Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Auckland

Oferty lotów do Auckland

Ciekawostki o Auckland

Gdy ktoś powie słowo „kiwi”, większość ludzi oczami wyobraźni widzi włochaty brązowy owoc, zielony w środku. Potem być może milutkiego ptaszka ze śmiesznym, długim dziobem. Mniejszość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że słowo to używane jest również do nazywania obywateli Nowej Zelandii. Nie martwcie się, nie jest ono obraźliwe. Nowozelandczycy uważają ptaszka kiwi za swój symbol, a sami siebie dumnie nazywają „kiwioy”. Jak widać „kiwioye” mają dobre poczucie humoru, a na dodatek są niesamowicie przyjacielscy. Nic dziwnego, w końcu żyją oni na końcu świata.

Nowa Zelandia jest przyjaznym i gościnnym krajem. Wspaniałych ludzi znajdziecie tutaj dosłownie wszędzie. Nie pomińcie festiwalu chińskich lampionów, albo przespacerujcie się na północ do Devonport, który także jest atrakcją turystyczną.

Auckland jest bardzo często bramą wstępu podróżujących do Nowej Zelandii, jednak rzadko jest docelową destynacją. Turyści i odwiedzający zmierzają za okazami przyrody obydwu wysp, a miasta w większości są z dala od ruchu turystycznego. Choć Auckland nie jest stolicą Nowej Zelandii, jest głównym punktem na mapie Nowej Zelandii, portów lotniczych. Z liczbą 1,5 mln obywateli zajmuje obszar dwa razy większy od Londynu.

Większość ludzi podróżuje jednak do Nowej Zelandii z powodu pięknych scenerii przyrody, ale również dlatego, że w Nowej Zelandii znajdziecie wszystko. Miasta z wielkimi wieżowcami, doskonale barwną przyrodę, nietknięte przez człowieka zielone pagórki (dokładnie takie jak w filmie Władca Pierścieni), stoki narciarskie, ale również morze i ocean, cokolwiek sobie wymarzycie.

Auckland i Nowa Zelandia są w oczach Polskich turystów destynacją marzeń. Stają się one coraz bardziej popularne. Tanie bilety do Nowej Zelandii są w ofertach linii lotniczych dosyć rzadko, ale jest możliwość znalezienia tanich biletów do tych destynacji z lotniska w Warszawie lub z lotnisk u naszych sąsiadów w Pradze, Berlinie, czy też w troszkę bardziej odległym Wiedniu lub Londynie. Czas lotu do Nowej Zelandii średnio wynosi około 25 godzin, najczęściej z dwiema przesiadkami, choć jest możliwość, aby dolecieć do Nowej Zelandii z jedną przesiadką.

Sprawdźcie także specjalne pakiety lotów do kilku destynacji w jednym pakiecie Multicity. Chcesz zobaczyć jednocześnie Sydney, Auckland oraz Christchurch? Polecamy bilety multicity Kangury, hobbici i Długa Biała Chmura. Jeśli wolicie wybrać się do dwóch miejsc, to polecamy multicity Kraina wulkanów i gejzerów oraz wyspy „w środku niczego”, dzięki któremu wybierzecie się do Auckland oraz Rarotongi. Napiszcie do nas, a nasi agenci przygotują dla Was specjalną ofertę.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Nowej Zelandii

Wiza do Nowej Zelandii

Obywatele Polski mogą skorzystać z ruchu bezwizowego, jeżeli przyjeżdżają do Nowej Zelandii w celach turystycznych, na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Ruch bezwizowy nie dotyczy przyjazdów w celu podjęcia pracy, studiów wyższych i na pobyt stały.

Przyjeżdżający powinni posiadać paszport, aktualny przez co najmniej 3 miesiące dłuższej od daty planowanego opuszczenia Nowej Zelandii oraz dokumenty potwierdzające deklarowany charakter pobytu i zamiar opuszczenia kraju w odpowiednim terminie – bilet lotniczy, bilet powrotny. Należy posiadać również środki finansowe na zaplanowany okres pobytu w kwocie 1000 NZD na osobę na każdy miesiąc lub 400 NZD na osobę na miesiąc, w przypadku gdy zostały opłacone koszty pobytu (udokumentowane). Szczegółowe informacje wjazdowe znajdują się tutaj: www.immigration.govt.nz.

Pogoda w Nowej Zelandii

Wiosna trwa od września do listopada, a temperatury wahają się w naprawdę dużej rozpiętości. Noce mogą być mroźne, a dni bardzo ciepłe i słoneczne. Wiosna jest idealną porą na wybranie się na rafting, poziomy rzek są wtedy bardzo wysokie. Lato zaczyna się w grudniu, a kończy się w lutym. Temperatury w lecie wynoszą około 30 stopni, a słońce świeci wtedy naprawdę mocno. Ten okres jest wtedy doskonały na jakiekolwiek outdoorowe aktywności, takie jak kąpiele na świeżym powietrzu, czy też surfowanie.

Jesień oferuje relatywnie wysokie temperatury podczas dnia oraz dużą ilość dni słonecznych. Rano temperatury są tutaj dość niskie, przykładowo na północnej części wyspy, do kwietnia możecie korzystać z kąpieli bez problemów. Zima zaczyna się już w czerwcu, a kończy się w sierpniu. Temperatury są więc dużo niższe, oczywiście w zależności od regionu. W Auckland w tym czasie pojawiają się opady deszczu, a w Otago bardzo często – opady śniegu. Zimowe miesiące są idealne do odwiedzin Alp Południowych oraz lodowców, z powodu mniejszej ilości opadów deszczu. Można tutaj uprawiać sporty zimowe.

Ceny w Nowej Zelandii

Lokalną walutą jest dolar nowozelandzki, który nosi oznaczenie $ lub NZ $, aby odróżnić go od innych dolarów. Najczęściej jednak napotkasz międzynarodowy kod NZD. 1 NZ $ dzieli się na 100 centów. W obiegu jest 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 dolary. Banknoty istnieją w kwotach 5, 10, 20, 50 i 100 USD.

Dolary nowozelandzkie wymienicie bez problemu również w Polsce. Jednak nie w każdym punkcie wymiany walut. Kolejną opcją jest przywiezienie do Nowej Zelandii dolarów amerykańskich, a następnie wymiana pieniędzy na dolary nowozelandzkie na lotnisku lub w kantorze w mieście lub obszarze turystycznym.

Płatności kartą i wypłata pieniędzy z bankomatu są dostępne wszędzie. Płacić bezgotówkowo możecie w restauracjach, supermarketach, hotelach oraz na stacjach benzynowych. Karty Visa oraz MasterCard są akceptowane w praktycznie każdym miejscu. Bankomaty znajdują się również w mniejszych miejscowościach, ale pomimo tego lepiej jest mieć pewną ilość gotówki na zapas i „w razie czego”.

Szukacie hotelu lub apartamentu w Auckland? Im bliżej do centrum, tym oczywiście cena jest wyższa. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić, a rezerwację wykonać na Flipo w zakładce Hotele.

Polecamy również możliwość wypożyczenia auta bezpośrednio na lotnisku, które możecie wybrać i zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Nowej Zelandii

Nowa Zelandia nie oczekuje od przyjezdnych żadnych dodatkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju poważną chorobą jest minimalne. Wystarczy jedynie przypilnować aktualności szczepień, które są obowiązkowe w naszym kraju.

Aktualny czas w Nowej Zelandii

W Auckland jest o 11 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć w Nowej Zelandii

10 ciekawostek i faktów o Nowej Zelandii

1
Nowa Zelandia jest państwem z najniższym poziomem korupcji na świecie.
2
Z żadnego miasta na wyspie nie jest do wybrzeża dalej niż 128 kilometrów.
3
W Nowej Zelandii języki urzędowe są 3 – angielski, maoryski i nowozelandzki język migowy.
4
Nowa Zelandia jest pierwszym krajem na świecie, w którym kobiety zyskały prawo do uczestniczenia w wyborach. Było to w roku 1893.
5
Kręcenie Władcy Pierścieni przyniosło ponad 200 milionów dolarów gospodarce Nowej Zelandii. Rząd nawet tymczasowo utworzył Ministerstwo Władcy Pierścieni, aby nadzorować wszystkie dochody.
6
Region Hawkes Bay ma najdłuższą nazwę miasta na świecie –Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu.
7
Wellington jest najbardziej umiejscowioną na południu stolicą na świecie.
8
W kraju nie żyją żadne gady.
9
Co trzecia rodzina w Auckland posiada swoją łódź.
10
Ponad jedna trzecia terytorium została uznana za park narodowy. Może dlatego w Nowej Zelandii jest znacznie więcej zwierząt niż ludzi.
Czy ten artykuł jest pomocny?