Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Dublin

Oferty lotów do Dublina

Ciekawostki o Dublinie

Na wybrzeżu Zatoki Dublińskiej w pobliżu Gór Wicklowznajduje się stolica zielonej wyspy - Dublin. Mała metropolia o doskonałej reputacji.

Dublin i jego wiecznie żartujący mieszkańcy, znani są na całym świecie z hedonizmu, swobodnej atmosfery, ogromnej historii, kultury i sztuki. Irlandczyk powiedziałby, że panuje tu wieczna "craic" (zabawa).

Może dzięki świetnej muzyce granej na żywo w barze Temple w dzielnicy Bonvivan, może piwo Guinness płynące strumieniami... Jest naprawdę wiele powodów. Nic dziwnego, że Lonely Planet umieścił go na liście 10 najlepszych miast do odwiedzenia na świecie. W stolicy szmaragdowej wyspy nocą, z pewnością nie można się nudzić.

Dublin jest niezwykle popularny również wśród naszych rodaków. Tanie loty do Dublina kupisz już z Warszawy, skąd bezpośrednio lata Ryanair. Lot trwa ok. 3 godziny. Ryanair lata bezpośrednio do Dublina również z Bratysławy, Budapesztu i Pragi. Z Wiednia do Dublina możesz polecieć bezpośrednio liniami Air Lingus lub zwykłym transferem Austrian Airlines czy SWISS International Airlines. Najczęściej odwiedzanym lotniskiem w Dublinie jest lotnisko Dublin (DUB).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Dublinie

Dokumenty podróżne do Irlandii

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Irlandii jest paszport bądź dowód osobisty. Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą mieć miejsce jedynie w przypadkach zagrażających polityce bezpieczeństwa państwa i zdrowiu publicznemu. W przypadku pobytu nieprzekraczającego trzech miesięcy obywatele UE uzyskują prawo pobytu w innym państwie członkowskim bez żadnych dodatkowych warunków i formalności poza koniecznością posiadania ważnego dowodu osobistego bądź paszportu.

Pogoda w Dublinie

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 16°C, podczas którego maksymalna temperatura może osiągnąć 19°C. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń ze średnią temperaturą 5°C.

Kiedy więc należy się wybrać na wakacje do Dublina? W czasie lata ulice miasta są przepełnione turystami, co odzwierciedla się na cenach. Idealny czas na wakacje w Dublinie to okres od maja do czerwca oraz wrzesień. W tym okresie temperatury sięgają 15-17°C, a opady są znacznie mniejsze niż w podczas innych miesięcy. Warto jest jednak zabrać ze sobą parasol.

Ceny w Dubline

Walutą narodową jest euro, więc przed podróżą należy wymienić pieniądze.

Szukasz hotelu w Dublinie? Im bliżej atrakcji w centrum miasta, takich jak na przykład Trinity College, tym droższe zakwaterowanie. Ceny zakwaterowania oraz odległość od centrum możesz sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio przez Flipo - Hotele.

Całe centrum miasta można zwiedzić pieszo. Jeśli jednak chcesz odwiedzić bardziej odległe atrakcje, możesz poruszać się miejskimi środkami transportu. Transport publiczny składa się z sieci autobusów, pociągów LUAS kursujących na dwóch głównych liniach oraz pociągów DART, które podążają wzdłuż wybrzeża Zatoki Dublińskiej i są idealnym środkiem transportu po peryferiach Dublina.


Taksówki w mieście należą do droższych w Europie. Jazda samochodem w Dublinie jest mniej wymagająca, niż w innych stolicach europejskich. Unikaj jednak porannych i wieczornych godzin szczytu. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne zwiedzanie Irlandii samochodem, zalecamy wynajęcie go na lotnisku. Można go zarezerwować bezpośrednio przez Flipo Samochody, gdzie macie możliwość porównania cen, wyboru i rezerwacji aut do dyspozycji w czasie Waszych wakacji.

Aktualny czas w Dublinie

W Dublinie jest o godzinę wcześniej niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Dublinie

10 ciekawostek o Dublinie

1
Dublin został założony przez Wikingów w IX wieku.
2
Dublin ma najmłodszą populację w Europie. Około 50% populacji ma mniej niż 25 lat.
3
Irlandia doświadczyła sporych zmian gospodarczych w ciągu ostatnich 20 lat. W latach 1995-2008 kraj rozszerzył się i zyskał przydomek Tygrysa Celtyckiego. Następnie w Irlandię uderzył światowy kryzys finansowy, a ekonomia znalazła się w głębokiej recesji, z której powoli się otrząsnęła.
4
Święty Walenty, patron wszystkich kochanków, pochowany jest w Dublinie, w Whitefriar Street Church.
5
Dublin ma około 1,2 miliona mieszkańców, co czyni go największym miastem na wyspie.
6
Słynny Uniwersytet w Dublinie - Trinity College, ma wielu wybitnych absolwentów, takich jak Oscar Wilde (Portret Doriana Graya), Jonathan Swift (Podróże Guliwera) i Bram Stoker (Drakula).
7
W Dublinie każdego dnia produkuje się ponad 10 milionów szklanek piwa Guinness.
8
Wielu znanych muzyków pochodzi z Dublina, takich jak Dubliners, Sinead O'Connor i U2.
9
Dublin lub „Dubh Linn” dosłownie oznacza „czarny staw”.
10
W Dublinie znajdziesz Phoenix Park, który jest jednym z największych parków miejskich w Europie. Obejmuje aż 707 hektarów.
Czy ten artykuł jest pomocny?