Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Liverpool

Oferty lotów do Liverpoolu

Ciekawostki o Liverpoolu

Kiedy mówi się o Liverpoolu, wielu z nas natychmiast wyobraża sobie słynny klub piłkarski. Jednak zaszufladkowanie tego wspaniałego miasta w ten sposób i kojarzenie go jedynie z piłką nożną, byłoby grzechem. Nie możemy zapominać o Beatlesach, Tate Galery i magicznym nabrzeżu rzeki Mersey.

Beatlesi to legenda, z której miasto żyje do dziś. Zespół ten powstał w Liverpoolu w 1960 roku i od lat przyciąga fanów z całego świata. Ruch turystyczny wokół Beatlesów zatrudnia obecnie ponad 250 osób, a zdecydowana większość atrakcji związanych jest głównie z tym słynnym zespołem.

Liverpool jest domem dwóch bardzo znanych klubów piłkarskich - Everton FC i Liverpool FC. Dogodne połączenia lotnicze z pobliskich lotnisk przyciągają zatem wielu miłośników najsłynniejszej ligi piłkarskiej na świecie. Po niedługim locie można tutaj oglądać największe gwiazdy futbolu, z niesamowitą atmosferą na stadionie.

Wizyta w Liverpoolu nie byłaby kompletna bez spaceru brzegiem rzeki Mersey Riverfront. Nie tylko stała się ona przedmiotem słynnych piosenek muzyków Liverpoolu, ale jest obecnie uważana za jedną z najczystszych rzek w Wielkiej Brytanii.

Tanie bilety lotnicze do Liverpoolu zarezerwujecie z linią lotniczą Ryanair z Wrocławia, Poznania, Szczecina, Warszawy lub Krakowa. Tanie loty do Liverpoolu z przewoźnikiem Wizzair odbywają się z lotnisk w Katowicach, Warszawie i Gdańsku.

Szeroką ofertę lotów do Liverpoolu i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnych Flipo.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Wielkiej Brytanii

Dokumenty podróżne do Wielkiej Brytanii

Ponieważ Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Wielkiej Brytanii

Na pogodę w Wielkiej Brytanii ogromny wpływ ma Ocean Atlantycki. Charakteryzuje się ona mokrymi zimami, przeważnie bez śniegu i mroźnymi deszczowymi latami.

Wiatry zachodnie przynoszą duże opady deszczu do Wielkiej Brytanii, powietrze jest nasycone parą wodną, która zderza się często z bardzo gęstą mgłą. Pomimo faktu, że wyspy położone są stosunkowo daleko na północy, ich klimat jest łagodny i występują na nich stosunkowo niewielkie wahania temperatury.

Ceny i zakwaterowanie w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest częścią Unii Europejskiej, lecz walutą Wielkiej Brytanii jest funt brytyjski. Z wymianą złotówek na funty nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Wielkiej Brytanii. Londyn i Edynburg należą do najdroższych stolic europejskich. Weźcie zatem pod uwagę wysokie ceny zakwaterowania i wyżywienia. Z drugiej strony zaoszczędzicie pieniądze, odwiedzając zabytki, ponieważ wstęp do muzeów i kościołów jest zazwyczaj bezpłatny.

Szukasz hotelu w Wielkiej Brytanii? Jeśli wybierasz się do dużych miast - obowiązuje zasada - im bliżej centrum, tym wyższa cena. Transport publiczny w miastach jest dobrze zorganizowany, ale często drogi. Polecamy zakupienie wygodnych, wielodniowych biletów transportowych, aby jak najczęściej korzystać z metra. Taksówki należą do droższych form transportu.

Bezpośrednio przez Flipo możesz sprawdzić ceny, lokalizację i referencje użytkowników oraz zarezerwować nocleg w zakładce Hotele. Jeśli zastanawiasz się nad pobytem w Wielkiej Brytanii i szukasz najtańszej oferty biletów lotniczych, warto również zapoznać się z aktualną ofertą ofert specjalnych.

Aktualny czas w Wielkiej Brytanii

Południk zerowy w Greenwich w Londynie, jest podstawą czasu GMT (Greenwich Mean Time), na podstawie którego obliczane są strefy czasowe i od którego się je ustala. Ujemne na zachodzie i dodatnie na wschodzie. Ponieważ Polska leży po wschodniej stronie, w naszym kraju jest o godzinę więcej, niż w Wielkiej Brytanii.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania nie wymaga od odwiedzających żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko infekcji w tym kraju jest minimalne. Wystarczy zatem obserwować ważność zwykłych szczepionek, które są również ważne w UE oraz w Polsce.

Co warto zobaczyć będąc w Liverpoolu

10 ciekawostek i faktów o Wielkiej Brytanii

1
Od ponad trzystu lat język francuski jest językiem urzędowym Wielkiej Brytanii
2
Słynne oznaczenie Jamesa Bonda jako agenta 007, pochodzi od numeru autobusu, którym autor - Ian Flamming, podróżował do Canterbury z Londynu.
3
Londyńscy taksówkarze przed egzaminami muszą nauczyć się na pamięć nazw i położenia ponad tysiące ulic.
4
Anglicy piją największe ilości herbaty na świecie, prawie 3 razy więcej od Japończyków i 22 razy więcej, niż Francuzi.
5
Kiedy w Wielkiej Brytanii osiągniesz wiek 100 lat, otrzymasz gratulacje od królowej Elżbiety.
6
Metro w Londynie to najstarsze metro na świecie. Zostało ono stworzone przed wszystkimi innymi jakie istnieją.
7
Elżbieta I była pierwszym monarchą, który miał w pełni funkcjonalną toaletę, z funkcją spłukiwania.
8
Angielska pisarka J.K. Rowling, autorka znanego na całym świecie Harrego Pottera, została pierwszą pisarką, która zarobiła na sprzedaży książek miliard dolarów.
9
W Wielkiej Brytanii co 40 km występuje inny akcent języka angielskiego.
10
W Wielkiej Brytanii nie ma miejsca, w którym można znaleźć się w odległości ponad 120 km od morza.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)