Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kijów

Oferty lotów do Kijowa

Ciekawostki o Kijowie

Stolica Ukrainy – Kijów, położona jest nad brzegiem Dniepru. Bądąc w tym jednym z najstarszych europejskich miast i podziwiając niesamowite świątynie prawosławne, których dachy zdobią złote cebulaste kopuły, nic dziwnego, że jest uznawane przez wielu za jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

Zwiedzanie miasta może być dla turystów wspaniałym przeżyciem i zarówno pewnego rodzaju podróżą w czasie. Ogromne socjalistyczne pomniki i cmentarze przypominają pokrytą kurzem przeszłość.

Kijów jest pełen spektakularnego luksusu i kontrastów. W rzeczywistości w socjalistycznych blokach mieszkalnych, ukrytych na obrzeżach miasta, żyje się inaczej, niż w prywatnych domach w centrum.

Jednak wiele eleganckich firm oferuje tutaj niskie ceny, które kuszą i sprawiają, że miasto jest łatwo dostępne dla naszych rodaków. Pobyt w Kijowie to ciekawe doświadczenie, dzięki któremu można wiele zobaczyć, dowiedzieć się i odkryć.

Kijów jest niezwykle popularny również wśród Polaków. Tanie loty do Kijowa są dostępne w świetnych cenach, dzięki połączeniom, które zapewniają tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair. Tanie bilety lotnicze do Kijowa zakupicie z Ryanairem z Katowic, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy, Warszawy, Krakowa oraz Gdańska. Czas lotu do Kijowa to około 1 godzina i 50 minut. Tanie loty do Kijowa z przewoźnikiem Wizzair dostępne są z Poznania, Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia oraz Gdańska. Po locie do Kijowa z naszego kraju najczęściej ląduje się na lotnisku Zhulyany lub lotnisku Borispol.

Loty do Kijowa oprócz niskobudżetowych przewoźników Ryanair i Wizzair, oferuje również ukraińska linia lotnicza Ukraine International Airline, a także polska linia lotnicza LOT Polish Airlines.

Najlepsze i najtańsze połączenia do Kijowa są regularnie aktualizowane na Flipo w karcie Oferty specjalne.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Kijowie

Wiza i dokumenty podróżne do Ukrainy

Obywatele Polski nie muszą posiadać wizy, aby wstąpić na terytorium Ukrainy. Muszą jednak posiadać aktualny dokument tożsamości w postaci paszportu. Czas przebywania na Ukrainie to okres do 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Ukraińskie władze graniczne mogą wymagać okazania odpowiedniej ilości środków finansowych na pobyt w tym kraju. Na pierwsze 5 dni pobytu powinniśmy posiadać ponad 400 EUR (około 1600 PLN).

Do wjazdu na teren Sewastopola oraz Autonomicznej Republiki Krym należy dodatkowo posiadać zezwolenie, które wydawane jest przez organ terytorialny Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy lub jeden z jej pododdziałów. Wjazd jest możliwy jedynie w wyznaczonych punktach kontroli granicznej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy.

Pogoda w Kijowie

Kijów znajduje się w strefie klimatu kontynentalnego, charakteryzującym się gorącymi i suchymi latami oraz bardzo mroźnymi zimami. Wiosna i jesień trwają krótko. Najgorętszym miesiącem jest lipiec, ze średnią temperaturą 19 °C. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą -5 °C, która jednak może spaść znacznie niżej.

Kiedy więc pojechać do Kijowa? Idealnym czasem na odwiedziny będzie okres od maja do września. Jednak w czerwcu i lipcu bierzcie pod uwagę deszczową pogodę. Średnio, w mieście może pojawić się nawet 100 mm deszczu.

Ceny w Kijowie

Oficjalną walutą na Ukrainie są hrywny. Jedna złotówka to około 0,1629 UAH, a euro to około 30 hrywien. Najlepiej jest wymienić sobie pieniądze na miejscu.

W miastach jest wiele bankomatów, z których można wypłacać gotówkę. Płatności kartą stają się coraz bardziej rozpowszechnione, ale w porównaniu z Polską lub krajami V4, ten sposób płatności jest dużo mniej popularny.

Dla Polaków Ukraina jest tańszym miejscem na wakacje, w porównaniu do krajów zachodnich. Ceny zwykłej żywności są o około jedną trzecią niższe, niż w naszym kraju.

Tani hotel w Kijowie? Ceny zakwaterowania w Kijowie lub na Ukrainie są często kuszące. Zakwaterowanie w hotelu można zarezerwować już od 20 PLN (5 euro) za noc. W Kijowie znajdziesz super luksusowe hotele o światowych nazwach, ale także bardzo proste i tanie apartamenty. Ich ceny i położenie możecie sprawdzić i zarezerwować zakwaterowanie bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Transport publiczny w Kijowie tworzy metro, sieć autobusów, tramwajów i trolejbusów. Metro jest czyste i zadbane, choć czasem bywa zatłoczone. Nazwy stacji metra są zapisywane również w języku angielskim. Metro kursuje od godziny 05:30 do 24.00. Transport publiczny jest ogólnie bardzo tani. Bilet za jedną podróż kosztuje mniej więcej od 2 do 5 UAH, w zależności od wybranego środka transportu. Do transportu metrem potrzebujesz plastikowych żetonów, aby wrzucić je do specjalnych bramek, które prowadzą do przystanków. Możesz je zakupić bezpośrednio na stacji. Bilety autobusowe oraz tramwajowe potrzebne do korzystania ze środków transportu należy skasować.

Taksówki w Kijowie są stosunkowo tanie, ale polecamy zawsze wcześniej uzgodnić cenę podróży. Jeśli uznasz, że cena jest zbyt wysoka, spróbuj negocjować ją z kierowcą lub po prostu zatrzymaj inną taksówkę.

Prowadzenie samochodu w Kijowie komplikuje cyrylica na znakach drogowych. Po opuszczeniu stolicy, można dodać do tego również złą jakość dróg. Jeśli jednak chcesz cieszyć się komfortem jazdy własnym samochodem, polecamy wynajęcie auta na lotnisku.Ceny rezerwacji samochodów możecie sprawdzić oraz porównać na Flipo, w naszej zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Ukrainę

Ukraina nie wymaga do wstępu na teren kraju, żadnych dodatkowych szczepień. Wystarczy jedynie sprawdzić aktualność szczepień obowiązujących w Polsce. W kraju poleca się picie wody butelkowanej, ponieważ woda z kranu ma dość niską jakość. Podobnie jest z wodą przegotowaną.

Aktualny czas w Kijowie

W Kijowie jest o godzinę więcej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Kijowie

10 ciekawostek i faktów o Kijowie

1
W Kijowie dominuje ogromny 62-metrowy pomnik Matki Ojczyzny z wysoko uniesionym mieczem. Razem z postumentem mierzy on do 102 metrów wysokości, co czyni go jednym z najwyższych posągów na świecie.
2
Stacja metra Kijów o nazwie „Złota Brama” to jedna z najpiękniejszych stacji metra na świecie.
3
W Kijowie jest trzeci najczęściej odwiedzany McDonald na świecie. Rocznie przyjmuje się w nim ponad 2 miliony zamówień.
4
Kijów stał się stolicą Rusi Kijowskiej w IX wieku, a zarazem najstarszą jednostką państwową Słowian w Europie Wschodniej.
5
Nazwa miasta pochodzi rzekomo od słowa Kiy (lub Kyi), które było imieniem jednego z czterech mitycznych założycieli miasta (bracia Kiya, Shcheka, Khoryva i siostra Lybida).
6
Ludność Kijowa wynosi około trzech milionów mieszkańców.
7
Kijów jest bohaterskim miastem. W 1965 r. miasto otrzymało tytuł bohatera od Związku Radzieckiego, za opór stawiany w bitwie pod Kijowem w 1941 r. Bitwa przeciwko Niemcom niestety finalnie została przegrana.
8
Stacja metra Arsenalna, położona 105 metrów pod ziemią. Jest ona najgłębszą stacją metra na świecie. Została wybudowana w 1960 roku, tuż obok budynku parlamentu.
9
Kijów ma 3 duże kluby piłkarskie: Dynamo, Obolon i Arsenal.
10
Nieoficjalnym hymnem miasta jest piosenka „Jak Ciebie nie kochać, Kijowie mój”.
Czy ten artykuł jest pomocny?