Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Aleksandria

Oferty lotów do Miasta Aleksandria

Ciekawostki o Mieście Aleksandria

Aleksandria. Wielu nazywa ją najnowocześniejszym miastem w Egipcie. Oferuje turystom starożytne zabytki i muzea. Na turystów czeka tu szeroka gama hoteli i lokali rozrywkowych. I nie możemy oczywiście nie wspomnieć o kilometrach piaszczystych plaż.

Do czasu przybycia Arabów, Aleksandria była stolicą Egiptu. Dlatego istnieje tutaj wiele monumentalnych budowli historycznych i zabytków kultury egipskiej, greckiej i rzymskiej. Niestety wiele budynków zostało zniszczonych przez trzęsienia ziemi.

Co warto zobaczyć w Aleksandrii? Możesz na przykład odwiedzić teatr rzymski w centrum Aleksandrii. Warto również odwiedzić Fort Quaitbay, XV-wieczną nadmorską cytadelę. Mieści się tu także Muzeum Hydrobiologiczne. Warto również zobaczyć filar Pompei. Możesz także odwiedzić katakumby El Shoukkafa.

W Aleksandrii znajduje się również kilka ważnych muzeów. Odwiedzający mogą zobaczyć Muzeum Narodowe Aleksandrii, Muzeum Grecko-Rzymskie lub Muzeum Klejnotów Królewskich.

Tanie loty do Aleksandrii można zarezerwować z Warszawy. Loty czarterowe z biurami podróży latają do Aleksandrii bezpośrednio, tzn. bez przesiadki. Jeśli latasz liniami komercyjnymi, takimi jak Turkish Airlines, Austrian Airlines lub LOT Polish Airlines, to zawsze są to loty z jednym lub dwoma transferami. Port lotniczy Aleksandria oznaczany jest symbolem ALY.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Egipcie

Pogoda w Egipcie

Dzięki wysokim temperaturom w trakcie całego roku, Egipt możecie odwiedzić w którymkolwiek miesiącu w roku. Najwyższe temperatury mogą dosięgać nawet 40 °C. Położenie w strefie subtropikalnej sprawia, że Egipt jest ogólnie krajem o gorących latach i łagodnych zimach. Należy on do najbardziej suchych krajów na świecie, roczna średnia ilość opadów to jedyne 80 mm.

Najlepszym czasem na wycieczkę do Egiptu jest okres od listopada do lutego. Dla miłośników kąpieli dobrym okresem jest również czas od połowy maja do połowy października. Wybrzeże Morza Czerwonego jest jednak ciepłe już od kwietnia.

Wiza do Egiptu

Między Polską, a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Istnieją trzy metody uzyskania egipskiej wizy. Polski Obywatel przed przyjazdem do Egiptu może ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, po przyjeździe do Egiptu na lotnisku lub drogą elektroniczną - poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: TU

Opłata za jednokrotną wizę do Egiptu wynosi 25 USD, a za wizę wielokrotną 60 USD. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży.

Ceny w Egipcie

Dla polskich turystów Egipt jest relatywnie tanim krajem. Codzienne wydatki są w kraju niższe, niż w Polsce. Wyjątkiem są fast foody, piwo, które jest tutaj doważane, niektóre typy produktów spożywczych oraz alkoholu. Narodową walutą w Egipcie jest funt egipski.

Tanie hotele w Egipcie

Ceny hoteli i odległość zakwaterowania od lotniska możecie sobie sprawdzić i porównać bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Egipt oferuje szeroką paletę luksusowych hoteli z usługą all inclusive. Ceny są zależne od tego, czy podróżujecie do Egiptu w czasie głównego sezonu, czy w czasie pomiędzy sezonami. Oferty last minute do Egiptu ogólnie kosztują mniej, jeżeli wyjazd jest w trakcie wiosny lub jesieni.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Egiptu

Egipt nie wymaga od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Wystarczy sobie jedynie przypilnować szczepień, które obowiązują u nas. Poziom usług medycznych jest bardzo zróżnicowany. W Egipcie istnieją bardzo drogie przychodnie i szpitale o wysokiej renomie międzynarodowej, jednak sieć publicznych zakładów opieki zdrowotnej odbiega poziomem usług od norm europejskich. By korzystać z opieki lekarskiej należy posiadać środki finansowe.

Aktualny czas w Egipcie

W Egipcie jest ta sama godzina, co w Polsce.

Miejsca i zabytki, które trzeba zobaczyć w Egipcie

10 faktów o Egipcie

1
Najstarsza suknia na świecie została znaleziona w Egipcie – ma ponad 5000 lat.
2
Stożytni Egipcjanie wierzyli aż w 1400 różnych bogów i bogiń.
3
Tradycja obrączek ślubnych pochodzi z Egiptu.
4
W wielu starożytnych grobowcach zostały znalezione „toalety”.
5
Starożytni Egipcjanie spali na poduszkach z kości.
6
Pomiędzy Sudanem, a Egiptem znajduje się 2060 teren, uznany za niczyji.
7
Heracleion – stare egipskie miasto zostało odkryte dopiero po 1200 latach pod wodą.
8
W przeszłości, gdy Egipcjanie chcieli okazać swój smutek nad stratą, golili sobie brodę.
9
Statua Wolności została pierwotnie wykonana dla Egiptu, jednak z powodów finansowych Egipt musiał odrzucić tę ofertę i Statua popłynęła do Ameryki.
10
W Wielkiej Piramidzie w Gizie do dziś nie zostały odkryte i zbadane wszystkie jej zakamarki.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)