Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Egipt

Oferty lotów do Egiptu

Ciekawostki o Egipcie

Szukacie taniego biletu do Egiptu? Wygodnego zakwaterowania w hotelu lub w apartamencie? Na Flipo.pl możecie porównać sobie ceny biletów lotniczych, zakwaterowania, wynajmu aut czy też ubezpieczenia wakacji w Egipcie. Do ulubionych miejsc docelowych w Egipcie należą Kair, Hurghada, Sharm El Sheikh, Alexandria oraz Marsa Alam.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Egipcie

Kair

Najbardziej zaludnione miasto kontynentu afrykańskiego nazywa się Kair. Ze względu na swoje znaczenie w historii, Kair nazywany jest Matką Świata lub też Big Mango - ze względu na swój kosmopolityczny charakter. Obecnie w Kairze mieszka około 14 milionów ludzi, którzy żyją tutaj na 450 kilometrach kwadratowych.

Z jednej strony wakacje w Kairze są zakurzone, hałaśliwe i męczące z powodu suchego upału, ale kiedy patrzymy na miasto z drugiej strony, drogie butiki, luksusowe i nowoczesne budynki można podziwiać ze względu na ich wspaniałą architekturę. Idź do miasta, w którym historia spotyka się z nowoczesną i przesadne bogactwo z biedą.

Nowoczesna część miasta rozciąga się w pobliżu Nilu. Jeśli chcesz poznać najstarszą część Kairu, musisz iść dalej od rzeki. Na przeciwległym brzegu Kair łączy się z Gizą, gdzie z horyzontu wystają słynne na całym świecie piramidy. Odwiedzając Egipt, nie można przegapić słynnych meczetów. Najsłynniejszym meczetem w Kairze jest Al-Azhar, gdzie dziś uczy się religii islamskiej.

Tanie loty do Kairu można zarezerwować z Warszawy, Katowic i Wrocławia. Za pomocą jednego transferu możesz latać liniami lotniczymi, takimi jak Aeroflot, Aegan, Lufthansa i Alitalia. Wiele osób korzysta z okolic Hurghady na dłuższe wakacje, a następnie podróżuje do Kairu tylko w celu opcjonalnej podróży.

Hurghada

Z niedalekiej małej rybackiej wioski na brzegu Morza Czerwonego powstała jedna z najczęściej wyszukiwanych przez polskich turystów wakacyjnych destynacji. Nie bez przyczyny w ciągu ostatnich lat Hurghada przeistoczyła się w tętniący życiem kurort pod gorącym egipskim niebem, pełen luksusowych hoteli ze znakomitymi usługami i wspaniałą pogodą w ciągu całego roku. A to wszystko w świetnych cenach.

Dlaczego Polacy kochają Hurghadę i dlaczego nadal opłaca się tutaj przyjeżdżać na wakacje? Przede wszystkim prawdziwie ekskluzywne kurorty, całoroczne idealne warunki pogodowe do nurkowania i snorkelingu oraz przepiękne rafy koralowe sprawiają, że Hurghada jest znakomitym miejscem, atrakcyjnym przez cały rok.

Egipt jest magiczną kombinacją zielonych oaz, dawnej historii i niekończących się wydm arabskiej pustynii. Tak jak kochają go miejscowi i czczą swoje miejsce na ziemi, tak też szanują turystów. To również dlatego brzegi Morza Czerwonego i Egipt uważany jest za ekskluzywną wakacyjną destynację, która spełni również wysokie oczekiwania.

Do Egiptu komfortowo możecie polecieć z Warszawy, Katowic, Gdańska czy też z Wrocławia. Tanie loty z Warszawy do Hurghady oferuje przewoźnik Turkish Airlines, SWISS, LOT czy też Czech Airlines. Loty do Hurghady z Katowic oferuje linia lotnicza Lufthansa. Z Wrocławia oraz Gdańska do Hurghady polecicie z przewoźnikiem SWISS.

Egipt w skrócie jest całoroczną wakacyjną destynacją i każdego roku znajduje się między najpopularniejszymi letnimi, ale również i zimowymi ofertami wakacyjnymi. Ponadto kurorty poza sezonem nie są tak przepełnione, jak w czasie letniego sezonu, a świetne tygodniowe wakacje w luksusowych hotelach możecie sobie zarezerwować w bardzo dobrej cenie. Poza tym chłodniejsze miesiące są gwarancją 10-ciu godzin świtu dziennie w Egipcie.

Kategorie hoteli nie odpowiadają europejskim kategoriom, dlatego polecamy wybór co najmniej 4* hotelu, lecz jednak i tu trzeba uważać, ponieważ nie wszystkie 4* i 5* hotele są tutaj na takim samym poziomie. Niektóre 5* hotele mogą być na poziomie lepszego 4* hotelu.

Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh to ważny i niezwykle popularny egipski kurort turystyczny. Położony jest on w południowej części Półwyspu Synaj, i podobnie jak Marsa Alam, powstał w ostatnich dziesięcioleciach z pierwotnej wioski rybackiej. Pobyt w tym miejscu zadowoli każdą klientelę, a usługi są światowej klasy.

Dużą zaletą tego miejsca są przestronne piaszczyste plaże, ze stopniowym wejściem do morza, co docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi. W tej części Morza Czerwonego można podziwiać bogate podwodne życie oraz rafy koralowe. Turyści docenią wyjątkowe warunki klimatyczne Sharm El Sheikh w ciągu całego roku.

Najlepszym czasem na wakacje w Sharm El Sheikh jest późna wiosna i prawie cały okres jesienny. Możesz pływać w morzu i odkrywać magiczny krajobraz pustyni przez cały rok.

Tanie loty do Sharm El Sheikh można zarezerwować z Warszawy oraz innych polskich miast. Loty czarterowe z biurami podróży latają bezpośrednio, tzn. lotami bez przesiadki. Jeśli podróżujesz liniami komercyjnymi, takimi jak Alitalia, Lufthansa, czy też Austrian Airlines, zawsze po drodze jest jeden lub dwa transfery.

Aleksandria

Aleksandria. Wielu nazywa ją najnowocześniejszym miastem w Egipcie. Oferuje turystom starożytne zabytki i muzea. Na turystów czeka tu szeroka gama hoteli i lokali rozrywkowych. I nie możemy oczywiście nie wspomnieć o kilometrach piaszczystych plaż.

Do czasu przybycia Arabów, Aleksandria była stolicą Egiptu. Dlatego istnieje tutaj wiele monumentalnych budowli historycznych i zabytków kultury egipskiej, greckiej i rzymskiej. Niestety wiele budynków zostało zniszczonych przez trzęsienia ziemi.

Co warto zobaczyć w Aleksandrii? Możesz na przykład odwiedzić teatr rzymski w centrum Aleksandrii. Warto również odwiedzić Fort Quaitbay, XV-wieczną nadmorską cytadelę. Mieści się tu także Muzeum Hydrobiologiczne. Warto również zobaczyć filar Pompei. Możesz także odwiedzić katakumby El Shoukkafa.

W Aleksandrii znajduje się również kilka ważnych muzeów. Odwiedzający mogą zobaczyć Muzeum Narodowe Aleksandrii, Muzeum Grecko-Rzymskie lub Muzeum Klejnotów Królewskich.

Tanie loty do Aleksandrii można zarezerwować z Warszawy. Loty czarterowe z biurami podróży latają do Aleksandrii bezpośrednio, tzn. bez przesiadki. Jeśli latasz liniami komercyjnymi, takimi jak Turkish Airlines, Austrian Airlines lub LOT Polish Airlines, to zawsze są to loty z jednym lub dwoma transferami. Port lotniczy Aleksandria oznaczany jest symbolem ALY.

Inne miasta
Marsa Alam

„Byliśmy na wakacjach w Marsa Alam”. To zdanie słyszymy od znajomych coraz częściej. Marsa Alam znajdziecie na mapie kawałek na południe od Hurghady. W czasie chłodniejszych miesięcy ta mała geograficzna różnica widoczna jest jednak na termometrze. Jeżeli chcecie uciec przed zimą, Marsa Alam jest znakomitym pomysłem na podróż. Opalcie się na brązowo pod egipskim słońcem, nurkujcie w krystalicznie czystych wodach Morza Czerwonego, a z odrobiną szczęścia możecie nawet spotkać się pod wodą z żółwiami morskimi.

Dlaczego Polacy kochają Egipt i Marsa Alam? I dlaczego opłaca się jechać na wakacje do Marsa Alam? Przede wszystkim mogą Wam się spodobać prawdziwie ekskluzywne resorty i całoroczne idealne warunki do nurkowania. Marsa Alam ucieszy też tych, którzy marzą o pływaniu z delfinami i morskimi żółwiami. Jest to również idealna destynacja na pustynne safari.

Egipt jest magiczną kombinacją zielonych oaz, dawnej historii i niekończących się wydm arabskiej pustyni. Tak jak miejscowi go kochają i szanują swoje miejsce na ziemi, tak samo szanują również przybywających do ich ziemi turystów. To dlatego wybrzeże Morza Czerwonego i Egipt to ekskluzywna destynacja na wakacje, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego turysty.

Do Egiptu możecie polecieć komfortowo z Warszawy. Tanie loty do Marsa Alam z Warszawy oferuje linia lotnicza Czech Airlines, zwykle z jedną przesiadką. Loty do Marsa Alam z Wrocławia oferuje linia lotnicza SWISS oraz Lufthansa.

W Egipcie czekają Was usługi all inclusive, znakomite ceny, a jeśli dodacie do tego również bardzo przyjemne temperatury podczas trwania zimy, nie będziecie mogli doczekać się wakacji. Egipt jest w skrócie całoroczną destynacją i każdego roku należy do najulubieńszych ofert wakacyjnych w lecie i w zimie. Ponadto resorty w czasie pomiędzy sezonami nie są tak przepełnione, jak podczas letnich miesięcy, a doskonałe letnie tygodniowe wakacje w najbardziej luksusowych hotelach możecie zarezerwować za naprawdę niewielką kwotę. Zimowe miesiące gwarantują tutaj 10 godzin światła słonecznego w ciągu dnia.

Kategoria hoteli nie odpowiada europejskiej, dlatego polecamy minimalnie czterogwiazdkowy hotel, ale nawet tutaj trzeba być ostrożnym, ponieważ nie wszystkie hotele mające cztery oraz pięć gwiazdek są na takim samym poziomie. Niektóre pięciogwiazdkowe hotele są prędzej na poziomie lepszych czterogwiazdkowych hoteli.

Przydatne info o Egipcie

Pogoda w Egipcie

Dzięki wysokim temperaturom w trakcie całego roku, Egipt możecie odwiedzić w którymkolwiek miesiącu w roku. Najwyższe temperatury mogą dosięgać nawet 40 °C. Położenie w strefie subtropikalnej sprawia, że Egipt jest ogólnie krajem o gorących latach i łagodnych zimach. Należy on do najbardziej suchych krajów na świecie, roczna średnia ilość opadów to jedyne 80 mm.

Najlepszym czasem na wycieczkę do Egiptu jest okres od listopada do lutego. Dla miłośników kąpieli dobrym okresem jest również czas od połowy maja do połowy października. Wybrzeże Morza Czerwonego jest jednak ciepłe już od kwietnia.

Wiza do Egiptu

Między Polską, a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Istnieją trzy metody uzyskania egipskiej wizy. Polski Obywatel przed przyjazdem do Egiptu może ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, po przyjeździe do Egiptu na lotnisku lub drogą elektroniczną - poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: TU

Opłata za jednokrotną wizę do Egiptu wynosi 25 USD, a za wizę wielokrotną 60 USD. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży.

Ceny w Egipcie

Dla polskich turystów Egipt jest relatywnie tanim krajem. Codzienne wydatki są w kraju niższe, niż w Polsce. Wyjątkiem są fast foody, piwo, które jest tutaj doważane, niektóre typy produktów spożywczych oraz alkoholu. Narodową walutą w Egipcie jest funt egipski.

Tanie hotele w Egipcie

Ceny hoteli i odległość zakwaterowania od lotniska możecie sobie sprawdzić i porównać bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Egipt oferuje szeroką paletę luksusowych hoteli z usługą all inclusive. Ceny są zależne od tego, czy podróżujecie do Egiptu w czasie głównego sezonu, czy w czasie pomiędzy sezonami. Oferty last minute do Egiptu ogólnie kosztują mniej, jeżeli wyjazd jest w trakcie wiosny lub jesieni.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Egiptu

Egipt nie wymaga od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Wystarczy sobie jedynie przypilnować szczepień, które obowiązują u nas. Poziom usług medycznych jest bardzo zróżnicowany. W Egipcie istnieją bardzo drogie przychodnie i szpitale o wysokiej renomie międzynarodowej, jednak sieć publicznych zakładów opieki zdrowotnej odbiega poziomem usług od norm europejskich. By korzystać z opieki lekarskiej należy posiadać środki finansowe.

Aktualny czas w Egipcie

W Egipcie jest ta sama godzina, co w Polsce.

Statystyki lotnicze dotyczące Egipcie

  • Nie lubisz transferów? Możesz także polecieć bezpośrednio do Egiptu z miejsc takich jak Berlin.

  • Czy wiesz, że najtańszy lot do Egiptu kosztuje tylko 412,00 € w tym tygodniu?

  • Jeśli zdecydujesz się na podróż do Egiptu , polecamy odwiedzić takie miasta jak Hurghada, Kair, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Aleksandria.

  • Lubisz statystyki? Być może zainteresuje Cię informacja, że w Egipcie liczba międzynarodowych portów lotniczych to: 4.

Miejsca i zabytki, które trzeba zobaczyć w Egipcie

10 faktów o Egipcie

1
Najstarsza suknia na świecie została znaleziona w Egipcie – ma ponad 5000 lat.
2
Stożytni Egipcjanie wierzyli aż w 1400 różnych bogów i bogiń.
3
Tradycja obrączek ślubnych pochodzi z Egiptu.
4
W wielu starożytnych grobowcach zostały znalezione „toalety”.
5
Starożytni Egipcjanie spali na poduszkach z kości.
6
Pomiędzy Sudanem, a Egiptem znajduje się 2060 teren, uznany za niczyji.
7
Heracleion – stare egipskie miasto zostało odkryte dopiero po 1200 latach pod wodą.
8
W przeszłości, gdy Egipcjanie chcieli okazać swój smutek nad stratą, golili sobie brodę.
9
Statua Wolności została pierwotnie wykonana dla Egiptu, jednak z powodów finansowych Egipt musiał odrzucić tę ofertę i Statua popłynęła do Ameryki.
10
W Wielkiej Piramidzie w Gizie do dziś nie zostały odkryte i zbadane wszystkie jej zakamarki.
Czy ten artykuł jest pomocny?