Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kilimandżaro (Kilimanjaro)

Oferty lotów do Kilimandżaro

Ciekawostki o Kilimandżaro

Tanzania to kraina pięknej przyrody i niezastąpionej flory i fauny, ale przede wszystkim kawałek prawdziwej Afryki! Jeśli chcesz przeżyć pełne przygód safari w Parku Narodowym Serengeti lub wspiąć się z przewodnikiem po najwyższej górze Afryki - Kilimandżaro, zrób to. Niewątpliwie będzie to najpiękniejsza rzecz, jakiej możesz doświadczyć podczas wizyty w Afryce!

Góra Kilimandżaro jest uważana za dach Afryki. W rzeczywistości jest to śpiący wulkan, a jego najwyższy szczyt - Kibo / Uhuru, ma wysokość 5 895 metrów nad poziomem morza. Jest położony w północno-wschodniej części Tanzanii w pobliżu granicy z Kenią.

Wspinaczka na Kilimandżaro to bardzo popularna atrakcja, dostępna tylko za pośrednictwem przewodnika. Jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz połączyć egzotyczne wakacje ze wspinaczką górską. Będziesz potrzebować większą ilość dni, aby to zrobić, ale wiedz, że warto. Na Kilimandżaro można się wspinać na wiele sposobów, ale wspaniały jest fakt, że jest to najwyższa góra, którą można pokonać pieszo.

Tanie loty do Kilimandżaro są dostępne głównie z lotniska w Warszawie. Tanie bilety lotnicze do Kilimandżaro polecamy zakupić z linią lotniczą Turkish Airlines, Qatar Airways, KLM Royal Dutch Airlines lub Air France. Loty do Kilimandżaro dostępne są z jedną przesiadką. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu do Kilimandżaro. Średni czas lotu wynosi około 11 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Tanzanii

Pogoda w Tanzanii

Szczyt sezonu na Zanzibarze trwa od lipca do marca. W tym czasie temperatura wynosi około 30-32 stopni Celsjusza. Pamiętaj, że będąc w cieniu, również należy zadbać o swoją skórę i zastosować filtr ochronny, by zapobiec jej poparzeniu przez Słońce.

Od kwietnia do połowy czerwca jest pora deszczowa, nie pada jednak codziennie, a temperatura wynosi około 26 stopni. Zaletą tego okresu jest mniejsze zatłoczenie. W porze deszczowej największe opady występują w kwietniu - około 19 dni, w maju 16 dni, a w czerwcu około 8 dni.

Wiza i dokumenty podróżne przed podróżą do Tanzanii

Obywatele Polski muszą posiadać wizę, aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii. Wizę można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie), a także w na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro).

Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu uzyskanej na przejściu granicznym i ważnej przez 90 dni to 50 USD. Na przejściach granicznych nie można uzyskać wizy wielokrotnego wjazdu.

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.

Tanzania jest krajem związkowym, obejmującym część kontynentalną, czyli dawną Tanganikę (w tym wyspę Mafia), oraz autonomiczny Zanzibar (wyspy Pemba i Unguja). Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat wizowych) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru.

Informacje na temat wiz do Tanzanii są dostępne na stronie Ambasady Tanzanii w Berlinie (https://www.tanzania-gov.de/embassy/consular-services/info-on-visas) oraz na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Tanzanii (https://www.immigration.go.tz/index.php/en/services/visa-information).

Ceny w Tanzanii

Oficjalną walutą w tym kraju jest Szyling tanzański, ale prawie wszędzie można płacić też dolarami. Jeśli robisz zakupy, zalecamy płacenie szylingami. Klasycznie, używając lokalnej waluty, korzystniej wyjdziesz na zakupach większości rzeczy czy usług. Oczywiście najlepiej także zorientować się w cenach poza hotelem, by nie przepłacić za to samo u miejscowych sprzedawców.

Szukacie hotelu w Tanzanii? W ogromnej ofercie hoteli łatwo jest się pogubić. Ceny hoteli w Tanzanii możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli planujesz zostać w tym kraju dłużej, zalecamy zakup karty SIM do telefonu, ponieważ niektórzy słowaccy operatorzy nie obejmują w swoich usługach obsługi na terenie Tanzanii, a więc nie będziesz mógł tam skorzystać np. z takiej usługi jak mobilny Internet.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Tanzanii

Zaleca się konsultacje u lekarza medycyny tropikalnej nie później niż 4-6 tygodni przed planowaną podróżą w celu sprawdzenia konieczności poddania się obowiązkowym i zalecanym szczepieniom.

Zgodnie z tanzańskim prawem osoby przybywające z krajów, gdzie żółta gorączka nie jest endemiczna (a więc również z Polski), nie muszą przedstawiać potwierdzenia szczepienia na żółtą gorączkę po przybyciu do Tanzanii lądowej lub na Zanzibar (chyba, że w trakcie podróży mieli 12-godzinną przesiadkę w państwie, w którym żółta febra jest endemiczna).

Turyści, którzy przejeżdżają z Tanzanii lądowej na Zanzibar (lub odwrotnie) powinni mieć przy sobie potwierdzenie szczepienia na żółtą gorączkę.

Inne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne to malaria, denga, cholera, skażenie bakteryjne wody (ameba, pałeczki duru brzusznego), śpiączka po ukąszeniu muchy tse-tse (na północy kraju włączając park Serengeti). Szacuje się, że ok. 4,7% dorosłych w Tanzanii jest zarażonych wirusem HIV.

Zalecane jest używanie wody przegotowanej lub butelkowanej, także do mycia zębów. Butelkowana woda stołowa jest łatwo dostępna. Inne napoje należy kupować wyłącznie butelkowane lub w puszkach. Nie należy pić wody i soków oferowanych w podrzędnych restauracjach czy przez ulicznych sprzedawców, jeść surowych warzyw i niemytych owoców.

Zdecydowanie zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna (przed przyjazdem, w trakcie pobytu oraz po powrocie). Wskazane jest spanie pod moskitierą i używanie repelentów przeciw komarom.

Zaleca się wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej zapewniającej m.in. możliwość lotniczego transportu medycznego, który w sytuacji braku opieki medycznej w wielu przypadkach może uratować zdrowie i życie. Szpitale wymagają pokrycia kosztów przez pacjenta lub jego rodzinę.

Aktualny czas w Tanzanii

Różnica czasu w Tanzanii wynosi 1 godzinę później niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Tanzanii

10 ciekawostek o Tanzanii

1
W Tanzanii znajdziesz aż szesnaście parków narodowych.
2
Miesiące od czerwca do października są idealne by odwiedzić safari. Zwierzęta gromadzą się wokół źródeł wody i w miejscach, gdzie jest mniej roślinności.
3
Największym plemieniem w Tanzanii jest Sukum, które stanowi 16% populacji.
4
Ze względu na bliskość równika, w Tanzanii jest bardzo ciepło przez cały rok, a dzień i noc trwają tyle samo (po 12 godzin), jak większość krajów Afryki Wschodniej.
5
Jasnoniebieskie lazurowe wody Oceanu Indyjskiego zajmują 800 kilometrów prawie nietkniętej linii brzegowej.
6
Znajdziesz tu trzy z siedmiu afrykańskich cudów przyrody.
7
Masajowie nie korzystają z nowoczesnych udogodnień życia codziennego, takich jak elektryczność, telefony komórkowe czy woda z kranu.
8
Kilimandżaro o wysokości 5 895 m n.p.m. jest najwyższym szczytem w Afryce.
9
Rekordowa wspinaczka na szczyt Kilimandżaro trwała 5 godzin i 38 minut.
10
Lider zespołu Queen - Freddie Mercury - urodził się na Zanzibarze, który należy do Tanzanii.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)