Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Polska

Oferty lotów do Polski

Ciekawostki o Polsce

Warszawa, Kraków, Gdańsk. Najpiękniejsze i największe metropolie naszego wspaniałego kraju, są bardzo łatwo i tanio dostępne drogą lotniczą z okolicznych oraz zagranicznych lotnisk. Polska pochodzi od nazwy plemienia „Polanie”, co oznacza ludzi żyjących na otwartych polach. Wielu zagranicznych turystów, a w szczególności Słowaków i Czechów, zna Polskę również dlatego, że odwiedzali oni popularne rynki w Nowym Targu lub Zakopanem, czyli tym samym po drugiej stronie Tatr. Krótko mówiąc, Polska ma wiele do zaoferowania turystom z Europy i całego świata.

Oprócz wspomnianych już Tatr, najpopularniejszymi kierunkami wyjazdu w naszym kraju są również mazurskie jeziora i Morze Bałtyckie, w których wydobywane są metale szlachetne. Zaletą Polski jest jej zróżnicowana powierzchnia. Kraj jest pokryty rozległymi nizinami, pasmami górskimi, a także wybrzeżem. Góry są bardzo atrakcyjne zarówno latem, jak i zimą, z piękną przyrodą, bogatą fauną i florą oraz niesamowicie pięknymi jeziorami. Idealna pamiątka z Polski? Skocz po swoje ulubione krówki lub oscypek, wszyscy, którzy przynajmniej raz ich spróbowali w życiu, są uzależnieni od tych polskich przysmaków.

Tanie loty do Polski prowadzone są z wielu europejskich miast, głównie zawdzięczamy to liniom lotniczym Ryanair oraz Wizzair. Jednak z Polską linią lotniczą LOT, macie szansę odwiedzić wiele krajów, w naprawdę dobrych cenach i komfortowych warunkach. Tanie loty krajowe z Warszawy odbywają się z przewoźnikiem LOT Polish Airlines do miast takich jak: Katowice (50 min lotu), Lublin (45 min), Gdańsk (55 min), Szczecin (1 h 10 min), Bydgoszcz (50 min), Poznań (55 min), Zielona Góra (1 h 5 min), Wrocław (55 min), Kraków (55 min) oraz Rzeszów (55 min).

Tanie loty do Polski i z Polski z tanimi liniami lotniczymi kupicie do wielu zakątków świata. Przykładowo z lotniska Warszawa – Modlin, polecicie Ryanairem do: Austrii, Belgii, Bułgarii, na Cypr, do Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraela, Jordanii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Szwecji, na Ukrainę, do Wielkiej Brytanii i Włoch. Tanie loty krajowe do Gdańska są dostępne z Wrocławia oraz Krakowa z przewoźnikiem Ryanair.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Polsce

Warszawa

Tak jak Paryż ma Wieżę Eiffla, Rzym ma Koloseum, tak również Warszawa ma swój symbol w postaci najwyższego budynku w Polsce - Pałac Kultury i Nauki. Jego wysokość to 231 metrów.

W 2017 dwa muzea przeszły kompletną renowację. Nowe wnętrza oraz ekspozycje przedstawiło Muzeum Warszawy, znajdujące się w domach na rynku Starego Miasta, a także Muzeum Marii Curie-Skłodowskiej, mieszczęce się w domu rodzinnym naukowczyni.

Nie jest to ważne. czy jesteście w Warszawie po raz pierwszy, lub byliście tu już wiele razy - zawsze warto przejść się na spacer Królewską Drogł. Łączy ona starodawne krolewskie rezydencje - od Zamku Krolewskiego, po królewskie kąpiele - Łazienki (park wraz z siedzibą ostatniego polskiego władcy), aż do Wilanowa, w którym mieszkał Jan III Sobieski. Ponadto, Stare Miasto należy do listy zabytków UNESCO.

Jak już wspomnielismy powyżej, Warszawa nie jest jedynie centrum muzeów, galerii oraz sztuki, ale rownież i gastronomii. Znajdziecie tutaj zarowno tradycyjną miejscową kuchnię, jak i restauracje oferujace polskie dania w autorskiej interpretacji najlepszych szefów kuchnii. Warszawa może się rownież pochwalić dwiema restauracjami, które zostały ocenione gwiazdą Michellin: Atelier Amaro oraz Senses.

Ciekawe jest rownież nocne życie Warszawy. Możecie zatrzymac się tu na drinka lub spróbowac lokalnego piwa w jednym z modnych barów. Znajdziecie je w okolicach ulicy Kruczej, Żurawiej i Nowogrodzkiej.

Jak tanio podróżować do Warszawy

Do Warszawy możecie się dostać bardzo komfortowo transportem autobusowym, kolejowym oraz lotniczym. Bilety z Katowic do Warszawy liniami lotniczymi LOT, kupicie w cenie okolo 200 PLN. Lot trwa około godzinę. Loty z Krakowa do Warszawy trwaja około 50 minut i kosztują około 250 PLN.

Gdańsk

Kiedy zapytacie się obcokrajowców, które miejsce w Polsce najbardziej im się podoba, duża liczba z nich z pewnością odpowie, że takim miejscem jest Gdańsk. Gdańsk leży na północy Polski, a jego brzegi obmywają wody Morza Bałtyckiego. Możecie się przespacerować po nadmorskich klimatycznych plażach. Gdańsk ma również bogatą historię, miasto jest uważane za kołyskę polskiej wolności, a oprócz przepięknego centrum miasta, ma również dużych rozmiarów urokliwy port.

Gdańsk jest jednym z najstarszych miast w Polsce i równocześnie najbardziej znanym spośród trzech miast, które znajdują się obok siebie, nazywających się trójmiastem. Kolejnymi dwoma miastami są Sopot oraz Gdynia.

Gdańsk znany jest w historii ze swojego bogactwa, a także postaw wobec kwestii wolności. Już w XVI wieku eksport zboża zapewnił mieszkańcom luksusowe życie. Nie chcieli podlegać królowi, ani kościołowi. W walce o władzę i terytorium mogli wybrać, do której strony dołączą, czy do Niemców, czy też do Polaków. Historia północnej Polski jest bowiem związana z Niemcami. Należy podkreślić, że zadecydowali oni w większości według tego, jak aktualnie powodziło im się z działalnością gospodarczą.

Dowodem na to, że Gdańsk należy do miast europejskich, są między innymi dzwony, z których w południe słychać „Odę do radości” Schillera. Znajdują się one na wysokiej smukłej wieży gdańskiego ratusza. Dzwony grają co godzinę i z wieży można usłyszeć kilka różnych utworów.

Na rynku głównym - Długim Targu w Gdańsku, oprócz ratusza i dźwięków wydobywających się z wieży, można zobaczyć także kolejną atrakcję, pochodzącą z 1633 r. Mowa o tym, co znajduje się obok ratusza. Widoczny jest tam symbol Gdańska - Fontanna Neptuna. Mówi się, że kiedyś wydobywała się z niej słynna wódka gdańska „Goldwasser” ze słodkim smakiem i kawałkami złota.

Kto wie, może dziś wódka także miesza się z wodą, w fontannie. Aby się dowiedzieć trzeba mieć jednak odwagę i napić się z niej wody. Z rynku prowadzi ulica Długa. Rynek oraz ulice często oznaczane są jako Trakt Królewski.

W małej odległości od fontanny znajduje się jeden z pięknych domów, którego nazwa nawiązuje do brytyjskiej legendy - Dworu Króla Artura. W przeszłości dom służył jako ośrodek, w którym każdy mógł za opłatą, pić piwo i negocjować jak równy z równym. Dziś również można napić się tam piwa lub negocjować, ale trzeba liczyć się w tym miejscu z dosyć dużym kosztem. A na jednym raczej się nie skończy.

Jeśli chcesz zobaczyć Gdańsk w całej okazałości, udaj się do wieży Kościoła Maryjnego. Ale będzie to wymagało trochę wysiłku, ponieważ do wieży prowadzi 400 schodów. Gotycki kościół Matki Boskiej to najwyższy budynek kościelny na świecie zbudowany z cegieł. Koniecznie zobacz 14-metrowy zegar astronomiczny z XV wieku.

Gdańsk jest historycznym miastem, w którym znajduje się wiele katedr, kościołów i uliczek, w których czuć jest oddech dawnych czasów, ale miasto oferuje również udogodnienia współczesności. Znajdziecie tu jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, wiele muzeów, ciekawą architekturę portową lub na przykład latarnię morską i muzeum morskie. Miasto może przypominać Wam Kopenhagę lub Amsterdam.

Tanie bilety do Gdańska można kupić z Warszawy z linią lotniczą LOT, lotem bezpośrednim trwającym około godzinę. Z Katowic do Gdańska polecicie z przewoźnikiem LOT z przesiadką w Warszawie.

Loty do Gdańska z Wrocławia oferują linie lotnicze Ryanair lotem bezpośrednim trwającym około 1 godzinę i 5 minut. Tanie loty do Gdańska z Krakowa można kupić z przewoźnikiem niskobudżetowym Ryanair, także lotem bezpośrednim, trwającym około 1 godzinę i 15 minut.

Kraków

Rynek Główny jest jednym z największych rynków w Europie. Jest to dokładnie to miejsce, które reprezentuje Kraków na wszystkich materiałach reklamowych i broszurach. Miasto jest znane ze wspaniałego rynku o ciekawej architekturze. Nie ma się co dziwić, jeden z największych rynków głównych w Europie jest również jednym z najpiękniejszych średniowiecznych rynków na świecie. Dominuje na nim Kościół Mariacki z dwiema wieżami, z których każdego dnia odgrywany jest hejnał.

Wawel – siedlisko królów i królowych. Legenda mówi o tym, że za murami Wawelu kiedyś żył smok. Być może z tego powodu na każdym rogu handlarze sprzedają pluszowe smoki. W każdym razie historia tego miasta sięga daleko, aż do roku 1320, kiedy zaczęto tu koronować polskich królów. Nie wszyscy wiedzą o tym, że Kraków do XVI wieku był stolicą Polski, dopiero później przeniesiono ją do Warszawy.

Sukiennice pełniły funkcję luksusowego targowiska w centrum Krakowa. Interesuje Was zakup biżuterii, ceramiki, tradycyjnych zabawek i innych drobnych pamiątek? Nie? Nic nie szkodzi, to miejsce i tak warto zobaczyć. Sukiennice to eleganckie targowisko, w którym kiedyś sprzedawano tylko wyroby tekstylne, dziś można tutaj kupić najlepsze pamiątki z Krakowa.

Kazimierz – dzielnica żydowska. Jeżeli historia nie jest Wam obojętna, Kazimierz powinien być Waszym obowiązkowym punktem zwiedzania Krakowa. Chodzi o dzielnicę żydowską, ale spokojnie można powiedzieć, że chodzi o miasto w mieście. Krótkie ulice, które wyglądają tak, jakby czas zatrzymał się tam na zawsze. Powód jest prosty. Z tego właśnie miejsca kiedyś nazistowskie Niemcy wywiozły 200 tysięcy żydów, a do miejsca swojego zamieszkania powróciło jedynie prawie tysiąc z nich. Tragiczna i smutna historia, której nie da się zapomnieć i która na zawsze jest złączona z tym miastem.

Auschwitz i Birkenau to niestety część historii, na myśl o której przechodzą nas ciarki. Ta ogromna część historii znajduje się około 70 km od Krakowa. Jest to niewątpliwie miejsce, które przynosi wiele mocnych wrażeń. To, co ukażą Wam byłe obozy koncentracyjne na pewno poruszy Wasze serca. Dziś obozy funkcjonują jako muzea historyczne z wieloma zachowanymi cennymi pamiątkami tamtych czasów. Mają one przypominać ludziom, do czego zdolni byli ludzie w czasach drugiej wojny światowej.

Krakowska Fabryka Schindlera jest miejscem, które zostało najbardziej rozsławione poprzez film Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Dziś fabryka jest muzeum historycznym, gdzie można zobaczyć ekspozycję starych czołgów, produktów wyrabianych w fabryce oraz pracownię samego Schindlera. Fabryka stała się sławna właśnie dzięki niemu. Był to Niemiec, członek nazistowskiej partii, jednak pomimo tego zatrudniał on ponad tysiąc Żydów. Gdyby nie to skończyliby oni w obozach koncentracyjnych.

Tanie loty do Krakowa z Warszawy oferuje linia lotnicza LOT Polish Airlines w cenie około 250 PLN w dwie strony. Loty bezpośrednie do Krakowa trwają około 55 minut. Najtańsze loty do Krakowa z Gdańska oferuje niskobudżetowa linia lotnicza Ryanair w cenie około 190 PLN w dwie strony. Lot trwa 1 godzinę i 10 minut. Loty do Krakowa odbywają się na Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice.

Przydatne info o Polsce

Dokumenty podróżne do Polski

Do wjazdu na teren Polski obywatelom Unii Europejskiej potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Pogoda w Polsce

Polski klimat jest w przeważającej części kontynentalny, a na zachodzie występuje klimat nadmorski. Lata są ogólnie bardzo łagodne, ale bywają też gorące i deszczowe.

Zimy są przyjemne, jednak często występują duże skoki temperatur. W czasie zimy zdarzają się codzienne opady śniegu, ale zdarzają się również zimy bez śniegu. Niestety czasami również w okresie świątecznym. Jednak są wakacyjne kierunki w Polsce, w których zimowy górski klimat nigdy Cię nie zawiedzie, niezależnie od występowania śniegu – takie jak na przykład Zakopane.

Po prostu wyjeżdżając na urlop w Polsce warto być przygotowanym na każdą pogodę. Jeśli mielibyśmy określić pogodę w Polsce jednym słowem, byłoby to słowo „niepewna”.

Ceny w Polsce

Polski złoty lub po prostu “złoty” jest jednostka polskiej waluty, która to dzieli się na 100 groszy. Pieniądze w Polsce można wymienić bez problemu w kantorze. Widnieją na nich wizerunki polskich króli. Najwyższym nominałem jest banknot 500 PLN.

Tanie hotele w Polsce

Na stronie internetowej Flipo w zakładce Hotele znajdziecie bardzo tanie zakwaterowanie w apartamentach, hostelach, pokojach gościnnych, ale i również w pięknych i luksusowych 5-cio i 4-ro gwiazdkowych hotelach i rezydencjach. Za 1 noc pobytu dla 1 osoby zapłacicie minimalnie 40 PLN.

Jeżeli zdecydujecie się zwiedzić polskie miasta według własnego scenariusza, polecamy Wam wypożyczenie auta na Flipo w zakładce Samochody, w najlepszych cenach.

Statystyki lotnicze dotyczące Polsce

  • Nie lubisz transferów? Możesz także polecieć bezpośrednio do Polski z miejsc takich jak Wiedeń.

  • Czy wiesz, że najtańszy lot do Polski kosztuje tylko 10,00 € w tym tygodniu?

  • Jeśli zdecydujesz się na podróż do Polski , polecamy odwiedzić takie miasta jak Kraków, Warszawa, Gdańsk, Katowice, Wrocław.

  • Lubisz statystyki? Być może zainteresuje Cię informacja, że w Polsce liczba międzynarodowych portów lotniczych to: 5.

10 ciekawostek o Polsce

1
Najwyższym szczytem w Polsce są Rysy, o wysokości 2499 m n.p.m.
2
90% mlodych ludzi w Polsce ma średnie wykształcenie, a 50% ma wykształcenie akademickie.
3
Pierwszym masowo produkowanym autem w Polsce byl Fiat, w dzień przed wybuchem drugiej wojny swiatowej zostało sprzedanych 10 000 sztuk.
4
Polskie zasoby węgla kamiennego to około 45,4 miliardow ton, co oznacza pokrycie popytu w kraju na 500 lat.
5
W Polsce urodziła się Maria Curie-Skłodowska, jedyna laureatka Nagrody Nobla w dwóch różnych dziedzinach wiedzy.
6
Nazwa “Polska” pochodzi od nazwy plemienia “Polanie”, co oznacza “ludzie, którzy żyją na otwartych polach”.
7
Warszawa jest miastem studentów. Swoją siedzibę ma tutaj aż 66 uczelni wyższych.
8
We Wroclawiu znajduje się najstarsza restauracja w Europie. Nazywa się ona “Piwnica Swidnicki” i działa od 1275 roku.
9
Polska wódka Wyborowa jest najstarszą marką wódki - ma ona tradycję ponad 500-set lat.
10
Polacy kochają cukierki i czekolady. Chyba właśnie dlatego duża część każdego sklepu to część ze słodyczami, a na ulicach można często kupić watę cukrową, lody, czy też gofry. Najbardziej znane sa oczywiście krówki.
Czy ten artykuł jest pomocny?