Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Tanzania

Oferty lotów do Tanzanii

Ciekawostki o Tanzanii

Szukacie taniego biletu do Tanzanii? Wygodnego zakwaterowania w hotelu lub w apartamencie? Na Flipo.pl możecie porównać sobie ceny biletów lotniczych, zakwaterowania, wynajmu aut, czy też ubezpieczenia przed podróżą do Tanzanii.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Tanzanii

Zanzibar

Zanzibar ma doskonałe plaże. Kilometry i kilometry białego piasku, który jest tak drobny, że przypomina mąkę i Ocean Indyjski w niesamowitych odcieniach turkusu.

Szczególną atrakcją i naturalnym teatrem przyrody na Zanzibarze są morskie przypływy i odpływy. W niektórych miejscach morze cofa się nawet do kilkuset metrów. Na miejscu pozostają tylko płytkie „baseny” z mnóstwem pięknych muszli, gwiazd morskich i glonów, które są zbierane, a następnie przyrządzane przez miejscowych. Jednak w ciągu kilku godzin ocean powraca i staje się tak ciepły, że można poczuć się jak w basenie termalnym.

Zanzibar jest słusznie nazywany wyspą goździków i wanilii. Ale na tym się nie kończy - idealny klimat w połączeniu z bardzo żyzną glebą, stwarza idealne warunki do uprawy czegokolwiek. Dowiesz się tutaj, jak wyglądają ziarna kawy, gdy są jeszcze na drzewie, że jest tylko jeden pieprz, a jego kolor zależy od dojrzałości i sposobu przetwarzania. Zobaczysz także z czego powstaje jod, dowiesz się, że gałka muszkatołowa wygląda jak mały Spiderman i rozumiesz, dlaczego rdzenni mieszkańcy są zdrowi i nie potrzebują żadnych leków.

Czy chcesz doświadczyć tego, co Zanzibar ukrywa pod swoją powierzchnią? Nie ma problemu - woda jest tak czysta, że ​​można zobaczyć to, co znajduje się na głębokości nawet 60 metrów. Wyspa ma wiele raf koralowych, na których życie jest wyjątkowo barwne. Ośmiornice, mureny, barakudy, koniki morskie i rozgwiazdy mogą być zatem rozrywkowym teatrem, również dla początkujących. Najbardziej znanym miejscem do nurkowania jest wyspa Mnemba, która organizuje wiele wycieczek, szczególnie z plaży Nungwi.

Masajowie na Zanzibarze często nie pochodzą z tych wiosek, chociaż lubią mówić, że tak jest. Zarabiają na życie sprzedając różne bransoletki, naszyjniki i pamiątki.

Zanzibar jest prawdziwym hitem, choć został odkryty przez Polaków dopiero kilka lat temu. Tanie loty na wyspę Zanzibar z Warszawy możesz zarezerwować z liniami lotniczymi Emirates, Air France, SWISS, KLM Royal Dutch Airlines lub Qatar Airways. W chwili obecnej nie ma bezpośredniego lotu do Zanzibaru z naszego kraju. Średni czas lotu wynosi około 14 godzin, zwykle jest on z jednym transferem lub dwoma.

Dar Es Salaam

Tanzania jest krajem niezastąpionej fauny i flory i przepięknych krajobrazów. Jest to prawdziwa Afryka! Jeśli planujesz odwiedzić największe miasto Tanzanii, Dar Es Salaam, koniecznie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście. Poznaj też resztę wspaniałych miejsc w Tanzanii - na przykład wybierz się popływać na Zanzibar - wyspę goździków i wanilii, wespnij się na najwyższą górę w Afryce - Kilimandżaro, lub przejdź się Parkiem Narodowym Serengeti. Tanzania jest pełna przygód!

Miłośników przyrody Afryka przyciąga jak magnes. Nie ma się co temu dziwić. Każdego dnia odbywają się tutaj spektakle natury w otoczeniu najpiękniejszej wersji teatru na świecie - przyrody. Można zobaczyć setki zwierząt w ich naturalnym środowisku, ciekawych i uśmiechniętych tubylców, a wszystko to w niepowtarzalnym otoczeniu Afryki.

Polacy coraz częściej wybierają Tanzanię jako kraj warty odwiedzenia. Tanie bilety lotnicze do Dar Es Salaam można zarezerwować na naszej stronie z Warszawy. Z Wiednia oraz Frankfurtu można wygodnie dotrzeć tam liniami Ethiopian Airlines z międzylądowaniem w Etiopii. Z Polski można polecieć do Tanzanii z jedną lub dwiema przesiadkami. Tanie loty do Dar Es Salaam oferują linie lotnicze Qatar Airways, KLM Royal Dutch Airlines lub Air France. Średni czas lotu wynosi około 11 godzin.

Kilimandżaro

Tanzania to kraina pięknej przyrody i niezastąpionej flory i fauny, ale przede wszystkim kawałek prawdziwej Afryki! Jeśli chcesz przeżyć pełne przygód safari w Parku Narodowym Serengeti lub wspiąć się z przewodnikiem po najwyższej górze Afryki - Kilimandżaro, zrób to. Niewątpliwie będzie to najpiękniejsza rzecz, jakiej możesz doświadczyć podczas wizyty w Afryce!

Góra Kilimandżaro jest uważana za dach Afryki. W rzeczywistości jest to śpiący wulkan, a jego najwyższy szczyt - Kibo / Uhuru, ma wysokość 5 895 metrów nad poziomem morza. Jest położony w północno-wschodniej części Tanzanii w pobliżu granicy z Kenią.

Wspinaczka na Kilimandżaro to bardzo popularna atrakcja, dostępna tylko za pośrednictwem przewodnika. Jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz połączyć egzotyczne wakacje ze wspinaczką górską. Będziesz potrzebować większą ilość dni, aby to zrobić, ale wiedz, że warto. Na Kilimandżaro można się wspinać na wiele sposobów, ale wspaniały jest fakt, że jest to najwyższa góra, którą można pokonać pieszo.

Tanie loty do Kilimandżaro są dostępne głównie z lotniska w Warszawie. Tanie bilety lotnicze do Kilimandżaro polecamy zakupić z linią lotniczą Turkish Airlines, Qatar Airways, KLM Royal Dutch Airlines lub Air France. Loty do Kilimandżaro dostępne są z jedną przesiadką. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu do Kilimandżaro. Średni czas lotu wynosi około 11 godzin.

Arusha

To trzecie co do wielkości miasto Tanzanii, obecnie ma około 350 000 mieszkańców. Leży na północy Tanzanii, pod drugą najwyższą górą Tanzanii - górą Meru (4566 m), która tworzy wyjątkowe tło.

Arusha leży na wysokości ponad 1300 metrów nad poziomem morza, więc przez cały rok jest tutaj świeże powietrze i łagodny klimat. Żyją tu członkowie plemion Meru i Il Larus (Arusha). Do wielokulturowego wizerunku miasta przyczyniają się społeczności Azjatów (Arabów i Hindusów) i Europejczycy. Oczywiście nie brakuje tutaj również grupy etnicznej Masajów, których domami są okoliczne sawanny.

Arusha jest znana jako „stolica safari” i jest pełna turystów przez cały rok. Nic dziwnego, ponieważ leży również na skraju wschodniej odnogi Wielkiej Szczeliny, w pobliżu słynnych parków narodowych Serengeti, Ngorongoro, Manyara i Tarangire. Ponadto ma „własny” mały park narodowy Arusha.

Chociaż miasto Moshi położone jest znacznie bliżej do Kilimandżaro, wyprawy na najwyższą górę Afryki organizowane są głównie z Arushy. Turyści mogą uczestniczyć w oferowanych programach społecznościowych, aby poznać życie niektórych plemion.

60 km na wschód od Arushy znajduje się międzynarodowe lotnisko Kilimanjaro International Airport. Możesz także zarezerwować tanie loty do Kilimandżaro z naszego kraju.

Tanie loty do Arushy polecamy zakupić z Warszawy. Latają tam linie lotnicze KLM Royal Dutch Airlines, Emirates oraz Qatar Airways. Loty bezpośrednie do Arushy z naszego kraju niestety nie są dostępne. Dostaniecie się tam lotami, które w większości są z dwiema przesiadkami. Średni czas lotu wynosi około 11 godzin.

Inne miasta
Dodoma

Stolica Tanzanii ma tylko 420 tysięcy mieszkańców i nosi nazwę Dodoma. Historia tego miasta zaczęła być pisana całkiem niedawno, w 1907 r., kiedy to została założona przez niemieckich kolonizatorów. Jednak miasto Dodoma nie jest stolicą Tanzanii od samego początku – zaczęło nią być dopiero w 1973 r. Można powiedzieć, że losy Dodomy potoczyły się podobnie do stolicy Brazylii - Brasilia. Również tutaj, w Tanzanii, jej przywódcy chcieli stolicy, która nie leżałaby na brzegu państwa, ale byłaby w jego centralnej części. Ze względu na tę decyzję dawna stolica Dar es Salaam straciła uprzywilejowaną pozycję, która została przekazana miastu Dodoma.

Jeśli stolica Tanzanii Dodoma spodobała Wam się i chcielibyście ją odwiedzić, będziecie mieć kilka opcji, aby się tam dostać. Z nieoficjalnej stolicy Dar es Salaam regularnie kursują linie lotnicze. Inną opcją jest skorzystanie z lokalnej sieci kolejowej lub klasycznie – linią autobusową. Odległość między tymi miastami wynosi nieco ponad 400 kilometrów, więc od Ciebie zależy, czy chcesz podróżować samolotem czy też drogą lądową.

Polacy stopniowo zaczynają odkrywać Tanzanię. Z naszego kraju możesz zarezerwować tanie loty do Kilimandżaro lub miasta Dodoma.

Tanie bilety lotnicze do Kilimandżaro polecamy zakupić z linią lotniczą Turkish Airlines, Qatar Airways, KLM Royal Dutch Airlines lub Air France. Loty do Kilimandżaro dostępne są z jedną przesiadką. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu do Kilimandżaro. Średni czas lotu wynosi około 11 godzin.

Tanie loty do Dodomy z Warszawy ma w swojej ofercie linia lotnicza Qatar Airways oraz Emirates. Są to loty z dwiema przesiadkami. Loty bezpośrednie do miasta Dodoma niestety nie są dostępne. Średni czas lotu wynosi około 1 dzień i 11 godzin.

Przydatne info o Tanzanii

Pogoda w Tanzanii

Szczyt sezonu na Zanzibarze trwa od lipca do marca. W tym czasie temperatura wynosi około 30-32 stopni Celsjusza. Pamiętaj, że będąc w cieniu, również należy zadbać o swoją skórę i zastosować filtr ochronny, by zapobiec jej poparzeniu przez Słońce.

Od kwietnia do połowy czerwca jest pora deszczowa, nie pada jednak codziennie, a temperatura wynosi około 26 stopni. Zaletą tego okresu jest mniejsze zatłoczenie. W porze deszczowej największe opady występują w kwietniu - około 19 dni, w maju 16 dni, a w czerwcu około 8 dni.

Wiza i dokumenty podróżne przed podróżą do Tanzanii

Obywatele Polski muszą posiadać wizę, aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii. Wizę można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie), a także w na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro).

Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu uzyskanej na przejściu granicznym i ważnej przez 90 dni to 50 USD. Na przejściach granicznych nie można uzyskać wizy wielokrotnego wjazdu.

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.

Tanzania jest krajem związkowym, obejmującym część kontynentalną, czyli dawną Tanganikę (w tym wyspę Mafia), oraz autonomiczny Zanzibar (wyspy Pemba i Unguja). Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat wizowych) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru.

Informacje na temat wiz do Tanzanii są dostępne na stronie Ambasady Tanzanii w Berlinie (https://www.tanzania-gov.de/embassy/consular-services/info-on-visas) oraz na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Tanzanii (https://www.immigration.go.tz/index.php/en/services/visa-information).

Ceny w Tanzanii

Oficjalną walutą w tym kraju jest Szyling tanzański, ale prawie wszędzie można płacić też dolarami. Jeśli robisz zakupy, zalecamy płacenie szylingami. Klasycznie, używając lokalnej waluty, korzystniej wyjdziesz na zakupach większości rzeczy czy usług. Oczywiście najlepiej także zorientować się w cenach poza hotelem, by nie przepłacić za to samo u miejscowych sprzedawców.

Szukacie hotelu w Tanzanii? W ogromnej ofercie hoteli łatwo jest się pogubić. Ceny hoteli w Tanzanii możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli planujesz zostać w tym kraju dłużej, zalecamy zakup karty SIM do telefonu, ponieważ niektórzy słowaccy operatorzy nie obejmują w swoich usługach obsługi na terenie Tanzanii, a więc nie będziesz mógł tam skorzystać np. z takiej usługi jak mobilny Internet.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Tanzanii

Zaleca się konsultacje u lekarza medycyny tropikalnej nie później niż 4-6 tygodni przed planowaną podróżą w celu sprawdzenia konieczności poddania się obowiązkowym i zalecanym szczepieniom.

Zgodnie z tanzańskim prawem osoby przybywające z krajów, gdzie żółta gorączka nie jest endemiczna (a więc również z Polski), nie muszą przedstawiać potwierdzenia szczepienia na żółtą gorączkę po przybyciu do Tanzanii lądowej lub na Zanzibar (chyba, że w trakcie podróży mieli 12-godzinną przesiadkę w państwie, w którym żółta febra jest endemiczna).

Turyści, którzy przejeżdżają z Tanzanii lądowej na Zanzibar (lub odwrotnie) powinni mieć przy sobie potwierdzenie szczepienia na żółtą gorączkę.

Inne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne to malaria, denga, cholera, skażenie bakteryjne wody (ameba, pałeczki duru brzusznego), śpiączka po ukąszeniu muchy tse-tse (na północy kraju włączając park Serengeti). Szacuje się, że ok. 4,7% dorosłych w Tanzanii jest zarażonych wirusem HIV.

Zalecane jest używanie wody przegotowanej lub butelkowanej, także do mycia zębów. Butelkowana woda stołowa jest łatwo dostępna. Inne napoje należy kupować wyłącznie butelkowane lub w puszkach. Nie należy pić wody i soków oferowanych w podrzędnych restauracjach czy przez ulicznych sprzedawców, jeść surowych warzyw i niemytych owoców.

Zdecydowanie zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna (przed przyjazdem, w trakcie pobytu oraz po powrocie). Wskazane jest spanie pod moskitierą i używanie repelentów przeciw komarom.

Zaleca się wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej zapewniającej m.in. możliwość lotniczego transportu medycznego, który w sytuacji braku opieki medycznej w wielu przypadkach może uratować zdrowie i życie. Szpitale wymagają pokrycia kosztów przez pacjenta lub jego rodzinę.

Aktualny czas w Tanzanii

Różnica czasu w Tanzanii wynosi 1 godzinę później niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Tanzanii

10 ciekawostek o Tanzanii

1
W Tanzanii znajdziesz aż szesnaście parków narodowych.
2
Miesiące od czerwca do października są idealne by odwiedzić safari. Zwierzęta gromadzą się wokół źródeł wody i w miejscach, gdzie jest mniej roślinności.
3
Największym plemieniem w Tanzanii jest Sukum, które stanowi 16% populacji.
4
Ze względu na bliskość równika, w Tanzanii jest bardzo ciepło przez cały rok, a dzień i noc trwają tyle samo (po 12 godzin), jak większość krajów Afryki Wschodniej.
5
Jasnoniebieskie lazurowe wody Oceanu Indyjskiego zajmują 800 kilometrów prawie nietkniętej linii brzegowej.
6
Znajdziesz tu trzy z siedmiu afrykańskich cudów przyrody.
7
Masajowie nie korzystają z nowoczesnych udogodnień życia codziennego, takich jak elektryczność, telefony komórkowe czy woda z kranu.
8
Kilimandżaro o wysokości 5 895 m n.p.m. jest najwyższym szczytem w Afryce.
9
Rekordowa wspinaczka na szczyt Kilimandżaro trwała 5 godzin i 38 minut.
10
Lider zespołu Queen - Freddie Mercury - urodził się na Zanzibarze, który należy do Tanzanii.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)