Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Wielka Brytania

Oferty lotów do Wielkiej Brytanii

Ciekawostki o Wielkiej Brytanii

Szukacie taniego biletu do Wielkiej Brytanii? Zakwaterowania w pobliżu centrum, w hotelu lub apartamencie? Na Flipo.pl możecie porównać sobie ceny biletów lotniczych, hoteli, wynajmu aut, czy też ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii. Do najczęściej odwiedzanych przez Polaków miast możemy zaliczyć Londyn,Edynburg, Manchester, Birmingham, Liverpool, Leeds oraz Glasgow.

Do Wielkiej Brytanii, bezpośrednio z polskich miast, kupicie tanie bilety, na loty obsługiwane przez niskobudżetowe linie lotnicze.

Tanie loty do Londynu oferuje linia lotnicza Ryanair oraz Wizzair. Latają z Poznania, Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Katowic, Bydgoszczy, Wrocławia, Szczecina, Rzeszowa, Łodzi, Krakowa i Lublina. W świetnej cenie polecicie do Londynu z Warszawy także z polskimi liniami lotniczymi LOT.

Do Edynburgu polecicie z przewoźnikiem Ryanair z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Katowic i Bydgoszczy. Czas lotu do miasta Edynburg to około 2 godziny i 50 minut.

Tanie bilety lotnicze do Birmingham ma w swojej ofercie Ryanair oraz Wizzair. Polecicie tam z Warszawy, Gdańska, Poznania, Bydgoszczy, Krakowa i Katowic.

Loty do Leeds odbywają się z Warszawy, Gdańska, Wrocławia oraz Krakowa, z linią lotniczą Ryanair.

Do Liverpoolu polecicie z linią Ryanair z Wrocławia, Poznania, Szczecina, Warszawy i Krakowa. Z przewoźnikiem Wizzair polecicie z Katowic, Warszawy i Gdańska.

Tanie bilety lotnicze do Manchesteru oferuje przewoźnik Ryanair. Polecicie tam z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Rzeszowa, Gdańska lub Krakowa.

Szeroką ofertę lotów do Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić w naszych ofertach specjalnych Flipo.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Wielkiej Brytanii

Londyn

Londyn lub Londinium - tak jak kiedyś nazywany był przez Rzymian, jest drugim najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie. To miasto jest miejscem zamieszkania rodziny królewskiej, lecz oferuje dużo więcej, niż królewski blask i charakterystyczne czerwone budki telefoniczne. Milionowe miasto, położone nad Tamizą, ma wielokulturową atmosferę, w której krzyżują się różne narodowości i rasy. Można usłyszeć tutaj do 300 różnych języków.

Dlatego gdybyśmy wybrali jedno słowo, które najlepiej opisuje Londyn, byłaby to różnorodność. Chociaż ma ono aż 48 dzielnic, każda z nich jest wyjątkowa. Do najbardziej znanych należą: West End, zabytkowe City of London, starożytny Westminster, hipsterski raj Covent Garden i Shoreditch, muzealny Kensington, zbuntowany Camden, zielony Hyde Park i wybrzeże South Bank. W Londynie zawsze coś się dzieje.

Londyn jest uwielbiany przez Polaków, którzy bardzo chętnie do niego podróżują. Tanie loty do Londynu oferuje linia lotnicza Ryanair, która lata na lotnisko Stansted oraz Wizzair, której samoloty lądują na lotnisku Luton. Tanie bilety lotnicze do Londynu z tymi przewoźnikami kupicie z Poznania, Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Katowic, Bydgoszczy, Wrocławia, Szczecina, Rzeszowa, Łodzi, Krakowa i Lublina. Loty te są lotami bezpośrednimi i trwają około 2 godzin i 30 minut. W świetnej cenie polecicie do Londynu z Warszawy także z polskimi liniami lotniczymi LOT.

Szeroką ofertę lotów do Londynu i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnych Flipo.

Edynburg

Edynburg rozciąga się na siedmiu zielonych wzgórzach, przy zatoce Firth of Forth. Miasto znane jest również jako „Ateny Północy” dzięki budynkom inspirowanym architekturą rzymską i reputacji centrum ideologicznego w dziedzinie filozofii, ekonomii i medycyny, którą zyskało w XVIII wieku.

Historię tego miasta najlepiej opowiedzą jego tajemnicze zaułki, które przeżyły wiele tajemniczych wydarzeń i upiornych postaci. Edynburg ma po prostu swój tajemniczy smak, który dopełnia kieliszek legendarnej szkockiej whisky.

Uliczki pełne tajemnic, majestatyczny zamek, zielone parki, niesamowite festiwale i uliczni artyści. Edynburg to po prostu idealne miejsce na spędzenie długiego weekendu.

Jest niezwykle popularny również wśród Polaków. Tanie loty do Edynburga najczęściej kupuje się z przewoźnikiem Ryanair z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Katowic i Bydgoszczy. Czas lotu do miasta Edynburg to około 2 godziny i 50 minut.Loty są zwykle lotami bezpośrednimi. Lotnisko na którym lądują samoloty w Edynburgu to Edinburgh Airport (EDI).

Szeroką ofertę lotów do Edynburga i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnych Flipo.

Manchester

Manchester. Miasto, które nie jest już znane z fabryk tkanin i odzieży. Dziś jest kolebką światowej piłki nożnej, miastem pełnym muzeów, muzyki, życia nocnego, zakupów i uniwersytetów. Jest to także jedna z najważniejszych metropolii w północno-zachodniej Anglii.

Mieszka tu około 500 tysięcy mieszkańców, ale cały obszar nazywany Wielkim Manchesterem, zamieszkuje aż 2 miliony ludzi. A kolejne miliony turystów co roku przyjeżdżają tutaj ponownie, w imponujących ilościach odwiedzin. Dlaczego? Manchester to wyjątkowa mieszanka angielskiej wsi i nowoczesnego miasta, ale to nie wszystko.

Piłka nożna jest w Manchesterze jak religia. Jest tutaj kochana znacznie bardziej, niż w pozostałych miastach Anglii. W Manchesterze istnieją dwa znane kluby - Manchester United i Manchester City. Przechodzenie na trybunę, gdy odbywają się derby domowe - to może być najmocniejsze doświadczenie na stadionie piłkarskim w Twoim życiu.

Manchester jest jedną z ulubionych destynacji Wielkiej Brytanii dla naszych rodaków. W szczególności dla tych, którzy interesują się piłką nożną i kochają typowo angielskie miasta. Tanie loty do Manchesteru zarezerwujecie w świetnej cenie z Warszawy, ale także z innych Polskich miast. Lot do Manchesteru trwa około 2 godzin i 30 minut.

Tanie bilety lotnicze do Manchesteru oferuje przewoźnik Ryanair. Polecicie tam z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Rzeszowa, Gdańska lub Krakowa.

Szeroką ofertę lotów do Manchesteru i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnych Flipo.

Liverpool

Kiedy mówi się o Liverpoolu, wielu z nas natychmiast wyobraża sobie słynny klub piłkarski. Jednak zaszufladkowanie tego wspaniałego miasta w ten sposób i kojarzenie go jedynie z piłką nożną, byłoby grzechem. Nie możemy zapominać o Beatlesach, Tate Galery i magicznym nabrzeżu rzeki Mersey.

Beatlesi to legenda, z której miasto żyje do dziś. Zespół ten powstał w Liverpoolu w 1960 roku i od lat przyciąga fanów z całego świata. Ruch turystyczny wokół Beatlesów zatrudnia obecnie ponad 250 osób, a zdecydowana większość atrakcji związanych jest głównie z tym słynnym zespołem.

Liverpool jest domem dwóch bardzo znanych klubów piłkarskich - Everton FC i Liverpool FC. Dogodne połączenia lotnicze z pobliskich lotnisk przyciągają zatem wielu miłośników najsłynniejszej ligi piłkarskiej na świecie. Po niedługim locie można tutaj oglądać największe gwiazdy futbolu, z niesamowitą atmosferą na stadionie.

Wizyta w Liverpoolu nie byłaby kompletna bez spaceru brzegiem rzeki Mersey Riverfront. Nie tylko stała się ona przedmiotem słynnych piosenek muzyków Liverpoolu, ale jest obecnie uważana za jedną z najczystszych rzek w Wielkiej Brytanii.

Tanie bilety lotnicze do Liverpoolu zarezerwujecie z linią lotniczą Ryanair z Wrocławia, Poznania, Szczecina, Warszawy lub Krakowa. Tanie loty do Liverpoolu z przewoźnikiem Wizzair odbywają się z lotnisk w Katowicach, Warszawie i Gdańsku.

Szeroką ofertę lotów do Liverpoolu i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnych Flipo.

Inne miasta
Birmingham

Jeśli zmierzasz do środkowej Anglii, nie znajdziesz lepszego połączenia lotniczego od połączenia do Birmingham. Samo miasto Birmingham nie przyciąga tylu turystów co Londyn, Manchester czy Edynburg, ale również ma wiele atrakcyjnych miejsc i zabytków, które polecamy zobaczyć.

Podróż do Birmingham przyciąga głównie miłośników sztuki, kultury, zakupów, a także pysznej kuchni. Wielu turystów odwiedza Birmingham w drodze do Stratford-upon-Avon, miejsca urodzenia Williama Szekspira. I oprócz tego Birmingham i jego okolice należą do najważniejszych centrów sztuki w Wielkiej Brytanii.

Tanie loty do Birmingham kupicie z Warszawy, Katowic, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Bydgoszczy. Tanie bilety lotnicze do Birmingham z Polskich lotnisk mają w swojej ofercie niskobudżetowe linie lotnicze Wizzair oraz Ryanair. Czas lotu do Birmingham to około 2 godziny i 45 minut. Loty z tanimi liniami lotniczymi są bezpośrednie.

Szeroką ofertę lotów do Birmingham i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnych Flipo.

Leeds

Duża liczba studentów, wiele klubów nocnych, ale także jedno z najbardziej zielonych miast w Europie. Mówimy o Leeds w Anglii. Przez cały rok odbywa się tutaj wiele wydarzeń kulturalnych i nie da się przejść obok nich obojętnie. Leeds oferuje także piękne zabytki na terenie całego miasta.

Leeds jest także domem dla trzeciej co do wielkości społeczności żydowskiej w Wielkiej Brytanii, więc znajduje się tutaj aż siedem synagog. Oprócz wielu innych atrakcji, po przejściu przez miasto zobaczycie wiele budynków z czasów wiktoriańskich i edwardiańskich. Leeds to po prostu typowa Anglia, która jest warta co najmniej weekendową wizytę. Łączy typowe miejskie życie nocne w Wielkiej Brytanii z pięknymi, dobrze zachowanymi zabytkami przeszłości.

Tanie loty do Leeds możecie zarezerwować także z naszych stron. Loty do Leeds odbywają się z Warszawy, Gdańska, Wrocławia oraz Krakowa, z niskobudżetową linią lotniczą Ryanair. Loty te są bezpośrednie i trwają około 2 godzin i 25 minut.

Szeroką ofertę lotów do Leeds i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnych Flipo.

Przydatne info o Wielkiej Brytanii

Dokumenty podróżne do Wielkiej Brytanii

Ponieważ Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Wielkiej Brytanii

Na pogodę w Wielkiej Brytanii ogromny wpływ ma Ocean Atlantycki. Charakteryzuje się ona mokrymi zimami, przeważnie bez śniegu i mroźnymi deszczowymi latami.

Wiatry zachodnie przynoszą duże opady deszczu do Wielkiej Brytanii, powietrze jest nasycone parą wodną, która zderza się często z bardzo gęstą mgłą. Pomimo faktu, że wyspy położone są stosunkowo daleko na północy, ich klimat jest łagodny i występują na nich stosunkowo niewielkie wahania temperatury.

Ceny i zakwaterowanie w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest częścią Unii Europejskiej, lecz walutą Wielkiej Brytanii jest funt brytyjski. Z wymianą złotówek na funty nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Wielkiej Brytanii. Londyn i Edynburg należą do najdroższych stolic europejskich. Weźcie zatem pod uwagę wysokie ceny zakwaterowania i wyżywienia. Z drugiej strony zaoszczędzicie pieniądze, odwiedzając zabytki, ponieważ wstęp do muzeów i kościołów jest zazwyczaj bezpłatny.

Szukasz hotelu w Wielkiej Brytanii? Jeśli wybierasz się do dużych miast - obowiązuje zasada - im bliżej centrum, tym wyższa cena. Transport publiczny w miastach jest dobrze zorganizowany, ale często drogi. Polecamy zakupienie wygodnych, wielodniowych biletów transportowych, aby jak najczęściej korzystać z metra. Taksówki należą do droższych form transportu.

Bezpośrednio przez Flipo możesz sprawdzić ceny, lokalizację i referencje użytkowników oraz zarezerwować nocleg w zakładce Hotele. Jeśli zastanawiasz się nad pobytem w Wielkiej Brytanii i szukasz najtańszej oferty biletów lotniczych, warto również zapoznać się z aktualną ofertą ofert specjalnych.

Aktualny czas w Wielkiej Brytanii

Południk zerowy w Greenwich w Londynie, jest podstawą czasu GMT (Greenwich Mean Time), na podstawie którego obliczane są strefy czasowe i od którego się je ustala. Ujemne na zachodzie i dodatnie na wschodzie. Ponieważ Polska leży po wschodniej stronie, w naszym kraju jest o godzinę więcej, niż w Wielkiej Brytanii.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania nie wymaga od odwiedzających żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko infekcji w tym kraju jest minimalne. Wystarczy zatem obserwować ważność zwykłych szczepionek, które są również ważne w UE oraz w Polsce.

10 ciekawostek i faktów o Wielkiej Brytanii

1
Od ponad trzystu lat język francuski jest językiem urzędowym Wielkiej Brytanii
2
Słynne oznaczenie Jamesa Bonda jako agenta 007, pochodzi od numeru autobusu, którym autor - Ian Flamming, podróżował do Canterbury z Londynu.
3
Londyńscy taksówkarze przed egzaminami muszą nauczyć się na pamięć nazw i położenia ponad tysiące ulic.
4
Anglicy piją największe ilości herbaty na świecie, prawie 3 razy więcej od Japończyków i 22 razy więcej, niż Francuzi.
5
Kiedy w Wielkiej Brytanii osiągniesz wiek 100 lat, otrzymasz gratulacje od królowej Elżbiety.
6
Metro w Londynie to najstarsze metro na świecie. Zostało ono stworzone przed wszystkimi innymi jakie istnieją.
7
Elżbieta I była pierwszym monarchą, który miał w pełni funkcjonalną toaletę, z funkcją spłukiwania.
8
Angielska pisarka J.K. Rowling, autorka znanego na całym świecie Harrego Pottera, została pierwszą pisarką, która zarobiła na sprzedaży książek miliard dolarów.
9
W Wielkiej Brytanii co 40 km występuje inny akcent języka angielskiego.
10
W Wielkiej Brytanii nie ma miejsca, w którym można znaleźć się w odległości ponad 120 km od morza.
Czy ten artykuł jest pomocny?