Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Londyn

Oferty lotów do Londynu

Ciekawostki o Londynie

Londyn lub Londinium - tak jak kiedyś nazywany był przez Rzymian, jest drugim najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie. To miasto jest miejscem zamieszkania rodziny królewskiej, lecz oferuje dużo więcej, niż królewski blask i charakterystyczne czerwone budki telefoniczne. Milionowe miasto, położone nad Tamizą, ma wielokulturową atmosferę, w której krzyżują się różne narodowości i rasy. Można usłyszeć tutaj do 300 różnych języków.

Dlatego gdybyśmy wybrali jedno słowo, które najlepiej opisuje Londyn, byłaby to różnorodność. Chociaż ma ono aż 48 dzielnic, każda z nich jest wyjątkowa. Do najbardziej znanych należą: West End, zabytkowe City of London, starożytny Westminster, hipsterski raj Covent Garden i Shoreditch, muzealny Kensington, zbuntowany Camden, zielony Hyde Park i wybrzeże South Bank. W Londynie zawsze coś się dzieje.

Londyn jest uwielbiany przez Polaków, którzy bardzo chętnie do niego podróżują. Tanie loty do Londynu oferuje linia lotnicza Ryanair, która lata na lotnisko Stansted oraz Wizzair, której samoloty lądują na lotnisku Luton. Tanie bilety lotnicze do Londynu z tymi przewoźnikami kupicie z Poznania, Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Katowic, Bydgoszczy, Wrocławia, Szczecina, Rzeszowa, Łodzi, Krakowa i Lublina. Loty te są lotami bezpośrednimi i trwają około 2 godzin i 30 minut. W świetnej cenie polecicie do Londynu z Warszawy także z polskimi liniami lotniczymi LOT.

Szeroką ofertę lotów do Londynu i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnych Flipo.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Londynie

Dokumenty podróżne do Wielkiej Brytanii

Ponieważ Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Londynie

Londyn charakteryzuje się pochmurnym niebem i łagodną pogodą. Najcieplejszym miesiącem jest tutaj lipiec, ze średnią temperaturą wynoszącą 19 °C. Natomiast najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą 5 °C. Opady deszczu najczęściej pojawiają się w październiku, ze średnią opadów wynoszącą około 71 mm. Kiedy więc wakacje w Londynie są najlepszym wyborem? Idealny czas na wizytę w Londynie to wiosna (marzec-maj), kiedy temperatura osiąga średnio 11 °C do 15 °C, a miasto nie jest zbytnio zatłoczone. Jeśli wybierasz się do Londynu latem lub w grudniu, licz się z dużą ilością turystów i z wyższymi cenami. Bez względu na to, kiedy jedziesz do Londynu, zabierz ze sobą parasol, ponieważ w każdej chwili może zacząć padać.

Transport w Londynie

Londyn jest podzielony na 6 stref, od których zależny jest koszt transportu. Większość głównych zabytków znajduje się w strefie pierwszej. Niestety podróże autobusem bywają długie, z powodu dużego ruchu w godzinach szczytu. Najszybszym sposobem transportu jest metro. Od 2016 r. istnieje możliwość korzystania z metra w weekendy i noce na głównych liniach Victoria, Jubileusz, Central, Northern i Piccadilly.

Jeśli mieszkacie w innych obszarach Londynu, możecie się tam dostać nocnymi autobusami, co może potrwać znacznie dłużej. Do transportu publicznego potrzebny jest bilet, papierowa karta podróży lub plastikowa karta Oyster, wielokrotnego użytku. Możecie także kupić bilet za pomocą zbliżeniowej karty kredytowej.

Karta Oyster zapewnia zniżkę. Choć jedna podróż metrem w pierwszej strefie kosztuje do 4,90 £, z kartą Oyster zapłacicie mniej - 2,40 £. Jeśli planujesz większą ilość przejazdów, karta Oyster może zostać również doładowana w obniżonej cenie, jako bilet jednodniowy. Taksówki są drogim środkiem transportu w Londynie, ale są one wygodne i można je znaleźć w dowolnym miejscu oraz czasie.

Stosunkowo drogie są również Londyńskie wypożyczalnie samochodów. Jeśli odważysz się usiąść za kierownicą po prawej stronie pojazdu, polecamy Ci wynająć samochód bezpośrednio na lotnisku. Możesz zarezerwować go bezpośrednio przez Flipo Samochody.

Ceny w Londynie

Wielka Brytania jest częścią Unii Europejskiej, lecz walutą Wielkiej Brytanii jest funt brytyjski. Z wymianą złotówek na funty nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Wielkiej Brytanii. Londyn jest jedną z najdroższych stolic europejskich. Weźcie zatem pod uwagę wysokie ceny zakwaterowania i wyżywienia. Z drugiej strony zaoszczędzicie pieniądze, odwiedzając zabytki, ponieważ wstęp do muzeów i kościołów jest zazwyczaj bezpłatny.

Szukasz hotelu w Londynie? Jeśli wybierasz się do dużych miast - obowiązuje zasada - im bliżej centrum, tym wyższa cena. Najdroższymi dzielnicami są City of London, Westminister, Kensington, Chelsea i Southwark, gdzie za noc zapłacicie nawet 200 £. Wybór tej najlepszej dzielnicy pod względem cen i lokalizacji, jest niemożliwy z powodu rozmiarów tego miasta.

Jednak z pewnością wszędzie będziesz wykorzystywać możliwość podróżowania metrem. Transport publiczny w miastach Wielkiej Brytanii jest dobrze zorganizowany, ale często drogi. Polecamy zakupienie wygodnych, wielodniowych biletów transportowych, aby jak najczęściej korzystać z metra. Taksówki należą do droższych form transportu.

Jeśli zdecydujesz się na zakwaterowanie w postaci mieszkania do wynajęcia, polecamy wcześniejsze sprawdzenie jakości wybranego zakwaterowania. Chłodne mieszkania z pleśnią nie są tutaj niczym niespotykanym. Hotele i hostele w Londynie są w większości dobrej jakości.

Bezpośrednio przez Flipo możesz sprawdzić ceny, lokalizację i referencje użytkowników oraz zarezerwować nocleg w zakładce Hotele. Jeśli zastanawiasz się nad pobytem w Londynie i szukasz najtańszej oferty biletów lotniczych, warto również zapoznać się z aktualną ofertą ofert specjalnych.

Aktualny czas w Londynie

Południk zerowy w Greenwich w Londynie, jest podstawą czasu GMT (Greenwich Mean Time), na podstawie którego obliczane są strefy czasowe i od którego się je ustala. Ujemne na zachodzie i dodatnie na wschodzie. Ponieważ Polska leży po wschodniej stronie, w naszym kraju jest o godzinę więcej, niż w Londynie.

Letecké zaujímavosti o Londynie

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Londynu za posledný týždeň stála iba 29,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk w Londynie je: 4.

Co trzeba zobaczyć w Londynie

10 ciekawostek i faktów o Londynie

1
Metro w Londynie jest jednym z najstarszych i największych na świecie. Każdego dnia przewozi ono ponad cztery miliony ludzi.
2
Centrum handlowe Harrods sprzedawało kokainę aż do 1916 roku.
3
W XVI wieku w mieście został wydany zakaz bicia własnej żony. Zaczął on jednak obowiązywać dopiero po godzinie 21:00 i został wprowadzony po to, aby nie zakłócać ciszy nocnej.
4
Przed 1907 r. londyńskie autobusy miały różne kolory. Sygnalizowały one różne trasy i firmy. Znany dziś wszystkim czerwony kolor, należał do firmy LGOC, która następnie stała się liderem transportu autobusowego.
5
Uzyskanie licencji taksówkarza w Londynie jest niezwykle trudne. Taksówkarz musi przejść test „Wiedza”, który sprawdzi jego wiedzę o wszystkich londyńskich ulicach i zabytkach. Przygotowanie do egzaminu trwa zwykle od 2 do 4 lat.
6
Wszystkie figury woskowe w Muzeum Figur Woskowych Madam Tussauds są o 2% większe, od rzeczywistego ludzkiego rozmiaru modelu, ponieważ z czasem wosk zaczyna się kurczyć.
7
Karl Marx napisał książkę „Kapitał. Krytyka ekonomii politycznej.” w Muzeum Wielkiej Brytanii, kiedy w międzyczasie popijał alkohol i prosił Friedricha Engelsa, aby pożyczył mu pieniądze.
8
W Pałacu Buckingham łatwo sprawdzicie, czy przebywa w nim Królowa. Rozpoznacie ten fakt według rodzaju wywieszonej flagi królewskiej.
9
W London Eye może zmieścić się nawet 800 osób, co jest porównywalne z ilością ludzi jaka zmieści się w 11-stu pełnych piętrowych autobusach.
10
Populację Londynu oszacowano na 8,63 mln w 2016 r. Cały obszar metropolitalny Londynu ma jednak ponad 13 milionów mieszkańców.
Czy ten artykuł jest pomocny?