszport. Dokument osobisty musi być ważny przez cały okres pobytu w Norwegii.

Pogoda w Norwegii

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 18°C, a najwyższa średnia temperatura to około 22°C. Najchłodniejszym miesiącem w roku jest styczeń, ze średnią temperaturą o wysokości -3°C i ze średnim minimum wynoszącym -7°C.

Kiedy więc wakacje w Norwegii to najlepszy wybór? Idealnym okresem na podróż, z punktu widzenia pogody, jest okres od maja do sierpnia. Norwegia jest znana również jako kraj północnego słońca, gdy podczas lata jest praktycznie cały czas widno na zewnątrz. Najdłuższe dni są w czerwcu oraz lipcu. Podczas dnia w czasie zimy jest ciemno, właściwie przez cały dzień i wieje silny wiatr.

Ceny w Bergen

Narodową walutą jest korona norweska, którą bez problemu wymienicie po przyjeździe do Norwegii. Jeżeli chcecie ominąć wysokie opłaty za wymianę, rozważcie wypłatę pieniędzy z bankomatu w Norwegii. W zależności od warunków Waszego banku, może to być lepszą alternatywą.

Hotel w Bergen? Zakwaterowanie w mieście oferuje szerokie możliwości. Od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

W kwietniu 2017 roku do Bergen z lotniska rozpoczął swoją trasę tramwaj, który jest bardzo dobrą alternatywą transportu autobusowego. Kiedy podróż autobusem trwa około pół godziny, tramwajem dojedziecie do miasta jedynie o 15 minut dłużej. Za bilet tramwajowy w jedną stronę zapłacicie 37 NOK (4 EUR), a za autobusowy zapłacicie 105 NOK (11,30 EUR).

Czy wolicie taniej podróżować, czy też najbardziej zależy Wam na czasie podróży – wybór należy do Was. Zarówno autobusy, jak i tramwaje, odjeżdżają w obu kierunkach co 10 minut. Podróżowanie jest dzięki temu przyjemniejsze, a czas oczekiwania na transport - krótki. Pomimo tego, że do Bergen przybyliśmy w czasie, kiedy odbywały się w tym miejscu zawody kolarskich Mistrzostw Świata, transport publiczny funkcjonował zupełnie normalnie i nie było problemu, aby dostać się do centrum miasta Bergen.

Jeśli jednak zdecydujecie się zwiedzać miasto samodzielnie i według swojego scenariusza to polecamy Wam wypożyczenie auta już na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas w Bergen

W Bergen jest taka sama godzina jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Bergen

10 ciekawostek i faktów o Norwegii

1
Norwegia jako pierwsza przedstawiła łososiowe sushi Japonii w latach 80.
2
Kiedy w Norwegii wydacie książkę, władza zakupi 1000 sztuk i zadystrybuuje je do księgarnii.
3
W Norwegii striptiz jest uważany za formę sztuki – ze względu na odprowadzanie podatku.
4
Król jest nazywany „Królem Norweskim”, ale nigdy nie „Królem Norwegii”, aby było oczywiste, że król należy do kraju, a nie kraj do króla.
5
Norwegia wcześniej nazywała się „Nordweg”, co po przetłumaczeniu oznacza „północna droga”.
6
Wszyscy więzniowie w Norwegii mają w swoich celach dostęp do internetu.
7
W 2008 roku tytuł rycerski w Norwegii otrzymał pingwin.
8
Norweskie publiczne szkoły wyższe są darmowe dla studentów z całego świata.
9
W Norwegii znajdziecie miasteczko o nazwie Hell (piekło).
10
Norwegia jest największym eksporterem łososia na świecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?