Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Oslo

Oferty lotów do Oslo

Ciekawostki o Oslo

Miasto otoczone lasami, chronione przez wzgórza i upiększone jeziorami. Tysiącletnie Oslo jest lśniącym klejnotem wszystkich miast skandynawskich. Bliskość natury sprawia, że ​​stolica fiordów jest fantastycznym miejscem do jazdy na rowerze, jazdy na nartach lub pieszych wycieczek.

Naturalne krajobrazy są w niezwykłej harmonii z nowoczesną i tradycyjną architekturą, której urok uzupełnia niezwykle bogata scena kulturalna. Muzea ze statkami Wikingów, niewiarygodnie wysokie mosty narciarskie i zielone, niekończące się parki, które są pełne, ale naprawdę pełne posągów. Oslo to miejsce, w którym zastanowicie się, dlaczego nie przyjechaliście tutaj wcześniej.

Polacy od kilku lat zaczynają interesować się miastem Oslo, podobnie jak życiem w Norwegii. Tanie loty do Oslo kupuje się najczęściej z Katowic, a następnie z Gdańska, Warszawy i Krakowa. Loty są bezpośrednie lub z jednym transferem. Lot bezpośredni zajmuje około jedną godzinę i 50 minut. Z naszego kraju do Oslo latają głównie niskobudżetowe linie lotnicze Ryanair, Wizzair, ale również linie lotnicze o wyższym standardzie, takie jak LOT Polish Airlines – i to lotami bezpośrednimi. Z jedną przesiadką tanie loty do Norwegii dostępne są z przewoźnikami Brussels Airlines, SWISS, Lufthansa oraz SAS Scandinavian Airlines.

Główne lotnisko w Oslo to Oslo Airport OSL (lotnisko w Oslo, Gardermoen), położone około 50 km od Oslo. Najbliższe lotnisko to port lotniczy Torp Sandefjord, 110 km od miasta.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Oslo

Dokumenty podróżne do Norwegii

Do wjazdu na teren Norwegii wystarczy Wam aktualny paszport lub dowód osobisty. Możecie tu przebywać do 90 dni w czasie jednego roku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca zabrać ze sobą również aktualny paszport. Dokument osobisty musi być ważny przez cały okres pobytu w Norwegii.

Pogoda w Oslo

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 18°C, a najwyższa średnia temperatura to około 22°C. Najchłodniejszym miesiącem w roku jest styczeń, ze średnią temperaturą o wysokości -3°C i ze średnim minimum wynoszącym -7°C.

Kiedy więc jest najlepsza pora na wakacje w Oslo? Idealnym okresem na podróż, z punktu widzenia pogody, jest okres od maja do sierpnia. Norwegia jest znana również jako kraj północnego słońca, gdy podczas lata jest praktycznie cały czas widno na zewnątrz. Najdłuższe dni są w czerwcu oraz lipcu. Podczas dnia w czasie zimy jest ciemno, właściwie przez cały dzień i wieje silny wiatr.

Ceny w Oslo

Narodową walutą jest korona norweska, którą bez problemu wymienicie po przyjeździe do Norwegii. Jeżeli chcecie ominąć wysokie opłaty za wymianę, rozważcie wypłatę pieniędzy z bankomatu w Norwegii. W zależności od warunków Waszego banku, może to być lepszą alternatywą.

Szukacie hotelu w Oslo? Zakwaterowanie w mieście oferuje szerokie możliwości. Od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

Na krótsze odległości w mieście można łatwo pokonać pieszo lub rowerem. Transport publiczny w mieście i dzielnicy Akershus składa się z autobusów, tramwajów, metra, pociągów miejskich i promów obsługiwanych przez firmę Ruter. System transportu jest zintegrowany, dlatego bilety są ważne na wszystkie jego rodzaje (z wyjątkiem promu Bygdøy). Bilety można kupić w punktach sprzedaży Ruter, w automatach biletowych lub w Narvesen i 7- Eleven. Możesz także kupić bilet od kierowcy lub personelu w autobusach i na promach, ale te bilety będą Cię kosztować znacznie więcej. Bilet kupiony z wyprzedzeniem kosztuje 33 NOK. Ten sam bilet zakupiony od kierowcy kosztuje 55 NOK. Bilet można również kupić jako bilet 24-godzinny (90 NOK) lub siedmiodniowy (240 NOK). Możesz także kupić bilet za pośrednictwem aplikacji.

Dzięki wysokiej jakości systemowi transportu publicznego jazda samochodem po mieście nie jest konieczna. Podróżowanie samochodem komplikuje również bardzo drogie parkowanie. Jeśli jednak zdecydujecie się zwiedzać miasto samodzielnie i według swojego scenariusza to polecamy Wam wypożyczenie auta już na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas w Oslo

W Oslo jest taka sama godzina jak w Polsce.

Najlepsze atrakcje w Oslo

10 faktów i ciekawostek o Oslo

1
Oslo jest stolicą Norwegii od 1814 roku.
2
Oslo co roku przekazuje w prezencie choinkę Londynowi, która jest umieszczana na Trafalgar Square. Jest to wyraz wdzięczności za pomoc podczas II wojny światowej.
3
Każdego roku 10 grudnia przyznaje się tutaj Pokojową Nagrodę Nobla.
4
W Oslo znajduje się Muzeum Edvarda Muncha, w którym mieści się słynny na całym świecie obraz Krzyk.
5
Według World Happiest Report 2017, Norwegia jest najszczęśliwszym krajem na świecie.
6
Powierzchnia Oslo wynosi 454 km2. Około połowa obszaru tego miasta to tereny zielone.
7
W Oslo znajduje się muzeum statków Wikingów, w którym zachowano prawie tysiącletnie statki Wikingów.
8
Populacja Oslo sięga około 647 676 mieszkańców.
9
Oslo to miasto wielu festiwali. Co roku odbywają się tu festiwale metalowe, muzyki chrześcijańskiej oraz festiwale jazzowe.
10
W Oslo, gdziekolwiek się znajdujesz, do parku lub innego terenu zielonego można dojść w 15 minut.
Czy ten artykuł jest pomocny?