Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Irlandia

Oferty lotów do Irlandii

Ciekawostki o Irlandii

Czy wiesz, że po drugiej stronie tęczy zakopany jest skarb pełen złota? Przynajmniej tak właśnie jest w Irlandii, w której strzegą go krasnoludki. Ci mali ludzie w zieleni większość swojego czasu spędzają na wykonywaniu butów, a w wolnych chwilach wymyślają różnorakie psoty. Jeśli chcesz zdobyć skarb, musisz wykazać się większym rozumem niż oni i jakoś ich przechytrzyć, na przykład zaproponować kufel piwa, którego nigdy nie odmówią.

Irlandczykom nie musisz tego wyjaśniać dwa razy, oni najlepiej wiedzą jak to zrobić. To naród znany na całym świecie ze swoich dowcipów i dobrego poczucia humoru, pomimo często występujących opadów na tej wiecznie zielonej wyspie. Niezaprzeczalnie, Irlandia jest miejscem, które warto zobaczyć na własne oczy, i to nie tylko ze względu na jej mieszkańców - ale także na taniec irlandzki, piwo Guinness, U2 i wiele innych.

Tanie loty do Irlandii można zarezerwować z Warszawy, Bydgoszczy, Wiednia, Budapesztu i Bratysławy. Przewoźnicy Ryanair i Aer Lingus zapewniają bezpośrednie loty do Dublina. Lot do Dublina zajmuje około 3 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Irlandii

Dublin

Na wybrzeżu Zatoki Dublińskiej w pobliżu Gór Wicklowznajduje się stolica zielonej wyspy - Dublin. Mała metropolia o doskonałej reputacji.

Dublin i jego wiecznie żartujący mieszkańcy, znani są na całym świecie z hedonizmu, swobodnej atmosfery, ogromnej historii, kultury i sztuki. Irlandczyk powiedziałby, że panuje tu wieczna "craic" (zabawa).

Może dzięki świetnej muzyce granej na żywo w barze Temple w dzielnicy Bonvivan, może piwo Guinness płynące strumieniami... Jest naprawdę wiele powodów. Nic dziwnego, że Lonely Planet umieścił go na liście 10 najlepszych miast do odwiedzenia na świecie. W stolicy szmaragdowej wyspy nocą, z pewnością nie można się nudzić.

Dublin jest niezwykle popularny również wśród naszych rodaków. Tanie loty do Dublina kupisz już z Warszawy, skąd bezpośrednio lata Ryanair. Lot trwa ok. 3 godziny. Ryanair lata bezpośrednio do Dublina również z Bratysławy, Budapesztu i Pragi. Z Wiednia do Dublina możesz polecieć bezpośrednio liniami Air Lingus lub zwykłym transferem Austrian Airlines czy SWISS International Airlines. Najczęściej odwiedzanym lotniskiem w Dublinie jest lotnisko Dublin (DUB).

Cork

Cork jest drugim co do wielkości miastem w Irlandii, z około 120 000 mieszkańców i jest bardzo przyjemną metropolią w głębokiej zatoce. Cork leży przy ujściu rzeki Lee i jest uznawane za centrum kulturowe południowej części wyspy. Od czasów starożytnych znajdowały się tam ważne porty.

Cork na pewno oczaruje turystów podczas spaceru średniowiecznymi ulicami. Wystarczy długi weekend, by na spokojnie poznać to miasto. Zalecamy odwiedzenie typowych irlandzkich pubów oraz starego miasta portowego.

Z Polski łatwo można znaleźć tanie bilety lotnicze do Cork. Tanie bezpośrednie loty do Cork można można zakupić liniami lotniczymi Ryanair z Poznania, Wrocławia, Katowic oraz z Gdańska. Bezpośredni lot do Cork z niskobudżetowym przewoźnikiem Ryanair trwa 2 godziny i 45 minut. Do drugiej największej metropolii w Irlandii można podróżować z jedną przesiadką liniami lotniczymi KLM Royal Dutch Airlines lub British Airways.

Przydatne info o Irlandii

Dokumenty podróżne do Irlandii

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Irlandii jest paszport bądź dowód osobisty. Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą mieć miejsce jedynie w przypadkach zagrażających polityce bezpieczeństwa państwa i zdrowiu publicznemu. W przypadku pobytu nieprzekraczającego trzech miesięcy obywatele UE uzyskują prawo pobytu w innym państwie członkowskim bez żadnych dodatkowych warunków i formalności poza koniecznością posiadania ważnego dowodu osobistego bądź paszportu.

Pogoda w Irlandii

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 16°C, podczas którego maksymalna temperatura może osiągnąć 19°C. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń ze średnią temperaturą 5°C. Kiedy więc należy się wybrać na wakacje do Irlandii? Idealny czas to okres od maja do czerwca oraz wrzesień. W tym okresie temperatury sięgają 15-17°C, a opady są znacznie mniejsze niż w podczas innych miesięcy. Warto jest jednak zabrać ze sobą parasol.

Ceny w Irlandii

Walutą narodową w Irlandii jest euro, więc przed podróżą należy wymienić pieniądze.

Szukasz hotelu w Irlandii? Ceny zakwaterowania oraz odległość od centrum możesz sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio przez Flipo - Hotele.

Prowadzenie pojazdów w większych miastach jest mniej wymagające niż w innych miastach europejskich. Unikaj jednak porannych i wieczornych godzin szczytu. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne zwiedzanie Irlandii samochodem, zalecamy wypożyczenie auta na lotnisku. Samochód można zarezerwować bezpośrednio przez Flipo Samochody, gdzie macie możliwość porównania cen, wyboru i rezerwacji aut do dyspozycji w czasie Waszych wakacji.

Aktualny czas w Irlandii

W Irlandii jest o godzinę wcześniej niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Dublinie

10 ciekawostek i faktów o Irlandii

1
Więcej Irlandczyków mieszka za granicą, niż w samej Irlandii.
2
Pierwsi ludzie zawitali do Irlandii już w roku 12 800 p.n.e.
3
Chociaż piwo Guinness pochodzi z Irlandii, jest najczęściej spożywane w afrykańskiej Nigerii.
4
W Dublinie jest jeden pub na każdych 100 mieszkańców.
5
Wiele irlandzkich imion zaczyna się od przyimka „Mac”, co oznacza „Syn” lub „O”, co oznacza „Dziecko”.
6
Irlandia jest jednym z niewielu krajów, w którym nie występują węże.
7
Mniej niż 10% osób mówi dziś językiem oryginalnym (iryjskim). W Irlandii iryjski jest językiem obowiązkowym w szkołach, nazwy przystanków autobusowych także są zapisane w narodowym języku.
8
Aby uzyskać obywatelstwo irlandzkie, wystarczy, że jeden z twoich dziadków był Irlandczykiem.
9
Najstarszy bar w Europie (i na świecie) znajduje się w Irlandii, nazywa się Sean's Bar.
10
W zamian za oddanie krwi w Irlandii otrzymasz szklankę piwa.
Czy ten artykuł jest pomocny?