Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Zanzibar

Oferty lotów na Zanzibar

Ciekawostki o Zanzibarze

Zanzibar ma doskonałe plaże. Kilometry i kilometry białego piasku, który jest tak drobny, że przypomina mąkę i Ocean Indyjski w niesamowitych odcieniach turkusu.

Szczególną atrakcją i naturalnym teatrem przyrody na Zanzibarze są morskie przypływy i odpływy. W niektórych miejscach morze cofa się nawet do kilkuset metrów. Na miejscu pozostają tylko płytkie „baseny” z mnóstwem pięknych muszli, gwiazd morskich i glonów, które są zbierane, a następnie przyrządzane przez miejscowych. Jednak w ciągu kilku godzin ocean powraca i staje się tak ciepły, że można poczuć się jak w basenie termalnym.

Zanzibar jest słusznie nazywany wyspą goździków i wanilii. Ale na tym się nie kończy - idealny klimat w połączeniu z bardzo żyzną glebą, stwarza idealne warunki do uprawy czegokolwiek. Dowiesz się tutaj, jak wyglądają ziarna kawy, gdy są jeszcze na drzewie, że jest tylko jeden pieprz, a jego kolor zależy od dojrzałości i sposobu przetwarzania. Zobaczysz także z czego powstaje jod, dowiesz się, że gałka muszkatołowa wygląda jak mały Spiderman i rozumiesz, dlaczego rdzenni mieszkańcy są zdrowi i nie potrzebują żadnych leków.

Czy chcesz doświadczyć tego, co Zanzibar ukrywa pod swoją powierzchnią? Nie ma problemu - woda jest tak czysta, że ​​można zobaczyć to, co znajduje się na głębokości nawet 60 metrów. Wyspa ma wiele raf koralowych, na których życie jest wyjątkowo barwne. Ośmiornice, mureny, barakudy, koniki morskie i rozgwiazdy mogą być zatem rozrywkowym teatrem, również dla początkujących. Najbardziej znanym miejscem do nurkowania jest wyspa Mnemba, która organizuje wiele wycieczek, szczególnie z plaży Nungwi.

Masajowie na Zanzibarze często nie pochodzą z tych wiosek, chociaż lubią mówić, że tak jest. Zarabiają na życie sprzedając różne bransoletki, naszyjniki i pamiątki.

Zanzibar jest prawdziwym hitem, choć został odkryty przez Polaków dopiero kilka lat temu. Tanie loty na wyspę Zanzibar z Warszawy możesz zarezerwować z liniami lotniczymi Emirates, Air France, SWISS, KLM Royal Dutch Airlines lub Qatar Airways. W chwili obecnej nie ma bezpośredniego lotu do Zanzibaru z naszego kraju. Średni czas lotu wynosi około 14 godzin, zwykle jest on z jednym transferem lub dwoma.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Zanzibarze

Wiza i dokumenty podróżne na Zanzibar

Polscy obywatele powinni posiadać wizę przy wjeździe na terytorium Tanzanii. Wizę do Tanzanii można uzyskać na głównych przejściach granicznych w tym kraju, w tym na lotniskach – głównie Dar es Salaam oraz Kilimandżaro lub w przedstawicielstwach dyplomatycznych Tanzanii (Polska podlega ambasadzie Tanzanii mieszczącej się w Berlinie). Wiza jest ważna na okres 90 dni, a jej koszt to 50 USD.

Oprócz wizy turyści z Polski powinni posiadać także ważny paszport, a jego data ważności powinna być o 6 miesięcy dłuższa od planowanego terminu wyjazdu z Tanzanii.

W Tanzanii dokumenty takie jak wiza i paszport są również często sprawdzane przez lokalne władze, dlatego dokumenty warto jest mieć przy sobie.

Pogoda na Zanzibarze

Główny sezon na Zanzibarze trwa od lipca do marca. W tym czasie temperatura wynosi około 30-32 stopni Celsjusza i nawet jeśli będziecie pod chmurką, zadbajcie o swoją skórę, aby zapobiec jej poparzeniu.

Od kwietnia do połowy czerwca trwa pora deszczowa, ale nie pada codziennie, a temperatura wynosi około 26 stopni. Korzyścią tego okresu jest mniejsza ilość turystów w tym miejscu. W czasie pory deszczowej najwięcej pada w kwietniu - około 19 dni, w maju 16 dni, a w czerwcu około 8 dni.

Ceny na Zanzibarze

Narodową walutą w tym kraju jest szyling tanzański, ale praktycznie wszędzie jest możliwość płatności dolarami. Jeśli chcesz zrobić opłacalne zakupy, polecamy płacenie szylingami. Klasycznie większość rzeczy i usług wychodzi taniej, jeśli używasz lokalnej waluty. Oczywiście, jeśli miejscowi nie ustalą stałych cen, wypróbują cię, więc wcześniej spróbuj uzyskać trochę informacji o tym, co znajduje się poza hotelem, abyś nie musiał niepotrzebnie wydawać więcej, niż jest to konieczne.

Szukacie taniego zakwaterowania na Zanzibarze?Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.W ogromnej ofercie zakwaterowania łatwo można się zgubić. Jeśli zdecydujecie się zwiedzić Zanzibar samochodem, polecamy rezerwację auta przez zakładkę Samochody. Warto wypożyczyć auto bezpośrednio po przylocie, na lotnisku.

Jeśli planujecie zostać w tym kraju dłużej, polecamy zakup karty SIM, ponieważ niektórzy operatorzy nie obsługują Tanzanii i dlatego zdarzają się, że nie ma możliwości korzystania z takich usług, jak mobilny Internet.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Zanzibar

Według Centrum Szczepień na Zanzibarze, szczepienia przeciw żółtej febrze są potrzebne tylko, jeśli przyjeżdżasz do tego kraju z obszaru endemicznego (z krajów Afryki i Ameryki Południowej). Jeśli podróżujesz z Europy, a tranzyt na lotnisku w kraju endemicznym nie przekracza 12 godzin, nie będziesz musiał się zaszczepić, więc decyzja należy do Ciebie.

W każdym razie spakuj sobie środek odstraszający ze sobą. Jak wszędzie, na Zanzibarze są komary, które wychodzą na noc i podczas pory deszczowej. Malaria jest tu rzadka, ale nie dajesz nic, aby temu zapobiec, więc użyj moskitiery, a po zachodzie słońca środek odstraszający owady.

Jeśli chodzi o higienę, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że jesteś w Afryce, a tutejsze nawyki i możliwości różnią się od naszych w Europie. Większość kurortów i hoteli spełnia wszystkie nasze standardy. Pokoje są raczej proste, mają podstawowe udogodnienia, oczywiście zależy to również od ilości gwiazdek hotelu, lecz przecież nie po to podróżujesz na Zanzibar, aby przebywać w pokoju. Nie polecamy picia wody z kranu, zamiast tego polecamy kupować wodę butelkowaną.

Aktualny czas na Zanzibarze

Na Zanzibarze przesuwamy czas o godzinę do przodu w porównaniu do czasu w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć na Zanzibarze

10 ciekawostek i faktów o Zanzibarze

1
Prawdziwa turystyka na Zanzibarze rozpoczęła się w 1995 roku.
2
Zanzibar to nie jedna wyspa, ale archipelag. Dwie główne wyspy to Unguja (największa) i Pemba.
3
Nazwa Zanzibar oznacza po przetłumaczeniu dosłownie „wyspa murzynów” i pochodzi od perskiego słowa Zangibar, które oznacza wybrzeże.
4
Jednym z najbardziej znanych wydarzeń na Zanzibarze jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zanzibar. Jest to największa impreza kulturalna w Afryce Wschodniej.
5
Zanzibar ma ogromne arabskie wpływy, a jego populacja to głównie muzułmanie. Najstarsze ślady islamu można znaleźć tutaj w meczecie na południowym krańcu wyspy Unguja w Kizimkazi.
6
Frontman Queen - Freddie Mercury, urodził się na Zanzibarze.
7
Jednym z najważniejszych artykułów eksportowych Zanzibaru jest pieprz
8
Zanzibar jest domem dla małpy o nazwie Red Bus, występującej głównie na wyspie Unguja i według ostatnich obliczeń istnieje tylko 3000 małp Red Bus.
9
W 1974 r. Zanzibar jako pierwsze miejsce w Afryce wprowadził telewizję kolorową, a pierwsze usługi telewizyjne w Tanzanii zostały wprowadzone dopiero w 1994 r. ze względu na specyficzne poglądy prezydenta kraju.
10
Ze względu na bliskość do równika, na Zanzibarze jest bardzo ciepło przez cały rok. Kraj ten ma taki sam dzień i taką samą noc (co 12 godzin) jak większość krajów Afryki Wschodniej.
Czy ten artykuł jest pomocny?