Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Tampere

Oferty lotów do Tampere

Ciekawostki o Tampere

Jadąc na północ z Helsinek, najprawdopodobniej nie oprzesz się temu, aby odwiedzić Tampere. Mieszka tam prawie dwieście tysięcy mieszkańców, a dziś jest to największe śródlądowe miasto Skandynawii!

Tampere zostało założone w 1770 roku przez szwedzkiego króla Gustawa Vasa, a następnie rosyjski car Aleksander I, sprawił, że Tampere zostało zwolnione z odprowadzania podatków. Przyciągnęło to wielu przedsiębiorców i zaczęto rozwijać przemysł na dużą skalę. Na przykład Tampere było pierwszym skandynawskim miastem, w którym funkcjonowało oświetlenie publiczne już w 1882 r.

Obecnie wiele fabryk jest już zamkniętych, a ogromne hale fabryczne tworzą stylowe i drogie mieszkania na poddaszu, centra handlowe i galerie. Niedaleko Tampere znajduje się miasto Nokia, które produkuje markę telefonów komórkowych o tej samej nazwie.

Tanie loty do Tampere można zarezerwować z Warszawy lub Krakowa. Loty do Tampere z Warszawy polecamy zakupić z linią lotniczą Finnair lub SAS Scandinavian Airlines. Są to loty z jedną przesiadką. Tanie loty do Tampere z Krakowa możecie zarezerwować lecąc z przewoźnikami Finnair lub LOT Polish Airlines.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Finlandii

Dokumenty podróżne do Finlandii

Przy podróżowaniu do Finlandii nie potrzebujecie wizy. Wystarczy Wam jedynie aktualny paszport lub dowód osobisty. Możecie się tutaj zatrzymać na 90 dni w czasie jednego półrocza. Dokument podróżny musi być aktualny również przy wyjeździe z kraju.

Pogoda w Finlandii

Finlandia znana jest z łagodnego klimatu kontynentalnego na południu i bardzo zimnego i mroźnego klimatu subarktycznego na północy, w regionie Laponii. Zima jest najdłuższą porą roku w Finlandii, i towarzyszy jej obfity śnieg. Temperatury spadają w tym czasie głęboko poniżej zera. Lato jest krótkie (czerwiec - lipiec), ale przyjemne i słoneczne. Idealnym czasem na wizytę w Finlandii jest lipiec, z maksymalną średnią temperaturą 21 stopni Celsjusza.

Ceny w Finlandii

Narodową walutą jest euro, pieniądze możecie więc wymienić sobie w kantorze w Polsce lub w Finlandii, również na lotnisku.

Szukacie hotelu w Finlandii? Hotel w Helsinkach? Zakwaterowanie w miastach oferuje szerokie możliwości. Od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli zdecydujecie się na wypożyczenie auta to polecamy Wam zrobienie tego po przylocie, na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Finlandii

Finlandia nie wymaga od odwiedzających kraj żadnych dodatkowych szczepień. Wystarczy skontrolować jedynie ważność szczepień obowiązujących w naszym kraju.

Aktualny czas w Finlandii

W Finlandii jest o godzinę więcej niż w Polsce.

Najlepsze atrakcje w Tampere

10 ciekawostek i faktów o Finlandii

1
Oprócz języka fińskiego, narodowym językiem w Finlandii jest język Szwedzki.
2
Symbolami miasta Helsinki są klon i wiewiórka.
3
Helsinki rozciągają się na lądzie i ponad 300 wyspach.
4
Transport wodny jest tutaj niezwykle rozwinięty. Znajdziecie tutaj ponad 11 000 miejsc na “zaparkowanie” łodzi.
5
Finlandia jest krajem wielu wyjątkowych zawodów sportowych jak również nie mających nic wspólnego ze sportem. Na przykład rzut telefonem komórkowym, granie na wymyślonej gitarze, czy też noszenie swojej małżonki.
6
Liczba ludności w Helsinkach wynosi ponad 600 000.
7
Helsinki zostały założone w 1550 roku przez szwedzkiego króla Gustawa I.
8
Telefon Nokia został stworzony w sąsiednim mieście Espo.
9
Od 2010 roku w Finlandii każdego roku świętuje się Dzień niepowodzeń. Wypada on na 13 października i jego celem jest nauczyć się czegoś ze swoich błędów i więcej ich nie powtarzać.
10
Finowie piją najwięcej kawy na jednego obywatela. Rocznie, na jednego obywatela Finlandii przypada 12 kg kawy, co oznacza mniej więcej 10 filiżanek kawy dziennie. Dla porównania - w Anglii, przeciętny Anglik wypija rocznie 2.8 kg kawy.
Czy ten artykuł jest pomocny?