Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Odessa

Oferty lotów do Odessy

Ciekawostki o Odessie

To trzecie co do wielkości miasto na Ukrainie, jest także największym miastem na wybrzeżu Morza Czarnego. Rosyjskojęzyczne ukraińskie miasto Odessa jest pełne historii i kosmopolitycznej atmosfery.

Nadmorskie miasteczko Odessa jest świetną i niedrogą alternatywą na letnie wakacje. Wokół miasta można znaleźć wiele pięknych i bardzo popularnych piaszczystych plaż.

Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą połączyć krótszy wypad w historycznym mieście z możliwością spędzenia wakacji na plaży. Młodsi turyści docenią także szeroką ofertę klubów i rozmaitych dyskotek.

Tanie loty do Odessy można zarezerwować z kilku polskich miast, dzięki tanim liniom lotniczym Ryanair oraz Wizzair. Tanie bilety lotnicze do Odessy zarezerwujecie z przewoźnikiem Wizzair z Gdańska, Wrocławia lub Katowic. Tanie loty do Odessy z linią lotniczą Ryanair możecie zakupić z Poznania, Gdańska, Katowic, Krakowa lub Wrocławia. Czas lotu do Odessy to około 45 minut.

Najlepsze i najtańsze połączenia do Odessy są regularnie aktualizowane na Flipo w karcie Oferty specjalne.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Ukrainie

Pogoda na Ukrainie

Ukraina ma tzw. klimat kontynentalny. W tym konkretnym przypadku oznacza to gorące i suche lata oraz mroźne zimy. Kiedy podróżować na Ukrainę? Najlepszy czas na wizytę to okres od kwietnia do czerwca. Czyli lepsza pogoda i mniejsza ilość turystów.

Wiza i dokumenty podróżne do Ukrainy

Obywatele Polski nie muszą posiadać wizy, aby wstąpić na terytorium Ukrainy. Muszą jednak posiadać aktualny dokument tożsamości w postaci paszportu. Czas przebywania na Ukrainie to okres do 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Ukraińskie władze graniczne mogą wymagać okazania odpowiedniej ilości środków finansowych na pobyt w tym kraju. Na pierwsze 5 dni pobytu powinniśmy posiadać ponad 400 EUR (około 1600 PLN).

Do wjazdu na teren Sewastopola oraz Autonomicznej Republiki Krym należy dodatkowo posiadać zezwolenie, które wydawane jest przez organ terytorialny Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy lub jeden z jej pododdziałów. Wjazd jest możliwy jedynie w wyznaczonych punktach kontroli granicznej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy.

Ceny na Ukrainie

Oficjalną walutą na Ukrainie są hrywny. Jedna złotówka to około 0,1629 UAH, a euro to około 30 hrywien. Najlepiej jest wymienić sobie pieniądze na miejscu.

W miastach jest wiele bankomatów, z których można wypłacać gotówkę. Płatności kartą stają się coraz bardziej rozpowszechnione, ale w porównaniu z Polską lub krajami V4, ten sposób płatności jest dużo mniej popularny.

Dla Polaków Ukraina jest tańszym miejscem na wakacje, w porównaniu do krajów zachodnich. Ceny zwykłej żywności są o około jedną trzecią niższe, niż w naszym kraju.

Tani hotel w Kijowie? Ceny zakwaterowania w Kijowie lub na Ukrainie są często kuszące. Zakwaterowanie w hotelu można zarezerwować już od 20 PLN (5 euro) za noc. W Kijowie znajdziesz super luksusowe hotele o światowych nazwach, ale także bardzo proste i tanie apartamenty. Ich ceny możesz sprawdzić na stronie Flipo. Ceny i położenie zakwaterowania możecie sprawdzić sobie i zarezerwować zakwaterowanie bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli zdecydujecie się zwiedzać Ukrainę samochodem, polecamy Wam wypożyczenie pojazdu już przy lotnisku. Ceny rezerwacji samochodów możecie sprawdzić oraz porównać na Flipo, w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas na Ukrainie

Na Ukrainie jest o godzinę więcej, niż w Polsce.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Ukrainę

Ukraina nie wymaga do wstępu na teren kraju, żadnych dodatkowych szczepień. Wystarczy jedynie sprawdzić aktualność szczepień obowiązujących w Polsce. W kraju poleca się picie wody butelkowanej, ponieważ woda z kranu ma dość niską jakość. Podobnie jest z wodą przegotowaną.

Miejsca, które warto zobaczyć w Odessie

10 ciekawostek i faktów o Ukrainie

1
Z powierzchnią 603 628 km2, Ukraina jest największym krajem w Europie.
2
Na Ukrainie znajduje się również pierwszy uniwersytet założony w Europie Wschodniej.
3
Ukraina ma około 150 szkół wyższych i uniwersytetów, z których najważniejsze znajdują się w Kijowie, Lwowie i Charkowie.
4
Stacja kijowskiego metra – Arsenalnaya, jest najgłębsza na świecie i sięga do głębokości 105 metrów.
5
Ukraińcy noszą obrączkę na prawych rękach.
6
Ukraina może pochwalić się pierwszą na świecie konstytucją.
7
Ukraińcy są czwartym najlepiej wykształconym narodem na świecie.
8
W stolicy – Kijowie, znajduje się ponad 25 ogromnych świątyń oraz kościołów.
9
Na Ukrainie znajduje się jeden z najmniejszych i najpiękniejszych zamków w Europie, tak zwane „Jaskółcze Gniazdo”.
10
Ponad 70% obywateli Ukrainy nigdy nie było za granicą.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)