Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Hurghada

Oferty lotów do Hurghady

Ciekawostki o Hurghadzie

Z niedalekiej małej rybackiej wioski na brzegu Morza Czerwonego powstała jedna z najczęściej wyszukiwanych przez polskich turystów wakacyjnych destynacji. Nie bez przyczyny w ciągu ostatnich lat Hurghada przeistoczyła się w tętniący życiem kurort pod gorącym egipskim niebem, pełen luksusowych hoteli ze znakomitymi usługami i wspaniałą pogodą w ciągu całego roku. A to wszystko w świetnych cenach.

Dlaczego Polacy kochają Hurghadę i dlaczego nadal opłaca się tutaj przyjeżdżać na wakacje? Przede wszystkim prawdziwie ekskluzywne kurorty, całoroczne idealne warunki pogodowe do nurkowania i snorkelingu oraz przepiękne rafy koralowe sprawiają, że Hurghada jest znakomitym miejscem, atrakcyjnym przez cały rok.

Egipt jest magiczną kombinacją zielonych oaz, dawnej historii i niekończących się wydm arabskiej pustynii. Tak jak kochają go miejscowi i czczą swoje miejsce na ziemi, tak też szanują turystów. To również dlatego brzegi Morza Czerwonego i Egipt uważany jest za ekskluzywną wakacyjną destynację, która spełni również wysokie oczekiwania.

Do Egiptu komfortowo możecie polecieć z Warszawy, Katowic, Gdańska czy też z Wrocławia. Tanie loty z Warszawy do Hurghady oferuje przewoźnik Turkish Airlines, SWISS, LOT czy też Czech Airlines. Loty do Hurghady z Katowic oferuje linia lotnicza Lufthansa. Z Wrocławia oraz Gdańska do Hurghady polecicie z przewoźnikiem SWISS.

Egipt w skrócie jest całoroczną wakacyjną destynacją i każdego roku znajduje się między najpopularniejszymi letnimi, ale również i zimowymi ofertami wakacyjnymi. Ponadto kurorty poza sezonem nie są tak przepełnione, jak w czasie letniego sezonu, a świetne tygodniowe wakacje w luksusowych hotelach możecie sobie zarezerwować w bardzo dobrej cenie. Poza tym chłodniejsze miesiące są gwarancją 10-ciu godzin świtu dziennie w Egipcie.

Kategorie hoteli nie odpowiadają europejskim kategoriom, dlatego polecamy wybór co najmniej 4* hotelu, lecz jednak i tu trzeba uważać, ponieważ nie wszystkie 4* i 5* hotele są tutaj na takim samym poziomie. Niektóre 5* hotele mogą być na poziomie lepszego 4* hotelu.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Hurghadzie

Wiza do Egiptu

Między Polską, a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Istnieją trzy metody uzyskania egipskiej wizy. Polski Obywatel przed przyjazdem do Egiptu może ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, po przyjeździe do Egiptu na lotnisku lub drogą elektroniczną - poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: TU

Opłata za jednokrotną wizę do Egiptu wynosi 25 USD, a za wizę wielokrotną 60 USD. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży.

Pogoda w Egipcie

Dzięki wysokim temperaturom w trakcie całego roku, Egipt możecie odwiedzić w którymkolwiek miesiącu w roku. Najwyższe temperatury mogą dosięgać nawet 40 °C. Położenie w strefie subtropikalnej sprawia, że Egipt jest ogólnie krajem o gorących latach i łagodnych zimach. Należy on do najbardziej suchych krajów na świecie, roczna średnia ilość opadów to jedyne 80 mm.

Najlepszym czasem na wycieczkę do Egiptu jest okres od listopada do lutego. Dla miłośników kąpieli dobrym okresem jest również czas od połowy maja do połowy października. Wybrzeże Morza Czerwonego jest jednak ciepłe już od kwietnia.

Ceny w Egipcie

Dla polskich turystów Egipt jest relatywnie tanim krajem. Codzienne wydatki są w kraju niższe, niż w Polsce. Wyjątkiem są fast foody, piwo, które jest tutaj doważane, niektóre typy produktów spożywczych oraz alkoholu. Narodową walutą w Egipcie jest funt egipski.

Tanie hotele w Egipcie

Ceny hoteli i odległość zakwaterowania od lotniska możecie sobie sprawdzić i porównać bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Egipt oferuje szeroką paletę luksusowych hoteli z usługą all inclusive. Ceny są zależne od tego, czy podróżujecie do Egiptu w czasie głównego sezonu, czy w czasie pomiędzy sezonami. Oferty last minute do Egiptu ogólnie kosztują mniej, jeżeli wyjazd jest w trakcie wiosny lub jesieni.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Egiptu

Egipt nie wymaga od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Wystarczy sobie jedynie przypilnować szczepień, które obowiązują u nas. Poziom usług medycznych jest bardzo zróżnicowany. W Egipcie istnieją bardzo drogie przychodnie i szpitale o wysokiej renomie międzynarodowej, jednak sieć publicznych zakładów opieki zdrowotnej odbiega poziomem usług od norm europejskich. By korzystać z opieki lekarskiej należy posiadać środki finansowe.

Aktualny czas w Egipcie

W Egipcie jest ta sama godzina, co w Polsce.

Miejsca i zabytki, które trzeba zobaczyć w Hurghadzie

10 faktów o Egipcie

1
Najstarsza suknia na świecie została znaleziona w Egipcie – ma ponad 5000 lat.
2
Stożytni Egipcjanie wierzyli aż w 1400 różnych bogów i bogiń.
3
Tradycja obrączek ślubnych pochodzi z Egiptu.
4
W wielu starożytnych grobowcach zostały znalezione „toalety”.
5
Starożytni Egipcjanie spali na poduszkach z kości.
6
Pomiędzy Sudanem, a Egiptem znajduje się 2060 teren, uznany za niczyji.
7
Heracleion – stare egipskie miasto zostało odkryte dopiero po 1200 latach pod wodą.
8
W przeszłości, gdy Egipcjanie chcieli okazać swój smutek nad stratą, golili sobie brodę.
9
Statua Wolności została pierwotnie wykonana dla Egiptu, jednak z powodów finansowych Egipt musiał odrzucić tę ofertę i Statua popłynęła do Ameryki.
10
W Wielkiej Piramidzie w Gizie do dziś nie zostały odkryte i zbadane wszystkie jej zakamarki.
Czy ten artykuł jest pomocny?