Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kair

Oferty lotów do Kairu

Ciekawostki o Kairze

Najbardziej zaludnione miasto kontynentu afrykańskiego nazywa się Kair. Ze względu na swoje znaczenie w historii, Kair nazywany jest Matką Świata lub też Big Mango - ze względu na swój kosmopolityczny charakter. Obecnie w Kairze mieszka około 14 milionów ludzi, którzy żyją tutaj na 450 kilometrach kwadratowych.

Z jednej strony wakacje w Kairze są zakurzone, hałaśliwe i męczące z powodu suchego upału, ale kiedy patrzymy na miasto z drugiej strony, drogie butiki, luksusowe i nowoczesne budynki można podziwiać ze względu na ich wspaniałą architekturę. Idź do miasta, w którym historia spotyka się z nowoczesną i przesadne bogactwo z biedą.

Nowoczesna część miasta rozciąga się w pobliżu Nilu. Jeśli chcesz poznać najstarszą część Kairu, musisz iść dalej od rzeki. Na przeciwległym brzegu Kair łączy się z Gizą, gdzie z horyzontu wystają słynne na całym świecie piramidy. Odwiedzając Egipt, nie można przegapić słynnych meczetów. Najsłynniejszym meczetem w Kairze jest Al-Azhar, gdzie dziś uczy się religii islamskiej.

Tanie loty do Kairu można zarezerwować z Warszawy, Katowic i Wrocławia. Za pomocą jednego transferu możesz latać liniami lotniczymi, takimi jak Aeroflot, Aegan, Lufthansa i Alitalia. Wiele osób korzysta z okolic Hurghady na dłuższe wakacje, a następnie podróżuje do Kairu tylko w celu opcjonalnej podróży.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Egipcie

Pogoda w Egipcie

Dzięki wysokim temperaturom w trakcie całego roku, Egipt możecie odwiedzić w którymkolwiek miesiącu w roku. Najwyższe temperatury mogą dosięgać nawet 40 °C. Położenie w strefie subtropikalnej sprawia, że Egipt jest ogólnie krajem o gorących latach i łagodnych zimach. Należy on do najbardziej suchych krajów na świecie, roczna średnia ilość opadów to jedyne 80 mm.

Najlepszym czasem na wycieczkę do Egiptu jest okres od listopada do lutego. Dla miłośników kąpieli dobrym okresem jest również czas od połowy maja do połowy października. Wybrzeże Morza Czerwonego jest jednak ciepłe już od kwietnia.

Wiza do Egiptu

Między Polską, a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Istnieją trzy metody uzyskania egipskiej wizy. Polski Obywatel przed przyjazdem do Egiptu może ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, po przyjeździe do Egiptu na lotnisku lub drogą elektroniczną - poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: TU

Opłata za jednokrotną wizę do Egiptu wynosi 25 USD, a za wizę wielokrotną 60 USD. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży.

Ceny w Egipcie

Dla polskich turystów Egipt jest relatywnie tanim krajem. Codzienne wydatki są w kraju niższe, niż w Polsce. Wyjątkiem są fast foody, piwo, które jest tutaj doważane, niektóre typy produktów spożywczych oraz alkoholu. Narodową walutą w Egipcie jest funt egipski.

Tanie hotele w Egipcie

Ceny hoteli i odległość zakwaterowania od lotniska możecie sobie sprawdzić i porównać bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Egipt oferuje szeroką paletę luksusowych hoteli z usługą all inclusive. Ceny są zależne od tego, czy podróżujecie do Egiptu w czasie głównego sezonu, czy w czasie pomiędzy sezonami. Oferty last minute do Egiptu ogólnie kosztują mniej, jeżeli wyjazd jest w trakcie wiosny lub jesieni.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Egiptu

Egipt nie wymaga od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Wystarczy sobie jedynie przypilnować szczepień, które obowiązują u nas. Poziom usług medycznych jest bardzo zróżnicowany. W Egipcie istnieją bardzo drogie przychodnie i szpitale o wysokiej renomie międzynarodowej, jednak sieć publicznych zakładów opieki zdrowotnej odbiega poziomem usług od norm europejskich. By korzystać z opieki lekarskiej należy posiadać środki finansowe.

Aktualny czas w Egipcie

W Egipcie jest ta sama godzina, co w Polsce.

Miejsca i zabytki, które trzeba zobaczyć w Egipcie

10 faktów o Egipcie

1
Najstarsza suknia na świecie została znaleziona w Egipcie – ma ponad 5000 lat.
2
Stożytni Egipcjanie wierzyli aż w 1400 różnych bogów i bogiń.
3
Tradycja obrączek ślubnych pochodzi z Egiptu.
4
W wielu starożytnych grobowcach zostały znalezione „toalety”.
5
Starożytni Egipcjanie spali na poduszkach z kości.
6
Pomiędzy Sudanem, a Egiptem znajduje się 2060 teren, uznany za niczyji.
7
Heracleion – stare egipskie miasto zostało odkryte dopiero po 1200 latach pod wodą.
8
W przeszłości, gdy Egipcjanie chcieli okazać swój smutek nad stratą, golili sobie brodę.
9
Statua Wolności została pierwotnie wykonana dla Egiptu, jednak z powodów finansowych Egipt musiał odrzucić tę ofertę i Statua popłynęła do Ameryki.
10
W Wielkiej Piramidzie w Gizie do dziś nie zostały odkryte i zbadane wszystkie jej zakamarki.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)