Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Lyon

Oferty lotów

Lyon

To niepozorne miasto znajdujące się poniżej Alp Francuskich, oferuje więcej, niż można się spodziewać. Najpierw odwiedź bazylikę Notre Dame na wzgórzu Fourviere, skąd możesz zobaczyć całe miasto i łatwo zaplanować kolejne kroki w historycznym centrum znajdującym się poniżej. Czy wiesz, że Lyon to miasto świateł? Odwiedź go podczas Festiwalu Świateł i przekonaj się sam.

Francuski Lyon możemy bez obaw uważać za jeden z klejnotów galijskiego koguta. Podczas swojego pobytu zobaczcie renesansową dzielnicę miasta – Vieux Lyon, w której grzechem byłoby pominąć jedną z tradycyjnych restauracji zwanych „bouchons” i nie spróbować którejś z miejscowych specjalności.

Wyjątkowym przeżyciem będzie również przejażdżka rowerem wzdłuż brzegów rzeki Rhone, która dzięki około 340 stacjom, na których można wypożyczyć sobie rowery publiczne, nie może być mniej skomplikowana. Zwłaszcza, jeśli jazda przez pierwsze pół godziny jest całkowicie bezpłatna. Lyon to także miasto kultury - bez względu na to, czy wybierzesz się do słynnej Opery w Lyonie, czy też na koncert w Audytorium, będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony.

Innym nieodłącznym przystankiem tego miasta jest bazylika Notre-Dame de Fourvière, która wznosi się nad miastem i można do niej dotrzeć pieszo albo kolejką linową. W obu przypadkach warto odwiedzić to miejsce, ze względu na bazylikę, albo najpiękniejszy widok na miasto.

Lyon nie jest tak bardzo lubianym miastem jak Paryż, czy też Nicea, ale ma wiele do zaoferowania turystom. Tanie bilety do Lyonu kupicie z Warszawy linią lotniczą Wizzair, lotem bezpośrednim trwającym około 2 godziny i 20 minut. Loty z Warszawy do Lyonu oferuje także przewoźnik Austrian Airlines. Tanie loty z Gdańska do Lyonu kupicie z przewoźnikiem KLM Royal Dutch Airlines, z lotami z jedną przesiadką.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne Info o Lyonie

Dokumenty podróżne do Francji

Do podróżowania po Francji nie potrzebujecie paszportu, wystarczy Wam jedynie ważny dowód osobisty. Jego ważność musi wynosić minimalnie 6 miesięcy po powrocie. Dzieci powinny posiadać swój własny paszport. Do wyjazdu do Francji nie jest potrzebna wiza.

Pogoda w Lyonie

Korzystny klimat towarzyszy sezonowi turystycznemu przez cały rok. Latem temperatury wynoszą około 25 stopni Celsjusza, a zimą około 8 stopni Celsjusza. Zbocza wokół miasta zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze do uprawy winogron.

Kiedy więc wakacje w Lyonie są najlepszym wyborem? Lyon z przyjemnym klimatem jest wart odwiedzenia praktycznie przez cały rok. Jeśli jednak zdecydujesz się odwiedzić miasto latem, przygotuj się na większy ruch turystyczny. Jeśli chcesz uniknąć zmasowanego ataku turystów i cieszyć się ładną pogodą, idealny czas na zwiedzanie Lyonu to marzec-kwiecień i wrzesień-październik.

Ceny w Lyonie

Narodową walutą we Francji jest euro. Pieniądze przed podróżą musicie sobie więc wymienić. Możecie to zrobić w Polsce w każdym kantorze lub na miejscu w Bordeaux.

Szukacie hotelu w Bordeaux? Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić, a lokum zarezerwować na naszej stronie Flipo. w zakładce Hotele.

Kierowanie pojazdem w mieście może być dość uciążliwe ze względu na korki oraz niewystarczającą ilość miejsc do parkowania. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzanie miasta i jego okolice z wykorzystaniem auta, polecamy wypożyczenie go bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie wypożyczyć przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Francji

Francja nie wymaga od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się jest w tym kraju minimalne. Wystarczy jedynie ważność szczepień obowiązujących w Polsce.

Aktualny czas w Lyonie

Lyon znajduje się w takiej samej strefie czasowej jak Polska UTC +1.

Miejsca, które warto zobaczyć w Lyonie

10 faktów o Francji

1
Typowa szkocka spódnica, tzw. kilt, po raz pierwszy pojawił się we Francji. Kilt wynaleźli francuscy pasterze - ułatwiał im poruszanie się po bagnach.
2
1 na 5 osób we Francji cierpi na depresję. To sprawia, że ​​Francja jest najbardziej przygnębiającym krajem na świecie.
3
Francuzi kochają sery. We francuskich sklepach znajdziesz aż 1000 niesamowitych rodzajów różnych serów.
4
W 2012 roku Francja była najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Odwiedziło ją 83 mln turystów.
5
W całym Paryżu istnieje tylko jeden znak drogowy z napisem STOP.
6
Szklana piramida znajdująca się w Luwrze ma wyrażać francuski podziw dla Egipcjan i ich wyjątkowej starożytnej kultury.
7
Każdy Francuz rocznie konsumuje średnio do 500 ślimaków. Oprócz ślimaków na talerzach Francuzów można także znaleźć francuskie przysmaki, takie jak żabie udka i końskie mięso.
8
Do sera, bez żadnych wątpliwości, świetnie pasuje wino. Francja jest jednym z największych producentów wina na świecie. Kraj jest dumny z 17 regionów winiarskich.
9
Paryż był pierwotnie rzymskim miastem zwanym „Lutetia”.
10
We Francji istnieje możliwość poślubienia martwego człowieka.
Czy ten artykuł jest pomocny?

Zamów przez Flipo.pl