Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Nowa Zelandia

Oferty lotów do Nowej Zelandii

Ciekawostki o Nowej Zelandii

Kiedy słyszy się o Nowej Zelandii, na myśl przychodzi nam przede wszystkim dziewicza przyroda, lasy deszczowe, źródła termalne i wspaniałe krajobrazy. Ale zanim wybierzecie się podziwiać naturę, dajcie szansę Auckland. 50 lat temu miasto to było sennym, niemal wiejskim miasteczkiem, ale w ciągu ostatnich dziesięcioleci szybko się rozwijało.

Jeśli chcecie zobaczyć najlepszy widok na miasto, będzie to z pewnością widok z lotu ptaka, z 300-metrowej wieży Sky Tower, która jest tutaj miejską ikoną. Zobaczysz nie tylko nowoczesne miasto, ale także jego piękne otoczenie - nadmorskie zatoki i porty oraz wygasłe wulkany, których jest około 40 w rejonie Auckland. Dlatego Auckland jest czasem nazywane „miastem żagli”.

Nie tylko nurkowie mogą zobaczyć podwodny świat - w morskim świecie Kelly Tarlton, przejdziesz przez szklany podwodny tunel, nie mocząc się w wodzie. Co roku odbywa się tutaj słynny na całym świecie Festiwal Pacifica, na którym są obecne różne kultury i ludy Pacyfiku, a także ich kuchnia i tradycje, w wielkim parku miejskim.

Niedaleko Auckland znajduje się miasto Rotorua, które jest centrum Maorysów - pierwotnych mieszkańców Nowej Zelandii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ekscytującej kulturze Maorysów i różnych atrakcjach historii narodu, nie przegap Muzeum Auckland, które jest perełką Nowej Zelandii.

Polecamy Wam sprawdzić specjalne pakiety lotów do kilku destynacji w jednym pakiecie Multicity. Chcesz zobaczyć jednocześnie Sydney, Auckland oraz Christchurch? Polecamy bilety multicity Kangury, hobbici i Długa Biała Chmura. Jeśli wolicie wybrać się do dwóch miejsc, to polecamy multicity Kraina wulkanów i gejzerów oraz wyspy „w środku niczego”, dzięki któremu wybierzecie się do Auckland oraz Rarotongi. Napiszcie do nas, a nasi agenci przygotują dla Was specjalną ofertę.
SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Nowej Zelandii

Auckland

Gdy ktoś powie słowo „kiwi”, większość ludzi oczami wyobraźni widzi włochaty brązowy owoc, zielony w środku. Potem być może milutkiego ptaszka ze śmiesznym, długim dziobem. Mniejszość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że słowo to używane jest również do nazywania obywateli Nowej Zelandii. Nie martwcie się, nie jest ono obraźliwe. Nowozelandczycy uważają ptaszka kiwi za swój symbol, a sami siebie dumnie nazywają „kiwioy”. Jak widać „kiwioye” mają dobre poczucie humoru, a na dodatek są niesamowicie przyjacielscy. Nic dziwnego, w końcu żyją oni na końcu świata.

Nowa Zelandia jest przyjaznym i gościnnym krajem. Wspaniałych ludzi znajdziecie tutaj dosłownie wszędzie. Nie pomińcie festiwalu chińskich lampionów, albo przespacerujcie się na północ do Devonport, który także jest atrakcją turystyczną.

Auckland jest bardzo często bramą wstępu podróżujących do Nowej Zelandii, jednak rzadko jest docelową destynacją. Turyści i odwiedzający zmierzają za okazami przyrody obydwu wysp, a miasta w większości są z dala od ruchu turystycznego. Choć Auckland nie jest stolicą Nowej Zelandii, jest głównym punktem na mapie Nowej Zelandii, portów lotniczych. Z liczbą 1,5 mln obywateli zajmuje obszar dwa razy większy od Londynu.

Większość ludzi podróżuje jednak do Nowej Zelandii z powodu pięknych scenerii przyrody, ale również dlatego, że w Nowej Zelandii znajdziecie wszystko. Miasta z wielkimi wieżowcami, doskonale barwną przyrodę, nietknięte przez człowieka zielone pagórki (dokładnie takie jak w filmie Władca Pierścieni), stoki narciarskie, ale również morze i ocean, cokolwiek sobie wymarzycie.

Auckland i Nowa Zelandia są w oczach Polskich turystów destynacją marzeń. Stają się one coraz bardziej popularne. Tanie bilety do Nowej Zelandii są w ofertach linii lotniczych dosyć rzadko, ale jest możliwość znalezienia tanich biletów do tych destynacji z lotniska w Warszawie lub z lotnisk u naszych sąsiadów w Pradze, Berlinie, czy też w troszkę bardziej odległym Wiedniu lub Londynie. Czas lotu do Nowej Zelandii średnio wynosi około 25 godzin, najczęściej z dwiema przesiadkami, choć jest możliwość, aby dolecieć do Nowej Zelandii z jedną przesiadką.

Sprawdźcie także specjalne pakiety lotów do kilku destynacji w jednym pakiecie Multicity. Chcesz zobaczyć jednocześnie Sydney, Auckland oraz Christchurch? Polecamy bilety multicity Kangury, hobbici i Długa Biała Chmura. Jeśli wolicie wybrać się do dwóch miejsc, to polecamy multicity Kraina wulkanów i gejzerów oraz wyspy „w środku niczego”, dzięki któremu wybierzecie się do Auckland oraz Rarotongi. Napiszcie do nas, a nasi agenci przygotują dla Was specjalną ofertę.

Wellington
Wellington jest stolicą i głównym portem Nowej Zelandii. Znajduje się na południowo-zachodnim krańcu Wyspy Północnej, w Cieśninie Cooka. Jest najbardziej wysuniętą na południe stolicą świata. Jej populacja wynosi około 180 000 obywateli, a wraz z okolicznymi miastami - Lower Hutt, Upper Hutt i Porirua, jest trzecią co do wielkości aglomeracją w Nowej Zelandii, z całkowitą liczbą mieszkańców wynoszącą około 386 000.

 
W Wellington rezydują najwyższe instytucje państwowe Nowej Zelandii takie jak parlament lub sąd najwyższy.

 
Populacja Wellington składa się w dużej mierze z Europejczyków, chociaż wielu reprezentantów mają w tym mieście również Azjaci. Liczba rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii - Maorysów, jest znacznie niższa, od liczby osób, które przybyły do Nowej Zelandii.

 
Międzynarodowe lotnisko w Wellington przewozi ponad 5 milionów pasażerów rocznie. Tanie loty do Wellington nie są łatwe do zdobycia z naszego kraju. Dzięki dwóm transferom, możesz dotrzeć do Wellington liniami lotniczymi takimi jak Emirates, British Airways oraz Qatar Airways. Na próżno szukalibyście z naszych stron bezpośredniego lotu do Wellington. Zazwyczaj potrzebne są dwie lub trzy przesiadki z Europy, by dotrzeć do Nowej Zelandii.
Christchurch
Christchurch to największe miasto południowego wybrzeża Nowej Zelandii. Obecnie w mieście mieszka ponad 360 000 mieszkańców.

 
Christchurch jest często określane jako najbardziej angielskie miasto w kraju. I rzeczywiście jest powód, aby tak je nazywać. Łatwo dostrzec tutaj angielskie ślady w architekturze, nazwach ulic oraz oczywiście w nazwie samego miasta. Katedra miejska jest również zbudowana w stylu angielskim.

 
Około 10 lat temu miasto dotknęło niszczycielskie trzęsienie ziemi, ale metropolia bardzo szybko się odbudowała.

 
W mieście znajduje się wiele interesujących galerii, parków, ale w pobliżu są także piękne plaże, które oferują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.

 
Tanie loty do Christchurch rzadko pojawiają się w ofercie linii lotniczych z naszego kraju. Podczas lotów konieczna jest przesiadka 2 lub 3 razy. Jednak ważne jest, aby latać wygodnie do Nowej Zelandii. Dlatego warto jest wybrać jedną z linii lotniczych, takich jak Emirates lub Qatar Airways, a w obrębie Nowej Zelandii wybierać loty krajowe.

Sprawdźcie także specjalne pakiety lotów do kilku destynacji w jednym pakiecie Multicity. Chcesz zobaczyć jednocześnie Sydney, Auckland oraz Christchurch? Polecamy bilety multicity Kangury, hobbici i Długa Biała Chmura. Napiszcie do nas, a nasi agenci przygotują dla Was specjalną ofertę.
Queenstown
Na północno-wschodnim brzegu lodowcowego jeziora Wakatipu położone jest atrakcyjne miasto Queenstown, które zostało tak nazwane na cześć brytyjskiej królowej Wiktorii. Przez dziesięciolecia to senne miasteczko przeistoczyło się w centrum sportów adrenalinowych i jest dziś wiodącym ośrodkiem turystycznym.

 
W Queenstown poczujecie się tak, jakby to w tym miejscu powstał termin „turystyka”. Gospodarze są bardzo przyjaźni dla turystów, z pewnością będziecie się z nimi dobrze bawić.

 
Polecamy Wam lot helikopterem, podczas którego zobaczycie niesamowite miejsca i podczas podróży wylądujecie na lodowcu. Queenstown jest piękne, interesujące i całkowicie różni się od innych miast w Nowej Zelandii.

 
Tanie loty do Queenstown z naszego kraju są prawie niemożliwe do zdobycia. Nie ma bezpośredniego lotu do Queenstown, ale możecie za to zakupić z łatwością lot z jednym lub dwoma transferami do Nowej Zelandii plus lot krajowy do Queenstown. Tanie loty do Nowej Zelandii można kupić z liniami lotniczymi takimi jak Qatar Airways, Emirates lub British Airways.

Przydatne info o Nowej Zelandii

Wiza do Nowej Zelandii

Obywatele Polski mogą skorzystać z ruchu bezwizowego, jeżeli przyjeżdżają do Nowej Zelandii w celach turystycznych, na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Ruch bezwizowy nie dotyczy przyjazdów w celu podjęcia pracy, studiów wyższych i na pobyt stały.

Przyjeżdżający powinni posiadać paszport, aktualny przez co najmniej 3 miesiące dłuższej od daty planowanego opuszczenia Nowej Zelandii oraz dokumenty potwierdzające deklarowany charakter pobytu i zamiar opuszczenia kraju w odpowiednim terminie – bilet lotniczy, bilet powrotny. Należy posiadać również środki finansowe na zaplanowany okres pobytu w kwocie 1000 NZD na osobę na każdy miesiąc lub 400 NZD na osobę na miesiąc, w przypadku gdy zostały opłacone koszty pobytu (udokumentowane). Szczegółowe informacje wjazdowe znajdują się tutaj: www.immigration.govt.nz.

Pogoda w Nowej Zelandii

Wiosna trwa od września do listopada, a temperatury wahają się w naprawdę dużej rozpiętości. Noce mogą być mroźne, a dni bardzo ciepłe i słoneczne. Wiosna jest idealną porą na wybranie się na rafting, poziomy rzek są wtedy bardzo wysokie. Lato zaczyna się w grudniu, a kończy się w lutym. Temperatury w lecie wynoszą około 30 stopni, a słońce świeci wtedy naprawdę mocno. Ten okres jest wtedy doskonały na jakiekolwiek outdoorowe aktywności, takie jak kąpiele na świeżym powietrzu, czy też surfowanie.

Jesień oferuje relatywnie wysokie temperatury podczas dnia oraz dużą ilość dni słonecznych. Rano temperatury są tutaj dość niskie, przykładowo na północnej części wyspy, do kwietnia możecie korzystać z kąpieli bez problemów. Zima zaczyna się już w czerwcu, a kończy się w sierpniu. Temperatury są więc dużo niższe, oczywiście w zależności od regionu. W Auckland w tym czasie pojawiają się opady deszczu, a w Otago bardzo często – opady śniegu. Zimowe miesiące są idealne do odwiedzin Alp Południowych oraz lodowców, z powodu mniejszej ilości opadów deszczu. Można tutaj uprawiać sporty zimowe.

Ceny w Nowej Zelandii

Lokalną walutą jest dolar nowozelandzki, który nosi oznaczenie $ lub NZ $, aby odróżnić go od innych dolarów. Najczęściej jednak napotkasz międzynarodowy kod NZD. 1 NZ $ dzieli się na 100 centów. W obiegu jest 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 dolary. Banknoty istnieją w kwotach 5, 10, 20, 50 i 100 USD.

Dolary nowozelandzkie wymienicie bez problemu również w Polsce. Jednak nie w każdym punkcie wymiany walut. Kolejną opcją jest przywiezienie do Nowej Zelandii dolarów amerykańskich, a następnie wymiana pieniędzy na dolary nowozelandzkie na lotnisku lub w kantorze w mieście lub obszarze turystycznym.

Płatności kartą i wypłata pieniędzy z bankomatu są dostępne wszędzie. Płacić bezgotówkowo możecie w restauracjach, supermarketach, hotelach oraz na stacjach benzynowych. Karty Visa oraz MasterCard są akceptowane w praktycznie każdym miejscu. Bankomaty znajdują się również w mniejszych miejscowościach, ale pomimo tego lepiej jest mieć pewną ilość gotówki na zapas i „w razie czego”.

Szukacie hotelu lub apartamentu w Auckland? Im bliżej do centrum, tym oczywiście cena jest wyższa. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić, a rezerwację wykonać na Flipo w zakładce Hotele.

Polecamy również możliwość wypożyczenia auta bezpośrednio na lotnisku, które możecie wybrać i zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Nowej Zelandii

Nowa Zelandia nie oczekuje od przyjezdnych żadnych dodatkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju poważną chorobą jest minimalne. Wystarczy jedynie przypilnować aktualności szczepień, które są obowiązkowe w naszym kraju.

Aktualny czas w Nowej Zelandii

W Auckland jest o 11 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć w Nowej Zelandii

10 ciekawostek i faktów o Nowej Zelandii

1
Nowa Zelandia jest państwem z najniższym poziomem korupcji na świecie.
2
Z żadnego miasta na wyspie nie jest do wybrzeża dalej niż 128 kilometrów.
3
W Nowej Zelandii języki urzędowe są 3 – angielski, maoryski i nowozelandzki język migowy.
4
Nowa Zelandia jest pierwszym krajem na świecie, w którym kobiety zyskały prawo do uczestniczenia w wyborach. Było to w roku 1893.
5
Kręcenie Władcy Pierścieni przyniosło ponad 200 milionów dolarów gospodarce Nowej Zelandii. Rząd nawet tymczasowo utworzył Ministerstwo Władcy Pierścieni, aby nadzorować wszystkie dochody.
6
Region Hawkes Bay ma najdłuższą nazwę miasta na świecie –Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu.
7
Wellington jest najbardziej umiejscowioną na południu stolicą na świecie.
8
W kraju nie żyją żadne gady.
9
Co trzecia rodzina w Auckland posiada swoją łódź.
10
Ponad jedna trzecia terytorium została uznana za park narodowy. Może dlatego w Nowej Zelandii jest znacznie więcej zwierząt niż ludzi.
Czy ten artykuł jest pomocny?