Tanie bilety lotnicze Warszawa
Oferty lotów do Warszawy
Ciekawostki o Warszawie
Tak jak Paryż ma Wieżę Eiffla, Rzym ma Koloseum, tak również Warszawa ma swój symbol w postaci najwyższego budynku w Polsce - Pałac Kultury i Nauki. Jego wysokość to 231 metrów.
W 2017 dwa muzea przeszły kompletną renowację. Nowe wnętrza oraz ekspozycje przedstawiło Muzeum Warszawy, znajdujące się w domach na rynku Starego Miasta, a także Muzeum Marii Curie-Skłodowskiej, mieszczęce się w domu rodzinnym naukowczyni.
Nie jest to ważne. czy jesteście w Warszawie po raz pierwszy, lub byliście tu już wiele razy - zawsze warto przejść się na spacer Królewską Drogł. Łączy ona starodawne krolewskie rezydencje - od Zamku Krolewskiego, po królewskie kąpiele - Łazienki (park wraz z siedzibą ostatniego polskiego władcy), aż do Wilanowa, w którym mieszkał Jan III Sobieski. Ponadto, Stare Miasto należy do listy zabytków UNESCO.
Jak już wspomnielismy powyżej, Warszawa nie jest jedynie centrum muzeów, galerii oraz sztuki, ale rownież i gastronomii. Znajdziecie tutaj zarowno tradycyjną miejscową kuchnię, jak i restauracje oferujace polskie dania w autorskiej interpretacji najlepszych szefów kuchnii. Warszawa może się rownież pochwalić dwiema restauracjami, które zostały ocenione gwiazdą Michellin: Atelier Amaro oraz Senses.
Ciekawe jest rownież nocne życie Warszawy. Możecie zatrzymac się tu na drinka lub spróbowac lokalnego piwa w jednym z modnych barów. Znajdziecie je w okolicach ulicy Kruczej, Żurawiej i Nowogrodzkiej.
Jak tanio podróżować do Warszawy
Do Warszawy możecie się dostać bardzo komfortowo transportem autobusowym, kolejowym oraz lotniczym. Bilety z Katowic do Warszawy liniami lotniczymi LOT, kupicie w cenie okolo 200 PLN. Lot trwa około godzinę. Loty z Krakowa do Warszawy trwaja około 50 minut i kosztują około 250 PLN.
Przydatne info o Warszawie
Pogoda w Warszawie
Klimat w Polsce jest łagodny ze stosunkowo ciepłymi i suchymi latami i zimnymi zimami. Niektóre lata są chłodniejsze, a niektóre cieplejsze. To samo można powiedzieć o zimach. W czasie zimy możecie spodziewać się śniegu, szczególnie w górach (ale rownież i w nizinach), ale nie jest to pogoda gwarantowana - może być różnie.
Ceny w Warszawie
Polski złoty lub po prostu “złoty” jest jednostka polskiej waluty, która to dzieli się na 100 groszy. Pieniądze w Polsce można wymienić bez problemu w kantorze. Widnieją na nich wizerunki polskich króli. Najwyższym nominałem jest 500 PLN.
Tanie hotele w Warszawie
Na stronie internetowej Flipo w zakładce Hotele znajdziecie bardzo tanie zakwaterowanie w apartamentach, hostelach, pokojach gościnnych, ale i rownież w pięknych i malowniczych luksusowych 5-cio i 4-ro gwiazdkowych hotelach i rezydencjach. Za 1 noc pobytu dla 1 osoby zapłacicie minimalnie 40 PLN.
Transport publiczny jest tani i dobrze zorganizowany. Podczas godzin szczytu jednak drogi bywają bardzo zakorkowane. Transport publiczny tworzą tramwaje, autobusy oraz metro. Bilety za 20 minut jazdy kosztują 3-4 PLN (strefa 1 i 2), za 75 minut jazdy - 4,40 PLN (strefa 1), a za 90 minut jazdy 7 PLN (strefa 1 i 2). Bilety należy skasować w środku wybranego pojazdu komunikacji miejskiej. Alternatywą są jednodniowe bilety oraz trzydniowe bilety, których cena zależy od wybranej strefy. Ceny takich biletów to mniej więcej 15 PLN do 57 PLN. Istnieje również bilet weekendowy o obniżonej cenie.
Taksówki można zatrzymywać na ulicy, jednak taniej pojedziecie po zamówieniu taksówki przez telefon.
Jeżeli chodzi o prowadzenie pojazdu w Warszawie, parkowanie w całym centrum jest płatne podczas dni roboczych od godziny 8 do 18. Jeżeli zdecydujecie się zwiedzić miasto według własnego scenariusza, polecamy Wam wypożyczenie auta na naszej stronie w zakładce Samochody.
Miejsca, które warto zobaczyć w Warszawie
Dar sowieckiego dyktatora Stalina polskiemu narodowi, jest ze swoimi 237 metrami najwyższym budynkiem w Polsce. Służy jako centrum edukacyjne i kulturalne. Jednak turystów przyciąga szczególnie atrakcja z jego 30. piętra, z którego roztacza się piękny widok na panoramę miasta.
XIV-wieczny zamek był od wieków oficjalną rezydencją polskich monarchów. Podczas II wojny światowej został zniszczony, a następnie odbudowany. Podczas wizyty nie przegap wycieczki po królewskich apartamentach.
Park i przylegający do niego kompleks pałacowy to miejsce, w którym połowa Warszawy spędza niedziele na tradycyjnym spacerze. Pałac został zbudowany w XVII wieku jako prywatne kąpiele. W 1772 r. ostatni polski król Stanisław August Poniatowski kupił je i zamienił w swoją rezydencję. Dziś znajdziecie tutaj jego olśniewającą kolekcję obrazów, dzieł sztuki oraz rzeźb.
Muzeum poświęcone Powstaniu Warszawskiemu z 1944 r. Dokumentuje smutną historię z szerokim wachlarzem fotografii, nagrań filmowych lub osobistych pamiątek, które namacalnie przypominają poczucie bezradności polskich obywateli, którzy postanowili sprzeciwić się i przeprowadzić Powstanie Warszawskie, a także krwawe represje, które nastąpiły po stłumieniu powstania.
Interaktywne centrum, które w zabawny sposób przybliża swoim gościom naturalne prawa naszej planety i tajemnice wszechświata. Ponieważ ciekawość nie ma granicy wieku, zarówno dzieci, jak i dorośli będą się dobrze bawić w centrum. Centrum obejmuje wiele wystaw, warsztatów, a nawet planetarium. Często odbywają się w tym miejscu koncerty oraz pokazy świetlne.