Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Manchester

Oferty lotów do Manchesteru

Ciekawostki o Manchesterze

Manchester. Miasto, które nie jest już znane z fabryk tkanin i odzieży. Dziś jest kolebką światowej piłki nożnej, miastem pełnym muzeów, muzyki, życia nocnego, zakupów i uniwersytetów. Jest to także jedna z najważniejszych metropolii w północno-zachodniej Anglii.

Mieszka tu około 500 tysięcy mieszkańców, ale cały obszar nazywany Wielkim Manchesterem, zamieszkuje aż 2 miliony ludzi. A kolejne miliony turystów co roku przyjeżdżają tutaj ponownie, w imponujących ilościach odwiedzin. Dlaczego? Manchester to wyjątkowa mieszanka angielskiej wsi i nowoczesnego miasta, ale to nie wszystko.

Piłka nożna jest w Manchesterze jak religia. Jest tutaj kochana znacznie bardziej, niż w pozostałych miastach Anglii. W Manchesterze istnieją dwa znane kluby - Manchester United i Manchester City. Przechodzenie na trybunę, gdy odbywają się derby domowe - to może być najmocniejsze doświadczenie na stadionie piłkarskim w Twoim życiu.

Manchester jest jedną z ulubionych destynacji Wielkiej Brytanii dla naszych rodaków. W szczególności dla tych, którzy interesują się piłką nożną i kochają typowo angielskie miasta. Tanie loty do Manchesteru zarezerwujecie w świetnej cenie z Warszawy, ale także z innych Polskich miast. Lot do Manchesteru trwa około 2 godzin i 30 minut.

Tanie bilety lotnicze do Manchesteru oferuje przewoźnik Ryanair. Polecicie tam z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Rzeszowa, Gdańska lub Krakowa.

Szeroką ofertę lotów do Manchesteru i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnych Flipo.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Manchesterze

Dokumenty podróżne do Wielkiej Brytanii

Ponieważ Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Manchesterze

Wyspy Brytyjskie należą do strefy umiarkowanej, a wiatry z Atlantyku, które są zimą są chłodne, a latem umiarkowane, przyczyniają się do występowania wielu opadów. Tak więc deszcz lub niewielkie deszcze są tutaj powszechne, niebo jest w większości pochmurne i często pojawiają się tutaj mgły.

Pomiędzy temperaturami zimowymi i letnimi nie ma znacznych różnic, zimą prawdopodobnie nie spotkacie się z mroźnymi ujemnymi temperaturami, a podczas lata z temperaturami powyżej 25 stopni.Jednak brytyjska pogoda jest bardzo zmienna i nieprzewidywalna, dlatego zawsze zabierajcie ze sobą w podróż parasol i okulary przeciwsłoneczne. Typowa prognoza pogody wygląda mniej więcej tak: będzie pochmurno, czasem słonecznie z okazjonalnym deszczem.

Wiosną można się tutaj spodziewać wszystkiego, od zimna, po ładną słoneczną pogodę. Temperatury wynoszą zwykle około 10-15 stopni. Lata są przyjemne, z temperaturami około 20 stopni, ale nawet wtedy możecie liczyć na możliwe opady. Jesień jest zmienna, z temperaturami wynoszącymi okolo 5 - 15 stopni, a zimy bywają zazwyczaj łagodne - z temperaturami wynoszącymi około zera. Przez większość roku temperatura wynosi od 10 do 20 stopni.

Ceny w Manchesterze

Wielka Brytania jest częścią Unii Europejskiej, lecz walutą Wielkiej Brytanii jest funt brytyjski. Funt jest oznaczany skrótem GBP oraz symbolem £, który należy pisać przed cyfrą.Początkowo funt odnosił się tylko do jednostki masy (1 funt = 453 gramów), później funt zaczął być stosowany jako jednostka walutowa.

Z wymianą złotówek na funty nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Wielkiej Brytanii. Niektóre restauracje i firmy przyjmują również euro.

Szukasz taniego zakwaterowania w Manchesterze? Bezpośrednio przez Flipo możesz sprawdzić ceny, lokalizację i referencje użytkowników oraz zarezerwować nocleg w zakładceHotele. Miasto ma szeroki wybór zakwaterowania, od tanich hosteli po 5-gwiazdkowe hotele. Najtańsze oferują swoje usługi za 15 ₤ za noc / osobę. Standard w hotelach 3-gwiazdkowych kosztuje zazwyczaj około 100 ₤. Ogólnie rzecz biorąc, korzystniej jest wcześniej zarezerwować sobie zakwaterowanie.

Popularnym sposobem transportu jest tutaj taksówka lub Uber. Zawsze uzgodnijcie cenę transportu przed rozpoczęciem podróży.

Jeśli zdecydujecie się na zwiedzanie okolic Manchesteru, możesz także zarezerwować samochód bezpośrednio przez Flipo Samochody.

Aktualny czas w Manchesterze

W Manchesterze jest o godzinę mniej, niż w Polsce.

Co warto zobaczyć w Manchesterze

10 faktów i ciekawostek o Manchesterze

1
Czy spodziewalibyście się tego, że w Manchesterze zobaczycie wieżowce? My też nie. Miasto oferuje jednak niesamowitą wycieczkę po angielskiej architekturze od epoki wiktoriańskiej do współczesności. Której częścią są już także wieżowce.
2
W XVIII wieku Manchester był uważany za światowe centrum przemysłu bawełnianego. Miasto dostało nawet przydomek Cottonpolis i Warehouse City, do tego stopnia miasto było uprzemysłowione i kojarzyło się właśnie z przemysłem bawełnianym.
3
Lotnisko Manchester Airport jest największym lotniskiem w Wielkiej Brytanii, oprócz lotniska w Londynie.
4
Pół miliona obywateli miasta Manchester, posługuje się 200-stoma różnymi językami, co czyni miasto jednym z najbardziej zróżnicowanych językowo na świecie.
5
Na cześć Manchesteru nazwano asteroidę 758 Mancunia. W czasach rzymskich, mieszkańcy Manchesteru nazywani byli „manuami”.
6
Znajduje się tutaj największa chińska dzielnica w Wielkiej Brytanii i druga co do wielkości w Europie. Jej dominującym elementem jest zdobiony Chiński Cesarski Łuk, który jest wyrzeźbiony z drewna.
7
W Manchesterze otwarto pierwszą publiczną darmową księgarnię - Chatham Library. Wydarzyło się to w 1653 roku.
8
W Manchesterze znajduje się najwyższy budynek mieszkalny w Wielkiej Brytanii - Beetham Tower. Jest to 47-piętrowy wieżowiec.
9
W południowym Manchesterze znajduje się Wilmslow Road, popularnie zwana Curry Mile. Znajduje się na niej ponad 70 restauracji i kawiarni oferujących kuchnię azjatycką.
10
Wybitne osobistości i wydarzenia, które pomogły stworzyć to wspaniałe miasto, mają swoje honorowe miejsca na terenie całego Manchesteru. Na przykład Alan Turing - ojciec technologii komputerowej oraz Abraham Lincoln -prezydent USA.
Czy ten artykuł jest pomocny?