Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Marsa Alam

Oferty lotów do Miasta Marsa Alam

Ciekawostki o Mieście Marsa Alam

„Byliśmy na wakacjach w Marsa Alam”. To zdanie słyszymy od znajomych coraz częściej. Marsa Alam znajdziecie na mapie kawałek na południe od Hurghady. W czasie chłodniejszych miesięcy ta mała geograficzna różnica widoczna jest jednak na termometrze. Jeżeli chcecie uciec przed zimą, Marsa Alam jest znakomitym pomysłem na podróż. Opalcie się na brązowo pod egipskim słońcem, nurkujcie w krystalicznie czystych wodach Morza Czerwonego, a z odrobiną szczęścia możecie nawet spotkać się pod wodą z żółwiami morskimi.

Dlaczego Polacy kochają Egipt i Marsa Alam? I dlaczego opłaca się jechać na wakacje do Marsa Alam? Przede wszystkim mogą Wam się spodobać prawdziwie ekskluzywne resorty i całoroczne idealne warunki do nurkowania. Marsa Alam ucieszy też tych, którzy marzą o pływaniu z delfinami i morskimi żółwiami. Jest to również idealna destynacja na pustynne safari.

Egipt jest magiczną kombinacją zielonych oaz, dawnej historii i niekończących się wydm arabskiej pustyni. Tak jak miejscowi go kochają i szanują swoje miejsce na ziemi, tak samo szanują również przybywających do ich ziemi turystów. To dlatego wybrzeże Morza Czerwonego i Egipt to ekskluzywna destynacja na wakacje, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego turysty.

Do Egiptu możecie polecieć komfortowo z Warszawy. Tanie loty do Marsa Alam z Warszawy oferuje linia lotnicza Czech Airlines, zwykle z jedną przesiadką. Loty do Marsa Alam z Wrocławia oferuje linia lotnicza SWISS oraz Lufthansa.

W Egipcie czekają Was usługi all inclusive, znakomite ceny, a jeśli dodacie do tego również bardzo przyjemne temperatury podczas trwania zimy, nie będziecie mogli doczekać się wakacji. Egipt jest w skrócie całoroczną destynacją i każdego roku należy do najulubieńszych ofert wakacyjnych w lecie i w zimie. Ponadto resorty w czasie pomiędzy sezonami nie są tak przepełnione, jak podczas letnich miesięcy, a doskonałe letnie tygodniowe wakacje w najbardziej luksusowych hotelach możecie zarezerwować za naprawdę niewielką kwotę. Zimowe miesiące gwarantują tutaj 10 godzin światła słonecznego w ciągu dnia.

Kategoria hoteli nie odpowiada europejskiej, dlatego polecamy minimalnie czterogwiazdkowy hotel, ale nawet tutaj trzeba być ostrożnym, ponieważ nie wszystkie hotele mające cztery oraz pięć gwiazdek są na takim samym poziomie. Niektóre pięciogwiazdkowe hotele są prędzej na poziomie lepszych czterogwiazdkowych hoteli.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Marsa Alam

Wiza do Egiptu

Między Polską, a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Istnieją trzy metody uzyskania egipskiej wizy. Polski Obywatel przed przyjazdem do Egiptu może ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, po przyjeździe do Egiptu na lotnisku lub drogą elektroniczną - poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: TU

Opłata za jednokrotną wizę do Egiptu wynosi 25 USD, a za wizę wielokrotną 60 USD. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży.

Pogoda w Egipcie

Dzięki wysokim temperaturom w trakcie całego roku, Egipt możecie odwiedzić w którymkolwiek miesiącu w roku. Najwyższe temperatury mogą dosięgać nawet 40 °C. Położenie w strefie subtropikalnej sprawia, że Egipt jest ogólnie krajem o gorących latach i łagodnych zimach. Należy on do najbardziej suchych krajów na świecie, roczna średnia ilość opadów to jedyne 80 mm.

Najlepszym czasem na wycieczkę do Egiptu jest okres od listopada do lutego. Dla miłośników kąpieli dobrym okresem jest również czas od połowy maja do połowy października. Wybrzeże Morza Czerwonego jest jednak ciepłe już od kwietnia.

Ceny w Egipcie

Dla polskich turystów Egipt jest relatywnie tanim krajem. Codzienne wydatki są w kraju niższe, niż w Polsce. Wyjątkiem są fast foody, piwo, które jest tutaj doważane, niektóre typy produktów spożywczych oraz alkoholu. Narodową walutą w Egipcie jest funt egipski.

Tanie hotele w Egipcie

Ceny hoteli i odległość zakwaterowania od lotniska możecie sobie sprawdzić i porównać bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Egipt oferuje szeroką paletę luksusowych hoteli z usługą all inclusive. Ceny są zależne od tego, czy podróżujecie do Egiptu w czasie głównego sezonu, czy w czasie pomiędzy sezonami. Oferty last minute do Egiptu ogólnie kosztują mniej, jeżeli wyjazd jest w trakcie wiosny lub jesieni.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Egiptu

Egipt nie wymaga od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Wystarczy sobie jedynie przypilnować szczepień, które obowiązują u nas. Poziom usług medycznych jest bardzo zróżnicowany. W Egipcie istnieją bardzo drogie przychodnie i szpitale o wysokiej renomie międzynarodowej, jednak sieć publicznych zakładów opieki zdrowotnej odbiega poziomem usług od norm europejskich. By korzystać z opieki lekarskiej należy posiadać środki finansowe.

Aktualny czas w Egipcie

W Egipcie jest ta sama godzina, co w Polsce.

Tipy, čo treba vidieť v Marsa Alam

10 faktów o Egipcie

1
Najstarsza suknia na świecie została znaleziona w Egipcie – ma ponad 5000 lat.
2
Stożytni Egipcjanie wierzyli aż w 1400 różnych bogów i bogiń.
3
Tradycja obrączek ślubnych pochodzi z Egiptu.
4
W wielu starożytnych grobowcach zostały znalezione „toalety”.
5
Starożytni Egipcjanie spali na poduszkach z kości.
6
Pomiędzy Sudanem, a Egiptem znajduje się 2060 teren, uznany za niczyji.
7
Heracleion – stare egipskie miasto zostało odkryte dopiero po 1200 latach pod wodą.
8
W przeszłości, gdy Egipcjanie chcieli okazać swój smutek nad stratą, golili sobie brodę.
9
Statua Wolności została pierwotnie wykonana dla Egiptu, jednak z powodów finansowych Egipt musiał odrzucić tę ofertę i Statua popłynęła do Ameryki.
10
W Wielkiej Piramidzie w Gizie do dziś nie zostały odkryte i zbadane wszystkie jej zakamarki.
Czy ten artykuł jest pomocny?