Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Ukraina

Oferty lotów na Ukrainę

Ciekawostki o Ukrainie

Ukraina, mająca ponad sześćset tysięcy kilometrów kwadratowych, jest największym państwem europejskim. Na wschodzie graniczy z Rosją, od strony zachodniej graniczy z Polską, na południowo-zachodniej stronie graniczy ze Słowacją, Węgrami i Rumunią, a na południu z Mołdawią. Jest otoczona przez Białoruś na północy oraz Morze Czarne na południu.

W swojej stolicy - Kijowie, znajduje się najgłębiej położona stacja metra. Linia Sviatoshynsko-Brovarska znajduje się na głębokości czterystu metrów pod poziomem morza. Doskonale znana w naszym kraju tradycja malowania pisanek, pochodzi właśnie od naszego wschodniego sąsiada. Największy instrument muzyczny pochodzi również z Ukrainy. Jest to instrument piszczałkowy, który nosi nazwę Trembita.

W kraju o jednym z najwyższych poziomów edukacji, została zalożona jedna z pierwszych uczelni w Europie Wschodniej. Naród ukraiński o silnej tradycji chrześcijańskiej, od dziesięcioleci buduje na swoim terytorium wiele świątyń i kościołów. Lśniący złotymi kopułami katedr Kijów, w przeszłości był również nazywany „Jeruzalem Rosji”. Ukraina jest pełna opowieści z przeszłości, tradycji i niezwykłych miejsc z autentyczną atmosferą.

Tanie loty do Kijowa z Polski są dostępne z wielu polskich miast. Bogatą ofertę tanich lotów posiadają przewoźnicy linii „lowcost“, tacy jak Wizzair oraz Ryanair, ale również krajowe linie lotnicze Ukraine International zapewniają świetne usługi. Tanie loty do Kijowa z przewoźnikiem Ryanair kupicie z Bydgoszczy, z Katowic, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Warszawy i Gdańska. Tanie bilety lotnicze do Kijowa z tanią linią lotniczą Wizzair zarezerwujecie z Poznania, Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia oraz Gdańska. Czas lotu do Kijowa to około 1 godzina i 40 minut. Lotnisko w Kijowie na którym lądują samoloty tanich linii to Zhulhany Airport i oznaczane jest ono symbolem IEV lub Borispol Airport - KBP.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca na Ukrainie

Kijów

Stolica Ukrainy – Kijów, położona jest nad brzegiem Dniepru. Bądąc w tym jednym z najstarszych europejskich miast i podziwiając niesamowite świątynie prawosławne, których dachy zdobią złote cebulaste kopuły, nic dziwnego, że jest uznawane przez wielu za jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

Zwiedzanie miasta może być dla turystów wspaniałym przeżyciem i zarówno pewnego rodzaju podróżą w czasie. Ogromne socjalistyczne pomniki i cmentarze przypominają pokrytą kurzem przeszłość.

Kijów jest pełen spektakularnego luksusu i kontrastów. W rzeczywistości w socjalistycznych blokach mieszkalnych, ukrytych na obrzeżach miasta, żyje się inaczej, niż w prywatnych domach w centrum.

Jednak wiele eleganckich firm oferuje tutaj niskie ceny, które kuszą i sprawiają, że miasto jest łatwo dostępne dla naszych rodaków. Pobyt w Kijowie to ciekawe doświadczenie, dzięki któremu można wiele zobaczyć, dowiedzieć się i odkryć.

Kijów jest niezwykle popularny również wśród Polaków. Tanie loty do Kijowa są dostępne w świetnych cenach, dzięki połączeniom, które zapewniają tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair. Tanie bilety lotnicze do Kijowa zakupicie z Ryanairem z Katowic, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy, Warszawy, Krakowa oraz Gdańska. Czas lotu do Kijowa to około 1 godzina i 50 minut. Tanie loty do Kijowa z przewoźnikiem Wizzair dostępne są z Poznania, Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia oraz Gdańska. Po locie do Kijowa z naszego kraju najczęściej ląduje się na lotnisku Zhulyany lub lotnisku Borispol.

Loty do Kijowa oprócz niskobudżetowych przewoźników Ryanair i Wizzair, oferuje również ukraińska linia lotnicza Ukraine International Airline, a także polska linia lotnicza LOT Polish Airlines.

Najlepsze i najtańsze połączenia do Kijowa są regularnie aktualizowane na Flipo w karcie Oferty specjalne.

Lwów

Lwów, liczący około 800 000 mieszkańców, jest największym miastem zachodniej Ukrainy. Ciekawy jest fakt, że do 1939 r. należał on do Polski, a po Warszawie i Krakowie był trzecim co do wielkości polskim miastem.

Dobrą wiadomością dla polskich podróżników jest to, że Lwów jest miastem tętniącym życiem. Nie ma tu zbyt wielu turystów, z wyjątkiem Ukraińców i kilku mniejszych grup Polaków - ale miasto oferuje wiele. Galeria, kina, opera, życie nocne, aquapark i wiele sklepów, w których można kupić produkty znacznie taniej, niż u nas. Oraz wiele unikatowych miejsc, doskonałych na wieczór panieński lub kawalerski.

Lwów, pierwotnie trzecie co do wielkości polskie miasto, jest obecnie zasłużenie uważany za ukraińską stolicę kultury. Staraj się omijać samochody i autobusy, polecamy wybrać się w celu podziwiania kultury na ukraińskich rowerach. Lwów ma godną pozazdroszczenia cyklo-infrastrukturę.

Tanie loty do Lwowa możecie zarezerwować z kilku polskich miast, dzięki połączeniom tanich linii lotniczych Ryanair oraz Wizzair. Tanie bilety lotnicze do Lwowa z Ryanairem zakupicie z Krakowa oraz Warszawy, a tanie loty do Lwowa z przewoźnikiem Wizzair dostępne są z Wrocławia, Katowic oraz Gdańska.

Najlepsze i najtańsze połączenia do Lwowa są regularnie aktualizowane na Flipo w karcie Oferty specjalne.

Odessa

To trzecie co do wielkości miasto na Ukrainie, jest także największym miastem na wybrzeżu Morza Czarnego. Rosyjskojęzyczne ukraińskie miasto Odessa jest pełne historii i kosmopolitycznej atmosfery.

Nadmorskie miasteczko Odessa jest świetną i niedrogą alternatywą na letnie wakacje. Wokół miasta można znaleźć wiele pięknych i bardzo popularnych piaszczystych plaż.

Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą połączyć krótszy wypad w historycznym mieście z możliwością spędzenia wakacji na plaży. Młodsi turyści docenią także szeroką ofertę klubów i rozmaitych dyskotek.

Tanie loty do Odessy można zarezerwować z kilku polskich miast, dzięki tanim liniom lotniczym Ryanair oraz Wizzair. Tanie bilety lotnicze do Odessy zarezerwujecie z przewoźnikiem Wizzair z Gdańska, Wrocławia lub Katowic. Tanie loty do Odessy z linią lotniczą Ryanair możecie zakupić z Poznania, Gdańska, Katowic, Krakowa lub Wrocławia. Czas lotu do Odessy to około 45 minut.

Najlepsze i najtańsze połączenia do Odessy są regularnie aktualizowane na Flipo w karcie Oferty specjalne.

Przydatne info o Ukrainie

Pogoda na Ukrainie

Ukraina ma tzw. klimat kontynentalny. W tym konkretnym przypadku oznacza to gorące i suche lata oraz mroźne zimy. Kiedy podróżować na Ukrainę? Najlepszy czas na wizytę to okres od kwietnia do czerwca. Czyli lepsza pogoda i mniejsza ilość turystów.

Wiza i dokumenty podróżne do Ukrainy

Obywatele Polski nie muszą posiadać wizy, aby wstąpić na terytorium Ukrainy. Muszą jednak posiadać aktualny dokument tożsamości w postaci paszportu. Czas przebywania na Ukrainie to okres do 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Ukraińskie władze graniczne mogą wymagać okazania odpowiedniej ilości środków finansowych na pobyt w tym kraju. Na pierwsze 5 dni pobytu powinniśmy posiadać ponad 400 EUR (około 1600 PLN).

Do wjazdu na teren Sewastopola oraz Autonomicznej Republiki Krym należy dodatkowo posiadać zezwolenie, które wydawane jest przez organ terytorialny Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy lub jeden z jej pododdziałów. Wjazd jest możliwy jedynie w wyznaczonych punktach kontroli granicznej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy.

Ceny na Ukrainie

Oficjalną walutą na Ukrainie są hrywny. Jedna złotówka to około 0,1629 UAH, a euro to około 30 hrywien. Najlepiej jest wymienić sobie pieniądze na miejscu.

W miastach jest wiele bankomatów, z których można wypłacać gotówkę. Płatności kartą stają się coraz bardziej rozpowszechnione, ale w porównaniu z Polską lub krajami V4, ten sposób płatności jest dużo mniej popularny.

Dla Polaków Ukraina jest tańszym miejscem na wakacje, w porównaniu do krajów zachodnich. Ceny zwykłej żywności są o około jedną trzecią niższe, niż w naszym kraju.

Tani hotel w Kijowie? Ceny zakwaterowania w Kijowie lub na Ukrainie są często kuszące. Zakwaterowanie w hotelu można zarezerwować już od 20 PLN (5 euro) za noc. W Kijowie znajdziesz super luksusowe hotele o światowych nazwach, ale także bardzo proste i tanie apartamenty. Ich ceny możesz sprawdzić na stronie Flipo. Ceny i położenie zakwaterowania możecie sprawdzić sobie i zarezerwować zakwaterowanie bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli zdecydujecie się zwiedzać Ukrainę samochodem, polecamy Wam wypożyczenie pojazdu już przy lotnisku. Ceny rezerwacji samochodów możecie sprawdzić oraz porównać na Flipo, w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas na Ukrainie

Na Ukrainie jest o godzinę więcej, niż w Polsce.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Ukrainę

Ukraina nie wymaga do wstępu na teren kraju, żadnych dodatkowych szczepień. Wystarczy jedynie sprawdzić aktualność szczepień obowiązujących w Polsce. W kraju poleca się picie wody butelkowanej, ponieważ woda z kranu ma dość niską jakość. Podobnie jest z wodą przegotowaną.

10 ciekawostek i faktów o Ukrainie

1
Z powierzchnią 603 628 km2, Ukraina jest największym krajem w Europie.
2
Na Ukrainie znajduje się również pierwszy uniwersytet założony w Europie Wschodniej.
3
Ukraina ma około 150 szkół wyższych i uniwersytetów, z których najważniejsze znajdują się w Kijowie, Lwowie i Charkowie.
4
Stacja kijowskiego metra – Arsenalnaya, jest najgłębsza na świecie i sięga do głębokości 105 metrów.
5
Ukraińcy noszą obrączkę na prawych rękach.
6
Ukraina może pochwalić się pierwszą na świecie konstytucją.
7
Ukraińcy są czwartym najlepiej wykształconym narodem na świecie.
8
W stolicy – Kijowie, znajduje się ponad 25 ogromnych świątyń oraz kościołów.
9
Na Ukrainie znajduje się jeden z najmniejszych i najpiękniejszych zamków w Europie, tak zwane „Jaskółcze Gniazdo”.
10
Ponad 70% obywateli Ukrainy nigdy nie było za granicą.
Czy ten artykuł jest pomocny?