Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Birmingham

Oferty lotów do Birmingham

Ciekawostki o Birmingham

Jeśli zmierzasz do środkowej Anglii, nie znajdziesz lepszego połączenia lotniczego od połączenia do Birmingham. Samo miasto Birmingham nie przyciąga tylu turystów co Londyn, Manchester czy Edynburg, ale również ma wiele atrakcyjnych miejsc i zabytków, które polecamy zobaczyć.

Podróż do Birmingham przyciąga głównie miłośników sztuki, kultury, zakupów, a także pysznej kuchni. Wielu turystów odwiedza Birmingham w drodze do Stratford-upon-Avon, miejsca urodzenia Williama Szekspira. I oprócz tego Birmingham i jego okolice należą do najważniejszych centrów sztuki w Wielkiej Brytanii.

Tanie loty do Birmingham kupicie z Warszawy, Katowic, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Bydgoszczy. Tanie bilety lotnicze do Birmingham z Polskich lotnisk mają w swojej ofercie niskobudżetowe linie lotnicze Wizzair oraz Ryanair. Czas lotu do Birmingham to około 2 godziny i 45 minut. Loty z tanimi liniami lotniczymi są bezpośrednie.

Szeroką ofertę lotów do Birmingham i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnych Flipo.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Wielkiej Brytanii

Dokumenty podróżne do Wielkiej Brytanii

Ponieważ Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Wielkiej Brytanii

Na pogodę w Wielkiej Brytanii ogromny wpływ ma Ocean Atlantycki. Charakteryzuje się ona mokrymi zimami, przeważnie bez śniegu i mroźnymi deszczowymi latami.

Wiatry zachodnie przynoszą duże opady deszczu do Wielkiej Brytanii, powietrze jest nasycone parą wodną, która zderza się często z bardzo gęstą mgłą. Pomimo faktu, że wyspy położone są stosunkowo daleko na północy, ich klimat jest łagodny i występują na nich stosunkowo niewielkie wahania temperatury.

Ceny i zakwaterowanie w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest częścią Unii Europejskiej, lecz walutą Wielkiej Brytanii jest funt brytyjski. Z wymianą złotówek na funty nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Wielkiej Brytanii. Londyn i Edynburg należą do najdroższych stolic europejskich. Weźcie zatem pod uwagę wysokie ceny zakwaterowania i wyżywienia. Z drugiej strony zaoszczędzicie pieniądze, odwiedzając zabytki, ponieważ wstęp do muzeów i kościołów jest zazwyczaj bezpłatny.

Szukasz hotelu w Wielkiej Brytanii? Jeśli wybierasz się do dużych miast - obowiązuje zasada - im bliżej centrum, tym wyższa cena. Transport publiczny w miastach jest dobrze zorganizowany, ale często drogi. Polecamy zakupienie wygodnych, wielodniowych biletów transportowych, aby jak najczęściej korzystać z metra. Taksówki należą do droższych form transportu.

Bezpośrednio przez Flipo możesz sprawdzić ceny, lokalizację i referencje użytkowników oraz zarezerwować nocleg w zakładce Hotele. Jeśli zastanawiasz się nad pobytem w Wielkiej Brytanii i szukasz najtańszej oferty biletów lotniczych, warto również zapoznać się z aktualną ofertą ofert specjalnych.

Aktualny czas w Wielkiej Brytanii

Południk zerowy w Greenwich w Londynie, jest podstawą czasu GMT (Greenwich Mean Time), na podstawie którego obliczane są strefy czasowe i od którego się je ustala. Ujemne na zachodzie i dodatnie na wschodzie. Ponieważ Polska leży po wschodniej stronie, w naszym kraju jest o godzinę więcej, niż w Wielkiej Brytanii.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania nie wymaga od odwiedzających żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko infekcji w tym kraju jest minimalne. Wystarczy zatem obserwować ważność zwykłych szczepionek, które są również ważne w UE oraz w Polsce.

Miejsca w Birmingham, które warto zobaczyć

10 ciekawostek i faktów o Wielkiej Brytanii

1
Od ponad trzystu lat język francuski jest językiem urzędowym Wielkiej Brytanii
2
Słynne oznaczenie Jamesa Bonda jako agenta 007, pochodzi od numeru autobusu, którym autor - Ian Flamming, podróżował do Canterbury z Londynu.
3
Londyńscy taksówkarze przed egzaminami muszą nauczyć się na pamięć nazw i położenia ponad tysiące ulic.
4
Anglicy piją największe ilości herbaty na świecie, prawie 3 razy więcej od Japończyków i 22 razy więcej, niż Francuzi.
5
Kiedy w Wielkiej Brytanii osiągniesz wiek 100 lat, otrzymasz gratulacje od królowej Elżbiety.
6
Metro w Londynie to najstarsze metro na świecie. Zostało ono stworzone przed wszystkimi innymi jakie istnieją.
7
Elżbieta I była pierwszym monarchą, który miał w pełni funkcjonalną toaletę, z funkcją spłukiwania.
8
Angielska pisarka J.K. Rowling, autorka znanego na całym świecie Harrego Pottera, została pierwszą pisarką, która zarobiła na sprzedaży książek miliard dolarów.
9
W Wielkiej Brytanii co 40 km występuje inny akcent języka angielskiego.
10
W Wielkiej Brytanii nie ma miejsca, w którym można znaleźć się w odległości ponad 120 km od morza.
Czy ten artykuł jest pomocny?