Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Stavanger

Oferty lotów do Miasta Stavanger

Ciekawostki o Mieście Stavanger

Stavanger zajmuje południowo-zachodnie wybrzeże Norwegii i jest czwartym co do wielkości, a także jednym z najstarszych miast w kraju. Badania sugerują, że jego osiedlanie rozpoczęło się dziesięć tysięcy lat temu. Ale prawdziwy boom nastąpił w pierwszym tysiącleciu, kiedy stał się on centrum władzy jego osadników - wikingów.

W latach 70. na Morzu Północnym odkryto złoża ropy naftowej, które do dziś napędzają gospodarkę Stavanger. Miasto jest jednak bogate nie tylko pod względem historycznym i ekonomicznym, ale także w różnorodność zjawisk przyrodniczych - dzikie plaże, strome góry i fiordy. Europejczycy uważają Stavanger za bramę do norweskich fiordów.

Polacy często podróżują do Norwegii. Tanie linie lotnicze Wizzair otworzyły więc połączenie z Polski z 3 miast – z Katowic, Gdańska i Krakowa. Bezpośredni lot do Stavanger trwa dwie godziny i dziesięć minut. Tanie bilety lotnicze do Stavanger kupicie także z liniami lotniczymi KLM Royal Dutch Airlines, SAS Scandinavian Airlines, LOT Polish Airlines lub Lufthansa. Tanie loty do Stavanger bardzo często pojawiają się także w naszych ofertach specjalnych Flipo, które polecamy regularnie obserwować.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o mieście Stavanger

Dokumenty podróżne do Norwegii

Do wjazdu na teren Norwegii wystarczy Wam aktualny paszport lub dowód osobisty. Możecie tu przebywać do 90 dni w czasie jednego roku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca zabrać ze sobą również aktualny paszport. Dokument osobisty musi być ważny przez cały okres pobytu w Norwegii.

Pogoda w Norwegii

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 18°C, a najwyższa średnia temperatura to około 22°C. Najchłodniejszym miesiącem w roku jest styczeń, ze średnią temperaturą o wysokości -3°C i ze średnim minimum wynoszącym -7°C.

Kiedy więc wakacje w Norwegii to najlepszy wybór? Idealnym okresem na podróż, z punktu widzenia pogody, jest okres od maja do sierpnia. Norwegia jest znana również jako kraj północnego słońca, gdy podczas lata jest praktycznie cały czas widno na zewnątrz. Najdłuższe dni są w czerwcu oraz lipcu. Podczas dnia w czasie zimy jest ciemno, właściwie przez cały dzień i wieje silny wiatr.

Ceny w Norwegii

Narodową walutą jest korona norweska, którą bez problemu wymienicie po przyjeździe do Norwegii. Jeżeli chcecie ominąć wysokie opłaty za wymianę, rozważcie wypłatę pieniędzy z bankomatu w Norwegii. W zależności od warunków Waszego banku, może to być lepszą alternatywą.

Szukacie hotelu w Norwegii? Zakwaterowanie w mieście oferuje szerokie możliwości. Od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

Krótkie odległości w mieście można spokojnie pokonać pieszo lub rowerem. Transport publiczny w większych miastach składa się z autobusów, tramwajów, metra, pociągów miejskich i promów. System transportu jest w większości zintegrowany, dlatego bilety są ważne dla wszystkich sposobów transportu, które obejmuje.

Dzięki wysokiej jakości systemowi transportu publicznego jazda samochodem po mieście nie jest konieczna. Podróżowanie samochodem komplikuje również bardzo drogie parkowanie. Jeśli jednak zdecydujecie się zwiedzać miasto samodzielnie i według swojego scenariusza to polecamy Wam wypożyczenie auta już na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas w Norwegii

W Norwegii jest taka sama godzina jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Stavanger

10 ciekawostek i faktów o Norwegii

1
Norwegia jako pierwsza przedstawiła łososiowe sushi Japonii w latach 80.
2
Kiedy w Norwegii wydacie książkę, władza zakupi 1000 sztuk i zadystrybuuje je do księgarnii.
3
W Norwegii striptiz jest uważany za formę sztuki – ze względu na odprowadzanie podatku.
4
Król jest nazywany „Królem Norweskim”, ale nigdy nie „Królem Norwegii”, aby było oczywiste, że król należy do kraju, a nie kraj do króla.
5
Norwegia wcześniej nazywała się „Nordweg”, co po przetłumaczeniu oznacza „północna droga”.
6
Wszyscy więzniowie w Norwegii mają w swoich celach dostęp do internetu.
7
W 2008 roku tytuł rycerski w Norwegii otrzymał pingwin.
8
Norweskie publiczne szkoły wyższe są darmowe dla studentów z całego świata.
9
W Norwegii znajdziecie miasteczko o nazwie Hell (piekło).
10
Norwegia jest największym eksporterem łososia na świecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?