Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Tromso

Oferty lotów do Miasta Tromso

Ciekawostki o Mieście Tromso

Tromsø. Co sobie myślisz, kiedy czytasz tę nazwę? Norwegia, zima, śnieg? Jeśli tak, to nie jesteś wcale tak daleko od prawdy. Tromsø to miasto na wyspie, położone dokładnie na 69-tym równoleżniku, na północnej szerokości geograficznej. Przez cały rok są tutaj idealne warunki do jazdy na nartach lub na snowboardzie. Wynika to z Prądu Zatokowego (Golfstrom), który znacząco wpływa na lokalny klimat. Jest on stosunkowo stabilny, ale obfity w opady śniegu w zimie.

Tromsø to największe miasto Norwegii, poza kołem podbiegunowym. W odległości 1750 km na północ od Oslo, znajduje się najbardziej wysunięty na północ uniwersytet, ogród botaniczny, a nawet najbardziej wysunięty na północ browar na świecie! W lecie występuje tzw. północne słońce – dzień polarny, kiedy to od 18 maja do 26 lipca słońce praktycznie nie zachodzi, również w zimowej zorzy. Tromso to po prostu idealne miejsce na nordycką przygodę przez cały rok.

Tanie loty do Tromsø można zarezerwować z Krakowa, Gdańska i Warszawy. Z naszego kraju istnieją bezpośrednie loty do Tromso, tanimi liniami lotniczymi. Tanie loty do Tromso z Gdańska ma w swojej ofercie Wizzair, z lotami trwającymi około 2 godziny i 55 minut. Tanie loty do Tromso z Krakowa z Wizzairem trwają średnio 3 godziny i 20 minut. Z Warszawy można wygodnie latać do Tromso lotami z jedną przesiadką. Loty do Tromso z Warszawy oferuje Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines oraz Finnair.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Norwegii

Dokumenty podróżne do Norwegii

Do wjazdu na teren Norwegii wystarczy Wam aktualny paszport lub dowód osobisty. Możecie tu przebywać do 90 dni w czasie jednego roku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca zabrać ze sobą również aktualny paszport. Dokument osobisty musi być ważny przez cały okres pobytu w Norwegii.

Pogoda w Norwegii

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 18°C, a najwyższa średnia temperatura to około 22°C. Najchłodniejszym miesiącem w roku jest styczeń, ze średnią temperaturą o wysokości -3°C i ze średnim minimum wynoszącym -7°C.

Kiedy więc wakacje w Norwegii to najlepszy wybór? Idealnym okresem na podróż, z punktu widzenia pogody, jest okres od maja do sierpnia. Norwegia jest znana również jako kraj północnego słońca, gdy podczas lata jest praktycznie cały czas widno na zewnątrz. Najdłuższe dni są w czerwcu oraz lipcu. Podczas dnia w czasie zimy jest ciemno, właściwie przez cały dzień i wieje silny wiatr.

Ceny w Norwegii

Narodową walutą jest korona norweska, którą bez problemu wymienicie po przyjeździe do Norwegii. Jeżeli chcecie ominąć wysokie opłaty za wymianę, rozważcie wypłatę pieniędzy z bankomatu w Norwegii. W zależności od warunków Waszego banku, może to być lepszą alternatywą.

Szukacie hotelu w Norwegii? Zakwaterowanie w mieście oferuje szerokie możliwości. Od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

Krótkie odległości w mieście można spokojnie pokonać pieszo lub rowerem. Transport publiczny w większych miastach składa się z autobusów, tramwajów, metra, pociągów miejskich i promów. System transportu jest w większości zintegrowany, dlatego bilety są ważne dla wszystkich sposobów transportu, które obejmuje.

Dzięki wysokiej jakości systemowi transportu publicznego jazda samochodem po mieście nie jest konieczna. Podróżowanie samochodem komplikuje również bardzo drogie parkowanie. Jeśli jednak zdecydujecie się zwiedzać miasto samodzielnie i według swojego scenariusza to polecamy Wam wypożyczenie auta już na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Norwegii

Norwegia nie wymaga od przyjezdnych żadnych dodatkowych szczepień. Wystarczy jedynie przypilnować ważność szczepień obowiązujących w naszym kraju.

Aktualny czas w Norwegii

W Norwegii jest taka sama godzina jak w Polsce.

Najlepsze atrakcje w Tromso

10 ciekawostek i faktów o Norwegii

1
Norwegia jako pierwsza przedstawiła łososiowe sushi Japonii w latach 80.
2
Kiedy w Norwegii wydacie książkę, władza zakupi 1000 sztuk i zadystrybuuje je do księgarnii.
3
W Norwegii striptiz jest uważany za formę sztuki – ze względu na odprowadzanie podatku.
4
Król jest nazywany „Królem Norweskim”, ale nigdy nie „Królem Norwegii”, aby było oczywiste, że król należy do kraju, a nie kraj do króla.
5
Norwegia wcześniej nazywała się „Nordweg”, co po przetłumaczeniu oznacza „północna droga”.
6
Wszyscy więzniowie w Norwegii mają w swoich celach dostęp do internetu.
7
W 2008 roku tytuł rycerski w Norwegii otrzymał pingwin.
8
Norweskie publiczne szkoły wyższe są darmowe dla studentów z całego świata.
9
W Norwegii znajdziecie miasteczko o nazwie Hell (piekło).
10
Norwegia jest największym eksporterem łososia na świecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?