Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Cork

Oferty lotów do Miasta Korek

Ciekawostki o Mieście Korek

Cork jest drugim co do wielkości miastem w Irlandii, z około 120 000 mieszkańców i jest bardzo przyjemną metropolią w głębokiej zatoce. Cork leży przy ujściu rzeki Lee i jest uznawane za centrum kulturowe południowej części wyspy. Od czasów starożytnych znajdowały się tam ważne porty.

Cork na pewno oczaruje turystów podczas spaceru średniowiecznymi ulicami. Wystarczy długi weekend, by na spokojnie poznać to miasto. Zalecamy odwiedzenie typowych irlandzkich pubów oraz starego miasta portowego.

Z Polski łatwo można znaleźć tanie bilety lotnicze do Cork. Tanie bezpośrednie loty do Cork można można zakupić liniami lotniczymi Ryanair z Poznania, Wrocławia, Katowic oraz z Gdańska. Bezpośredni lot do Cork z niskobudżetowym przewoźnikiem Ryanair trwa 2 godziny i 45 minut. Do drugiej największej metropolii w Irlandii można podróżować z jedną przesiadką liniami lotniczymi KLM Royal Dutch Airlines lub British Airways.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Irlandii

Dokumenty podróżne do Irlandii

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Irlandii jest paszport bądź dowód osobisty. Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą mieć miejsce jedynie w przypadkach zagrażających polityce bezpieczeństwa państwa i zdrowiu publicznemu. W przypadku pobytu nieprzekraczającego trzech miesięcy obywatele UE uzyskują prawo pobytu w innym państwie członkowskim bez żadnych dodatkowych warunków i formalności poza koniecznością posiadania ważnego dowodu osobistego bądź paszportu.

Pogoda w Irlandii

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 16°C, podczas którego maksymalna temperatura może osiągnąć 19°C. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń ze średnią temperaturą 5°C. Kiedy więc należy się wybrać na wakacje do Irlandii? Idealny czas to okres od maja do czerwca oraz wrzesień. W tym okresie temperatury sięgają 15-17°C, a opady są znacznie mniejsze niż w podczas innych miesięcy. Warto jest jednak zabrać ze sobą parasol.

Ceny w Irlandii

Walutą narodową w Irlandii jest euro, więc przed podróżą należy wymienić pieniądze.

Szukasz hotelu w Irlandii? Ceny zakwaterowania oraz odległość od centrum możesz sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio przez Flipo - Hotele.

Prowadzenie pojazdów w większych miastach jest mniej wymagające niż w innych miastach europejskich. Unikaj jednak porannych i wieczornych godzin szczytu. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne zwiedzanie Irlandii samochodem, zalecamy wypożyczenie auta na lotnisku. Samochód można zarezerwować bezpośrednio przez Flipo Samochody, gdzie macie możliwość porównania cen, wyboru i rezerwacji aut do dyspozycji w czasie Waszych wakacji.

Aktualny czas w Irlandii

W Irlandii jest o godzinę wcześniej niż w Polsce.

Wskazówki - co zobaczyć w Cork

10 ciekawostek i faktów o Irlandii

1
Więcej Irlandczyków mieszka za granicą, niż w samej Irlandii.
2
Pierwsi ludzie zawitali do Irlandii już w roku 12 800 p.n.e.
3
Chociaż piwo Guinness pochodzi z Irlandii, jest najczęściej spożywane w afrykańskiej Nigerii.
4
W Dublinie jest jeden pub na każdych 100 mieszkańców.
5
Wiele irlandzkich imion zaczyna się od przyimka „Mac”, co oznacza „Syn” lub „O”, co oznacza „Dziecko”.
6
Irlandia jest jednym z niewielu krajów, w którym nie występują węże.
7
Mniej niż 10% osób mówi dziś językiem oryginalnym (iryjskim). W Irlandii iryjski jest językiem obowiązkowym w szkołach, nazwy przystanków autobusowych także są zapisane w narodowym języku.
8
Aby uzyskać obywatelstwo irlandzkie, wystarczy, że jeden z twoich dziadków był Irlandczykiem.
9
Najstarszy bar w Europie (i na świecie) znajduje się w Irlandii, nazywa się Sean's Bar.
10
W zamian za oddanie krwi w Irlandii otrzymasz szklankę piwa.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)